Šta je novo?

Selfimanija ispred Dedinjskih vila

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dedinje_AMG75

Novice
Učlanjen(a)
08.06.2015.
Poruke
7
Pohvaljen
3
Vlasnik sam vile na Dedinju i vise puta sam bio svedok da ljudi dolaze odakle god kolima ili pesice da se slikaju ispred odredjenih vila koje im se dopadaju. To se odvija bez blama, prvo se parkiraju gde je zabranjeno pa onda onako prostacki prave neke selfije i komentarisu o lopovima.
U ovom gradu je veoma tesko ako cak nemoguce objasiniti nekim ljudima da nisu svi vlasnici vila na Dedinju lopovi.
Nemam nista protiv da neko zabelezi kamerom neku lepu vilu koja je nesvakidasnja ali ovo drugo vise nece biti tolerisano u mojoj ulici a verujem ni u okolnim.

Pozdrav
 
Tačno je da nisu svi na Dedinju lopovi, ali svi lopovi su na Dedinju.
 
Kako to sprečiti?

Da li postoji zakon koji zabranjuje slikanje tuđe imovine?

Znam za onaj znak za zabranjeno slikanje, ali po meni je to ostatak "komunističkih" vremena kada je svako ko slika "strani plaćenik".

Slažem se da nepristojno to raditi, ali ne vidim način kako to zabraniti.
 
moze to da se spreci. posto uljudan razgovor sa vecinom ne vodi do cilja onda treba pristupiti suptilnoj sili onako smekerski a to cesto vodi do cilja. samo treba znati kako.
 
ali ovo drugo vise nece biti tolerisano u mojoj ulici a verujem ni u okolnim.
onda treba pristupiti suptilnoj sili onako smekerski

Registrovao si se na forum da bi pretio ljudima. Ovde ima slika privatnih zgrada, kuca, nakaradno napravljenih nadogradnja, zatvorenih ulica od strane kontraverznih biznismena u centru grada i tako dalje. Da li je i tvoja kuca ovde snimana? Ocigledno da znas ko je slikao, cim znas sta je komentarisao, ali sta ce biti sa ostalima koji slikaju vile na Dedinju ili one koje se tek grade?
 
Nemam nista protiv da neko zabelezi kamerom neku lepu vilu koja je nesvakidasnja ali ovo drugo vise nece biti tolerisano u mojoj ulici a verujem ni u okolnim.
prvo procitaj pa komentarisi!
 
viewtopic.php?f=21&t=2669&start=175

viewtopic.php?f=21&t=546&start=600

Da li ce ovo biti tolerisano? Ja nemam nikakav problem niti se uzbudjujem. Ljudi su se ovde na forumu vec zalili da su imali probleme zbog slikanja vila na Dedinju i onda ti dodjes ovde i pretis zbog slikanja-kako ti kazes zbog selfija. Samo sam te pitao da li ce ljudi odavde-pa i oni koji su slikali na onim temama koje sam postavio, imati problem ako slikaju kuce na Dedinju(pa i ostale privatne zgrade) ili ne?
 
A sta ce te da bijete ljude sa fotoaparatima ili ce te ugraditi sostem protiv digitalnih apsrata. Obicno se fotkanja boje oni ciji racuni nisu bas najvistiji .Sta treba u cjelom gradu zabraniti fotkanje .Ili ste pak upropastili neku vili nadogradnjom i pretvorili u cecesiju
 
Dedinje_AMG75":37wt909p je napisao(la):
Vlasnik sam vile na Dedinju

Kako skroman pocetak posta :bg4:

Dobrodosao na forum vlasnice vile na Dedinju.
Ipak malo je paradoksalno sto na javnom forumu ponosno spominjes svoju svojinu a onda se zalis sto je ljudi slikaju, kao da vise nije u pitanju javna stvar.

Mozda bi mogao prolaznicima da prodajes, ili jos bolje delis, razglednice sa slikom svoje vile i natpisom "Vlasnik sam vile na Dedinju, ali nisam lopov".

Tako ce svima biti lepo, prolaznici ce biti informisani a ti ces moci da spavas mirne savesti. :kk:
 
pa kako drugacije nego na smekerski nacin, na dedinju sve smekeri, kajne klosari
 
Dedinje_AMG75":2j7apyoj je napisao(la):
Nemam nista protiv da neko zabelezi kamerom neku lepu vilu koja je nesvakidasnja ali ovo drugo vise nece biti tolerisano u mojoj ulici a verujem ni u okolnim.
prvo procitaj pa komentarisi!

Dobrodosao komsija.
Pristup ti je sirov, ali se iskreno nadam da je to trenutni izliv besa, a ne opsti nacin razmisljanja,
Prvo, ne postoji tvoja i moja ulica, osim ako se to ne odnosi na prilazni put unutar poseda, kakav recimo ima Beli dvor.

Na ulici, javnom prostoru ti, ja niti bilo ko nema pravo da ogranicava slobode drugim gradjanima, to je valjda jasno svima sa makar 4 razreda osnovne skole.
Ako pod "ovo drugo" spada 'kleveta' koju si negde spomenuo, to se resava na drugi nacin.

