Dronovi i ostali bespilotni vazduhoplovi

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

teslazagi
Novice
Pridružio se: Čet Maj 28, 2020 12:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 1

Re: Dronovi i ostali bespilotni vazduhoplovi

Postod teslazagi » Čet Maj 28, 2020 12:59 pm

Ima li ovdje iskusnih u vožnji mavic mini drona.Da pojasni malo nama početnicima neke stvari oko te stvarčice...kao npr.kako je najbolje čuvari bateriju i puniti..
Imam hub punjač koji puni tri baterije i zanima me slijedeće.
- Prvo punjenje baterije na usb kabal a daljnje punjenje na taj hub ,ima li kakve probleme baterija kasnije da oslabi.
ili bi se uvjek trebala puniti na taj usb kabal
Poslednja izmena od teslazagi u Čet Maj 28, 2020 1:17 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
teslazagi
Novice
Kontakt:

Postod teslazagi » Čet Maj 28, 2020 1:11 pm

Bulbulderac17 » Pet Mar 20, 2020 12:40 pm napisao:
nenad83 napisao:
srdjanprpa napisao:Gledam da kupim Mavic mini jel moze par informacija, jel ima onu foru da mu zadas par tacaka na mapi na koje treba da ide, koja je max udaljenost na koju moze da ode, koja je max visina na kojoj moze da leti i da li ima onu foru da prati coveka ili auto?
Prepoznaje li prepreke neke ili ce da se zalepi u banderu :)
Nema nista od navedenog. Nije namenjen za neke velike razdaljine, nego da snimas stvari oko sebe na line of sight udaljenosti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ovo nije tacno, po fabrickim specifikacijama Mavic Mini ima domet i do 4km po FCC standardizaciji i do 2km po CE standardizaciji. Naravno ovo su daljine ukoliko nema nikakvih ometanja i prepreka u realnosti je to svakako manje ali svakako nije line of sight.

Sto se tice visine ide i do 800m u realnosti do 450m

Sto se tice ostalog sto se naveo..moze mu se zadati komanda da prati objekat ali ne objekte koji idu velikom brzinom kao npr auto...takodje ima predefinisana snimanja kao sto su hover, rocket itd...

Inace pre nego sto sam presao na Mavica imao sam Sparka koji je takodje podrzavao sve ovo sto sam naveo..i radio je to mnogo dobro...bez problema je isao sa daljinskim do 350m visine...

Inace Macic mini je odlican poluprofesionalni dron i u ovom trenutku ti ne treba nista vise ukoliko se ne bavis ozbiljnom video produkcijom.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tako je mavic ide čak i dalje ako mu otključaš opcije a za otključabanje imaš i tutorijale na youtubu kao i nadogradnja..no mislim da je tvornička opcija što može po daljini i visini sasvim dovoljna biri za korištenje ovog drona...makar nije dozvoljeno korištenje i prekoračenje svega bez dozvola mnogi se ne drže toga ..sbe jedno mislim da je i to što je tvornički ostavljeno čisto dovoljno za naše potrebe i amatere
XMSUser
Novice
Pridružio se: Čet Maj 28, 2020 3:55 pm
Kontakt:
Pohvalio: 0

Postod XMSUser » Čet Maj 28, 2020 3:57 pm

Da li neko zna kako se na osnovu pravilnika sad vrsi polaganje:
http://www.pravno-informacioni-sistem.r ... 20/1/2/reg

Kakva je procedura ukoliko imam dron koji ima 600 grama?
teslazagi
Novice
Kontakt:

Postod teslazagi » Čet Maj 28, 2020 5:37 pm

Ja mislim da bi več imao pravo kao član kluba amatera u avio klubu ali opet sve ovisi kako gdje
vradovic
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 3:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1301
Pohvalio: 309

Postod vradovic » Čet Maj 28, 2020 6:18 pm

teslazagi
Novice
Kontakt:

Postod teslazagi » Pet Maj 29, 2020 2:23 am

naravno da je dobar aliiii..na žalost ne možeš ga iskoristit u njegovom maxumumu više nego i ovaj mini..10km nečeš nikad koristiti a i visinu koju može postič jer ti za to treba posebna dozvola ...osim opcije koje su dozvoljene a to je ništa više nego i na miniju..puno novaca a iskoristivost mala ..da je mrak je ..da je i lijep je ,aliii korištenje samo debelo ispod granica..na žalost...
teslazagi
Novice
Kontakt:

