Šta je novo?

Rad u inostranstvu iskustva i saveti

Učlanjen(a)
17.03.2014.
Poruke
30
Pohvaljen
4
Postovanje svima

Zanima me da li neko moze da mi pomogne to jest da mi da pojedine informacije vezane za rad u inostranstvu?
Sta hocu da kazem,znaci trebaju mi informacije sledece:koliko kostaju karte vozne ili avionkse za odlazak u Kanadu,Austriju,Australiju,Novi zeland ili neku drugu drzavu,dalje:kakve profile ljudi sa srednjom skolom traze u inostranstvu,posto znam za neke ljude koji su otisli iz Beograda u Nemacku a imaju samo osnovnu skolu i ne znaju da beknu Nemacki jezik za razliku od mene.Zatim me zanima kolike su procedure u cekanju na vizu,i sta bi trebalo da prvo uradim ako hocu da odem napolje da radim,koliko bi me izasli troskovi za sve to i ako vec ne moze tako da li onda bar znate nekog pouzdanog ili neku agenciju koja pomaze da se Srpski radnici zaposle u inostranstvu. :(
 
A da se ti liepo ukrcas na kruzer zavisno od afiniteta i zelje mozes zaraditi 1000e pa navise zavisi od sposobnosti i posla koji se obavlaja
 
OSTAJTE OVDJE...

Ostajte ovdje!...Sunce tuđeg neba,
Neće vas grijat kô što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hlje*******a
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Za ovu zemlju oni bjehu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše....


http://www.aleksasantic.com/Print/1896-1.html
 
direktor":14lycbjv je napisao(la):
A da se ti liepo ukrcas na kruzer zavisno od afiniteta i zelje mozes zaraditi 1000e pa navise zavisi od sposobnosti i posla koji se obavlaja
a na koji kad za svaki moram da idvojim 1500 evra kako mi rekose u agencijama a pritom bi mi tamo plata bila 600 dolara sto je oko 400 evra.
 
spatiotecte":299pzwfv je napisao(la):
Ostani u Srbiji.
Pa realno ostao bih kad bi mogao da se zaposlim,ali ovde se zaposljava po stranckoj liniji ili ako se plati radno mesto,samo prosle godine poslao sam 1500 oglasa za posao od toga 1000 u insotranstvo i ne uspesno,izgleda da mi koji imamo srednju skolu treba da umremo jer koliko vidim nikom nismo potrebni.Srbija je mesto gde ne moze da se nadje posao i nije samo tako u unutrasnjosti nego i u Beogradu,inace ja sam iz Beograda,zato svoju srece trazim u insotranstvu,znam da me tamo ne ceka med i mleko ali bolje tamo da se mucim nego ovde.
 
Aleksterminator86":1w0sb1u3 je napisao(la):
spatiotecte":1w0sb1u3 je napisao(la):
Ostani u Srbiji.
Pa realno ostao bih kad bi mogao da se zaposlim,ali ovde se zaposljava po stranckoj liniji ili ako se plati radno mesto,samo prosle godine poslao sam 1500 oglasa za posao od toga 1000 u insotranstvo i ne uspesno,izgleda da mi koji imamo srednju skolu treba da umremo jer koliko vidim nikom nismo potrebni.Srbija je mesto gde ne moze da se nadje posao i nije samo tako u unutrasnjosti nego i u Beogradu,inace ja sam iz Beograda,zato svoju srece trazim u insotranstvu,znam da me tamo ne ceka med i mleko ali bolje tamo da se mucim nego ovde.

Imaj takodje na umu da ako emigriras postoji velika verovatnoca da tvoji potomci vise ne budu srbi.

Kroz par generacija tvoja deca i tvoji unuci ce verovatno da se ozene/udaju za razne engleze, nemce, italijane, portugalce a mozda i promene veru postanu muslimani ili katolici a mozda i ateisti.

Bezati iz Srbije cesto znaci izgubiti se u svetu i pomesati se sa drugim narodima.

Evo dacu ti primer u mojoj porodici.
Moj ujak je ozenio francuskinju i ima 4 dece.
Nijedno ne zna srpski
Jedan je ozenio engleskinju,
Drugi je ozenio brazilku a posle turkinju
Treca se udala za francuza
Cetvrti se ozenio sa francuskinjom.

Njihova deca nemaju pojima sta je Srbija niti imaju osecaj za maticu.

