Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 329
Pohvalio: 290

Re: Sportski događaji

Postod Kokili » Ned Jan 06, 2019 5:56 pm

Biju ga kao konja, jači su od njega, ali ima mozak kakav nije skoro vidjen. Njegovo vreme tek dolazi, on će sazreti tek za 5-6 godina.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8239
Pohvalio: 1816

Postod astrodule » Ned Jan 06, 2019 6:06 pm

Mozak i mekan šut. Taj mekan šut se vidi prilikom šuta sa oko 2-3m.

Trebalo bi neko da napravi video sa svim faulovima pri šutu u toku jedne utakmice.

Sa druge strane Dončiću su počeli da sviraju skoro svaki kontakt (skoro kao Hardenu), ali to su očigledno neka pravila u NBA koja su povezana sa marketingom.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 851
Pohvalio: 925

Postod Beki » Ned Jan 06, 2019 6:42 pm

Neverovatno je koliko Hardena štite, čak i Kariju sude ono što njemu ne. Ne znam ni po kom to principu uopšte funkcioniše, ako im je Jokić nezanimljiv zato što je debeli belac iz istočne Evrope koji ne zakucava, zašto li je Harden zaštićeniji od Karija?

Pohvale za post: 1
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 755
Pohvalio: 292

Postod Blade » Sre Jan 09, 2019 1:40 am

Nije mi zao što je Zvezda večeras izgubila od Unikahe. To je zasluženo, a igračima španskog tima mora da se pruzi ruka. Bez Fajea, Cirbes se povredio,...Ali sve to nije izgovor. Igrali su generalno loše u prvom poluvremenu, u drugom bolja slika i na kraju nisu imali srece u zadnjim trenucima. Teško je vratiti se, kada krene naopako, posebno protiv ovakve ekipe, koja je jedan od favorita za osvajanje Evrokupa. Oni nisu ni nepobediva, ni najbolja ekipa u ovom takmičenju, ali da bi im bio nanet poraz, mora od početka da im se namente ritam, a ne da se sa polovine utakmice stiže razlika, pa da se misli da li će se na kraju imati sreće ili ne, kao što se u ovom slučaju nije imalo. Što reče komentator: ,,Zvezda ovim porazom nije izgubila mnogo, ali je mogla da dobije puno sa pobedom" , što je tačno. Sa dve pobede u dva kola, napravila bi veliki korak ka prolazu u sledeću fazu. A prilika za pobedu i bolju spremu, bila je sada kada u Aba ligi, na drugom frontu, nisu teški protivnici. Ostalo je još 4 utakmice, ništa nije gotovo. Ali da sve bude crnje, i sa ovako lošom igrom, mogli su da pobede ili izbore produžetak protiv ovako dobre ekipe, da su imali sreće kod poslednjeg ofanzivanog skoka na utakmici ili da je Regnald pogodio trojku, čije veče, ruku na srce, definitivno nije bilo večeras.

Da vidimo šta će Partizan uraditi...
Slika Slika
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6875
Pohvalio: 4415

Postod Пантограф » Sre Jan 09, 2019 1:42 pm

Vala, i nije red da se pobedi posle onakve debilne igre iz prvog poluvremena. Ne znam šta bi Reglendu, nije vola mogao da ubode celu tekmu.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Jan 09, 2019 2:29 pm

Uspeh je i to, ja necu da osporavam. Od prvog poluvremena u kom si bio skoro nakautiran, dovedes da izgubis utakmicu na jednu loptu, a protiv onakvog protivnika. Samo jedan raspolozen igrac je delio Zvezdu od pobede, a sa onakvom igrom, jos u gostima...I to je uspeh. Zvezda u grupi ima dva realna kandidata za osvajanje Evrokupa, a jednog od njih treba da izbaci. Tesko je to. Ali da su sada imali srece da dobiju Unikahu, necu da kazem da bi bili jednom nogom u top8, ali bi bio ogroman korak ka tome.
Slika Slika
Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 5:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1064
Pohvalio: 1169

Postod Duleja » Sre Jan 09, 2019 6:00 pm

Da dosolim i ja, totalna brljotina od igre, to ni Doktoroglu ne može sam da iščupa. Nisam ugasio, da bih odgledao njegove radove. Jesmo li imali ikada ovakvog majstora!?
:: siamo tutti fratelli ::
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Jan 09, 2019 10:17 pm

Iskustvo tog čoveka je dragoceno Zvezdi. Nekad pokriva velike brljotine drugih igrača, ali protiv ovakve ekipe ne može sam.

Moje mišljenje...Ristiću je povredom Cirbesa dat vruć krompir u ruke, za šta nije bio spreman. Smatram Tomića genijalcem, ali na utakmicama u Aba ligi, gde su slabiji protivnici, takvi igrači trebaju da dobiju više šanse, a ne da ulaze na kraju, eto da bi dali neki koš. Protiv Krke je trebao više da igra.

