Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 587
Pohvalio: 286

Re: Sportski događaji

Postod Blade » Sre Jun 27, 2018 10:38 pm

Uspeh je što smo se plasirali na svetsko prvenstvo, a sve preko toga premija, uzevši u obzir kakve rezultate je naša reprezentacija postizala zadnjih godina, odnosno nije. Ono protiv Kostarike je realna slika, da imamo napadače bili bi mnogo bolja ekipa, to nam je najslabija tačka. Protiv Švajcarske smo oštećeni i to samo neki teški srbomrzitelj može da kaže da nije istina. Protiv Brazila - takođe realna slika. A naš cilj je bio da prođemo grupnu fazu, što smo mogli da nismo bili oštećeni protiv Švajcaraca. Pobedu protiv Brazila nije očekivao niko realan, to bilo čudo. I za častan poraz od takve ekipe, mora da se pruzi ruka. A da se izbori remi bio bi veliki uspeh. Mi smo ekipa za koju bi premija bila prolaz grupne faze, a Brazil je jedan od favorita za osvajanje prvenstva - pa shodno tome poraz od 2:0 je sve, samo nije tragedija.
Lav u grudima, prijatelj ljudima, čovek čoveku, a lopov lopovu.
tzoran1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1614
Pohvalio: 169

Postod tzoran1 » Sre Jun 27, 2018 10:40 pm

sada moze da se opusteno gleda mundijal .

.
.
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Jedan deo Save uliva se u Dunav tek kod Vinče. To je ponornica, koja se u gornjem delu zove Vodovod, a u donjem Kanalizacija.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 589
Pohvalio: 807

Postod Beki » Čet Jun 28, 2018 12:00 am

Slika
paradox polje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Nov 01, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 435
Pohvalio: 218

Postod paradox polje » Čet Jun 28, 2018 8:56 am

Највећа грешка, нешто ште се никад не ради, је што см променили тренара након јако добрих кваливикација. Не мислим да није правио грешке, никад нисам имао неко јако високо мишљење о Муслину пре него што изабран за селектора, али он је направио екипу која је на свим утакмицама одавала утисак да зна шта хоће. Да ли је погрешио што није звао Сергеја, вероватно јесте, дечко је стварно добар, мада то није показао осим против Костарике, али једноставно се није уклапао у његов план. Сетимо се само Осима. Саставио је неки тим матораћа махом Босанаца, свуда су га пљували какав је тим саставио, он је гурао своје, направио је тим и постигао највећи успех југословенског фудбала након WW2.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6149
Pohvalio: 1228

Postod astrodule » Čet Jun 28, 2018 10:43 am

Ja mislim da mi ni pod Muslinom nismo imali neki sistem. On je tvrdio da Tadić i SMS ne mogu da igraju zajedno jer su ista pozicija, a nisu ista pozicija (pogledati njihove profile na interentu).

Na početku nas je vadio Tadić koji je učestvovao u svakom golu (asistencija ili gol), a na kraju Prijović.

Nikako da mladi (prvaci sveta) počnu da igraju. Previše tu ima spletki, menadžera i politike.

Sastav protiv Kostarike je ono najbolje što imamo, ali taj sastav se prvi put sastao na toj utakmici.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Čet Jun 28, 2018 1:04 pm

Muslin je trener. Jes' da nije neka svetska klasa, al' ko jeste od nasih? Ima trofeje, ima godine staža.

Krstajic je, sto se tice trenerskog zanata, nula, ništa. Ako već stavljaš početnika na mesto selektora, onda to mora bar da bude neka legenda, neko ko je bio lider kao igrač, produžena ruka trenera na terenu. Neko ko zrači pozitivnom energijom ili neko ko ima autoritet ili neko ko je natrprosecno inteligentan ili neverovatno harizmatican... Krstajić apsolutno ništa od toga ne poseduje.

