Šta je novo?

Nekretnine u Srbiji - mala pomoć

EricNBGD

Beginner
Učlanjen(a)
03.04.2011.
Poruke
49
Pohvaljen
0
Zdravo ljudi,


Ja već dugo čitam vaš forum, ali pošto baš i nisam iz ove sfere, nisam baš imao mnogo stručnih komentara koje bih podelio sa širim narodnim masama :)

Radim jedno istraživanje sada i hteo sam da vas zamolim za malu pomoć.
Znate li gde bih mogao da dobijem informacije o broju agencija za nekretnine kod nas, koje su to najveće agencije i koliko stanova se izda/proda na godišnjem nivou.
Za sada sam našao nešto o izgradnji stanova na sajtu Zavoda za statistiku i takođe sam našao i Udruženje posrednika u prometu nekretninama, ali sa malo korisnih informacija.

Svaki link, hint, podatak bi mi bio od koristi. Pogotovo ako znate neku državnu ustanovu koja se bavi nečim takvim.

Hvala puno unapred!


P.S. Izvinjavam se moderatorima ako tema stoji u pogrešnom podforumu
 
Vrlo malo ima takvih informacija, to je jedan od najboljih pokazatelja koliko je taj segment neuredjen. Svakog meseca mozesh procitati koliko je kojih automobila prodato,kako ide kvartalna prodaja kompjutera, tehnike, prehrambenih proizvodjaca i ko ima koliki udeo u prodaji.

Jedino je oko nekretnina sve i dalje netransparentno... Ono sto je sigurno je da prodaja nikom ne ide, kupaca je vrlo malo i jako su oprezni sto se tice papirologije,kvaliteta,rokova placanja itd, to cak sada i potdvrduju isti oni agenti koji su na pocetku svetske ekonomske krize govorili kako kod nas nece padati cene i navodili gomilu gluposti i nelogicnosti kao razloge. Sada su shvatili da to sto su pricali nije imalo skoro nikakvog uticaja,pa su okrenuli pricu verovatno pokusavajuci da sada uticu na prodavce da shvate da cene moraju vratiti na nivo 2007god ako zele da bude iosle vishe kupoprodajnih transakcija,jer od njih i zive.

Sve u svemu zalosno stanje je i 2011god sto se tice i prometa i zvanicnih informacija o broju transakcija....
 
Vrh