Заклопача

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3037
Pohvalio: 12566

Postod Somi303 » Ned Jun 10, 2012 3:25 am

Заклопача је насеље у општини Гроцка у Граду Београду. Према попису из 2002. било је 2252 становника (према попису из 1991. било је 2197 становника).
Локација

Представићу вам Заклопачу на што гори начин, јер само тако и може :D

Задњих неколико година, Заклопача је била запостављена од стране општине што се види у свакодневном животу. Пут је у катастрофалном стању, месне заједнице нема, Дом културе је одавно спреман за реконструкцију, водовод је до скоро радио сваки други дан...
Ево како изгледа пут...
Slika
Slika
Slika
Још слика у спојлеру
[spoiler]Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Профи урађен улаз у улицу :mad:
Slika
Slika
Прошле године је асфалтирано доста улица, тако се наставља и ове године :kk:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Око 100м фали до главног пута.
Slika
Део Заклопаче познатији као "Naked Hill" :lool: :lool:
Slika
Још "свежих" улица
Slika
Slika
Чудо да нису асфалтирели и шахт :/
Slika
Slika
Slika
Slika
Ова горе улица ни на једном крају није спојена са осталим улицама :rolleyes:
И било би глупо да не униште неку улицу :rolleyes:
Slika
Slika
Slika
Slika

[/spoiler]
Станице су посебна прича :rolleyes:
[spoiler]Једина "увучена"
Slika
Slika
Slika
Slika
Остале су такође очајне :D ( :rolleyes: )
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
[/spoiler]
Улица која је заслужила нов асфалт и минимум 3 лежећа полицајса јер пролази поред школе[spoiler]
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
За мало да ударим козу :lool: :lool:
Slika[/spoiler]
Основна школа "Илија Гарашанин"
[spoiler]Slika
Slika
Slika
Slika
Па ово још увек стоји :o
Slika
Улаз
Slika
Slika
Slika
Терен
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Како? :/
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
На школи је 2008 год. стављена ПВЦ столарија, замењене су клупе и столице и ВЦ је сређен. [/spoiler]
Дом Културе и некадашњи биоскоп :|
Slika
[spoiler]Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika[/spoiler]
Сада улазимо на игралиште :violina:
Slika
[spoiler]Некоме је изгледа било досадно кад је решио да покоси :rolleyes:
Slika
Slika
Slika
Slika
А сада свлачионице
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Још стакла
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Приликом реконструкције школе, из исте су донети прозори и врата. Све је то поразбијано и поломљено :rolleyes:
Slika
Slika
Slika
Slika[/spoiler]
Не знам да ли смем да кажем да није све тако црно :)
Најлепше је остављено за крај...
Slika
[spoiler]Насеље Заклопача се налази у београдској општини Гроцка.Први пут се помиње 1528. године у турском попису села београдске нахије, када је имало осам домова и две мезре - Болечицу и Грачац.У другом попису, вршеном само две године касније, број домаћинства је порастао до 28. У каснијим изворима, као што је аустријски попис села која су се пре 1717.године налазила у околини Београда, затим попису Београдске митрополије из 1733-35. године, и аустријској карти северне Србије са краја XVIII века, село Заклопача се нигде не помиње. Налазимо га убележеног тек на једној руској карти Балканског полуострва из времена након Првог српског устанка.Познато нам је да је насеље опустело у другој половини XVI века, када је имало свега 11 домова, и да је поново насељено након 1813. године, по повратку становништва околине Београда. Из тог периода имамо документ тј. Именик места Карађорђеве Србије (1804-1813), где се село Заклопача помиње у оквиру Грочанске нахије. Нису нам познати разлози због којих је Заклопача опустела средином XVI века, нити да ли је насеље формирано након 1813. године подигнуто на месту старијег насеља.Прва црква у Заклопачи, према месном предању, подигнута је око 1830. године, за време кнеза Милоша. На њеном месту сазидана је данашња црква Свете Тројице 1885. године, као мања једнобродна базилика, засведена полуобличастим сводом, са једном полукружном апсидом (споља петостраном) на источном делу цркве и правоугаоним певницама које не досежу висину наоса. Зидана је од камена и врућег малтера, монолитног конструктивног склопа. Припрата и звоник су дозидани знатно касније, 1952. године. На јужном зиду наоса уграђена је 1922. године правоугаона плоча од тамносивог мермера са уклесаним натписом:„Овај свети храм Сошествија Св. Духасазидан је 1885.године. Добротвори:Славко Станић из Заклопаче +1905.Јања Јанковић поклони црквено звоно 1962.“Оригинални иконостас и остали црквени инвентар нису сачувани. Данашњи иконостас је новије израде, као и иконе које се на њему налазе. Изузетак чине Царске двери из прве половине XIX века, које су некада припадале цркви у Врчину, и две иконе са краја XIX века.Царске двери су богато украшене дуборезом стилизованих барокних биљних мотива који су накнадно позлаћени. Мада је дуборез сразмерно плитак и компактан, пластични елементи су изведени на високом занатском нивоу.У средњем делу се налази композиција Благовести, рађена темпером на дрвету. Поред две централне фигуре Богородице и архангела Гаврила, у горњем делу се налазе мали медаљони у којима су осликани Јеванђелисти, а у доњој зони четири стојеће фигуре светитеља: св. Јован Златоусти, св. Василије Велики, св. Григорије Богослов, и св. Никола. Икона св. Архангела Михаила (димензија 80х110) је осликана уљем на платну, као и Пресвете Богородице (65х64), која је настала 1894. године.У црквеној порти се налазе два надгробна споменика за које, на основу сачуване орнаментике, можемо рећи да потичу с прве половине XIX века. На њима нема никаквих натписа. Осим тога, у порти се налази и Споменик изгинулим ратницима у Првом светском рату, израђен од камена у облику пирамиде.[/spoiler]
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Да се спречи ПОНОВНО обијање цркве! :bash: :bash: :bash: :violina:
Slika
Slika
Ничега осим цркве није било до пре 5-6 година, од тад, иде само на боље :kk:
Званична страница Храма Свете Тројице
http://hramsvetetrojice.rs/index.php/sr-RS/
Slika
Хм...
И Фејсбук страница :D
https://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%B0-%D0%93%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%BA%D0%B0/190475402156
Poslednja izmena od Somi303 u Ned Jun 10, 2012 3:52 am, izmenjeno 1 put ukupno.
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Bivis
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Dec 18, 2011 8:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 420
Pohvalio: 288

