Internet provajderi, vaša iskustva sa njima?

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

dzonihsv
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 10, 2011 2:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 343
Pohvalio: 290

Re: Internet provajderi, vaša iskustva sa njima?

Postod dzonihsv » Čet Dec 28, 2017 5:20 pm

laki72 » pre 9 minuta napisao:Imam jedno konkretno pitanje.
Dalje neku uspeo da raskine ugovor pre isteka?
Dakle, ima li neko iskustva kako se pravno gledana recimo neispunjavanje ovaveza priluzaoca usluga?
Konkretno ne mislim na brzine protoka, jer tu su su se svi 'osigurali' stavljajuci "do" u ugovor (promer "do 50/2").
Pitanje se odnosi na eventualne ucestale prekide ???

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Može, uz pomoć Ratela i njegovog mišljenja (čisto tebi da bude lakše - da imaš dokaze). Ovo radiš ako nisi uspeo sa provajderom da rešiš problem.

http://portal.ratel.rs/sr/complaint/complaint/form

Popuniš sve što traže i sačekaš odgovor (ažurni su, neće te iskulirati).

I na kraju prilikom raskida ugovora se pozivaš na Zakon o obligacionim odnosima (100 i neki član, mogu kasnije da nađem tačno).
Slika
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6210
Pohvalio: 1642

Postod laki72 » Čet Dec 28, 2017 9:50 pm

@dzonihsv
Hvala na informacijama.
Nemam konkretan problem, ali posto planiram da sklapam novi ugovor sa provajderom koji u mom kraju do sada nije pruzao tu uslugu, ali raspitujem se za eventualni problem...

dzonihsv
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod dzonihsv » Čet Dec 28, 2017 9:52 pm

Koji provajder i koji kraj? Možda ti mogu pomoći oko nekih informacija...
Slika
AleksandarGrf
Intermediate
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 2:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 449
Pohvalio: 318

Postod AleksandarGrf » Pet Dec 29, 2017 4:37 pm

dzonihsv » Čet Dec 28, 2017 2:09 pm napisao:Zapravo, trenutno retko gde nude priključenje na mrežu jer ista nije završena, plus ima i reklamacija na kvalitet urađenih radova. Na korisničkom centru će samo da kažu da priključenje još nije počelo.

Sa ovim cenama, ovaj vid pristupa Internetu je preskup i kao i svuda, "early adopters" tj. pioniri će da plaćaju višu cenu ako se odluče za optiku, s toga valja sačekati malo da se cena stabilizuje.

Meni je targo pre sto godina doveo optiku do vrata i tad su pukli. Sklopio sam ugovor koji nije realizovan i cene su bile bagatelne za to vreme, a odnos 1:2. Ovo sto sada telekom radi je prosto neodrzivo. Ne mogu da poverujem da ce im plivati prica sa ovakvim cenama. Ne u vreme jeftine gigabitne kablovske veze. Placam 125 mega kao telekomovih 20 na ADSL-u, nista mi tu nije jasno, ko ce da koristi taj telekom po tim cenama??
dzonihsv
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod dzonihsv » Pet Dec 29, 2017 5:11 pm

Održivo je kad imaš državu/narod iza sebe. Bude frke - potegne se budžet.

Targo je druga priča. Privatnik sa lošom strategijom ulaska na tržište, gde iako je razmrdao provajdere sa ulaskom optike za fizička lica, nije smeo da radi ispod žita optičke vodove i slične stvari jer konkurencija sigurno nije blagonaklono gledala na njihov nastup (sigurno je bilo traženja i dlaka u jajetu i pored navedene afere sa Dulićem).