Sale Djordjević je prvo odbio reprezentaciju jer nije hteo kao početnik da je vodi i hteo je da stekne iskustvo u klubovima. A bolje da ne poredimo Saleta i Krstajića.
paradox polje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Nov 01, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 435
Pohvalio: 218

Postod paradox polje » Čet Jun 28, 2018 2:15 pm

Нисам хтео да поредим Муслина и Крстајића, већ да нагласим да уколико мењаш тренера а који није направио неку жестоку брљотину, сачекај да се заврши циклус, у овом случају светско првенство да се не прекида континуитет. Генерално се слажем са Бекијем, али да је Крстајић добио шансу од почетка следећих квалификација, можда би се полако ушемио и на следећем првентству показао да поседује квалитета за репрезентативног тренера. Овако јадничак, и није могао да прогура неку своју идеју, ако је уопште има.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 587
Pohvalio: 286

Postod Blade » Čet Jun 28, 2018 5:48 pm

Srbija, Kostarika i Švajcarska su jednake otprilike po kvalitetu. Samo je bilo pitanje ko će da ima najviše sreće i ,,podrške" da prođe grupnu fazu. A to su bili Švajcarci ili tačnije Albanci. Brazil je kao favorit opravdao siguran prolaz i prvo mesto u grupi.

Svi smo pre prvenstva računali da pobedimo Kostariku i Švajcarsku, pa je prolaz siguran. Pobeda nad Brazilom bi bila veliko, ne skoro viđeno čudo, a to ne verujem da je iko realan, a ko se i malo razume u sport, očekivao. Da nismo bili oštećeni protiv Švajcarske i da smo pobedili, ostale dve utakmice da su bile ovakve kakve jesu, prošli bi u drugi krug i to bi bila realna slika našeg tima.

Igračima nemam šta da zamerim. Njihov kvalitet je takav kakav je, borili su se. Kostariku su pobedili, protiv Švajcarske su oštećeni, a Brazil je nekoliko klasa jača ekipa, od koje su časno izgubili. Sve je realno. Jednakog sebi posle velike borbe možeš da pobediš, isto tako jednakog sebi, pošto se umešaju neke druge stvari, pa on postane mnogo jači od tebe, ne možeš, a protiv ekipe koja je nekoliko klasa iznad tebe i apsolutni je favorit, možeš samo da daš sve od sebe, pa ako imaš sreće da njima njima nije dan, pa izvučeš remi ili nekim čudom pobediš, je veliki uspeh, a častan poraz nije strašan. Ja sam se plašio samo da nas Brazilci ne pobede sa 6:0 kao Argentina 2006. ili 6:1 kao Holandija 2000.
Lav u grudima, prijatelj ljudima, čovek čoveku, a lopov lopovu.
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Čet Jun 28, 2018 8:29 pm

Ma, i ta kradja, sve je to povezano sa tim u kakvoj drzavi zivimo i kakav nam je savez. Kao da ne znamo u kakvom svetu zivimo. Samo jedno pitanje, hu d fak iz Slavisa Kokeza? To ne zna ni 90 posto gradjana Srbije, onda zamislite kakav je on faktor u svetskom fudbalu.

Moramo da budemo spremni na sve, da razmatramo sve opcije, a ne posle da se cudimo. Sto mi ne proguramo da nam sudi sudija iz Crne Gore nego Svajcarci proguraju Svabu? Hoce li tako nesto pre da podje za rukom nekim legendama svetskog fudbala koje su iz nase zemlje ili Slavisi Kokezi? Generalni sekretar nam je Joca Surbatovic, jos jedan bivsi Zvezdin huligan na visokoj poziciji.
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 797
Pohvalio: 1696

Postod Kokos » Čet Jun 28, 2018 10:35 pm

Bez obzira na to što smo oštećeni za penal, mi nismo zalužili da pobedimo Švajcarsku.
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
Pohvale za post: 2
Dejan011
Intermediate
Pridružio se: Uto Nov 18, 2014 10:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 498
Pohvalio: 326

Postod Dejan011 » Pet Jun 29, 2018 2:20 am

Očekivan rezultat s obzirom da je trener selektor, menadžer, vođa ekspedicije i predsednik saveza lopovčina i kupler majstor Kokeza.
Vrhunac fudbalske karijere ostvario je u znamenitom FK Brodarcu , a ni osnovnu školu nije završio kao sav normalan svet.
Realno, najvažniji cilj reprezentacije je bio da se digne cena igrača Falija Ramadanija, isto kao i u Južnoj Africi onomad, samo što sada mnogo gora napredna ekipa mafijaša drži savez
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11305
Pohvalio: 4440

