Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Trejsi
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 11:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 566
Pohvalio: 745

Re: Sportski događaji

Postod Trejsi » Sub Apr 13, 2019 12:02 pm

Koliko volim Ognjena Dobrića. Kakva energija i želja, ako neko bude ozbiljno radio sa njim i dao mu prostora zaista mislim da može da bude super igrač. Svakako nije za NBA, ali sigurno dobar igrač u Evroligi. Npr. kada bi Simanić imao takvu energiju, žar i želju ne znam gde bi mu bila granica. Iako ima finu rolu u ovom plejofu.

Ja ne znam šta se desilo sa Cirbesom, koje su tu antibiotike dali pa da odigra ovako dobro sinoć?

Filip Čović zaista radi sve što je u njegovoj moći. Konačno igra bez pritiska i daje veliki doprinos u ovoj situaciji bez Reglanda. Igrati košarku na ovom nivou sa 178cm i jako malo atletskih kapaciteta, jer jedan je Nejt Robinson. Svaka čast.

KC Rivers nikako da se pokrene, vidi se da ima želju, ali valjda ćemo i to da doživimo.

Perperoglu je imao jednu od svojih bledih partija što je dobro jer smo pobedili. On će ih sigurno napuniti najmanje jednom ili dva puta.

Suđenje ima da bude još gore sutra, jer pored trojke Radović, Javor, Koljenšić fale još samo Milo i Bokan za zapisničkim stolom.
Pohvale za post: 3
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10413
Pohvalio: 2609

Postod astrodule » Sub Apr 13, 2019 1:32 pm

11 igrača Zvezde je dalo koš sinoć. Čak je i Nenadić na kraju mogao da se upiše jer je onaj odsutni (da ne kažem glupi) tamnoputi igrač napravio faul pred kraj utakmice (15-ak sekundi) kada nikome nije bilo jasno zašto je to uradio.

Skoro pa idealna utakmica. Jedan igrač iskočio, ostali svi odlični. Uvek može neko da iskoči, tako da čekamo.

Bilo bi lepo da se gradi ekipa oko naših igrača i da spojimo dve sezone u EL. Budućnost nije iskoristila priliku da napravi dobar tim ove sezone i to treba iskoristiti i ne ponoviti tu grešku sledeće sezone.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
banjanin
Beginner
Pridružio se: Ned Avg 19, 2018 9:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 71
Pohvalio: 16

Postod banjanin » Sub Apr 13, 2019 2:17 pm

Lepo košarkaško veče u ProfAlexNik na krilima simpatizera i semenkara, jer Delije (zvanično) ne dolaze.. :sesir:

Tomić je u zadnje dve utakmice (dooobar tajming) napokon našao rešenje u fazi napada. Nema više Fitćkovog tapkanja lopte 18sec pa neki neizgrađeni šut uglavnom za tri, uz 35_40 pokušaja po tekmi, već je sa Davidovcem uneo raznovrsna rešenja, te uz čvrstu odbranu, prilično rutinski rešavamo protivnike..
Bolji smo tim od MNE Maccabi-a, i nadam se da ćemo uprkos sudijama, otići u PG sa 2:0 @džep!

Uz Bilija, Faye presudio.. odlična partija.
Bravo Milane, kritikujem(o) te mesecima, ali.. izgleda da ipak ima EL svetla, na kraju ABA tunela! (sad mi fale one Blejdove zastave) :P
Pohvale za post: 1
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 863
Pohvalio: 315

Postod Blade » Sub Apr 13, 2019 7:15 pm

Biće zastava!

Budućnost nije imala neki veliki vetar u leđa od strane sudija, ali je imala. U nekoliko situacija je bilo elemenata da se neki njihovi prekršaju strožije osude. Za nekoliko faulova koji su imali sve karakteristike da budu nesportski, bili su obični.

Sudijska trojka za drugi meč deluje mnogo gore nego za prvi, kojom nismo bili oduševljeni, videlo se zašto. Tako da će petorka Zvezde da ima dodatnog slabijeg šestog igrača - publiku, a Budućnost jačeg šestog igrača - sudije. Ali utakmica se mora dobiti ovde. U Podgorici Zvezdu sigurno ne neča ništa dobro, pa i uz mogucnost kiksa u jednoj utakmici (i na to treba realno računati), tamo mora da se ode sa dve pobede.

Lazić je već iskusan, kod njega teško nešto može da se promeni, kao i kod Čovića, oni su to što su. Ali Dobrić, Davidovac, Simanić, pa i iz drugog plana Nenadić i Ristić, su igrači koji mogu da napreduju i na koje sledeće sezone može dosta da se računa, ako se ostvari ovosezonski cilj. Stranci koje po svaku cenu treba zadržati su Odžo, Beron i Perperoglu, a od ostalih da ostane još eventualno 1.
Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije!
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Sub Apr 13, 2019 7:37 pm

Scenario koji je potpuno verovatan je da zbog loših sudijskih odluka publika podivlja i krene da gađa sudije, a onda može da padne jedna suspenzija hale i to za poslednju utakmicu (ako bude nerešeno do tada).

