Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1804
Pohvalio: 1672

Re: Sportski događaji

Postod DzonTravolta » Sub Mar 24, 2018 9:41 pm

tribi » 24 Mar 2018, 15:01 napisao:Ti "navijači" nisu nikakvi navijači već honorarci u DB-u i nisu se sami organizovali već ih je pozvao gazda... kao što su po nalogu tog istog gazde prespavali potpisivanje Briselskog sporazuma, koaliciju sa Ramušem, dodeljivanje pozivnog broja Kosovu, ubistvo Olivera, minutu ćutanja borcima učk od strane poslanika (sn)srpske liste, tako su sada odglumili borbu za Kosovo preko leđa mladih rukometašica... a zašto smo uopšte pristalili da se ovaj turnir igra pitanje je za vrh države... na twitteru je neko napisao kako je to otprilike izgledalo:

ehf: Srbija -Kosovo ?
vlast: Može
ehf: OK stižu devojke
vlast: OK
db horde: ubi, ubi šiptara...
ehf: da se igra pred praznim tribinama ?
vlast: OK... i bez himni
ehf: OK
db horde: ubi, ubi šiptara...
vlast: zabranjujemo utakmicu!
(ehf suspenduje rss i izbacuje reprezentaciju)
vlast: zapad nas mrzi!

Slika
Sklanjam jednu po jednu sliku kad se promeni sledeće:
Slika Slika
Pohvale za post: 1
paradox polje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Nov 01, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 344
Pohvalio: 181

Postod paradox polje » Uto Mar 27, 2018 3:31 pm

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2018&mm=03&dd=27&nav_id=1374161
Australija: Bojkot Mundijala bi mogao da bude naredni korak

Fudbalska reprezentacija Australije mogla bi da propusti Svetsko prvenstvo u Rusiji, zbog skanadala u Londonu u kojem je otrovan dvostruki ruski špijun.

каква глупост, ко у време хладног рата.
Шта би онда ми требали да урадимо, трајно бојкотујемо сва такмичења у Британији, због инсинуација да је Енглеска умешана у убиство Карађорђа, мајски преврат, бомбардовање 1999 и слично.
Pohvale za post: 2
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 576
Pohvalio: 281

Postod Blade » Čet Mar 29, 2018 12:59 am

Poraz i od Mornara u Baru, a razlog je, naravno igra ispod nivoa. Uz malo sreće, mogli su i do pobede sa tako nikakvom igrom. No dobro, bilo šta je bilo...

Sada u Pioniru protiv Reala, pa na istom mestu protiv Mornara za finale Aba lige. Mišljenja sam da ovaj tim ima snage da odigra dobro obe utakmice, da se protiv Madriđana časno oprosti od Evrolige za ovu sezonu pred domaćom publikom, a i da pobedi Barane za finale najvažnijeg takmičenja ove sezone.

Podrška treneru, a nadam se da će veću minutažu dobiti Enis, Omić, Davidovac i Dobrić. Uz Antića na četvorci, mislim da je to odlična postava.
Lav u grudima, prijatelj ljudima, čovek čoveku, a lopov lopovu.
TheHood
Beginner
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 28
Pohvalio: 4

Postod TheHood » Čet Mar 29, 2018 10:32 am

Bez Pere Antića u naredna 2 meča. Mornaru se vraća Luković.

Sad nešto pametovati na samom kraju je bespredmetno. Ekipa igra toplo-hladno u napadu, u odbrani isključivo hladno, a što je i za očekivati od ekipe u kojoj su glavni igrači Ročesti, Feldein, Bjelica. Kad nije dan, ne možemo ni Borac iz Čačka da pobedimo. A Alimpijević očigledno nema autoritet nad starijim igračima.

Bukvalno da se pomolimo da nekako izguramo ovo 1/2 i da se spremimo za Budućnost. Tek će biti drame u finalu, a meni se nikako ne dopada kako igramo u tim trenucima.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sub Mar 31, 2018 9:27 pm

Utakmica sa Realom je opet nešto pokazala, bez obzira na poraz. Vidi se napredak igrača, posebno Omića, za koga klub mora da se grabi svim silama da zadrži za sledeću sezonu, a to važi i za Enisa. Omić polako potiskuje Lesora, a Enis Ročestija. Davidovac će sledeće sezone biti bolji igrač, nego što je Feldin sada, a ima i još boljih od Feldina za tu poziciju.

