Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 395
Pohvalio: 330

Re: Sportski događaji

Postod Kokili » Sub Mar 23, 2019 11:12 pm

Sjajna utakmica uz katastrofalno sudjenje. Još jednom se pokazalo da samo domaći igrači imaju taj pravi osećaj za derbi.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2492
Pohvalio: 4341

Postod tragac » Ned Mar 24, 2019 12:13 am

Čuveni Belošević, najbolji u dresu Partizana u finalu 2013.
A da mi odemo u Kruševac, raskopamo Trg kosovskih junaka i sve glavne ulice tamo?
Kad on može da razara NAŠ GRAD onda možemo i mi NJEGOV.
knezevic.tt
Beginner
Pridružio se: Sre Apr 11, 2018 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 52
Pohvalio: 0

Postod knezevic.tt » Ned Mar 24, 2019 9:27 am

Da igrači sami "zovu" faulove, kao na basketu ispred zgrade, mislim da bi se pre dogovorili i bilo bi pravednije :D

Suđenje je čudno za gledati, posebno sa pregledavanjima snimka. Ne pričam o tome da li su jedni oštećeni više od drugih, to je promenljiva kategorija, plus dosta subjektivna.

TapaT
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 863
Pohvalio: 315

Postod Blade » Sre Mar 27, 2019 8:24 pm

I Cedevita je iskoristila prednost domaćeg teretima i pobedila Budućnost. Na papiru lošija, ali bolje organizovana ekipa.

Brzo će druge dve utakmice. Ključ Zvezdine pobede je jedino to da sada gleda Partizan ponovo kao favorita, sa tim što treba da iskoristi Partizanove slabe tačke, nove koje su se otvorile, pored standardnih. Partizan, ako sada domaćin sa podrškom cele dvorane, je pod mnogo većim pritiskom, nego u prvoj utakmici. A to je Zvedzdina velika prednost. Partizanova prednost su navijači. A Zvezda mora da odoli tome, kao što je Partizan u prvoj utakmici, koji nije dozvolio da dodje do dekoncentracije zbog toga što je samo Zvezda imala podršku.
Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije!
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Ned Mar 31, 2019 3:08 am

Sada je 1:1 u seriji. Razlog za poraz ne može da bude: ,,Nije nam igrao Džo Regnald". Sreća, pa ni Partizan nije igrao nešto dobro. Da je igrao kao u prvoj utakmici, pobedio bi sa 20+ razlike. Nego su se i oni ispromašivali.

Zvezda sa onako očajnim šutem za 3 poena i onoliko promašenih slobodnih bacanja,...Ovakva ekipa, koja se smatra glavim favoritom za titulu Aba lige, sebi to ne sme da dozvoli. Kao ni to da u zadnjem napadu Partizana, njegovi igrači 2-3 puta skaču za loptu i izbore novi napad. I takva Zvezda je očekivala pobedu,...Pa teško.

Pojedini Zvezdini napadi, delovali su...Pa amateri bi ih bolje organizovali i odigrali. Vuku loptu ceo napad i na kraju neki šut iz daljine, eto da se šutne...To se često dešavalo.

A šta će biti u sledećoj utakmici, ako se ne opamete, što nisu do sada i džabe im onda navijači. Partizan je u psihološkoj prednosti i može da igra bolje od ovoga. Zvezdu muči to što nema igrača koji ume da pokrene ekipu. Nego je skup dobrih igrača koji nekako ne umeju da se se sinhronizuju.

Daleko je treća utakmica, vremena za pripremu sasvim dovoljno.
Slika Slika
Pohvale za post: 1
Trejsi
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 11:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 566
Pohvalio: 745

Postod Trejsi » Ned Mar 31, 2019 10:24 am

Zvezda se raspala posle Monaka i nikad se više nije digla. Trener je veliki promašaj, iskreno meni na momente gori i od Alimpijevića.

