Šta mi smeta u Beogradu

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3598
Pohvalio: 2773

Re: Šta mi smeta u Beogradu

Postod Bender Rodriguez » Ned Maj 20, 2018 6:37 am

Na stranu sad urbanistički i pravni aspekat svega toga, meni je jadno i porazno kako mnogim Srbima ne smeta da žive ili rade u takvim svinjcima. Ja da imam lokal, ako već ne mogu da utičem na to da zgrada i okolina u kojoj se nalaze budu lepe i sređene, bar bih se potrudio da moj deo liči na nešto. Ako ne mušterijama, ako ne prolaznicima, onda ako ništa drugo bar da meni bude lepo kad dolazim na radno mesto. A ne da me hvata jeza i asocira na Bronks 80ih. Čak i ako nemam para da popravljam i kupujem nove stvari, potrudio bih se da to izgleda održavano čak i s time što imam. Uostalom takav pristup i primenjujem u kontekstu zgrade u kojoj živim. Lokal nemam ali u zgradi ono što mogu da sredim i kolko tolko održim, to i uradim. Nisu tu glavni faktor finansijske mogućnosti, nego koliko je ko spreman da se potrudi i snađe.

Ali očigledno ovde mnogim ljudima ne smeta da žive u brlogu i svinjcu. Čak se i Arapi i Indusi, koji generalno žive u prljavštini i haosu, potrude da barem njihova radnja/kuća bude kolko tolko sređena. Sve i da je pored njih deponija, iscimaju se bar toliko da tih par kvadrata što je njihovo bude prihvatljivo. Ovde jok, ku***bolja do neba i nazad. Svinjac do svinjca, nebitno dal je u pitanju radnja, garaža ili pak sopstvena kuća.
Ako je Amerika imala Red scare, Beobuild definitivno ima Car scare
Pohvale za post: 7
ГЛАС ПРИРОДЕ
Intermediate
Pridružio se: Sub Avg 08, 2015 2:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 329
Pohvalio: 145

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Ned Maj 20, 2018 5:08 pm

На првом месту је суштина свега осталог, а то је склоност да се постигнуто и достигнуто са лакоћом упропасти. На жалост то је последица карактерне црте, која личи на пример краве која проспе млеко које је управо дала.

Из тог следи склоност да се јефтиним средствима на лак начин упропасте вредне ствари, уместо да је супротно, да се јефтиним средствима поправе и улепшају лоше и ружне појаве.

Све заједно указује на недостатак смисла за детаље, али и за целину, па се често вредне целине упропашћавају ружним детаљима или се леп детаљ налази услед неке потпуно хаотичне целине.

Врхунски пример тога је стање на обалама заједно са адама. Невероватно лепи и ретки предели моћне природе у граду, јединствени у Европи, вероватно и у светским размерама, а сви знамо како сада изгледају, а многи и не памте више како су изгледали до пре двадесетак година.

Затим следе Калемегдан и Кнез Михајлова. Каблова над улицама и блоковским просторима има свуда, али у врту који је један од најстаријих великих вртова у Европи, још са тежином историје и здања од два миленијума и у улици са таквом архитектуром, историјом и проласком туриста и свих нас ?
У тој улици поред читаве мреже каблова још увек стоји разапет транспарент који нас обавештава да су дани Београда ПРОСЛАВЉЕНИ ПРЕ МЕСЕЦ ДАНА !
Pohvale za post: 2
Drakche
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1331
Pohvalio: 1500

Postod Drakche » Pon Maj 21, 2018 4:03 pm

Partijsko i burazersko zaposljavanje, a imali smo nesto slicno za vreme socijalizma, dovodi do toga da niko nije na pravi nacin motivisan da radi svoj posao. Onaj ko voli Beograd ici ce svaki dan ulicom i gledati u svaki detalj - sta sve moze da se popravi, sredi, ulepsa itd. Barem bih ja tako radio, tako rade u gradovima koji su sredjeni. I ne moze me niko ubediti da je sve u parama kojih nema.
Pohvale za post: 1
Vladivoje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 766
Pohvalio: 1471

Postod Vladivoje » Pon Maj 21, 2018 9:17 pm

Bender Rodriguez napisao:Ali očigledno ovde mnogim ljudima ne smeta da žive u brlogu i svinjcu. Čak se i Arapi i Indusi, koji generalno žive u prljavštini i haosu, potrude da barem njihova radnja/kuća bude kolko tolko sređena. Sve i da je pored njih deponija, iscimaju se bar toliko da tih par kvadrata što je njihovo bude prihvatljivo. Ovde jok, ku***bolja do neba i nazad. Svinjac do svinjca, nebitno dal je u pitanju radnja, garaža ili pak sopstvena kuća.

