Šta je novo?

(Urbana) Svaštara

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.269
Pohvaljen
6.972
Bilo bi šteta ne podeliti sa vama :) Ovde ćemo da trpamo "urbane" stvari koje imaju veze sa arhitekturom, gradovima i slično ali ne baš direktne veze sa beogradjanima.

Ovako da počnem:

Od Beograda do Mokre Gore i nazad - Infrastruktura

Album fotografija koje sam napravio sredinom prošlog meseca, ima jako mnogo slika, oko 500 mislim. Slike daju realno stanje infrastrukture u tom delu Srbije. Rado bi prezentovao to ovde na sajtu ali dok se ne reše problemi sa serverom no no :)
Frankfurt na Majni - najmanja metropola na svetu

Današnje fotografije iz Frankfurta, prošetao sam evropskim "Mainhattanom" ;)
Ako vi imate nešto, neka iskustva ili fotografije iz vaših krajeva, podelite to obavezno sa nama! :)
 
Cool :cool: Znaci ovde mozemo da kacimo nasa foto ostvarenja. Evo, da i ja malo doprinesem za pocetak:

vagon2.jpg


desktop.jpg


stari_most1.jpg


more to come...

E da, umalo da zaboravim. Za vise slika navratite na http://vassilevs.beobuild.net ;)
 
^^ meni se ova druga svidja :)

evo i jedne sa železničke stanice u Bohumu sinoć:
11135718470e018e71639.jpg
 
Nije nešto dobra fotografija, ali meni nekako liči na duh Beograd, tramvaji, veče.. tako :)
20050915skola0062hy2.jpg
 
Zavisi od tipa osobe, uglavnom od 49 eur pa sve do 1899 €, pdv nije uračunat :D
 
U je, kada covek osmotri ovu sliku Bohuma rekao bi da grad i lici na nesto.. inace je tuga...
 
^^ bohum je očaj :(

evo i ovo, prošle nedelje je trasa maratona prolazila kroz moju ( :D :D :D) ulicu u Kelnu:
11152923470e172353ebe.jpg


bonus:
11153102470e1786157d0.jpg
 
Koji si ti od ovih sto trce?? :p

Nego, evo zasto je Vancuver idealan grad za zivot,,izmedju ostalog. Ove ogromne staklene povrsine na stambenim zgradama me jednostavno odusevljavaju. Stanovi puni svetlosti, a problem stalnog krecenja fasadi jednostavno resen. U Beogradu sam primetio samo jednu novu zgradu u ovom trendu u Sarajevskoj ulici, steta.

 
E, stvarno nisam mogao da odolim :lol: Velkom tu Bosna!

1412794109_bbd18fbad7.jpg


Sto je najgore, ovakvi primeri su vrlo rasprostranjeni ex-Jugom...
 
Хахаха, личи на неки ванземаљски брод из Саут Парка... хахахахах
 
evo drugari ubih se od posla da malo obogatim sajt, nadam se da će vam se svideti :)

p.s. kartu ćemo posebno da osvežimo narednih dana + razmišljam o uvodjenju RSS Feeda.
 
Steva":2zqunpb4 je napisao(la):
evo drugari ubih se od posla da malo obogatim sajt, nadam se da će vam se svideti :)

p.s. kartu ćemo posebno da osvežimo narednih dana + razmišljam o uvodjenju RSS Feeda.
Novo izdanje sajta je 'fenomenalno'! ( jel se tako kaže ? )

Imam samo pohvala, a zamerke još nisam smislio.( možda je rano za RSS Feed )

Nego, vidim niko ne reaguje, pa sam mislio da samo ja vidim novi BB. :)
 
Evo i ja glasam za RSS. Promene su fine, jedino mi se čini da se izgubilo "boldiranje" tema sa novim porukama na samom početku, mada je možda u pitanju samo slučajnost.
 
dGoran":1fd22wmv je napisao(la):
Evo i ja glasam za RSS. Promene su fine, jedino mi se čini da se izgubilo "boldiranje" tema sa novim porukama na samom početku, mada je možda u pitanju samo slučajnost.
nisam siguran, meni radi ok ili misliš na nešto drugo? :)

161544434714b23b09751.gif
 
oginuo pevač Toše Proeski
16. oktobar 2007.
Broj komentara: 700
Pošaljite komentar

Makedonski pevač Toše Proeski poginuo je jutros kod Nove Gradiške u Hrvatskoj, u saobraćajnoj nesreći. Sutra sahrana i dan žalosti

Prema prvim informacijama, uzrok nesreće je umor vozača, nepoštovanje saobraćajnih propisa i neprilagođena brzina, saopštila je portparolka Policijske uprave brodsko-posavske Kata Nuić, dodajući da policija nastavlja istragu. Hrvatski elektronski mediji javili su i neproverenu informaciju, prema kojoj je vozač neposredno pre nesreće zbog umora zaspao za upravljačem.