OK, malo paranoišem, ali ovi su an sve spremni.

Vidim da su u istom hotelu odseli čelnici ABA lige i Budućnosti što je sve možda uvod i pravljenje tenzija i iritiranje navijača.
Duletov blog
Slika
Trejsi
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 11:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 566
Pohvalio: 745

Postod Trejsi » Ned Apr 14, 2019 10:38 pm

Šta reći posle ovakve pobede? Rastavljanje polinoma na proste činioce..

Stratos Perperoglu - sve što volim u košarci u jednom čoveku. Najteže i najveće utakmice odigra sa takvom lakoćom i lepotom da je to nestvarno.

Ognjen Dobrić, dečko koji u sezoni ima preko 80% u šutu za tri poena. Posle Gudurića još jedan naš levoruki šuter. Energičan, prodoran, srčan, požrtvovan. Vanserijski dečko, i nadam se uskoro i vanserijski igrač.

Filip Čović koji igra na nivou na kojem ni njegov otac Nebojša nije očeivao. Uspeo je da se ne oseti da nam fali glavni i najskupkji igrač i to na poziciji plejmejkera, Džo Regland.

Dejan Davidovac koji radi sjajan posao i na mala vrata pogađa najbitnije šuteve.

MIlan Tomić, neko u koga posle dosta bledih partija nisam verovao, uspeo je da u plejofu napravi magiju. Izgleda da je potpuno rasteretio i skinuo pritisak sa igrača.

Za sada sve zaista izgleda nestvarno. Budućnost izgleda kao ulična banda, doduše banda od skupo, skupo plaćenih igrača i skupog trenera. Ne zaboravimo ipak da su imali par ozbiljnih pobeda u Evroligi.

Nadam se da ćemo posao završiti već u prvoj utakmicu u Podgorici.
Pohvale za post: 2
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pon Apr 15, 2019 9:26 am

Naravno da je iritiranje navijača i uprave Crvene Zvezde to što su čelni ljudi Aba lige bili smešteti u istom hotelu sa upravom i igračima Budućnosti...Nije to jedini hotel u Beogradu.

Očekivao sam reakciju Budućnosti i još po nešto...Sve, ali najmanje da Zvezda dobije utakmicu sa ovolikom razlikom. Prošlogodišnji, još uvek atkuelni prvak Jadranske lige,...koga je Zvezda ,,pregazila" kao da je igrala sa nekom ekipom koja se bori da uđe u Aba2 ligu ili ispada iz iste. Nametnuli su ritam od početka, puno raspoloženih igrača...Jedino što može da se navede kao loša karakteristika ove utakmice je što su Cirbes i Odžo vrlo rano imali po 3 lične greške. Mada ni za jednog ne može da se kaže da je bio loš. Sve pohvale prvenstveno Perperorluu, doktoru-profesoru košarke, koji u svojoj 35-oj godini igra bolje nego što apsolutna većina košarkaša igra u 25-oj. Taj čovek mora da bude zadržan sledeće sezone za Evroligu, ako Zvezda osvoji Aba ligu, na čiji je tron jednom nogom zakoračila. Koliko će značiti igrački, mislim da će moralno ekipi biti bitan bar duplo. Ostali više ili manje raspoloženi, jedini koji je, moglo bi se reći podbacio je Lazić.

Navijači iziritirani svime što se desilo, ovim što sam naveo, drugo što je Budućnost tim čiji su navijači antisrpski nastrojeni, trener Hrvat...I to su jednostavno navijači, takve su ćudi...Jasmin Repeša, čovek koji je ne bavi politikom i nije nastrojen antisrpski je neko na kome se sve slomilo, ali ne toliko koliko je moglo. Nazivan je ustašom, vređan lično, gađan raznim stvarima...ali dok je se ne spominje porodica nekome, dotle može da se razume. Da je Tomić otišao do razglasa i zamolio navijače da ne vređaju protivničkog trenera, bio bi još jedan pravi potez. Repeša je dobio najviše ,,udaraca" , a najmanje je kriv od svih iz Budućnosti. Tim koji vodi takvu politiku protiv jednog naroda i dodje u glavni grad te zemlje, ne može da ne očekuje prozivke domaćih navijača, pa i brutalne. Čak i gore stvari...