Sada je Odžo startna petica, dok mu je Ristić jedina ista zamena. Simanić i Faje mogu u nuždi da igraju petice, Kešelj ne može, a sva trojica su četvorke. Cirbes mnogo fali. A na četvorke mogu na neku silu u nemogućnosti drugih rešenja da se ubace Perperoglu, Dobrić i Davidovac. Čović sinoć takođe nije bio tako loš, zamenio je lošeg Regnalda.

Partizan se drži za sada...Videćemo šta će da ispadne na kraju.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Jan 09, 2019 10:58 pm

Partizan je pobedio, odlično je igrao, svaka im čast. Uspeli su da namentu svoj ritam ekipi Albe, koja možda nije među glavnim favoritima za osvajanje EK, ali je prilično dobra. Stvari idu uzlaznom putanjom. Jedva su prošli u ovu fazu, a imaju sasvim objektivne šanse da se nadaju da će proći u sledeću.
Slika Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Čet Jan 10, 2019 9:25 am

Duleja » 09 Jan 2019 05:00 pm napisao:Da dosolim i ja, totalna brljotina od igre, to ni Doktoroglu ne može sam da iščupa. Nisam ugasio, da bih odgledao njegove radove. Jesmo li imali ikada ovakvog majstora!?

Nebojša Ilić. Mada, u odbrani nije bio tako dobar. Ducija ne pamtim, a kažu da je bio horor igrač.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Čet Jan 10, 2019 11:32 am

Kažu da je Nebojša Ilić u mlađim kategorijama bio ubedljivo najbolji strelac, ali da nije bio baš veliki radnik, ali zato je bio šaljivdžija i zadužen za atmosferu.

Nije sve u talentu, već u velikom radu (što je očiglednije sa svakom novom godinom i generacijom)
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Čet Jan 10, 2019 11:36 am

Postoje i mišljenja da je bio talentovaniji od Dražena, ali, upravo, Dražen je bio veliki radnik. Ipak, u sezoni 1992/93. Bojša je bio jedan od ponajboljih igrača u Evropi. Zatim je imao još jednu sjajnu godinu u Španiji, a potom je nazadovao. Ipak ga je trebalo zvati na evropsko u Atini, jer, tada smo igrali sa ukupno sedam i po igrača u rotaciji. I Paspalj je dotad već bio izgubio šut i uveliko započeo svoju čudnu transformaiju iz vrhunskog u krš igrača, pa su ga vodili.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Čet Jan 10, 2019 12:28 pm

Imamo ono Svetsko juniorsko prvenstvo u Bormiu (film 250 stepenika) i generaciju sa Kukočem, Divcem, Rađom i on je na tom prvenstvu bio najbolji strelac ekipe https://archive.fiba.com/pages/eng/fa/s ... aders.html
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Čet Jan 10, 2019 12:51 pm

To je jedini igrač koga sam video da je, u prvom poluvremenu, u 10. sekundu napada, šutnuo trojku sa više od 10 metara (protiv Partizana). I pogodio. Takva je to ruka, sa sve onim čudnim izbačajem. Slobodna bacanja protiv Vojvodine 41/44...

Kad pomislim na te stare mašine za davanje koševa a nekako mi se na ekranu pojavi Branko Lazić... uh. Taj bi pre 30 godina jedva igrao u srpskoj ligi.

Prisustvo Perperoglua u Zvezdi mi, međutim, prija.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Čet Jan 10, 2019 1:48 pm

Lazić je primer osobe koja ne zna da igra košarku, ali se trudi. To je OK ako si čovek zadatka i ulaziš kao 7-8 igrač ili da daš neku energiju timu kada je potrebno stegnuti odbranu.

Ali igrač koji nema šut, pa jbm ga, šta je taj radio na treninzima tokom cele svoje karijere?
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Čet Jan 10, 2019 2:18 pm

Pa, nije da on baš u potpunosti nema šut - ume da pogodi i trojku, pa čak i sa poludistance, što je sve ređe nažalost. Ali, on jednostavno, ne zna da igra basket. A nekad su svi znali da igraju basket. "Specijalista" poput Lazića nije ni bilo. U Zvezdi je, recimo, specijalista za odbranu na bekovima bio Zoran Radović - ali, on je bio specijalista i za sve ostalo.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Čet Jan 10, 2019 2:28 pm

Sve u svemu, veoma limitiran igrač za nivo takmičenja u kojem igra.
Duletov blog
Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Čet Jan 10, 2019 8:48 pm

Evo primera:

Pogledajte akciju Unikahe na 00:40, a i realizaciju. Čovek je prošao kroz Zvezdinu odbranu kao kroz čunjeve. I dalje sam mišljenja da Ristić može da bude mnogo bolji igrač, ako počne da mu se daje veća minutaža, kada je to moguće.
Slika Slika
Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Duleja » Pet Jan 11, 2019 12:22 am

Пантограф » 10 Jan 2019, 08:25 napisao:
Duleja » 09 Jan 2019 05:00 pm napisao:Da dosolim i ja, totalna brljotina od igre, to ni Doktoroglu ne može sam da iščupa. Nisam ugasio, da bih odgledao njegove radove. Jesmo li imali ikada ovakvog majstora!?