Proeski je bio suvozač u džipu "folksvagen tuareg", kojim je upravljao makedonski državljanin Georgij Georgijevski. On se zbog prebrze vožnje i nedovoljnog razmaka između vozila zabio u zadnji deo kamiona na autoputu Zagreb-Lipovac, u smeru ka Zagrebu.

Vozač Georgijevski i menadžer Ljiljana Petrović, koja se takođe nalazila u automobilu, s teškim povredama prevezeni su u bolnicu u Novu Gradišku.



U Opštoj bolnici Nova Gradiška lekari su se požalili novinarima da rade u nemogućim uslovima jer pred bolnicom dežura gomila novinara koji čekaju najnovije informacije o stanju povređenih iz automobila.

Policija je o nesreći obavestila ambasadu Makedonije u Zagrebu i ujedno demantovala navode pojedinih medija da su se u automobilu nalazili i roditelji poginulog Proeskog.

Sutra sahrana Proeskog i dan žalosti

Toše Proeski biće sahranjen sutra u 13.00 sa državnim počastima u rodnom gradu Kruševo, saznaje agencija Beta u kancelariji premijera Nikole Gruevskog.

Sahrani će prisustvovati porodica, građani Kruševa i Makedonije, državni zvaničnici i vrh Makedonske pravoslavne crkve, a opelo će služiti njen poglavar, arhiepiskop Stefan.

Proeski je rođen u mestu Kruševo u Makedoniji. Imao je 26 godina.

Proeski je proglašen zaslužnim građaninom Makedonije, a sutra, na dan njegove sahrane, biće dan žalosti, odlučila je makedonska vlada.

Delegacija makedonske vlade otići će večeras vojnim helikopterom u Zagreb kako bi preuzela telo Proeskog. On će sutra biti sahranjen u Kruševu uz državne počasti, saznaje Beta.

Makedonski parlament danas neće raditi zbog smrti Proeskog, saopštio je poslanicima predsednik makedonske skupštine Ljubiša Georgijevski.

Vest o jutrošnjoj pogibiji Tošeta Proeskog izazvala je šok u Makedoniji.

Makedonija se prema Proeskom ponaša kao prema državniku. Dvadesetšestogodišnji pevač u Makedoniji je, bez sumnje, bio napopularnija ličnost, verovatno jedan od najtalentovanijih pevača koje je zemlja ikad imala.

U rodnom gradu Proeskog, Kruševu, građani se skupljaju ispred njegove rodne kuće. "Kada je porodica primila ovu tragičnu vest, nismo mogli da poverujemo. U šoku smo", izjavio je Beti jedan od rođaka Proeskog koji nije želeo da bude imenovan.

Na centralnom skopskom trgu Makedonija otvorene su knjige žalosti, a građani se okupljaju i pale sveće kako bi odali poštu poginulom pevaču.

Atmosfera u Skoplju nakon smrti popularnog pevača može se uporediti s onom koja je vladala prilikom pogibije predsednika Borisa Trajkovskog.



Proeski je važio za najboljeg pevača pop muzike u Makedoniji i bio je velika zvezda u celom regionu. Bio je predstavnik Makedonije za pesmu Evrovizije 2004. u Istanbulu.

Iste godine imenovan je za regionalnog ambasadora dobre volje UNICEF-a, a tim povodom snimio je pesmu "Za ovoj svet" (makedonsku verziju) i "This World" (englesku verziju).

Pre desetak dana na stadionu u Skoplju održao je veliki humanitarni koncert, na kojem je bilo više od 30.000 ljudi. Proeski je dovršavao studije Muzičke akademije u Skoplju.

Ambasada Makedonije u Beogradu takođe će u svojim prostorijama otvoriti knjigu žalosti 17. i 18. oktobra.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=10&dd=16&nav_category=167&nav_id=267995

:(
 
Šokirao sam se kad sam čuo. Jedan od retkih likova sa estrade o kome mogu da se kažu samo pozitivne stvari :(
 
Ovo treba da bude lekcija vozacima. Ljudi sedaju u mocne automobile za koje nemaju iskustvo i onda misle da su osvojili svet! Secam se jednog komsije koji je celog zivota vozio Stojadina (ili tako nesto). Onda mu je jednog dana (rane devedesete, hm) upala sekira u med i odmah je kupio sportski auto. Mislim da je taj auto lupao jedno 30 puta!
 
1294688_Nbg_Sunce_prostor_zelenilo.jpg


Prvi kaze: "jao, gledaj, tamo!",
drugi kaze: "iju, gde?",
treci kaze: "amm, zgrada?"

:)
 
Steva":10cxk42m je napisao(la):
dGoran":10cxk42m je napisao(la):
Evo i ja glasam za RSS. Promene su fine, jedino mi se čini da se izgubilo "boldiranje" tema sa novim porukama na samom početku, mada je možda u pitanju samo slučajnost.
nisam siguran, meni radi ok ili misliš na nešto drugo? :)

http://www.imagehost.ro/pict/161544434714b23b09751.gif
i meni radi tako, ali bi izgledalo bolje da je logo istaknutiji... od kad su Dunav i Sava biserno plavi :lol:
 
Vrh