Postod Bivis » Ned Jun 10, 2012 3:33 am

Lepa crkvica. Šomi, kakva je situacija sa kablovskim operaterima, za internet neću ni da te pitam pošto ga očigledno imate.
‘‘Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti, bu**** progovori, a fukara se obogati.’’
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Ned Jun 10, 2012 3:47 am

Сад су скоро "провукли" неку кабловску, али имаш и преко АДСЛ-а односно ИПТВ, СББ, Тотал ТВ и тако то. Интернет је доступан преко АДСЛ-а и ГроНет-а :)

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Bivis
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bivis » Ned Jun 10, 2012 4:05 am

Vidim da ima dosta zelenila nije loše, ko zna možda se i mi jednoga dana povedemo primerom zapadnih zemalja gde ljudi napuštaju gradsku vrevu i sele se u predgrađa. Naravno kod nas nažalost ne postoje još uvek preduslovi za to, niti imamo putnu infrastrukturu niti adekvatna primanja a o kvalitetu infrastrukture pojedinih naselja ne vredi ni pričati. Mada ko zna možda u nekoj dalekoj budućnosti Zaklopača ili neko drugo naselje pored BG bude sređeno kao ovo .... :D
Slika
Slika
Poslednja izmena od Bivis u Ned Jun 10, 2012 4:13 am, izmenjeno 1 put ukupno.
‘‘Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti, bu**** progovori, a fukara se obogati.’’
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8551
Pohvalio: 1919

Postod stf » Ned Jun 10, 2012 2:40 pm

Odlicno komsija, samo napred. :)
Po slikama se ne moze a ne zapaziti koliko mesto ima prirodni potencijal za prijatan zivot i koliko je sve to obesmisljeno kriminalnim odnosom Beograda prema svom prigradu.

Infrastruktura jednostavno, ne postoji. Kod mene u Grockoj ta infrastruktura barem postoji, jer su komunjare imale ovde vikendice, ali se toliko ne odrzava pa ona jos postoji u naznakama, fragmentima, a uskoro ce biti samo u legendama i mitovima...
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Ned Jun 10, 2012 3:30 pm

Па ја не знам шта ово значи :laugh:
Slika
Вероватно неки обичан шахт, небитан за канализацију :(

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12229
Pohvalio: 5069

Postod direktor » Pet Jun 15, 2012 2:41 pm

Fino moze jos malo slika ima te li kakav predlog za unapredjenej sredjivanje kraja od strane samih stanovnika bar da se zaustavi vandalizacija
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Pet Jun 15, 2012 4:05 pm

То се никад неће десити :laugh: :rolleyes:
Било је приче да ће ускоро кренути реконструкција дома културе, али колико је то тачно сазнаћемо ускоро.

Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Sre Jun 20, 2012 11:39 pm

Slika
Да ли може ово да се скине са разређивачем? :D

Bivis
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bivis » Čet Jun 21, 2012 12:23 am

Šomi tebi treba nešto što čisti ovako... :D
Pre...
Slika

Posle...
Slika

Gledaj na šta je ličio moj dom zdravlja kod starog merkatora...
Pre..
Slika

Posle...
Slika

Inače firma koja je radila to zove se Teribo i kako oni sami kažu na svom sajtu..

Teribo d.o.o. je preduzeće specijalizovano za uklanjanje grafita i antigrafitnu zaštitu. Prva smo firma na teritoriji naše zemlje koje u uklanjanju grafita i antigrafitnoj zaštiti koristi najsigurnija, najsavremenija i ekološki najispravnija sredstva i postupke rada u ovoj oblasti...

Otišao sam daleko u off, ali postovaću još par njihovih fotografija...