Potpuno mi je neshvatljivo odakle toliko poverenje u Cirbesa koji nije košarkaš već par godina. Faje nakon onog predsezonskog pirjateljskog turnira i povrede izgleda kao brat koji je prodavao tašne po grčkim plažama, a ne igrao u tamošnjoj ligi i to fino. Dovodi se Rivers, umesto da se dovede ili plej ili neki kombo makar koji može lepo da pokrije poziciju pleja. A od početka se štekari i ostavlja samo ović kao rezervni plej, kome svaka čast za zalaganje i igre koje su trenutno bolje od očekivanog, ali nije kadar da sam izvuče sad kad nema Reglanda.

Sa druge strane, potpuno u drugom planu domaći igrači i prospekti. Ristić ne može gore od Cirbesa, a dečko je imao lepe sezone u Americi i sigurno ima potencijal da se razigrava. Nenadić koji je pokazao u FMP-u da je talenat, malo luđa glava ali tu treba trener da odigra ulogu. Radanov je potpuno marginalizovan, to mi je apsolutno nestvarno i ima da se češemo kad ode negde sledeće godine. Dobrić, lavlje srce, uvek unese energiju, povuče, pogodi kad treba. Spašava ovog mentola svaki put, a on ga suši na klupi. Davidovac, sada igra silom prilika, a najinteligentniji igrač u ekipi.

Iako ne bih voleo da izspadnemo od Partizana, možda je i to najbolje jer samo to ima da dovede do nekih dalekosežnih posledica. U finalu ima da bude laganih 1-3 ako prođemo, svejedno da li će tu biti Cedevita ili Budućnost.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10413
Pohvalio: 2609

Postod astrodule » Ned Mar 31, 2019 10:50 am

Ja zaista ne razumem zašto se toliko forsiraju skupi stranci pored toliko "klinaca" koji bi na duže staze više značili.

Pre 3 godine je Zvezda bila 9. sa 16 pobeda, a sada će se sa 14 ući u drugi krug.

Tada je bilo 2-3 stranca i domaći igrači su imali bitnu ulogu. Razumem ja da ne može da se računa na dobre strance kada se ne igra Evroliga, ali ova selekcija nije ništa uradila ni u Eurokupu, a pitanje je da li će i ABA ligu da osvoji.

Imamo i primer Budućnosti koja je pokazala da sistem sa dovođenjem skupih stranaca ne znači mnogo.

Sve u svemu, ovo je sistem takmičenja gde se bukvalno ne dozvoljava "malim" klubovima da urade nešto.

Bajern i Asvel dobili poziv za sledeću sezonu? Šta dalje da pričamo?
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7821
Pohvalio: 4882

Postod Пантограф » Ned Mar 31, 2019 3:06 pm

Trejsi » 31 Mar 2019 09:24 am napisao:
Sa druge strane, potpuno u drugom planu domaći igrači i prospekti. Ristić ne može gore od Cirbesa, a dečko je imao lepe sezone u Americi i sigurno ima potencijal da se razigrava. Nenadić koji je pokazao u FMP-u da je talenat, malo luđa glava ali tu treba trener da odigra ulogu. Radanov je potpuno marginalizovan, to mi je apsolutno nestvarno i ima da se češemo kad ode negde sledeće godine. Dobrić, lavlje srce, uvek unese energiju, povuče, pogodi kad treba. Spašava ovog mentola svaki put, a on ga suši na klupi. Davidovac, sada igra silom prilika, a najinteligentniji igrač u ekipi.

Потпис на ово са моје стране.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Ned Mar 31, 2019 7:36 pm

Пантограф » 31 Mar 2019 02:06 pm napisao:
Trejsi » 31 Mar 2019 09:24 am napisao:

Потпис на ово са моје стране.

Bravo! Davidovac je suvo zlato ne u vašoj ekipi nego za srpsku košarku.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pon Apr 01, 2019 1:09 am

Da li je Tomić toliko loš ili toliko nema sreće...? Posle onako dobrog starta, ekipe koja je obećavala i već bila viđena kao prvak Aba lige i koja će daleko da dogura u Evrokupu, čak nazivana jednim od favorita za titulu tog takmičenja...Sada se krvavo bori za osvajanje Aba lige, a u Evrokupu se (za svoj kvalitet) mnogo loše pokazala.

