Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

tzoran1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1913
Pohvalio: 184

Re: Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Postod tzoran1 » Ned Nov 18, 2018 12:41 am

Mpze nocu da se vozi pod 4 migavca. Bices uocljiv.
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Jedan deo Save uliva se u Dunav tek kod Vinče. To je ponornica, koja se u gornjem delu zove Vodovod, a u donjem Kanalizacija.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2193
Pohvalio: 3921

Postod tragac » Ned Nov 18, 2018 12:51 am

ja sam već pričao ovde letos da sam u gustoj magli preko Debelog brda viđao ljude da voze u potpunosti bez svetala, sumnjam da je u pitanju tehnička neispravnost, pa čak i da jeste to je krajnji nemar.

Noću pod 4 žmigavca....nisam sigurand a može a i ako može verovatno ne preko 20kmh jer iz daljine će svi misliti da je takvo vozilo zaustavljeno.
Gradonačelnik Beograda je zamenik svog zamenika.
Joe23
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 22, 2014 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 53
Pohvalio: 7

Re: RE: Re: Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Postod Joe23 » Ned Nov 18, 2018 3:29 am

nekianonimnilik napisao:ali za tih 48 sati neko moze da te ne primeti nocu, tj da te vidi kao motorcikl ako ti je otisao levi, i da napravis ceoni sudar

Nije to bas tako strasno, da ako crkne levi odmah izazivas udes. Zna da navede da mislis da ti ide motor u susret, ali i kada stvarno ide motor, ne treba ici u preticanje, vec sacekati da prodje. Drugo, ako bi se redovno kontrolisala ispravnost, sve i da crknu u istom trenutku obe sijalice, imao bi bar pozicije koje rade. Nije dovoljno da vidis put ispred, ali dovoljno da budes vidjen. Ne mora se ici previse represivno, dovoljno je da patrole redovno zaustavljaju primecene automobile, ne samo kad je akcija i da se na tehnickom gleda ispravnost i pozicija.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4893
Pohvalio: 3708

Postod Bender Rodriguez » Ned Nov 18, 2018 11:21 pm

Žika » Pet Nov 16, 2018 8:15 pm napisao:Ovde se stavljaju svetleće reklame sa jakim zelenim svetlom u blizini semafora koji mogu vozače da dovedu u zabludu i niko im ništa ne može.
Ili neće.

Drago mi je da ima još ljudi koji primećuju ovo. Te degenerične blješteće krstače treba zabraniti u potpunosti, a dozvoliti samo postavljanje onih koji svetle konstantnim tokom, i to da budu u svetlo plavoj ili beloj boji. Ovo sadašnje majmunisanje ne samo što je opasno za saobraćaj jer vozaču može da deluje kao svetlo semafora, nego je krajnje neumesno i nelagodno za pešake koji prolaze ispod i slepe od tih blještavila. Na šta bre to liči da treba da pokrivam oči ili sklanjam pogled kad god prolazim ispod tih gluposti!? Ako je apoteka, nije Klinički centar, pa da tako blješti i da im se dozvoljava takva signalizacija. Na kraju krajeva, debilno izgleda. Ko neki Las Vegas u pokušaju.

Ali naravno da tako nešto pomeneš ''nadležnim'' u nekoj javnoj raspravi svi bi te gledali ko telad i rekli da ''nema to uticaja''. Jer kao što smo utvrdili, to je ta ograničena i primitivna ekipa koja ne vidi šumu od drveta. :bash:
Treba vam grad za izdavanje?
Pogledajte naš bogat asortiman ulica, kolovoza, parkova, javnih prostora, stanova, fasada, haustora... za izdavanje ili prodaju!
Pozovite odmah 0800 - R E N T A G R A D ili posetite naš sajt i uverite se i sami zašto Beograd važi za top vašarište i buvljak kontinenta, a i šire!
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7384
Pohvalio: 1488

Postod astrodule » Pon Nov 19, 2018 12:46 am

Prijavljivao sam ja takve krstove i reklame. Mislim da su ih čak i skidali.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika

Povratak na “Relax”