Hrana i Piće

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 588
Pohvalio: 308

Re: Hrana i Piće

Postod Žika » Uto Jul 18, 2017 4:07 pm

Slika

http://www.blic.rs/vesti/svet/pretnja-s ... im/3vxp4k3

PRETNJA SLOVAČKE: Ako namirnice ne budu iste u celoj Evropi, uvešćemo EMBARGO zapadnim zemljama

Premijer Slovačke Robert Fico dao je danas rok do jeseni Evropskoj komisiji i njenom šefu Žan-Klodu Junkeru da počnu da rešavaju problem različitog sastava istih namirnica i proizvoda za tržišta "stare" i "nove Evrope", i zapretio da bi Slovačka mogla da uvede jednostrani embargo i protera zapadne namirnice iz slovačkih restorana.
Zemlje Višegradske grupe su već ranije upozoravale na taj problem, ali mere Evropske komisije su nedovoljne. Komisija ima dovoljno informacija da, ako hoće, pripremi zakone kojima bi naredila da ko želi da prodaje proizvod u istom pakovanju, mora da ima isti kvalitet - kazao je danas Fico novinarima u Bratislavi.

Upozorenje premijera i ultimatum Evropskoj komisiji da nešto preduzme do jeseni, dolaze posle velikog zvaničnog testa u susednoj Češkoj gde je, na zahtev Ministarstva poljoprivrede, testiran 21 proizvod u varijantima za tržišta Nemačke, Austrije, Češke, Slovačke i Mađarske, čime se pokazalo da su na istoku Evrope samo tri bila istog kvaliteta kao za zapadna tržišta.

Češki ministar poljoprivrede Marjan Jurečka predstavio je rezultate testa na ministarskom zasedanju u Briselu, a pred zapadnim kolegama se ogorčeno razmahivao s dve kutije prerađene zamrznute ribe za prženje ("fish fingers") za nemačko i češko tržište - proizvodima koji su u testu najgore prošli.
I premijer Fico je pred današnje obraćanje novinarima takođe je pošao u mali lični test i kupovinu namirnica.

Fico je pokazao da su te riblje prerađevine ("fish fingers") istog naziva i internacionalnog proizvođača u istom pakovanju za austrijsko tržište imale 300 grama, a za slovačko 280 grama, da je austrijski kupac dobio 65 odsto mesa, a slovački svega 58 odsto, i sve ipak za istu cenu od 2,99 evra.

- To prerasta u veliki međunarodni skandal, istu atmosferu osećam u susednim zemljama. Ne mogu da prihvatim da od Slovaka prave neke građane nižeg reda - rekao je Fico.

Slovački premijer najavio je da će se nastojanja da i Poljaci, Česi, Slovaci i Mađari za isti novac dobiju pdojednako kvalitetne proizvode kao Nemci, i da prestanu da budu "kanta za đubre Zapada" i nadnacionalnih kompanija naći na dnevnom redu sustrašnjeg susreta premijera Višegradske četvorke u Budimpešti.
Fico želi da o tom problemu razgovara i sa šefom Evropske komisije Junkerom i daje EU rok do jeseni da počne nešto da preduzima, jer će u suprotnom Slovačka pribéci jednostranim merama.

Takva mera bi, po rečima slovačkog premijera, mogao da bude embargo na pola godine na uvoz namirnica sa Zapada za ugostiteljske objekte, jer takva mogućnost, na određeni rok od šest meseci postoji u propisima EU.

Nadnacionalne kompanije brane se da je za gori kvalitet njihovih proizvoda u postkomunističkim članicama EU kriv navodno lokalni ukus potrošača, a kod praška za pranje, Čehe je zasmejalo objašnjenje da Česi na odeći "prave drugačije fleke" nego Nemci.

Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 5:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 408
Pohvalio: 895

Postod Duleja » Uto Jul 18, 2017 5:08 pm

Da ne zaboravimo domaće proizvode! Evo jedne vrhunske kombinacije:

http://www.domacekiflice.rs/

http://www.kaspivo.com/
Prikačeni fajlovi
domace kiflice 01.jpg
domace kiflice 01.jpg (143.64 KiB) Pogledano 300 puta
domace kiflice 02.jpg
domace kiflice 02.jpg (163 KiB) Pogledano 300 puta
domace kiflice 03.jpg
domace kiflice 03.jpg (110.76 KiB) Pogledano 300 puta
pivo kaš.jpg
pivo kaš.jpg (89.73 KiB) Pogledano 300 puta
:: siamo tutti fratelli ::
Pohvale za post: 1
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6049
Pohvalio: 11232

Postod Гага » Sre Jul 19, 2017 1:28 am

loyola » 18 Јул 2017 02:03 pm napisao:Sto se tice BIP, mislim da ih je Tikves kupio/iznajmio.

Ksenija » 18 Јул 2017 02:47 pm napisao:Hvala ti, ovo saznanje će mi poboljšati kvalitet života. Ništa nisam tvrdila već sam pisala ono što sam čula.

@Лојла и @Ксенија, фабрика пива БИП је почела да ради што је јако добро и она је под закупом, није продата. О БИП-у сам писао кратко 18. маја о.г. на подтеми „Реконструкција аутопута кроз Београд“ јер је @Дошљак баш ту питао око БИП-а и ево тог мог одговора_

Гага » 18 Мај 2017 02:23 am napisao:
Дошљак » 17 Мај 2017 11:32 pm napisao:Можда мало скрећем с теме, али ради ли се нешто можда у БИПу, видим да су све камионе препаркирали ближе ауто путу.