Andrea Trinkijeri je dokaz koliko znači trener...Od jedne ekipe koja je na početku bila skoro sušta suprotnost Zvezdi, napravio je stabilan i dobro organizovan tim, kome je predviđana najgora sezona od kad postoji, a taj isti tim je došao u situaciju da se bori za titulu Aba lige, ništa manje nego Zvezda. I na tome im svaka čast, pa neka su 100 puta najveći rival timu za koji ja navijam.
I zato ih i u trecoj utakmici smatram favoritima.

Da je taj čovek došao na mesto prvog trenera Zvezde umesto Milana Tomića, a da radi kao sa Partizanom...Zvezda bi bila mnogo bolja i imala isto tako bolje rezultate. Čak i da je trener Slaven Rimac, bili bi bolji rezultati, koga takođe smatram odličnim u svom poslu.

Kada smo kod hrvatskog trenera, Budućnost je u svojoj dvorani obezbedila majstoricu, tako da će oba para tako odlučiti ko će u finale.

Zvezda u trećoj utakmici mora da zaigra mnogo bolje...Kao da joj dolazi CSKA ili Fenerbahče u goste, takav odnos u igri mora da ima. To je za nju najvažnija utakmica u sezoni, jer nijedna pre ovoliko nije odlučivala. Vremena za pripremu je sasvim dovoljno.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Čet Apr 04, 2019 1:18 pm

Karte za majstoricu su besplatne i od jutros je gužva da bi se do njih došlo. Mišljenja sam da navijači Zvezde mogu i imaju želi da dodju toliko da se popuni Arena. Ali ona je kao skupa za iznajmljivanje,...Mislim da je greška što se meč ne organizuje u Areni.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pet Apr 05, 2019 10:41 pm

Tražila se karta više, svakako...

Došli smo i do najbitnije utakmice u sezoni, pobeda Zvezdu vodi u borbu za povratak u elitno društvo, a poraz možda u početak ponora. Pobedom se dobija puno, a porazom 10 puta više, ali unazad. Partizan - veliki protivnik, ekipa u dobroj formi, odličan trener - biće mnogo teško. Čini mi se lakše bi bilo sutra pobediti CSKA, nego večitog rivala.

Zvezdini igrači i trener sutra, rekao sam već to, moraju da postave stvari tako da je Partizan FAVORIT, kome mora da se nametne svoja igra od početka, ako se misli pobediti. Jedina Zvezdina prednost su navijači, a na terenu mora da se da maksimum. Partizan je sada bolja ekipa, kada se saberu svi faktori i zato je favorit. Zvezda ima bolju ekipu na papiru, ali samo to, eventualno navijače. A Partizan je u usponu forme, ima boljeg trenera, veći imperativ pobede (koliko vidim, a voleo bi da grešim),...A to su mnogo bitnije stvari. Neka je Zvezdi Bog u pomoći. I neka sutra vidim nešto što će da me razuveri od ovoga što tvrdim...Džo Regnald, neće igrati.
Slika Slika
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Sub Apr 06, 2019 9:40 pm

Tomić pokazao zašto je doveden, Davidovac savršen. Potpuno zaslužena pobeda i čestitke. Gledajte da ne pokvarite u finalu.
Pohvale za post: 3
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pon Apr 08, 2019 2:15 am

Zvezda je od starta nametnula svoj ritam i poremetila napade Partizana dobrom odbranom. A Zvezdin napad je funkcionisao dobro. I pobeda nije mogla da izostane. Da smoove sezone videli više ovakvih partija ekipe sa Malog Kalemegdana, ne bi bila zaustavljena u drugom kolu Evrokupa. Ali bilo je šta je bilo, a sada je borba za Aba trofej i ,,kartu" za Evroligu sledeće sezone.

