Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9481
Pohvalio: 6091

Re: Sportski događaji

Postod Пантограф » Pon Nov 18, 2019 4:24 pm

To, kad neko daje 30-40 koševa po utakmici bez obzira na procente, nekad se u staroj Jugoslaviji zvalo - seljački igrač.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 962
Pohvalio: 323

Postod Blade » Uto Nov 19, 2019 2:15 am

Zvezda gostuje Albi. Jedan od za sada, timova koji ima lošije rezultate u Evroligi, a ne znači da je među lošijima. Gist je suspendovan bar naredne dve utakmice.

Što se tiče Filipa Čovića, čovek jeste pogrešio, prošli put je Lorenco Braun. Imao je Čović dovoljno vremena i Bilija Berona, boljeg šutera, kome je mogao da doda, a veća bi bila šansa da Beron pogodi za pobedu. Mogao je i da doda nekom drugom, pa da neko nesto drugo proba, rekoh, bilo je dovoljno vremena, nije morao pošto-poto da šutira. Ali ta Filip Čović se bori i gine na terenu, desi se da greši, ali gine. Neka prođu ove dve utakmice, baš da se vidi kako će se suspenzija Gista odraziti na ekipu i njega samog.
Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije.
Najbolji način da nešto uradite je da prekinete da pričate i počnete da radite.
Budale vladaju svetom, zato što su pametni popuštali.
Bolji je ukor mudroga, nego pohvala ludoga.
Podržavam ono sto mislim da je ispravno, a ne ono sto vecina misli da je ispravno.
Dart
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 13, 2018 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 699
Pohvalio: 8

Postod Dart » Uto Nov 19, 2019 10:26 am

Cović jednostavno nema talenta, a da se bori i gine na terenu može i svaki navijač sa tribina.
Pohvale za post: 1
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Uto Nov 19, 2019 7:19 pm

Pa, nije neki talenat, delimično se slažem. Ali...Da se oni koji imaju talenta, bore i ,,ginu" na terenu kao on, Zvezda bi sada bila 4. - 5. -a u Evroligi, a u Aba ligi bi bila bez poraza. A osvojila bi i Aba Superkup.

I još jedna stvar...U situaciji u kakvoj je bila Zvezda u poslednjim sekundama proteklog derbija, kada je imala napad za pobedu, odgovornost preuzimaju ili najbolji šuteri ekipe, ako treba da se šutne iz daljine ili ako se ide na bliže košu, najviši igrači. A Filip Čović nije ni jedno ni drugo.

On je korektan zamenski plej. Imao je svoje odlične poteze, nekad mora i da pogreši. Pod pritiskom je hteo da ispadne junak Zvezdine pobede u derbiju, ali mu nije uspelo, nego mu se obilo o glavu, ali šta sada...

Zvezdin najveći problem nisu igrači, nego organizacija istih.
Slika Slika
Podržavam ono sto mislim da je ispravno, a ne ono sto vecina misli da je ispravno.
Daxara
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 18, 2019 3:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 88
Pohvalio: 0

Postod Daxara » Uto Nov 19, 2019 7:44 pm

Druže, mnogo uzdižeš Zvezdu, pa nemate u timu Lebrona i Karija nego LeBranka i Čovića.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13225
Pohvalio: 3834

Postod astrodule » Uto Nov 19, 2019 7:58 pm

Igrači koji se trude, ali ne znaju mogu da dođu do izražaja samo kada su skoro sve ostale pozicije napadački dobro popunjene. Ne mogu da zajedno u petorci igraju Odžo i Lazić i Čović.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Uto Nov 19, 2019 8:15 pm

E, to je živa istina. Inače, mnogo cenim Branka Lazića, faca je, borac bez premca, ali, on je zapravo produkt trendova u evropskoj košarci za koje mislim da im mora doći kraj. Pre 30 godina bi igrao u Srpskoj ligi, a u naše vreme je stigao i do reprezentacije.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Uto Nov 19, 2019 8:27 pm

Upravo. Veoma zahvalan igrač, napadački limitiran, ali džabe to ako nema saigrače kao pre par godina kada smo bili na granici četvrtfinala.