@Дошљак, ради БИП. Прихваћена је понуда за закуп БИП-а од стране Јаневског из Македоније, који је иначе власник фабрике вина Тиквеш. Значи Јаневски закупљује БИП и све робне марке које пивара има, и на тај начин оживљава производњу. Сама локација и некретнине које БИП има, њега не интересују, а пошто ће БИП ићи одавде, Јаневски је заинтересован за гринфилд инвестицију тј. градњу нове БИП-ове фабрике и то ће вероватно бити у Крњачи где је БИП-ова фабрика сокова. Месечни закуп пиваре је 76.000 евра, а у обавези је и запошљавање радника, односно враћање једног дела људи који су радили до стечаја.
Иначе овај македонски бизМисмен је узео у закуп и пропалу фабрику алкохолних пића Бадел у "њиховој лепој".

viewtopic.php?f=17&t=45&p=452040&hilit=%D0%91%D0%98%D0%9F+%D1%98%D0%B5+%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B8%D0%BE+%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA+%D0%A2%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%B0#p452040
loyola
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 817
Pohvalio: 855

Postod loyola » Sre Jul 19, 2017 6:06 am

A pre su naplacivali 50 hiljada eura :)
#samojako da pobedimo #napreDNO
kkorisnikk
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Sep 05, 2016 2:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1665
Pohvalio: 642

Postod kkorisnikk » Sre Jul 19, 2017 10:35 am

U svakom slučaju pivo im je bilo užasno, mlađa sam generacija pa iskreno i ne znam
kakvog je ukusa bio onaj stari BIP koji eto svi hvale.

Samo, za dobro pivo presudna je dobra voda, koju vodu koristi BIP-ova fabrika?
astrodule
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2621
Pohvalio: 557

Postod astrodule » Sre Jul 19, 2017 11:07 am

Evo istine o domaćem komercijalnom pivu.

http://www.021.rs/story/Info/Misljenja- ... rbiji.html

Mnogi ne znaju i beže od njega jer izgleda jeftino, ali probajte Oettinger. U pitanju je najprodavanije pivo u Nemačkoj. Fora je što ne ulažu u marketing i direktno prodaju samo supermarketima. U Nemaškoj nema zezanja sa pivom.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
loyola
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 817
Pohvalio: 855

Postod loyola » Sre Jul 19, 2017 5:50 pm

kkorisnikk napisao:U svakom slučaju pivo im je bilo užasno, mlađa sam generacija pa iskreno i ne znam
kakvog je ukusa bio onaj stari BIP koji eto svi hvale.

Samo, za dobro pivo presudna je dobra voda, koju vodu koristi BIP-ova fabrika?

Pre nekih 6-7 godina su bili na beer festu najjeftiniji, pojavili se bez reklame i imali su ok pivo. Tad mi je pricao jedan tehnolog da se i bip i bg pivo prodaje po unutrasnjosti Srbije jer nemaju para za marketing.

A sto se vode tice, ako imaju para mogu da naprave vrhunsku vodu.
#samojako da pobedimo #napreDNO
Johnest_Hon
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 12:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 164
Pohvalio: 283

Postod Johnest_Hon » Čet Jul 20, 2017 6:42 pm

BIP nefiltrirano...skoro probah...dosta dobro za firmu u stečaju... :D
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1531
Pohvalio: 507

Postod boca-ica » Pet Jul 21, 2017 11:39 am

Ono kad ostavite ne dovršenu klopu na stolu TC Ušce , TC Delte .... :(
Ljudi koji tragaju za ostacima hrane u tržnim centrima u Beogradu

https://www.vice.com/rs/article/d7eyqz/ ... e=vicefbsr
.
Ksenija
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 160
Pohvalio: 315

Postod Ksenija » Pet Jul 21, 2017 11:45 am

Pivo, pivo a nigde uz pivo. Zato ću postaviti moj specijalitet i neću pogrešiti.

Papline hrskave kao čips. Na isti način mogu se peći ne baš sitni kederi ali su papaline daleko ukusnije. Po meni uz ribu ne ide pivo a onda me pitaju, zbog čega se u Pivnici služe girice? Pa valjda zbog toga što su hrskave.

Fotografija5875.jpg
Tek izvađenje iz rerne
Fotografija5877.jpg
E, sada otvori pivo pa makar i od hmelja :kez
Pitali su Mikelanđela kako nastaje savršena skulptura, a on je odgovorio: "Uzmete komad kamena i od njega odbijete sve što je višak."
Pohvale za post: 2
dove
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 7:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 152
Pohvalio: 109

Postod dove » Pet Jul 21, 2017 12:46 pm

Skoro da su mi zamirisale papaline u sobi. Vidi se da su optimalno termicki obradjene, samo fali jos to nefiltrirano BiP.

Slika
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 588
Pohvalio: 308

Postod Žika » Pet Jul 21, 2017 12:57 pm

Pivo je za slabiće.
Pijte prava pića.
Pohvale za post: 2
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 511
Pohvalio: 1043

Postod Kokos » Pet Jul 21, 2017 1:13 pm

Ti si od ovih? :mrgreen: :vops:

"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
Ksenija
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 160
Pohvalio: 315

Postod Ksenija » Pet Jul 21, 2017 7:10 pm

@dove
Da znaša kakve su... SlikaInače sam gadljiva ali u slučaju hrskavih papalina jedem čak i glavu.

@Žika
Jelda da sam u pravu kada sam rekla da uz papaline ne ide pivo već vino i to belo, a može i crno ako nema belaog. :mrgreen:

@Kokos
Šta da ti kažem kada sve znaš. :D

O načinu ishrane moglo bi se na 100000 stana što je zapravo najznačajnije ali ne ide. Samo zdrav čovek može da bude delatnik kojim god poslom se bavio.
Pitali su Mikelanđela kako nastaje savršena skulptura, a on je odgovorio: "Uzmete komad kamena i od njega odbijete sve što je višak."

Povratak na “Relax”