Nebojša Ilić. Mada, u odbrani nije bio tako dobar. Ducija ne pamtim, a kažu da je bio horor igrač.

Eh, trebalo je da se ograničim na novije vreme, mislio sam zapravo na strance. :-)

Inače mislim da se ne mogu porediti epohe, današnji basket ima neke druge dimenzije. Meni takođe prija (odličan izraz) prisustvo Perperoglua, jer on po meni ima taj starovremenski osećaj za basket, ali uz agilnost koju traži današnji stil. Doživljaj je da on savršeno čita igru (godine, iskustvo), tranzicija i odbrana su mu strašno racionalni, a kada je blizu reketa ili ulazi, imaš osećaj da se igra 3 na 3. Često se čini kao da je rezigniran, jer drugi mnogo komplikuju i guše. Ali zato odrađuje tezgu profesionalno i pedagoški. Veliki je plus za mlade igrače da igraju uz njega (Dobrić, Simanić).

Inače, delim vaše impresije @Пантограф, @astrodule, glede Zvezdinih velikana. :-)

Počeo sam da pratim i treniram basket baš negde kada su Duci i Ćosa bili na vrhu, ali percepcija klinaca od 10 - 15 godina je nešto drugo, to sada može da se prizove gledajući stare snimke na YT. Znači, oni su bili inspiracija, zbog njih smo svi zaigrali, ali ono kad nam je basket krenuo kroz želudac, bilo je vreme Moke, Kaponje, Kiće i Praje. Svi smo krenuli da treniramo! Drug Sale i ja smo uspeli da se umuvamo u OKK Beko, i sve je krenulo kao u filmu, ali nismo dovoljno porasli. Ja sam stao na 178, što nije bilo dovoljno za plejmejkera. Imao sam i drugi problem, lagan skelet. Ono kad kreneš u trk i odlepiš se od zemlje, znači odletiš. Teško iz toga možeš da proizvedeš dribling. Kakav peh. :lol:

Sale i ja međutim redovno obilazimo stare terene. Na primer, u osnovnoj školi, gde je sve počelo. Onda na Kališu, gde se zalaufalo. Uvek uljudno zamolimo klince za par šuteva, oni se po običaju pokidaju od smeha. Misleći, vidi matore bangeje, hoće da ubace bez koske! Sale po pravilu iščaši rame, ja uganem palac, i onda odemo na pivo, da to ispeglamo. Vrhunski sportski doživljaj, da ne pomisli neko da smo u off-u! :D
Prikačeni fajlovi
basket u skoli.jpg
basket u skoli.jpg (146.22 KiB) Pogledano 184 puta
basket na kalishu1.jpg
basket na kalishu1.jpg (171.38 KiB) Pogledano 184 puta
basket na kalishu.jpg
basket na kalishu.jpg (155.44 KiB) Pogledano 184 puta
basket na kalishu 2.jpg
basket na kalishu 2.jpg (291.62 KiB) Pogledano 184 puta
Pohvale za post: 2
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Jan 11, 2019 12:30 am

Da mi je znati zašto je BMW parkiran pored terena u sred Kališa?

Eh kada se setim basketa u "naše" vreme. Ideš sa drugarima na terene gde se igra 3-3 pa čekš da dođeš na red, pa u pauzi Step sok ili neki drugi otrov iz obližnje prodavnice.

Pa naletiš na neke matorce koji ne maše sa 5m...
Duletov blog
Slika
Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Duleja » Pet Jan 11, 2019 1:32 am

Nismo trajno parkirali, samo da ubacimo neku... :roll:
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Pet Jan 11, 2019 10:37 am

Duleja, u vreme današnje mogao bi da se uspešno baviš košarkom i bez dobrih driblerskih sposobnosti. Eno, pre neko veče, Klej Tompson, 4 puta tapnuo loptu o parket - 43 poena (?!).
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 851
Pohvalio: 925

Postod Beki » Pet Jan 11, 2019 11:25 am

Ko sutira kao Klej, moze da igra u bilo kom vremenu.
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Pet Jan 11, 2019 11:29 am

Može, normalno. Doduše, pogodak sa 7,5 m množio bi mu se sa dva, a ne sa tri.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Jan 11, 2019 11:48 am

Asistencija godine