A ko će Telekomu da plaća ovu cenu? Pa rekoh, early-adopters, oni kojima ni 5000 dinara ne bi bilo skupo. Logično, Novi Beograd je izabran kao startno područje jer tu mahom živi stanovništvo sa najboljom platežnom moći (da ne računamo već postojeću optičku mrežu koju je trebalo samo malo doraditi).
Mada, malo su se tu prevarili jer NBG iako ima takvog stanovništva, ljudi nisu glupi. Kad rasprostranjeno krene ponudi i cene će biti normalnije. Jedno vreme je na Telekomovom sajtu čak i bio cenovnik sa normalnijim cenama, ali je uklonjen ubrzo i posle par nedelja zamenjen ovim što sada vidimo.
Slika
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 766
Pohvalio: 1609

Postod Kokos » Sre Jan 17, 2018 1:00 pm

Treba da uvedem internet u stan koji sam iznajmio na Čukaričkoj padini. Da li neko zna koji kablovski operater "operiše" u tom kraju? Ja bih preferirao sbb, nešto sam načuo da tamo gde je IKOM postao SBB ima dosta problema, da li neko zna nešto o ovome? I takođe zanima me, koja je najbolja opcija za internet ako ne želim da potpišem ugovor na duže od 12 meseci, toliko mi je ugovor i za stan?
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
AleksandarGrf
Intermediate
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 2:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 449
Pohvalio: 318

Postod AleksandarGrf » Sre Jan 17, 2018 9:44 pm

IKOM je postao SBB kod mene i nemam nikakvih problema.
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6210
Pohvalio: 1642

Re: RE: Re: Internet provajderi, vaša iskustva sa njima?

Postod laki72 » Sre Jan 17, 2018 11:58 pm

dzonihsv napisao:Koji provajder i koji kraj? Možda ti mogu pomoći oko nekih informacija...

Uh kasnim, uopste mi nije izasla notifikacija za ovaj komentar

Naselje Rusanj je u pitanju.
Kablovska Masko - filijala Radijus Vektora.
Pored njih, alternativa je MTS adsl ili bezicni (sto ne dolazi u obzir).
Trenutno MTS igra 'igru samounistenja' jer autodestruktivno ignorisu sve realne zahteve ukljucujuci i makar 20mbs ADSL-a na 150m od telefonske centrale.

Pruzalac usluge kavlovske televizije je do skora bio toliko neozbiljan da je nudio samo analognu televiziju u kojoj je svakodnevno 10/50 kanala nefostajalo.
Od proslog proleca, intezivno sam ih zivkao "vrsio pritisak" .
To je radilo i par mojih drugara te su se eto konacno potrudili i sada naselje ima mogucnost digitalne televizije i kablovskog interneta.
U kablovskoj su u toku novembra kanali bili "otkljucani" i to je funkcionisalo ok, imajuci u vidu da jos zvanicno nisu bili pusteni i da su svakodnevno ekipe radijus vektor bile na terenu, podesavale, prepakivale i pustale nove programe, ali mi je za internet ostala enigma.
Padove u brzini bih podneo, ali prekidi su nesto sto zbog poslovnih obaveza nije bas pozeljno.
Eto, raspisah se ja :)

Pollux
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Ned Apr 08, 2018 2:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 2

Postod Pollux » Pon Apr 09, 2018 1:05 pm

Vip 4G plaćam brzinu 10/2Mbps a uvek se dobije više na speed testu, pri tom ovaj računar nije povezan kablom na ruter.

Slika
sveta2013
Novice
Pridružio se: Čet Dec 28, 2017 1:59 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 0

Postod sveta2013 » Pon Jun 04, 2018 6:50 pm

Kako ti radi taj 4g? Ima li štucanja, možeš li neku online igru da igraš, ima li laga ?
hvala
pozdrav
Pollux
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Ned Apr 08, 2018 2:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 2

Re: RE: Re: Internet provajderi, vaša iskustva sa njima?

Postod Pollux » Pon Jun 04, 2018 11:16 pm

Meni radi ok, uglavnom gledam filmove i serije online. Igre ne igram pa ne znam. Ovo je najsporija varijanta koju imaju.
sveta2013 napisao:Kako ti radi taj 4g? Ima li štucanja, možeš li neku online igru da igraš, ima li laga ?
hvala
pozdrav

Послато са A101S уз помоћ Тапатока

Povratak na “Relax”