,,Kostur" ovog tima za sledeću sezonu MORA da se zadrži!!!

Ročestija i Feldina jednostavno ne vidim kao igrače koji kroz napredovanje ovog tima mogu nešto više da doprinesu. Njihov kapacitet je ovo što vidimo, a to je malo, ako klub želi da radi nešto više od ovoga sledeće sezone, a želi sigurno. Lesor je na velikoj klackalici u tom smislu, jer ako želi da bude u sastavu sledeće sezone, on mora da nauči još po nešto, osim onoga što zna. Zna da zakuca atraktivno i za svoju visinu je dobar skakač i za svoje mesto u timu je prilično brz. A mora da nauči da šutne sa poludistance i da igra čvršću odbranu, jer nije fizički slab, pa da ne može.

Sa Omićem na 5-ici(zamene Lesor i Jovanović) i Jankovićem na 4-orci(zamena Bjelica), centarski mornar nema šanse da ozbiljno zapreti, ali mora da se igra čvrsto i muški. Samo tako je dobitna kombinacija. 3-jka Dobrić (zamene Davidovac i Kešelj), nije slabo. 2-jka Lazić (zamena Feldin), tu je Zvezda slaba. Jedinica Enis(zamena Ročesti, a ima džokera, pa može i još neko), ta pozicija je solidna, ali jači adut od dvojke. U svakom slučaju, mislim da je dovoljno da se pregazi Mornar sa 70% snage.

Potrebno je promeniti 3-4 igrača i tim će biti konkurentan sledeće sezone za Evroligu, što se tiče top8.

Rekao bi još nešto što moraju, ali neka prvo osvoje Aba ligu, pa cu onda reći.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5555
Pohvalio: 1114

Postod astrodule » Sub Mar 31, 2018 9:53 pm

Lesor je očigledno vrlo ograničen. Komentarori često spominju da je on francuska škola, koja je nikakva.

Ročesti mi je OK, ali koliko sam primetio ne ide skoro nikada na ulaz.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sub Mar 31, 2018 10:12 pm

Enis je mnogo brzi od Ročestija, a i precizniji je. I na sve to ima više enegrije i bolje razigrava saigrače. Zato sam mišljenja da on treba da bude prvi plej sledeće sezone, a da mu se za zamenu dovede neki domaci klasičan plej.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Uto Apr 03, 2018 12:46 pm

Pobedjen Mornar za finale Aba lige, ali ta igra nije maksimum Zvezdinog tima. Sa CSKA u zadnjem kolu ligaskog dela Evrolige je prilika da se to i pokaze. Apsurd je ocekivati pobedu, ali poraz sa pristojnom razlikom svakako, a ne kao onaj u Areni.

U finalu Buducnost, od koje ipak mislim da je Zvezda bolja, bez obzira sto je nijednom nije pobedila u ligaskom delu Aba lige. Napredovala je kao tim, pojavili su se aduti u nekim drugim igracima, za koje mislim da ako zaigraju u startu u svom ritmu, Buducnost na njih nece imati odgovoror.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Apr 04, 2018 12:04 pm

Ipak ništa od 5 naših timova u ABA ligi jer naši nisu ušli u finale ABA2 lige :(
Duletov blog
Slika
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3122
Pohvalio: 4680

Postod JohnnyLee » Sre Apr 04, 2018 12:53 pm

али зато је број македонских тимова 0. и то су испали Македонци из обе лиге, и МЗТ из АБА1 и Охрид из АБА2. иначе, није крај за Борац, Вршац и Динамик, јер они могу опет да уђу у АБА1 лигу преко КЛС. и да се зна, Мега је освојила Јуниорску АБА лигу
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Čet Apr 05, 2018 10:28 pm