Bravo Zvezdo...Svaka čast.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Dobijen je i protivnik, Budućnost kao prošle i pre dve godine u finalu. I mislim je za Zvezdu to lakši protivnik, nego Cedevita. Ali u svakom slučaju, ako budu igrali kao večeras, pobediće sve 3 utakmice lagano, bez problema. I neće biti potrebe za 4 ili 5.
Slika Slika
Pohvale za post: 4
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pon Apr 08, 2019 7:37 pm

I nešto bi dodao, ovaj ,,poklon" za Andreu Trinkijerija nije smeo da se dogodi. To je provokacija, koja već prelazi neke granice. Čovek nije pocenio Zvezdu, nije se nesportski ponašao i slično. U toku utakmice, bilo je vređanja Partizanovih igrača, kao što i Partizanovci vređaju Zvezdine, ali to su navijači i normalno je, sve dok ne počne da se vređa porodica nekome. Tada trener onog ko je domaćin treba da ode do razglasa i zamoli navijače da sportski i fer navijaju, jer i to prevazilazi granice.

Prva utakmica finala se igra u ipak u dvorani ,,Aleksandar Nikolić" 12. 04. 2019. , a druga 14. 04. 2019. Treća u ,,Morači" 17. 04. 2019. Sve počinju u 19.00h. Nadam se da neće biti više od tri. Zvezda ove sezone nijednom nije izgubila od Budućnosti i valjda neće ni sada. Ako ponovi ovakvu igru kao u trećoj utakmici sa Partizanom, dobija 3:0 u seriji. Samo treba imati na umu da oni neće doći, da bi igrali Evrokup sledeće godine, nego žele da ostanu gde su. Usudiću se da kažem da na papiru imaju bolji tim.

A u baražu za ostanak u Aba ligi igraju Zadar i MZT Skoplje na dve dobijene utakmice.
Slika Slika
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod tragac » Pon Apr 08, 2019 10:59 pm

Čekamo novu teoriju zavere od Kokilija :)
A da mi odemo u Kruševac, raskopamo Trg kosovskih junaka i sve glavne ulice tamo?
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Uto Apr 09, 2019 10:33 pm

Potencijal ovog igrača je mnogo veći, nego što je iskorišćen...Ako se izbori Evroliga sledeće godine, može da bude noćna mora za protivničke centre...
Slika Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1002
Pohvalio: 993

Postod Beki » Sre Apr 10, 2019 1:43 am

E, moj Danilovicu...
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Sre Apr 10, 2019 5:55 pm

tragac » 08 Apr 2019 09:59 pm napisao:Čekamo novu teoriju zavere od Kokilija :)

Podseti me na šta misliš?
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Sre Apr 10, 2019 5:57 pm

Kokili » 19 Mar 2019 09:13 pm napisao:Šanse su na strani kluba za koji navijate u odnosu 60/40. Legenda je prodala foru Gagiću i prevagnula na svoju stranu. Ono što je problem legendi, je stezanje obruča oko nelegalnih radnji prilikom navodnog spašavanja Zvezde. Slučaj je stigao i do Fiba i do Uleba i prete ozbiljne kazne. Kome nije poznato, ukratko, FMP je nakon dve godine držanja Zvezde na ledu, preuzeo njeno ime i istoriju ali se pravi lud za dugove. Igrači kojima se duguje su dobili presude na sudu, koje naravno u ovoj zemlji ne znače ništa i obratile se za pomoć nadležnima u Evropi.
Igrački je vaš klub favorit, trenerski mi. U drugom polufinalu očekujem pobedu Budućnosti sa 2-1.

Šta nisam dobro napisao?
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod tragac » Sre Apr 10, 2019 7:39 pm

ovo na kraju....a i trenerski ste izgubili prvu utakmicu. Partizan je ostale dve odigrao očajno ali je u drugoj zvezda bila još gora, ono je bio hrkljuš a ne basket.
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Sre Apr 10, 2019 11:02 pm

Ne slažem se. Trenerski smo izgubili treću gde je Tomić napao tamo gde je Trinkijeri trebao - na bekove. Prvu i drugu smo zahvaljujući treneru i disciplini doveli do neizvesne završnice. Igrački ste neuporedivo jači.
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1002
Pohvalio: 993

Postod Beki » Čet Apr 11, 2019 12:37 am

Meni se ne svidjaju Partizanovi domaci igraci, puno tih vecitih talenata, Jaramaz i Zagorac cak i sa kao nekim NBA iskustvom. Ceka se vec godinama da bude nesto od njih, a godine prolaze, a oni nekako mlitavi igraci, nigde se ne mrdaju, cini mi se kao da su navikli da budu mazeni i pazeni jer su dominirali u mladjim kategorijama, osvajali zlata sa reprezentacijom, draftovani na NBA... Ni Vanja mi se ne svidja, iako je napredovao kod Trinkijerija i kao mlad je jos, suvise mi to metiljavo sve nesto.

Zvezda ima vise tih ,,ruznih, prljavih i zlih´´igraca, koji su nauceni da svojim radom grade sebi karijeru, kojih negde do 19-20 godine nije ni bilo na nekoj ozbiljnoj kosarkaskoj sceni, nisu igrali za sve moguce reprezentativne selekcije, ali su se probili u seniorskoj kosarci. Dobric i Davidovac su mi prvi na pameti.
Trejsi
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 11:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 566
Pohvalio: 745

Postod Trejsi » Čet Apr 11, 2019 12:50 pm

Sudijska trojka za prvi finalni meč Boltauzer, Pukl i Hordov. Bojim se da im fali samo Javor pa da se zaokruži Zvezdin kvartet smrti. Ali siguran sam da Čović neće dozvoliti prošlogodišnje kerefeke. Momke sa pištoljima po hotelu, navijače ispred hotela, prebijanje simpatizera CZ u Morači, neverovatan pritisak na sudije itd.

Nadajmo se da Cirbes neće biti Matijas Lesor ove serije, da će odigrati na nivou koji makar ne šteti ekipi. Da će Perpreoglu biti prepaljen kao što i jeste za skoro sve velike mečeve. Da će odbrana biti na najvišem mogućem nivou. Da će KC Rivers otkočiti mitraljeze u svojim rukama. Da će Tomić uspeti da izađe na kraj sa prevaziđenim Repešom.

Od Reglanda nema ništa u ovoj seriji. Još nije ni blizu treninga i pitanje koliko bi mogao da pomogne ako se vrati jer je van ritma. Mislim da Davidovac na pleju daje veliku prednost, jednostavno teško je pripremiti se za njega i njegovu visinu.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pet Apr 12, 2019 11:57 pm

Ostvaren je prvi deo cilja, Zvezda vodi 1:0 u seriji. Da li je bila takva taktika ili ne, ne mogu da procenim, ali Zvezda je igrala dobro, posebno me je iznenadila bolja nego inače, partija Cirbesa i Fajea.

Igrač utakmice je Bili Beron, naravno. Zvezda, kao da su igrači znali, kada je trenutak da ,,dodaju gas" i da se odlepe, a bilo je u jednom trenutku i 30 poena razlike, ako se ne varam. Na kraju su se malo opustili, pa je Budućnost smanjila zaostatak. Ovo je rezultat dobre igre u svakom smislu, jer nametnuti svoju igru ekipi kakva je Budućnost, koja nije ni ona sa početka sezone, ni iz regularnog dela Aba lige, nego je jača, je podvig. Ovo jeste samo korak, ali veliki ka trofeju. U Nedelju, sigurno će biti odgovora i reakcije Budućnosti, a nikako treba drugu pobedu upisati unapred, nego igrati kao da je 0:0 ili čak 1:0 za Budućnost. Došla je prava igra sada, kada je borba za najvažniji trofej, a da smo je videli nešto ranije, Zvezdine vitrine za trofeje, bile bi bogatije za jedan pehar nacionalnog kupa, a i imala bi mnogo bolje izdanje u Evrokupu. Ali da to pripišemo tome, da je opet bilo dosta novih igrača, da su sazreli kao tim, da je mnogo grešaka otklonjeno i da tek hoće, ako se titula Aba lige vrati na Mali Kalemegdan i time potvrdi da ćemo opet gledati Evroligu u Beogradu.

Svaka čast igračima i treneru! Sve pohvale, dali su sve od sebe, koliko je ko mogao. Uspon forme je dosao taman kada je trebao.
Slika Slika
Pohvale za post: 2

Povratak na “Relax”