Pre nego sto emigrirate radi "boljeg zivota"
Zapitajte se koliko vam znaci da ostanete Srbi.
 
spatiotecte":1nmw1fl1 je napisao(la):
Aleksterminator86":1nmw1fl1 je napisao(la):
spatiotecte":1nmw1fl1 je napisao(la):
Ostani u Srbiji.
Pa realno ostao bih kad bi mogao da se zaposlim,ali ovde se zaposljava po stranckoj liniji ili ako se plati radno mesto,samo prosle godine poslao sam 1500 oglasa za posao od toga 1000 u insotranstvo i ne uspesno,izgleda da mi koji imamo srednju skolu treba da umremo jer koliko vidim nikom nismo potrebni.Srbija je mesto gde ne moze da se nadje posao i nije samo tako u unutrasnjosti nego i u Beogradu,inace ja sam iz Beograda,zato svoju srece trazim u insotranstvu,znam da me tamo ne ceka med i mleko ali bolje tamo da se mucim nego ovde.

Imaj takodje na umu da ako emigriras postoji velika verovatnoca da tvoji potomci vise ne budu srbi.

Kroz par generacija tvoja deca i tvoji unuci ce verovatno da se ozene/udaju za razne engleze, nemce, italijane, portugalce a mozda i promene veru postanu muslimani ili katolici a mozda i ateisti.

Bezati iz Srbije cesto znaci izgubiti se u svetu i pomesati se sa drugim narodima.

Evo dacu ti primer u mojoj porodici.
Moj ujak je ozenio francuskinju i ima 4 dece.
Nijedno ne zna srpski
Jedan je ozenio engleskinju,
Drugi je ozenio brazilku a posle turkinju
Treca se udala za francuza
Cetvrti se ozenio sa francuskinjom.

Njihova deca nemaju pojima sta je Srbija niti imaju osecaj za maticu.

Pre nego sto emigrirate radi "boljeg zivota"
Zapitajte se koliko vam znaci da ostanete Srbi.

Vidim da vuces na nacionalizam,OK to mi se svidja ali od nacionalizma se ne zivi,kad ujutro ustanes i nemas leba da jedes onda se ne razmisljas da li ces se busas u grudi sa Srpstvom ili ces da palis preko da ishranis sebe i svoju decu,to o cemu ti pricas nema veze sa zivotom,reci mi jer Dejan stankovic ozenio strankinju?NIJE,jer zena Vlade Divca crnkinja?NIJE,jer zena Novaka Djokovica Nemica? NIJE,znaci to o cemu ti pricas je nesto sto ima veze sa necim licnim,mnogo ljudi se razocaralo u jedne druge,u Srpski narod, u Srbiju,u politiku,ti da zivis mojim zivotom i ti bi planirao da bezis odavde.

Nista licno,pozdrav
 
Ne kazem da svi koji odu ozene strankinje, ali vecina sigurno. Nemas mnogo srpkinja u evropi. Opet nije to nacionalizam, samo kazem sta moze da se desi. Mozda to nekome ne smeta da ima zenu strankinju, ukazujem samo na to da deca koja odrastu preko cesto ne znaju dobro srpski ili ga ne znaju uopste i da im Srbija ne znaci nista specijalno kad su odrasli u drugoj sredini.

Prehraniti se je jedna stvar, opstati kao narod je druga.
 
Kad prestanemo da svoje Srpstvo dižemo u nebesa i da smatramo da samim time što smo Srbi smo nešto posebno, biće nam bolje.

Lepo je paziti na svoje korene, ali to nema nikakve veze sa nečijom željom da ode odavde. A naročito to može smetati ljudima koji odluče da nastave život u inostranstvu i odbijaju da se prilagode tamošnjem sistemu...

End off topic
 
@autor teme
Slažem se sa spatiotektom da se često izgubi veza sa maticom.
I tu je zapravo najveće pitanje - da li ti je bitan lični opstanak ili ti smeta što će za 2-3 generacije tvoji potomci prestati da budu Srbi.


Ja ne osuđujem ni jedan način razmišljanja, svako od nas to mozga iz svoje perspektive.
Ono što je važno je da kad prelomiš (a čini se da jesi) ostaviš vrlo malo prostora za kajanje.
 
spatiotecte":22e6bpdg je napisao(la):
Ne kazem da svi koji odu ozene strankinje, ali vecina sigurno. Nemas mnogo srpkinja u evropi. Opet nije to nacionalizam, samo kazem sta moze da se desi. Mozda to nekome ne smeta da ima zenu strankinju, ukazujem samo na to da deca koja odrastu preko cesto ne znaju dobro srpski ili ga ne znaju uopste i da im Srbija ne znaci nista specijalno kad su odrasli u drugoj sredini.

