Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3842
Pohvalio: 760

Re: Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Postod astrodule » Pon Dec 11, 2017 3:41 pm

Ma naravno. Meni je najluđe to kao svi su negde u nekoj žurbi, ali imaju vremena da izađu iz kola ili skrenu sa planirane putanje. Drugara kod Fontane na pešačkom isekao neki lik koji je skretao levo i drugar ga refleksno opsovao. Drugar je visok, ćelav, širok, ali iz automobila koji je žurio je izašao jedan ćelav, nizak i širok i udario ga.

Meni je trubljenje bilo refleksno. U principu izbegavam da trubim taksistima ili "belim Range Roverima", ali kada neko ne da migavac na ovakvim mestima, jednostavno moram. Iskreno sam očekivao da će da skrene kuda je i naumio, ali kada sam video u retrovizoru da kreće za mnom, shvatio sam koliko je sati.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1038
Pohvalio: 427

Postod Žika » Pon Dec 11, 2017 4:54 pm

Slično bilo i sa jednim kamiondžijom, došao lik do kamiona otvorio vrata i doživeo da vidi celo sazvežđe u po bela dana. Ovaj ga ladno skucao sa čekićem posred lobanje.
igorV
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Sre Apr 13, 2016 2:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod igorV » Uto Dec 12, 2017 3:45 pm

tragac » Ned Okt 01, 2017 11:09 pm napisao:Nakon najnovije tragedije u kojoj je kombista ubio majku i bebu neophodno je pooštriti kontrolu profesionalnih vozača, tahografa, kao i upravljanja flotama u većim firmama. Nema dana kad sednem za volan a da ne vidim smrtno opasne saobraćajne prekršaje u izvedbi profesionalaca, često su to i vozači autobusa u radu.

tek to mi je užas nad užasima

Povratak na “Relax”