Šta je novo?

Kupovina legalizovanog objekta

beogradnja

Novice
Učlanjen(a)
26.07.2016.
Poruke
1
Pohvaljen
0
Sta mislite o kupovini objekta tj stana u zgradi koja je legalizovana (probijena gradjevinska dozvola a zatim ozakonjena)?
 
Ako je nekretnina uknjizena i izdata upotrebna dozvola a ozakonjenje okoncano proveri sve papire redom u sudu, kod notara, katastru, poreskoj, opstini... Moja je preporuka da za to angazujes advokata (iz ugledne i proverene kancelarije) koji ce naplatiti par stotina evra uslugu sto je realno zanemarljiv trosak u odnosu na cifru koja moze da se izgubi u slucaju mogucih neregularnosti vezanih za objekat. Kad sam sebi kupovao kucu tako sam radio i ispostavilo se da dve od tri nisu imale ispravne papire. Treca je imala dozidanih deset kvadrata ostave koju smo sravnili sa zemljom i doveli u izvorno stanje i zaista mirno spavam. Mnogi su imali probleme da je ugovor o prodaji stana potpisan sa vise lica i sta sve nije u ovoj zemlji bilo i bice tako da ako ne preduzmes sve da se zastitis od malverzacija preuzimas veliki rizik. Pozdrav i srecna kupovina stana :)

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
ako se ide preko agencija obvezno imati ugovor o posredovanju:

ugovor za kupca

agencija mora da proveri sve podatke za to uzima dobru proviziju, ali nije na odmet ponovo proveriti kod notara (kako bi spavali josh mirnije) provizija varira od agencije do agencije ali ide oko 3 %

UPOPRODAJA (provizija se naplaćuje u procentima od ukupnog postignutog iznosa kupoprodajne cene)

Prodaja (provizija za posredovanje prilikom prodaje nekretnine, naplaćuje se od prodavca)

• 3% (minimalan iznos 1.000€ u dinarskoj protivvrednosti)

Kupovina (provizija za posredovanje prilikom kupovine nekretnine, naplaćuje se od kupca)

• 3% (minimalan iznos 1.000€ u dinarskoj protivvrednosti)

Zamena (provizija se naplaćuje od svake strane u zameni)

• 3% (procenat se računa od vrednosti nekretnine koju je strana stekla zamenom)
 
Vrh