Prehraniti se je jedna stvar, opstati kao narod je druga.
Razumem sta hoces da kazes,ali ima mnogo onih koji se vrate iz inostranstva,drugo navescu ti jedan primer:nadji na Youtubu ime Charles Cater i videces koliko Srba postuje coveka koji govori o Srbiji kao sve najlepse a pitanje sta se iz toga krije,svi mu se sliktaju i ako kazes nesto protiv njega svi ga brane,on prica o srpstvu i Srbiji a ovi sto ga podrzavaju nisu procitali ni jednu istorijsku knjigu koja je vezana za Srpstvo,izvin ali u zemlji u kojoj mi Amerikanac prica o Srpskoj hrani i Srpstvu ja ne zelim da zivim,jer ne zelim da me Amerikanac uci Srpstvu,pogledaj Ruse oni i u Americi pricaju ruski,dok nasi ne pricaju ni Srpski a usta su im puna patriotizam,ne nisam ja taj koji gresi mnoge generacije unazad pogresile su pre mene ali takva je politicka stiuacija bila i okolinisti.Bolje da odem u Kanadu gde ne moram da Srbujem nego da Srbujem u Srbiji i da me gledaju ko budalu.
 
Ja razumem sve ljude koji se bune i koji su protiv odlazenja iz Srbije,i ja sam bio takav ali sa 20 godina sada imam 27 i zaista nemam vremena da razmisljam o Srbiji i Srpstvu,o zemlji u kojoj koriste reci United,Swatko,Attack, i tako te budalastine koje nemaju veze sa Srpskim jezikom,znaci u Srbiji zaboravljaju Srpski a ne samo u inostranstvu,nacija nam se pretvara u retarde,pretpostavljam da svi vi imate neke obaveze preko dana pa samim tim mozete da vidite degenrisanost nase nacije,svaka druga osoba tipka mobilni nebitno da ili je u Autobusu ili parku,udju u kafanu ili kafic sa drugovima niko ni sakim ne prica,ne znam mozda je to i tamo u Kanadi i Australiji ali to su strane zemlje i drugi narod,nas mentalitet je nazalost unisten jer smo kao narod dosta povodljivi a o nasim zenama i da ne pricam,moral,obraz i ostalo ispod nule.I ja se ponosim sto sam Srbin ali nije lako biti Srbin u Srbiji.
 
Алекс, пуно среће.
Не умем конкретно да ти помогнем, само ти желим да оствариш планове.
Ја сам са 20 био у могућности да одем у Немачку, ситуација ми је била катастрофална финансијски. Нисам хтео, ризиковао сам јер сам желео да будем међу својима. Породица, пријатељи, места на којима сам радио ствари неке...први пут, хтео сам то јако да задржим. Да не изгубим могућност да изађем на мој Дунав дивни, када пожелим. Без њега никада не бих сабрао мисли... Сада ми је далеко боља ситуација, нема гаранција никада.
Важно је да схватиш да и тамо, као и овде, или си неко или гоља. Шта год да предузимаш, требаће ти ванредан труд.
Срећно
 
Aleksterminator86 evo ti konkretno link na forum na kome imas vise ponuda za posao na brodu i kao i na naftnim platformama i slicno
Ja sam mogao da se krcam odmah poslije srednje skole ,ali nisam odlucio sam da zavrsm faks a brod nece pobjeci ,poznajem vise ljudi koji su bili na raznm poslovima na brodovima na palubi i pod palubom ,na kruzerima i na teretnim brodovima ,od kapa od makine do kapetana ,fotografa ,konobara ,pa i naftnim platformama ,takodje moze fino da se zaradi na sredjivanju kruzera u firenci gdje se spremaju prije sezone a bogami i rezu .Dosta ljudi kaze odradicu 10 vjadja zaraditi pare i necu vise a ostanu do penzije .
LINK
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1 ... D=vlxlrjdz
 
Алекстерминатор86,

Пре свега добро дошао на форум.

Не желим пуно да ти дајем савете око одласка или не одласка. Јако је то незахвално, поготово сад у овој кризи, кад људи остају без посла сваки час, а поготово јако тешко за оне који имају и породицу. Зрео си човек, ето скоро или већ 28 година и сигурно размишљаш разумно. То је сад велика животна одлука. Колико видим већ си је на неки начин и донео. Ако се одлучиш да одеш, гледај да то ипак не буде рад на црно тамо негде напољу било где. То је велика ноћна мора и гледај да се манеш разноразних агенција које нуде послове по огласима у иностранству. И ја сам имао прилике да одем и у Швајцарску (у Шафхаузен) и Америку (Балтимор), и то у златно доба Југославије (седамдесете године), али нисам, одолео сам и да будем искрен не кајем се, без обзира на садашњу ситуацију.