Pranje fasada, čini mi se da je ovo zgrada u Zemunu..
Slika

Slika

Oni su radili i čišćenje fasada biblioteke Grada Beograda..
Pre...
Slika

Posle..
Slika
Ali ovo su ipak profi likovi, tebi će biti dovoljan i razređivač. ;)
Poslednja izmena od Bivis u Čet Jun 21, 2012 12:31 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Čet Jun 21, 2012 1:04 am

Па нисам баш хтео да ангажујем неку фирму да уклони графит на табли јер није моја обавеза :D Али нервира ме, тако да ћу сам да уклоним :)
Мислим да сам гледао на тв-у како уклањају графите на Врачару, уопште не уништавају фасаду или подлогу где је графит :kk:

Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 813
Pohvalio: 1810

Postod Kokos » Pet Jun 22, 2012 1:04 pm

Mog druga je jednom zbog potpisa na jednoj zgradi jedan čovek "zamolio" da ukloni. Nitro razređivačem ide ko podmazano.
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Pet Jun 22, 2012 10:34 pm

Па ако је твој друг то написао заслужио је :P

Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Re: Заклопача

Postod Somi303 » Pon Okt 08, 2012 9:59 pm

Poslednja izmena od Somi303 u Uto Okt 09, 2012 11:18 am, izmenjeno 1 put ukupno.

MilisaV
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 12, 2011 12:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1303
Pohvalio: 1024

Postod MilisaV » Pon Okt 08, 2012 10:55 pm

svaka čast na angažovanju.
borac za bolje sutra

bez splavova na rekama
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Ned Dec 09, 2012 8:23 pm

Човече, ладно се код мене чисте и споредне улице :shock: Главна је одавно очишћена, али нисам очекивао да ће и споредне чистити :D

.:Aleph:.
Intermediate
Pridružio se: Pet Sep 03, 2010 6:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9
Pohvalio: 0

Postod .:Aleph:. » Ned Dec 09, 2012 8:57 pm

Nemam pojma kako Zaklopača igleda u stvarnosti, ali sudeći po Google Maps, PlanPlusu izgleda fali podosta ulica. :shock:

Slika
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Pon Dec 10, 2012 12:01 am

Ја сам покушао да поправим то стање, и овде се види мало побољшање. Обележио сам већину улица, али веома мало назива знам тако да назива има мало. Трудим се да сазнам што више имена улица и додам имена.
https://maps.google.rs/?ll=44.679243,20.65846&spn=0.017607,0.042272&t=m&z=15
Прошле године је моја улица прочишћена јер је једна жена требала да се породи па су комшије платиле мали багер да очисти, али сада је прошао велики камион Београд Пута ваљда и бацио со. За неверовати. :lol:

jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 3:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 210
Pohvalio: 44

Postod jlaki » Pon Dec 10, 2012 11:03 am

Slika

Ahahahha, je l' to nuba invest optički kabl i do vas došo? :D
Stop automobilizaciji Beograda!
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Pon Dec 10, 2012 9:55 pm

Па нисмо ми толико забачени :lol:

.:Aleph:.
Intermediate
Pridružio se: Pet Sep 03, 2010 6:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9
Pohvalio: 0

Postod .:Aleph:. » Pon Dec 10, 2012 10:35 pm

Ovaj PlanPlus kao ima opciju da se prijavi neispravnost na dnu mape, ali je problem u tome što oni nisu ni ucrtali neke ulice.
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Pon Dec 10, 2012 10:56 pm

Онда је најбоље користити Гугл Мапе. Што је најгоре неки улицама не могу да упишем назив јер они још увек нису одобрили уцрт улице у мапу. Тек кад то ураде моћи ћу да наставим са уређивањем :)

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Čet Feb 28, 2013 1:02 am

Sramota mislim da je opravdanje lose provjericu sa elektricarima
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... jordjevice

B. Ca. | 27. februar 2013. 21:37
Sudbina četvoročlane porodice iz Zaklopače potresla prestonicu, ne i odgovorne. Komšijin golubarnik mnogo udaljeniji od trafostanice, ali ipak ima struju
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Čet Feb 28, 2013 2:00 am

Стварно живе на незгодном месту, нема кућа поред али их има у близини и то доста. Оправдање ми је сумњиво, неће они да прикључују бога оца већ само пар уређаја. Живе у главној улици и кад тад ће морати ту да се гради трафо станица јер ће се улица попунити кућама. Надам се да ће им град и општина некако помоћи јер је ово стварно тужно.
Ево локације њихове куће, ако су новости објавила адресу и број онда је ово ок.
http://binged.it/13m5rwL
Иначе у целој Заклопачи је напон очајан, и лети и зими. Зими због грејања на струју, лети због пуно хладњача за складиштење воћа. Стање је додатно погоршано "уништавањем" да кажем сеоског водовода јер сада свака кућа мора да има пумпу за воду која не троши мало :roll:

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Čet Feb 28, 2013 8:13 pm

A ko je unistio vodovod i zasto jeli pripadate grocanskom vodovodu

Povratak na “Relax”