Postod direktor » Pet Jun 29, 2018 11:40 am

A kojo su njegovi igraci
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6149
Pohvalio: 1228

Postod astrodule » Pet Jun 29, 2018 12:32 pm

Evo recimo malo statistike. Prvo idu igrači koji su stalno igrali kod Muslina, a ne kod Krstajića

Gudelj, Maksimović, Rukavina

A kod Krstajića, a ne kod Muslina su igrali SMS, Milenković, Tošić

ps: Pitanje je koliko bi Milenković igrao da se Nastasić nije povredio.

Ko je tu čiji menadžer - ne znam (jedino znam da je Kežman od SMS-a), ali dobro bi bilo da dođe neki novi napadač jer je Mitrović svaku utakmicu počinjao u celom ovom ciklusu, a realno nije neki kvalitet.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 797
Pohvalio: 1696

Postod Kokos » Pet Jun 29, 2018 2:32 pm

Mitrović je bio među boljima, ali je bio žrtva taktike. Mislim da je bolje da smo igrali sa dva napadača, ovako kad se Mitar izvuče na stranu u protivničkom kaznenom promaja.

Milenković možda i naš najbolji igrač na prvenstvu.
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1387
Pohvalio: 1498

Postod razgradjevinar » Sub Jun 30, 2018 3:58 pm

ja ne bih komentarisao nastup srbije u rusiji, znamo kako je ispalo ali ne zanamo kako bi ispalo da smo kao savez i reprezentacija od strane fife imali isti tretman kao i ostale reprezentacije, njih 31. da je bilo tako u zavrsninih 20 minuta utakmice u kaljingradu usli bismo verovatno sa golom prednosti te bi isto tako verovatno u utakmici protiv brazila igrali rastereceno za prvo ili drugo mesto u grupi a ne za "goli zivot". da je tako bilo sada bi poludeli od pohvala krstajicu i ekipi a i onaj pomahnitali ne bi sada pricao o povecanju plata i peniza "vec" u novembru nego kako je on prvi i jedini verovao u te momke... elem, da je na celu saveza neko ko nije slavisa kokeza i da npr onaj surbatovic radi kao kasir u lidl-u a ne kao strucnjak u fss-u mozda bi gospoda iz VAR sobe prtisnula odgovarajuce dugme...

ipak, prvi i osnovni razlog zasto ovde pisem je zelja da vam prenesem par licnih utisaka iz moskve, o tome kako je na licu mesta izgledao ovaj sportski dogadjaj. nikada nisam bio rusofil a da naglasim da nisam imao ni nista protiv tog naroda, jednostavno ne lozim se na veru i genetiku i one mi nisu primarne kod biranja prijatelja i njihovog vrednovanja. ovih par dana u moskvi ucinilo je od mene velikog postovaoca tog naroda i imperije koju us stvorili. moskva je nesto zaista posebno, mesto koje ne mora posetiti mimo fudbalskog ludila. sama organizacija sampionata je za sada zaista perfektna, uspeli su da stvore savrsen odnos izmedju lezernosti koje nosi fudbal i navijaci i odgovornost koju nosi organizacija ovakvog jednog dogdjaja. bez nepotrebnih tenzija a sa savrsenom hitrinom i ostrinom kad je to potrebno, organizatori su svakome tamo od samog starta ulili poverenje da je na pravom mestu u pravo vreme i da moze da se prepusti uzivanju. od mene veliko hvala
Pohvale za post: 3
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2000
Pohvalio: 3581

Postod tragac » Sub Jun 30, 2018 6:26 pm

Sramno nezalaganje i menadžersko biranje sastava od strane selektora-poslušnika koga je postavila organizovano-kriminalna grupa koja vlada FSS ali i državom. U ovim okolnostoma to što se nismo obrukali rezultatski je ogroman uspeh.
Dok Milorad Dodik ima dvojno prebivalište u Banjaluci i Beogradu, hiljadama rođenih Beograđana je uskraćeno pravo na jedno jedino prebivalište, tu gde žive decenijama.

Povratak na “Relax”