Ne vredi, 5 vekova smo bili pod Turcima, tako da ovaj narod od tada ima preovlađujuću islamsku "crtu", koja će ga na kraju dovesti do iščeznuća sa ovih prostora.
milaki990
Novice
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 11:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13
Pohvalio: 422

Postod milaki990 » Uto Maj 22, 2018 4:00 pm

SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 975
Pohvalio: 28

Postod SRBO » Sre Maj 23, 2018 5:56 pm

Та црта је веровали или не резултат инцеста. Зато Арапи само своја посла гледају, зграде су им свињци али важно да њихов стан буде сређен.

http://thosewhocansee.blogspot.rs/2013/ ... rimer.html
Pohvale za post: 2
FrancoCh
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Sub Jul 21, 2018 1:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 1

Postod FrancoCh » Sub Jul 21, 2018 2:16 pm

Prljavi zidovi i iscrtani grafiti u samom centru grada 30m od trga, pa imali ko to da upristoji??
Prikačeni fajlovi
trg ruglo.jpg
trg ruglo.jpg (77.82 KiB) Pogledano 530 puta
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11304
Pohvalio: 4434

Postod direktor » Sub Jul 21, 2018 5:01 pm

To je zgrada projimetala nesposobni inspektori ne mogu da navataju vlasnike zgrade iako ima par post sanducica na istoj a tek da pogledaju na apt katastru...
Prijavljeno prosle godine
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3598
Pohvalio: 2773

Postod Bender Rodriguez » Sub Jul 21, 2018 5:49 pm

A sve što je potrebno da se nakon čišćenja grafiteri trajno odvrate od žvrljanja je da se stave dva refklektora koji će dobro da osvetle to mesto.
I eventualno jedna lažna kamera.
Trošak - par hiljada din. A učinak trajan.
Ako je Amerika imala Red scare, Beobuild definitivno ima Car scare
FrancoCh
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod FrancoCh » Sub Jul 21, 2018 10:59 pm

Ovu temu treba definitivno proslediti "gradskim ocima" sve im je tu i gde i šta treba raditi :gobb:
Ili nešto sad mi pade na pamet, možda to namerno ne sređuju da bi imali šta pred izbore sređivati.
FrancoCh
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod FrancoCh » Sub Jul 28, 2018 10:10 pm

Nekoliko vrhunskih komponenti prljavštine ovaj car koji je polepio ceo grad otkup lap topova, žvrljotine i rđava reklama za segu!
Prikačeni fajlovi
Beograd.jpg
tzoran1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1612
Pohvalio: 169

Postod tzoran1 » Uto Avg 14, 2018 10:01 pm

Beograd vidjen ocima jedne blogerke. A uglavnom je u pravu :)

"Američka blogerka Nvando već neko vreme živi i radi u Beogradu i često objavljuje priče o Srbiji"
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vest ... da/znhhnd2
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Jedan deo Save uliva se u Dunav tek kod Vinče. To je ponornica, koja se u gornjem delu zove Vodovod, a u donjem Kanalizacija.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2930
Pohvalio: 723

Postod boca-ica » Uto Avg 14, 2018 10:04 pm

Objavljen tender za PKB, početna cena 104,5 miliona evra
Izvor i cela vest https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-f ... ra/c8ymde3

Kolko rekoše da ovolika površina Bgda (PKB) košta ? :shock:
Prikačeni fajlovi
PKB.jpeg
PKB.jpeg (120.27 KiB) Pogledano 141 puta
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod boca-ica » Čet Avg 16, 2018 12:52 pm

koliko košta AR trećeg Beograda ?
bl3y4
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 6:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 526
Pohvalio: 185

Postod bl3y4 » Čet Avg 16, 2018 1:34 pm

Pa AR u selu blizu Panceva kosta 3x vise, prakticno dele zemlju za dzabe..
- Mada opet ovo je samo pocetna cena, ali i ona bi trebala biti barem 2 ili 3 puta veca..
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod boca-ica » Čet Avg 16, 2018 1:41 pm

Pa zašto ne dele zemlju gradjanima nego tamo nekom lovatoru ?
ah da.... gradjani retko daju proviziju..... :lool: :lol: :lool:

Povratak na “Relax”