Zvezda je izgubila od CSKA, ali bez obzira na poraz, časno se oprostila od ovosezonske Evrolige. Junački se držala na terenu gde i najveći evropski velikani ne očekuju da će pobediti. Vidi se napredak tima, a to je najvažnije. Mislim da sa ovakvom igrom nema razloga da se plaši Budućnosti, koja u ,,beogradskom hramu košarke", dvorani ,,Aleksandar Nikolić" nema šanse da pobedi ovakvu Zvezdu. Kada Zvezda zaigra sa 70% svoje realne snage, a domaćin je, nijedan srpski, niti regionalni tim joj nije ravan. A ove sezone je često igrala ispod 50%, razlog je najčešće bio neuigranost ekipe. U ,,Morači" će već biti teže Zvezdi, ali mora da smogne snage da pobedi tu prvu utakmicu u gostima i što pre se okrene drugom preostalom trofeju ove sezone, Ligi Srbije, gde mora da se ,,osveti" Partizanu za onu bruku u kupu.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Uto Apr 10, 2018 6:53 pm

Buducnost je pobedila i vodi 1-0 u seriji. U toku je druga utakmica, koja deluje obećavajuce za sada u odnosu na prvu.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Apr 11, 2018 2:24 am

1-1 u seriji, Zvezda je ,,na krilima" Alena Omica pobedila Buducnost. Slobodna bacanja su ocajnog procenta, racunajci obe utakmice.

E sada, pobediti u gostima bar jednu utakmicu, pa vratiti seriju u ,,Pionir", ako ne obe. Mada mislim da Zvezda moze da pobedi obe, uz ovakvog Omica, a na nivou da budu Enis, Dobric i Jankovic...za strah nece biti razloga. Ruku na srce, sva cetvorica pomenutih mogu mnogo bolje od u ove dve utakmice vidjenog.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Apr 11, 2018 7:19 pm

Analizirao sam ovako neke igrače kroz ono što su i što bi mogli da budu.

Rekao sam i dalje sam pri tom stavu - Feldinu i Ročestiju treba pokazati izlazna vrata na kraju sezone, oni su to što su i veći napredak od njih je teže očekivati.

Dok sa druge strane ono veliko možda za Lesora, može da bude i da. On je igrač kod koga može da se uradi napredak. Ima dobar odraz i brz je, ume da istrči u stilu beka, a centar je. To nikako ne bi smela da mu bude primarna, nego sekundarna pozicija. Jer primarna treba da mu bude četvorka, gde može da bude mnogo iskorišćeniji. Ali mora da nauči da šutira sa poludistance i distance, kao i da se otvara za iste. Čovek ima potencijal, koji nije ni približno iskorišćen.

Super je što smo videli Omića u prvoj postavi konačno. Uz ovakvog Lesora, kakvog sam opisao i Enisa na jedinici, biće druga priča. U koliko Antić završi karijeru ove sezone, biće hitna potraga za još jednom četvorkom. Zamenska petica već postoji, ako Bjelica ostane, a valjda će napredovati i Jovanović.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1917
Pohvalio: 3472

Postod tragac » Sre Apr 11, 2018 10:46 pm

ako se poprave bcanja i krene šut generalno, nije nemoguće da se dobiju obe u PG.
Dok Milorad Dodik ima dvojno prebivalište u Banjaluci i Beogradu, hiljadama rođenih Beograđana je uskraćeno pravo na jedno jedino prebivalište, tu gde žive decenijama.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Čet Apr 12, 2018 8:35 pm

Prvu su na osnovu velikog broja promašenih slobodnih bacanja i izgubili. Nisu ni u drugoj bili ne znam koliko bolji, ali su proradile neke druge stvari i izborena je pobeda.

