Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5829
Pohvalio: 1167

Re: Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Postod astrodule » Uto Jul 10, 2018 6:51 pm

Ovo je baš klasičan primer najgoreg mogućeg prekršaja. Kada vidiš da je neko stao pred pešački, nema tu šta da se razmišlja, nego se mora stati.

Doduše, biciklista ne sme da vozi na pešačkom i to baš iz ovih razloga (brži je i inertniji od pešaka)
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 2
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2051
Pohvalio: 358

Postod vucko » Uto Jul 10, 2018 8:46 pm

Ja vozim bajsom preko pešačkog samo na semaforu, ovako te ne smatraju za ozbiljno. Kada siđes sa bajsa odmah koče. Skoro svakodnevno prelazim jedan pešački prelaz bez semafora i mogu to da garantujem kao da im je u glavi da ako te pokose na bajsu dobijaju mnogo manju kaznu nego ako dokače pešaka.
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
B.Vladimir
Beginner
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 4:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 32
Pohvalio: 1

Postod B.Vladimir » Uto Jul 10, 2018 8:46 pm

Biciklista koliko vidim je skakutao na jednoj nozi, nije skroz sisao i to krenuo je da prelazi kada se ovaj u belom automobilu konacno odlucio da stane, vidi se (doduse slabo) dva paljenja zadnjeg svetla pre konacnog kocenja. Vozac nije pokusao da stane ali nije ni prekoracio brzinu, ne racunajuci bezanje cini mi se da je reagovao instinktivno jer je krenuo da koci i da izbegava sudar, vremenski koliko refleksi dozvoljavaju. Takodje izgleda da se svo vreme predomisljao da li da stane obzirom da mu je noga bila svo vreme na kocnici, vidi se upaljeno svetlo. Pri bekstvu je zaboravio da da levi migavac za skretanje u ulicicu :)
Onaj iza belog isto nije dao migavac za desno. Dakle, skoro svima treba da stigne kazna.
Joe23
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 22, 2014 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 45
Pohvalio: 7

Postod Joe23 » Uto Jul 10, 2018 9:15 pm

Ja sam zamalo pokosio nekog kr**** kod Ušća ove godine, prvog dana sajma automobila. Pao je sneg i napravio se haos svuda, ali posebno na raskrsnici. Nekako posle propuštenih par zelenih zbog blokirane raskrsnice, uspeo da se uguram. Mislim da sam proveo sigurno 5 minuta u tom haosu dok je vejao sneg i svi se gurali maltene na centimetar, kad sam konačno uspeo da prođem, u punoj brzini projurio je bicikl preko pešačkog ispred mene. U mojoj traci nije bilo pešaka, od snega se maltene jedva videlo bilo šta, da nije lik u drugoj traci svirao, ne bih uspeo da se zaustavim, a bu**** je samo nastavila da juri. Psovao sam i sneg i policiju i sebe i ovog na bicikli. Ali za ovo sa snimka ne vidim nikakvo opravdanje, lik je išao sporo preko pešačkog i ovaj ga samo počistio.
Žika
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1768
Pohvalio: 607

Postod Žika » Uto Jul 10, 2018 10:14 pm

astrodule » Uto Jul 10, 2018 5:51 pm napisao:Ovo je baš klasičan primer najgoreg mogućeg prekršaja. Kada vidiš da je neko stao pred pešački, nema tu šta da se razmišlja, nego se mora stati.

Doduše, biciklista ne sme da vozi na pešačkom i to baš iz ovih razloga (brži je i inertniji od pešaka)

Baš tako , biciklista nema šta da traži na pešačkom.

Član 7
24) pešački prelaz je označeni deo kolovoza namenjen za prelazak pešaka preko kolovoza

Upravo iz razloga što je Dule naveo, vozač (ne u ovom primeru) nema vremena da odreaguje kada biciklista izleti.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5829
Pohvalio: 1167

Postod astrodule » Čet Jul 19, 2018 8:26 pm

Na Ostružničkom mostu u Beogradu se dogodila teška saobraćajna nesreća u kojoj je jedna osoba izgubila život, a druga je teško povređena.

- Udes se dogodio u 9.51. Jedan muškarac od 60 godina je, nažalost, preminuo od zadobijenih povreda, dok je drugi od 53 godine prevezen u Urgentni centar - rekao je za "Blic" Mirko Lutovac, koordinator za odnose sa javnošću Hitne pomoći.

Kako su objasnili iz MUP-a, do nesreće je došlo kada je putničko vozilo novosadskih tablica pravilo polukružno skretanje na Ostružničkoj petlji pre ulaska u tunel. U tom trenutku je teretno vozilo udarilo u automobil.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika

Povratak na “Relax”