Nego, kada već spominjeno limitirane igrače - šta mislite o Radonjiću (fudbaleru)? Dečko osim brzine nema apsolutno ništa (osim dobrog menadžera)
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Uto Nov 19, 2019 8:30 pm

Ume ponekad i da šutne. Ipak, njegov najozbiljniji protivnik je u glavi; sa njim u principu neko mora da živi u stanu, opasno je ostaviti ga samog.
Pohvale za post: 2
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Nov 20, 2019 1:33 pm

Daxara » Uto Nov 19, 2019 6:44 pm napisao:Druže, mnogo uzdižeš Zvezdu, pa nemate u timu Lebrona i Karija nego LeBranka i Čovića.

Naprotiv, maksimalno sam realan. I ostajem pri tome - ovakvi rezultati su u najmanju ruku sramota. Sa ovoliko pojačanja i ovako plaćenih...Rezultat je morao da bude bolji. A poraz od Partizana je od svega najmanji problem. To je najlakše razumeti. Problem je sto nijedna utakmica na jednu loptu nije dobijena i prokockane šanse, od kojih je bar 50% trebalo da budu pobede, a ne 100% porazi. Ne uzdižem ja nista i nikoga, nego kazem kako jeste. Kao što kažem da je Partizan, iako sa lošijim timom, od Zvezde mnogo bolje organizovan i vođen boljim trenerom, pa otud i rezultati i svaka im čast.

Ono sinoc protiv Albe je...Pa sramota u najmanju ruku. Nastavak sunovrata. Sada, odnosno sutra Žalgiris u gostima,...Tim koji je imao poraze pre iduce utakmice i sada ce protiv Zvezde, koja je u rasulu, sigurno da traži pobedu i izlazak iz krize. A u svakoj je prilici za to. A Zvezdi se ne piše dobro, nego još dublji sunovrat. Ja sam uvek optimista, ali ne mogu da kažem da realno vidim popravku stanja. Mogu samo da se nadam cudu.
Slika Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Nov 20, 2019 2:59 pm

Ja se nadam da su toku pregovori sa nekim malo ozbiljnijim trenerom, pa da se ekipa uigra do kraja ABA lige. Ovako ćemo proći kao Budućnost. Naravno, i pored skupih pojačanja, Zvezda ima najmanji budžet u poređenju sa ostalim Evroligašima, ali ovo što se pokazuje na terenu je sramota.
Duletov blog
Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Nov 20, 2019 7:58 pm

Zvezda je skup dobrih igrača, koji nisu dobro vođeni i to je ceo problem. Kada se to promeni, rezultati će brzo doći.

Samo trener...Pominjao se Paskval, a sto bi veoma voleo da se realizuje. Kod njega, čisto sumnjam da bi ovako moglo. Ne mislim da bi dobio sve što su Tomić i Gavrilović izgubili, ali sama organizacija igrača bi bila bolja.
Slika Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Sre Nov 20, 2019 11:06 pm

Nema dovoljno bekova, tako je bilo i prošle godine, pa su dovodili KC Riversa. To je svakako Tomićeva koncepcija - potpuno suprotna, recimo, Radonjićevoj, koji je gomilao bekove a imao je po jednu četvorku.

U savremenoj košarci, bekovi su važniji od visokih igrača.

Stefan Pot i Uskoković iz FMP-a u Evroligi? Ne znam. Ali u Abi bi sigurno pomogli.

Za Radanova nemam šta da dodam - sramota je za Zvezdu da je taj dečko u rezervnom timu, da sam u klubu duboko bih se zamislio koji ljudi su za to 'zaslužni', a onda bih te odstranio i poslao Ostoji.
Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 608
Pohvalio: 417

Postod Kokili » Čet Nov 21, 2019 9:09 am

Partizan rutinski u TOP 16. Sada počinje najzanimljiviji deo sezone. Cedevita ušla u ritam, Budućnost polako kompletira tim i ponovo prati Nebojšu u trošenju love, Partizan će imati vremena da se spremi za drugi krug. Nebojša bez trenera, bez Gista koga spašavaju samo klauzule u ugovoru od otkaza, sa najgorom sezonom u EL. Partizan bez centra, bez pleja i po meni bez vizije. Imaćemo zanimljivu situaciju ako svi klubovi prodju u TOP 16 Eurocupa i puno kupovina u narednih mesec dana.
Daxara
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Daxara » Čet Nov 21, 2019 3:47 pm