Realan cilj je da se u ,,Morači" pobedi bar jedna, po mogućstvu prva kada će imati više snage. A za drugu da se nadamo da i u Podgorici može da se uzme trofej, ako ne, tu je 5-ta utakmica u ,,Pioniru", pa tada.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pet Apr 13, 2018 9:52 pm

Budućnost je pobedila treću utakmicu i sada je 2-1 u seriji. Zvezda zaista nije imala sreće u par bitnih situacija, a Budućnost je imala vetar u leđa od strane sudija, slab, ali dovoljan za cilj koji su želeli. Pobedilu su, neka se raduju. Sutra je novi dan. Imao je Feldin zadnji šut za tri poena, promašio, pa ofanzivni skok Lesora, koji je takođe promašio zicer, ali šta je, tu je. Nije još sve izgubljeno, sutra je ,,bitka" za majstoricu. Treba podići glavu i ,,otrezniti" se od ovog poraza.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Apr 13, 2018 10:01 pm

Gledao sam poslednja 4 minuta.

Ona dva promašaja su baš velika. Neko reče da Feldin nije igrač za ovakve šuteve, a Lesor - ne znam. Ima sve predispozicije, ali ništa od njega.
Duletov blog
Slika
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod tragac » Pet Apr 13, 2018 10:20 pm

sutra katastrofa Zvezde koja godinu zavrsava bez trofeja, grobari ce nas oprati i u domacem prvenstvu, ove godine je jednostavno previse problema, iako tim nije toliko slab.
Dok Milorad Dodik ima dvojno prebivalište u Banjaluci i Beogradu, hiljadama rođenih Beograđana je uskraćeno pravo na jedno jedino prebivalište, tu gde žive decenijama.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pet Apr 13, 2018 11:07 pm

Neke stvari jednostavno moraju da se iskoriste, jer na kraju koštaju mnogo.

1. Da je lazić pogodio čist zicer, Zvezda bi pobedila sa pola koša.
2. Da je Lesor pogodio oba slobodna bacanja koja je promašio, takođe.
3. Da je isti pogodio čist zicer na kraju, isto tako.
4. Da Davidovac nije napravio glup i bespotreban nesportski faul, Zvezda bi imala meč loptu sutra.
5........
6.......

Ne mogu da krivim nekoga što nije pogodio trojku, ali za ovako lake stvari dajem sebi to pravo.

Zamislite večeras Zvezdu bez Omića i nekim čudom solidnog trenutno Feldina, raspad sistema. Sa dva raspoložena igrača, protiv ekipe koja se bori za trofej regionalnog takmičenja, teško može da se očekuje pobeda.

Sutra je borba za povratak u ,,Pionir". Vremena za odmor i neke analize, promene - nema. Glava gore i junački se boriti za 2-2 i majstoricu.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod tragac » Sub Apr 14, 2018 1:41 pm

Zvezda istupila iz takmičenja, a to verovatno znači i gašenje kluba
Jankauskas
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 7:40 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3606
Pohvalio: 223

Postod Jankauskas » Sub Apr 14, 2018 3:02 pm

Šta je babi milo to joj se i snilo.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sub Apr 14, 2018 7:12 pm

Mislim da će na kraju utakmice ipak biti. Zvezda je oštećena, to se videlo, a priložicu snimak koji to pokazuje.

Koliko su samo puta Milogorci pokušali da nam otmu titulu u vaterpolu uz pomoć sudijske krađe??? Hoće i sada da otmu Zvezdi u košarci. Ja sam Zvezdaš, ali se trudim da budem objektivan. Kada neko Zvezdu pobedi pošteno, ja kažem svaka čast i mora da mu se pruži ruka. Ali ono sinoć je sramota. Toliko grešaka, a na korist Budućnosti nije moglo da bude slučajno.

Ali mislim da ovi momci mogu da ,,ostave srce na parketu" u igri ,,5 na 8" i vrate se u svoj ,,Pionir".

tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod tragac » Sub Apr 14, 2018 10:11 pm

Drago mi je što je razum prevladao i što se ipak igra. Svakako podržavam borbu za pravdu i preispitivanje šta se izdešavalo, ali treba sportski sa naše strane privesti seriju kraju. Pravdu treba tražiti čak i ako odbranimo titulu - u toku je treća četvrtina dok ovo pišem, plus 6 i lopta za Zvezdu.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Sub Apr 14, 2018 10:13 pm

Ali zato Lazić pravi nepotrebne 3. i 4. lične greške na počecima 2. i 3. četvrtine.
Gde je njemu razum?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Duletov blog
Slika

Povratak na “Relax”