Ајде да питам наивно, да ли си покушао овде код нас неки рад путем интернета ? Видим пре неки дан прилог на некој телевизији, жена исто дуго без послао, још и удата, пронађе на интернету интересантну производњу сапуна, јавила се, кренула и она и ево каже презадовољна, посао јој добро иде. Покушао сам да то пронађем на интернету да прочитам али нисам успео.

Ево овако. Из твоје прве поруке схватио сам да говориш немачки језик, није битно колико, али сигурно се можеш лепо снаћи да те неко сад „баци у машину“.
Скоро је Немачка савезна влада објавила конкурс за пријем радника из земаља које нису из такозване те Европске заједнице. Не би било лоше да одеш до немачког конзулата (не амбасаде) и распиташ се мало детаљније око тога, а можда има и на сајту немачке амбасаде.
У Куриру је пре неки дан изашао чланак о томе и ево ти веза (линк) па погледај, а ту имаш и списак која се све занимања траже. Вероватно ћеш моћи ту негде и себе да пронађеш. Желим ти сваку срећу и јави шта си урадио.


POSAO U NEMAČKOJ: Objavljena kompletna lista poslova za radnike izvan EU!
Kad se kandidat odgovarajuće kvalifikacije nađe, potrebno je da se prizna njegova kvalifikacija, a onda radnik koji je dobio posao u Nemačkoj preko Savezne agencije za rad zatraži radnu dozvolu i dozvolu boravka u nadležnom konzularnom predstavništvu

http://www.kurir-info.rs/posao-u-nemack ... ak-1071379
 
Борчанац":35xmwkoj je napisao(la):
Алекс, пуно среће.
Не умем конкретно да ти помогнем, само ти желим да оствариш планове.
Ја сам са 20 био у могућности да одем у Немачку, ситуација ми је била катастрофална финансијски. Нисам хтео, ризиковао сам јер сам желео да будем међу својима. Породица, пријатељи, места на којима сам радио ствари неке...први пут, хтео сам то јако да задржим. Да не изгубим могућност да изађем на мој Дунав дивни, када пожелим. Без њега никада не бих сабрао мисли... Сада ми је далеко боља ситуација, нема гаранција никада.
Важно је да схватиш да и тамо, као и овде, или си неко или гоља. Шта год да предузимаш, требаће ти ванредан труд.
Срећно


Wau Hvala svima na odgovorima,vidim da ti je tad bilo dosta tesko,mislim razumem te ni tamo ni ovde nije savrseno,ali znas ponekad popi...is kad slusas ljude ,tipa "znas ja sam bio tu,plata mesecna 4000 evra ,ladovina ,bla bla"ili"moj sestra ima kucu u majamiju,idem tamo na odmor svake godine,bla,bla"mislim kad ih pogledas pitas se sta su oni toliko bolji od mene,vec sam rekao da sam samo ove godine posalo 1500 konkursa za posao,od toga 1000 u inostranstvo,razumem ljude sta mi pricaju,volim ja Srbiju,i rado bi ovde ostao i da mi je plata 300 ili 400 evra,ali kad su vam prazni dzepovi a vi niste vise dete onda nema biranja,jednostavno nije lako i to je to.Sto se tice ovog sto si napisao citiram "Шта год да предузимаш, требаће ти ванредан труд"verovatno si mislio da treba da imam dva posla,ispravi me ako gresim.
 
direktor":205wh5hz je napisao(la):
Aleksterminator86 evo ti konkretno link na forum na kome imas vise ponuda za posao na brodu i kao i na naftnim platformama i slicno
Ja sam mogao da se krcam odmah poslije srednje skole ,ali nisam odlucio sam da zavrsm faks a brod nece pobjeci ,poznajem vise ljudi koji su bili na raznm poslovima na brodovima na palubi i pod palubom ,na kruzerima i na teretnim brodovima ,od kapa od makine do kapetana ,fotografa ,konobara ,pa i naftnim platformama ,takodje moze fino da se zaradi na sredjivanju kruzera u firenci gdje se spremaju prije sezone a bogami i rezu .Dosta ljudi kaze odradicu 10 vjadja zaraditi pare i necu vise a ostanu do penzije .
LINK
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1 ... D=vlxlrjdz

Direktore hvala ti na odgovoru,postujem tvoj trud,tu sam bio jednom 2012 i nisu me bas ljudski docekali,sve nesto nabedjeno i prepotentno,po njihovoj prici ne smes ni nasta da se zalis,samo da cutis i da radis.
 
Vrh