Za pretnju upotrebom sile, mogu samo da ti kazem da pored toga sto je krivicno delo, postoji mogucnost i da izvuces deblji kraj, jer batina ima 2 kraja.
;)

I prijateljski savet nekoga ko je uglavnom ceo zivot proveo na Dedinju.
Nikada toliko bahatosti nije bilo medju pridoslicama, kao sto je to danas.
To sto je neko stekao kapital, ne cini ga elitom, a dzibersko ponasanje koje vecina potencira(ne kazem svi) iritira i komsije, i ostale beogradjane.
Skandalozno je da 'estradna zvezda' ma koliko posteno stekla svoj kapital, divljajuci malom ulicom skoro zgazi bakicu od skoro 80god. i onda jos izadje iz dzipa i narani je govnima i pocasti polnim organima!
 
Dedinje_AMG75

Uzevsi u obzir tvoj prvi post u temi koju si otvorio to je vise pitanje malogradjanstine i kulture nego nekog pravila sem ukoliko ti ne ulaze na posed i sl ili vicu i verbalno vredjaju i sl. prostacko ponasanje. Moravac je lepo rekao nazalost istina je takva ali opet komentar prolaznika ne bi trebao da te dotice jel su oni upravo to prolaznici a svako od stanovnika zna kako je stekao svoju imovinu tamo radom neradom ili nekim nasledstvom i sl, svojevremeno i otimacinom doduse vise na senjaku posle 45te.
 
astrodule":1jce4ki7 je napisao(la):
Kako to sprečiti?

Da li postoji zakon koji zabranjuje slikanje tuđe imovine?

Znam za onaj znak za zabranjeno slikanje, ali po meni je to ostatak "komunističkih" vremena kada je svako ko slika "strani plaćenik".

Slažem se da nepristojno to raditi, ali ne vidim način kako to zabraniti.

Ne. Nije moguće zabraniti ni u kom obliku, čak i gde su znakovi zabranje fotografisanja, uvek se može provući i fotkati ako baš baš neko hoće. Inače, absurd je bio taj da je do par godina bilo zabranjeno fotkati mostove jer su strateški objekti. Mislim da je to sada promenjeno.

Što se tiče fotkanja na ulici i slično, sve dok se ne fotka unutrašnjost stana ili kuće, a fotka se sa javne površine, ne može se nekome zabraniti to da radi i javno objavljuje. Čak iako se fotka unutrašnjost kuće ili stana sa javne površine, mogu se te fotke zadržati, ali se ne smeju javno objavljivati.
 
zidar":2k822e1o je napisao(la):
Dedinje_AMG75":2k822e1o je napisao(la):
Vlasnik sam vile na Dedinju

Kako skroman pocetak posta :bg4:

Dobrodosao na forum vlasnice vile na Dedinju.
Ipak malo je paradoksalno sto na javnom forumu ponosno spominjes svoju svojinu a onda se zalis sto je ljudi slikaju, kao da vise nije u pitanju javna stvar.

Mozda bi mogao prolaznicima da prodajes, ili jos bolje delis, razglednice sa slikom svoje vile i natpisom "Vlasnik sam vile na Dedinju, ali nisam lopov".

Tako ce svima biti lepo, prolaznici ce biti informisani a ti ces moci da spavas mirne savesti. :kk:

A sta je lose u tome sto je rekao?
I sta je to trebao da kaze da ne ispadne da je neskroman?

Ako je vlasnik vile na Dedinju, nece reci da je vlasnik stracare u Dobanovcima.
 
Ima li potrebe otvarati novu temu kad već imamo temu Dedinjske vile :)
 
zato sam je i prebacio u relax
 
Po nacinu pisanja, nicku i sadrzaju poruke meni OP lici na klasicnog trola...
 
U nekoj novoj religiji jedan od grehova ce biti - ne budi internet trol.
 
astrodule":3pjr5x00 je napisao(la):
Znam za onaj znak za zabranjeno slikanje, ali po meni je to ostatak "komunističkih" vremena kada je svako ko slika "strani plaćenik".

Значи све амбасаде су остатак комунистичких времена, пошто овај знак још увек стоји код свих амбасада, а неке се и замагљују на гугл "уличном погледу". Још мало па ће они да стављају уживо испред зграде неки замагљени параван :p

Дуле извини, али нисам одолео. :)
 
У први мах ми се учинило да је наш стари члан "dedinje" отворио нову тему, пошто га дуго није било на форуму. Али се сетих да је рекао да се одселио са Дедиња, па знам да он не би овако баљезгао као АМГ (Мерцедес) 75.

Интересантан надимак АМГ 75 :roll:

Мерцедес СЛ 75 АМГ

Ово ми је више да се пребаци у тему „бахато понашање ....“ појединих Дедињаца.
 
Гага":l6hw75v7 je napisao(la):
astrodule":l6hw75v7 je napisao(la):
Znam za onaj znak za zabranjeno slikanje, ali po meni je to ostatak "komunističkih" vremena kada je svako ko slika "strani plaćenik".

Значи све амбасаде су остатак комунистичких времена, пошто овај знак још увек стоји код свих амбасада, а неке се и замагљују на гугл "уличном погледу". Још мало па ће они да стављају уживо испред зграде неки замагљени параван :p

Дуле извини, али нисам одолео. :)
U eri satelitskih snimaka, aviona i dronova zabrana fotografisanja je smešna.

Gago, samo opušteno...

Poslato sa telefona
 
По првом наступу, рекао бих да човек има вилу у Васка Попе ... :)
 
A možda čovek ima i običnu kuću, a misli da je to vila :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh