Kupovina preko interneta (online kupovina)

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2557
Pohvalio: 4552

Re: Kupovina preko interneta (online kupovina)

Postod tragac » Pet Avg 16, 2019 4:38 pm

To jeklasičan trajni nalog, a to je dostupno uglavnom stalno zaposlenima ili penzosima, i to da ne budu mnogo stari. Zašto ne postoji mogućnost da se plaća karticama? To je prava online kupovina.
Ludilo raskopavanja se mora zaustaviti.
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3440
Pohvalio: 13327

Postod Somi303 » Pet Avg 16, 2019 8:40 pm

indigo » 16 Авг 2019 09:57 am napisao:Nije los, samo ima jos mnogo prostora za unapredjenje.

Сложићемо се да има простора за унапређење, али не можеш рећи да немамо развијену поштанску инфраструктуру. ПЕ је пет места изнад свих осталих, притом испорука иде дан за дан, што је осталимо недостижно, ко је користио Ројал Експрес или не дај боже Бекс зна о чему причам. И то је генерално став према тим фирмама, није нешто што ја форсирам. АКС, Сити и Д Ескпрес су пристојни са својом услугом, али имају још доста тога да ураде да се приближе ПЕ.

Npr, nisi kod kuce. Oni nose posiljku u postu, pa ti onda u postu, pa u red itd.. Umesto da imas neki paket station na tebi nekoj pristupacnoj lokaciji, ili pak samo da ostavi kod komsije pa ti sidjes sa ceduljom i preuzmes (al ajd do to je vise drustveno politicki problem).

Ono sto moj drugar ima kao mogucnost u Berlinu je super... Preko puta njegove zgrade paket preuzima kiosk ukoliko paket nije mogao biti isporucen njemu. Recimo to bi dosta olaksalo preuzimanje a i slanje paketa nazad.

Добро је то из Берлина зато што је твом ортаку преко пута зграде, а у суштини иста је прича као са Поштом само је теби твоја очигледно далеко па је скандал отићи по пакет у исту. Што се тиче остављања код комшије, у животу нисам чуо за курира који је тако нешто одбио да уради.

Pritom, slanje iz Srbije u bilo koju drugu susednu zemlju i obrnuto je bas komplikovano.. A nema razloga da bude

Стварно не видим неко решење за овај проблем, независне државе имају своје царине и законе и тако свет функционише. Да је срање, јесте, али није до нас већ је генерално тако. Можда ће бити олакшано када уђемо у ЕУ, нисам упознат како унутар ЕУ то функционише.
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Mitroslav
Intermediate
Pridružio se: Sub Feb 09, 2019 11:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 163
Pohvalio: 125

Postod Mitroslav » Pet Avg 16, 2019 11:39 pm

Ne sporim da je PE loša,bolji su od svih ostalih,ali može biti još bolje.
Inače je l imao neko iskustvo sa limundom.Razmišljam o poručivanju,a iskustva su šarena i bilo je situacija da ljudi dobiju ciglu.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11696
Pohvalio: 3184

Postod astrodule » Sub Avg 17, 2019 10:05 am

tragac » Yesterday, 16:38 napisao:To jeklasičan trajni nalog, a to je dostupno uglavnom stalno zaposlenima ili penzosima, i to da ne budu mnogo stari. Zašto ne postoji mogućnost da se plaća karticama? To je prava online kupovina.

Nije trajni nalog, sam plaćam šta hoću i šta mi treba. Jedina mana je što ne mogu porez da platim jer ne prihvata tu šifru plaćanja,a i prepoznaje žiro račun za porez.

Koliko znam mobilni telefon (MTS) može da se plati online karticom preko njihovog portala.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Duk
Novice
Pridružio se: Pon Avg 12, 2019 4:43 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 19
Pohvalio: 9

Postod Duk » Sub Avg 17, 2019 10:42 am

Šifra plaćanja za poreze 253.Meni su odbili na 289 pa sam kontaktirao banku i uspeo sa 253.Doduše nije Intesa u pitanju nego CA.

Takođe i neku kaznu sam morao da platim sa 253,komunalcima budžet grada.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11696
Pohvalio: 3184

Postod astrodule » Sub Avg 17, 2019 11:14 am

Znam, Intesa prepozna žiro račun i odbija takva online plaćanja. Smešno mi je kada dođem u banku da platim nešto i onda me pitaju da li sam čuo za Online bankarstvo i onda im objasnim da ne mogu online da platim porez ili da uplatim novac i onda samo slegnu ramenima.

Šta je sa onom Telenor bankom? Tu je valjda moglo na bankomatima i da se uplaćuje na račun i da se podižu devize i zvučalo mi je kao odlična stvar naročito sa zvanično nezaposlene.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
loyola
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1429
Pohvalio: 1182

Postod loyola » Ned Avg 18, 2019 5:08 pm

Mitroslav » Fri Aug 16, 2019 10:39 pm napisao:Ne sporim da je PE loša,bolji su od svih ostalih,ali može biti još bolje.
Inače je l imao neko iskustvo sa limundom.Razmišljam o poručivanju,a iskustva su šarena i bilo je situacija da ljudi dobiju ciglu.

Nije to kupujem prodajem, imas prodavce sa ocenama. PE je najbolji u Srb, da l moze da bude bolji, moze. Imam na limundu skoro 1000 ocena veliku vecinu kao prodavac i nikad nisam imao problema sa PE sem jednom kad je knjiga nekako ispala iz njihove koverte, pa je urucena prazna koverta kupcu, ali naknadno su dostavili i knjigu koju su nasli u magacinu.

tragac napisao:To jeklasičan trajni nalog, a to je dostupno uglavnom stalno zaposlenima ili penzosima, i to da ne budu mnogo stari. Zašto ne postoji mogućnost da se plaća karticama? To je prava online kupovina.

Nije trajni nalog vec e banking, ima i uz hit i uz osnovni racun mislim. Mozes da placas sta hoces preko toga i u kojim hoces iznosima, trajni nalog automatski skida iznos i salje.

Samo na provizijama se ustedi bar 500 din mesecno, da ne pricam o vremenu. A Intesa ima i kioske za svoje korisnike u bankama za placanja racuna karticom, plus ima i skener/citac pa neke racune ne moras da kucas, samo skeniras i to je to.

Mts sam placao karticom na njihovom sajtu, a sto se poreza tice za Intezu moze online da se plati, placao sam i za imovinu porez i za firmu tj preduzetnicku radnju.
Pohvale za post: 1

Povratak na “Relax”