Tebi druže vrišti ime kluba za kog navijaš. Nije Nebojša bez trenera nego Zvezda, nije to privatni klub mada se on ponaša kao da jeste. Partizan nema viziju, da nema možda Zvezda viziju? Partizan ima jasnu viziju: želi u Evroligu na jedan od dva dostupna načina, sigurniji je način preko Evrokupa zato što nudi sigurno mesto u EL za razliku od ABA lige koja od sledeće sezone nema zagarantovano mesto.
Budućnost je gubila mnogo utakmica nesrećno u završnici u Evrokupu, u ABA ligi čuvaju prvo mesto i utakmica za vikend protiv Partizana ima ogroman značaj. Crnogorci jesu u seriji, ali i mi smo se uzdigli pobedom u derbiju i plasmanom u Top 16. Cedevita je što se kaže "Dark horse", lako može u završnici sve da se preokrene i da oni uzmu Aba ligu, pogotovo zbog toga što po svemu sudeći ispadaju iz EK-a pa će se fokusirati samo na jedno takmičenje.
Ne treba da se zaboravi ni Mornar, Pulen je u strašnoj formi a ima tu i još par dobrih igrača.
Primorska ima finansijskih problema, a FMP je ipak Zvezdina filijala, njih ne uzimam za ozbiljno.

Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Čet Nov 21, 2019 3:52 pm

Тек да знаш, Кокили је Партизановац.
Daxara
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Daxara » Čet Nov 21, 2019 4:30 pm

Ne znam, onaj drugi lik mi tek nije jasan.
Niko ne spori da u Zvezdi postoje par jakih igrača, Perperoglu, Gist, Faje, Beron dobri su i ovi naši Davidovac, Dobrić, Simanić, al da se ne lažemo nije to neki vau sastav.
Uglavnom su istrošeni igrači koji sad često budu povređeni i Zvezda nema s kim da igra. Prošle godine je prozivana Budućnost, ja iskreno ne vidim da je Zvezda uradila mnogo bolji posao.
Da Partizan nije promašio s Parahovskim i da je došao šuter do sad to bi bio 100x bolje usklađen tim.

Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Čet Nov 21, 2019 7:09 pm

Cedevita ima otvoren put i dobar raspored ka TOP 16 i sami odlucuju o svojoj sudbini. Buducnost zavisi od drugih.
Partizan nema viziju, Nebojsa se zaigrao da li i preigrao videcemo. Na zalost, sva delovanja ili nedelovanja u kosarci dovode nas do potpunog unistavanja ovog sporta. Misli se da se sve moze resiti parama ali baze nema, trenera nema....
Daxara
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Daxara » Čet Nov 21, 2019 7:15 pm

Opet mi nisi odgovorio, kako to Partizan nema viziju? Ko ima, Fenerbahče, Barselona, CSKA, Real? Od ova 4 navedena, Fener 2 prelazna roka nije ništa uradio izuzev De Koloa, Barselona sama ne zna koliko je potrošila, u CSKA Džejms ima nenormalne partije a Real igra po principu toplo hladno. Znači li to da niko od tih klubova nema viziju?
Ja sam ti naveo koja je vizija Partizana, ali ti meni opovrgni činjenicama nekim, a ne samo da pišeš nema pa nema.
Uskoro stižu i šuter i centar, ne zna se koji, ali teško da može baš da se omaši i sigurno će značiti za dugu sezonu još 2 igrača. Nema potrebe za tolikim pesimizmom, situacija nije idealna, al nije sve tako crno kao kad nam je Adin Vrabac bio jedini koji zna da ubode trojku.

Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Čet Nov 21, 2019 7:59 pm

Pecarski, Pažin, mali Trifa in out in?! Koja je strategija? Jedne godine ti bata da dovoljno novca i sve ok, sledeće godine nema love i ... ? Ponašamo se kao Zvezda kada je dovela Zmagu Sagadina i rezultat će biti isti.
Daxara
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Daxara » Čet Nov 21, 2019 8:26 pm

Šta lupaš ti? Idi gledaj hokej jbt. Šta treba da se požuri s pojačanjima pa da opet plaćamo penale ko Litvancu? Trifunoviću je data šansa jer Peinersu nikako ne ide, na centru trenutno imamo samo 2 igrača, od toga Janković igra toplo hladno a Mozli se kida svaku tekmu, ali nama treba i neki visok teškaš. Šuter takođe fali, Voldena neće šut za 3, Pejdž je tu isto toplo hladno.
Ove sezone nisam uživo pratio samo utakmice protiv FMP-a i Zvezde (simbolika), a ovako sam pratio svaku, molim te ne prosipaj pamet ako ne gledaš tekme već samo vidiš ko je igrao.
Što se Kilpatrika i Budućnosti tiče, meni je drago da su ga oni uzeli jer nikako mislim da se ne bi uklopio kod nas, a i nije nešto igrao prošle sezone u PAO.

Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Čet Nov 21, 2019 9:38 pm

Ok, završio sam prepisku sa tobom. Razumeš se, znaš idemo dalje.
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Čet Nov 21, 2019 10:01 pm

I, kad se više niko nadao nije,
Kao Feniks, ptica mala
Dok ih gleda sav Kaunas
Podigle se Andrijine delije...

:)
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Čet Nov 21, 2019 10:05 pm

Пантограф » 21 Nov 2019 09:01 pm napisao:I, kad se više niko nadao nije,
Kao Feniks, ptica mala
Dok ih gleda sav Kaunas
Podigle se Andrijine delije...

:)

:lol: :lol: :lol:

Dzenkins se nameće kao lider.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pet Nov 22, 2019 1:42 am

Daxara,
Ja nisam ,,onaj drugi lik", nego imam svoj nick na ovom forumu i tako možeš slobodno da me oslovljavaš. A ovaj ili onaj možeš da kažeš za vola, vepra ili ovna.

Svi ostali (uključujući i tebe naravno),
Partizan je odlicno počeo sezonu u Evrokupu, a u Aba ligi solidno. A to je rezultat dobrog vođenja ekipe. Zvezda nije ni Aba, a ni Evroligu počela dobro. Aba ligu nije počela loše, jer je izgubila derbi, nego jer je izgubila kod kuće od Budućnosti, a igrala loše, bez želje i truda. I od Krke, koja je jedva ostala u ligi prošle sezone. A od te iste Krke ima mnogo bolji tim. A derbi kao derbi, došao je u takvom trenutku, da je tim u rezultatskoj krizi, čak se i batrgnuo, ali to nije bilo dovoljno da se pobedi veciti rival. Gde se oduvek desavalo da mnogo slabija ekipa pobedi, moglo je da se desi i da je Zvezda bila u odlicnoj formi. To je posebna utakmica za oba tima. I znam, a i gledao sam, da Partizan može bolje od toga kako je igrao tada. I sa njihove strane je bilo puno gresaka, promasili su dosta, a Zvezda umesto da to iskoristi, pravila je jos gore greska. Kad ti tim koji je igracki losiji od tvog nametne svoj ritam, a pritom igra sa 70% snage i pobedi te, možeš samo ruku da mu pruziš, a na sebe da budeš besan od muke.

Sto se tiče vecerasnje utakmice, ova jedva izvučena pobeda u Kaunasu je velika kao soliter. Ne tabelarno, koliko psihicki. Ipak je posle svega i jedna utakmica ,,na jednu loptu" dobijena. A svako ko je gledao, video je da to nije bila neka dobra igra u napadu. Odbranu cu da pohvalim, ali napad je morao bolje. I ovu pobedu, Zvezda je dobila tom odbranom. Igrac utakmice - Bili Beron.

Asvel i Alba su morali da se dobiju. Ostalo da se i nekako razume.

Nego, zivi se od toga sta ce biti, a ne od toga sta je bilo i da vidimo sta moze da se popravi. U ponedeljak sa Mornarom kod kuce u Aba ligi. Partizan i Buducnost, Zvezdi ta utakmica odgovara, jer je međusobni duel konkurenata, neko mora da izgubi, pa ko god. Bolje je ipak da pobedi Partizan, jer će, ako Zvezda pobedi, Buducnot da joj bezi jednu pobedu, Partizan takođe. Fmp protiv Primorske, takođe dva tima koja su ispred Zvezde na tabeli, jedan mora da izgubi. Cedevita Olimpija igra sa Zadrom, gde je sansa za pobedu Zadra veoma mala, pa se tome necu nadati. Pobedom, Zvezda se sigurno pomera bar mesto vise na tabeli, pa kakvi god ostali rezultati bili.

Pa u okviru Evrolige, u goste dolazi Valensija, jedan od klubova koji trenutno imaju losije rezultate. I naravno sansa je za novu pobedu.

Onda u goste, trenutno prvom timu u Aba ligi, Cedeviti Olimpiji. Posle toga, evroligaško gostovanje, timu koji je u vrhu evroligaške tabele - Armaniju.
Slika Slika
Pohvale za post: 2

Povratak na “Relax”