Postod teslazagi » Sub Maj 30, 2020 7:06 pm

https://youtu.be/m-DELzaFiRg moj zino je dobar dok ga malo bolje ne savladam a imam i mavic mini koji je isto dosta dobaz za naše potrebe ne profesionalne
Vitez Koja
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Sre Feb 23, 2011 6:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 89
Pohvalio: 52

Postod Vitez Koja » Ned Maj 31, 2020 7:30 am

zoran_m » 20 Mar 2020 03:53 pm napisao:https://www.youtube.com/watch?v=FN1AQQz0Fgs
Decko ubija kako radi, fokus mu je na "ekstremnom" snimanju.
vise snimaka na instagramu: @filip.petronijevic

Ovo ne može da se radi sa "autopilot" dronovima tipa phantom i mavic. U pitanju su praktično trkačke letelice. Pogledajte youtube Johnny FPV ili instagram @johnny_fpv
Moje mišljenje se menja, ali ne i činjenica da sam u pravu.
yocasylver
Novice
Pridružio se: Sub Avg 01, 2020 5:21 pm
Kontakt:

Postod yocasylver » Sub Avg 01, 2020 5:39 pm

Pozdrav svima.
Da se upišem. Ponosni sam vlasnik Mavic Mini-Fly More Combo.
Za sada Prezadovoljan.
Inače, i mene interesuje sta mogu snimati bes problema. Trenutno sam u Nišu i hteo bih snimati spomenik u centru tj Trg kralja Milana. Mislim da to ne bi trebao da bude problem?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9807
Pohvalio: 6637

Postod Earthmoving » Ned Avg 02, 2020 10:02 am

Pozdrav Joco. Ako nisi siguran koje su zone dozvoljene, sedi negde u obližnji park ili miran prostor i odatle digni drona gde te niko ne vidi. Mislim, realno nema razloga da ne bude dozvoljeno, tu ne lete avioni, ne ugrožavaš avio saobraćaj, jedino ako ima neka vojna, policijska ili sl zgrada koja kao ne sme se snima, ko kad su priveli one strance pre 2-3 god u Bg-u kad su snimali blizu vojske u Kneza Miloša. Ali ako negde iz daljine, parka ili sl to odradiš gde te niko ne vidi, mirniji si da ne razmišljaš.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Pohvale za post: 1
yocasylver
Novice
Kontakt:

Postod yocasylver » Ned Avg 02, 2020 11:44 am

To je centar grada, kao Trg Republike u Beogradu.
Odustao sam I otišao do tvrđave, tao sam bio u crvenoj zoni. Morao sam da prizemljim. Dobro je, videh i to kako izgleda.
Buni me ona plava zona? Koliko sam razumeo trebaš se uclaniti na DJI sajt i uneti svoje podatke. Moguće li je kr*** e u plavoj zoni?
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9807
Pohvalio: 6637

Postod Earthmoving » Ned Avg 02, 2020 4:22 pm

Po meni je bitno samo da te ne uhvate. Znači, skloni se negde gde je mirno, odatle digni drona i on kad ode 400m gde snimaš niko neće znati da ti njime upravljaš, posebno ako ga digneš iznad 30m, onda ga retko ko i vidi sa zemlje. Brzo se diže, kad ga upravljaš preko upravljača na telefonu svi misle gledaš telefon, jedino si izložen kad ga spuštaš jer tu treba malo više vremena i više se primeti. To kad si u gužvi grada, a van grada ne moraš brineš, samo dalje od aerodroma. Ja ne bi DJI-u davao nikakve svoje podatke.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
yocasylver
Novice
Kontakt:

Postod yocasylver » Ned Avg 02, 2020 10:47 pm

Čudno, ja nemam opcije za snimanje Helix, Rocket I Drone?
Nije da treba update neki.
Ja skinuo Assistant DJI za komp i kad treba da uradim update za drajvere piše da nema nreze

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Slika

Povratak na “Relax”