Zvezda sada vodi 2:0 u seriji i jednom nogom je na tronu Aba lige. U Podgorici Zvezdu sigurno očekuje neprijatan doček i mislim da su igrači i trener svesni toga, ali mislim i da oni mogu da podnesu taj pritisak i da, ako ne prvu, drugu tamo, odnosno četvrtu u seriji, mogu da dobiju.
Slika Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1002
Pohvalio: 993

Postod Beki » Pon Apr 15, 2019 12:53 pm

Nažalost, takvi smo kao ljudska vrsta, uvek se pitam da li je uopšte moguće kao narod zadržati tu kurčevitost, m***, srce...a ostati u granicama civilizovanog i pristojnog. Gledajući neke primere iz sveta, čini se, nažalost, da postoje samo dve opcije. Ili će društvo da bude pristojno civilizovano, ali ujedno i dosadno, dresirano, snobovsko i potrošački orijentisano, ili će uvek biti nekih sranja ako se nacija ne izdresira, a ostave joj se ta duša i srce. Mene uvek najviše boli to što mi se čini da imamo sjajan potencijal, imamo i dušu i pamet i talenat i visinu, lepotu, mozak pa i klimu, geografski položaj...ali čini se da dok nas neko dobro ne izdresira i anestezira, stvari se ovde neće smiriti i promeniti. Plašim se da ćemo na kraju jesti hamburgere i vikati ,,difens´´, a mogli smo da budemo prepoznatljivi i najbolji na svetu.
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7821
Pohvalio: 4882

Postod Пантограф » Pon Apr 15, 2019 1:12 pm

Добро и суштинско размишљање, ипак, мислим да постоји "трећи пут". Бар кад говоримо о навијању и досади на утакмицама (као у НБА, добро, можда минус Селтикси): погледај каква је атмосфера данас, рецимо, на стадионима у Шведској (гледао кратко стокхолмски АИК за викенд), или у Холандији - лудило опште. Ипак ту има и срца и душе. А не можемо рећи да су то баш шит земље, зар не?

А да имамо потенцијала као народ, то се тек слажем.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pon Apr 15, 2019 1:20 pm

Da je trener Budućnosti neka osoba koja je govorila u prošlosti neke loše stvari za Srbe kao neki, necu da ih imenujem, inače odosmo u politiku,...Ja bi razumeo ovakvu reakciju navijača. Niko nije tražio da mu se aplaudira, ali moglo je bez gađanja i vređanja. I posle tog vređanja na konferenciji za štampu, reagovao je krajnje smireno i kulturno.

I neće Milogorci ostati dužni...I da Zvezdini navijači nisu gađali i vređali, oni bi to radili svejedno u njihovoj dvorani. Nisu Milogorski i Hrvatski navijači nista manje nespistojni od naših. I opet kažem, samo neka se ne pređe neka granica...Da sam ja lično košarkaš ili trener Crvene Zvezde,...neka me zovu četničkom p****..om, pevaju da bi me ubili i tako slične stvari,...Neka me i gađaju, sve i da nisam dao nijedan povod za to, osim što sam Srbin. To su navijači i takvi su. Sve dok mi se ne spominje porodica, ostalo mogu da razumem.

Englezi, koji si najveći divljaci što postoje na ovoj planeti, dovedeni su u red samo zakonom, koji je strog. Oni su i dalje divljaci gde im se može, ali na sportskim događajima u njihovoj zemlji ne može. A duša i srce im nije oduzeta. Sa druge strane, što bi mi bili pristojni, kada će nas vređati i u Hrvatskoj i u Milovoj Gori - tako ljudi razmišljaju, zašto da im budemo dužni?

Ovakvih stvari nema kada Zvezda igra sa Mornarom, koji je iz Bara, gde mahom žive Srbi koji to kažu da su i jer je njihov trener veliki Zvezdaš, Mihajlo Pavićević. Takvi ekstremi se dešavaju kada se igra protiv Budućnosti ili Partizana. Čak i protiv Cedevite i Cibone toga nema toliko, tek po nešto.

Slažem se da smo nacija sa puno potencijala, ali samo zakonom treba da se postavi neka granica. Navijačke pesme - može. Lomjenje stolica, baklje, vređanje protivničkih igrača i trenera preko neke granice, bacanje raznih predmeta na teren,... - ne može.
Slika Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Apr 15, 2019 1:26 pm

Problem su tzv, navijači, tj, organizovane kriminalne grupe koje pod maskom "navijanja" rade kriminalne radnje.

Zar ne bi bilo bolje da imamo prava udruženja građanja koji navijaju za nekoga? Koji se okupljaju u nekom kafiću pred utakmicu pa zajedno idu na utakmicu bez ideje da se biju međusobno ili protiv protivničkih navijača.

Gledam onu st*** koja sa tribina pljuje, psuje, ma na licima im se vidi da su inteleuktalci (sarkazam)

A onda pogledam navijanje na drugim evropskim stadionima, pa vidim ljude sa šalovima, kako pevaju, kada postignu gol, nema bakljade, već samo zastave i grla i dlanovi...

Koliko sam shvatio, na utakmice KK CZ ne dolaze fudbalski navijači, pa opet se viđa dosta stoke.

A onaj Repeša se pravi Englez i ne zna gde je došao i šta se sve dešavalo. Da li je to neka taktika da ne priča o porazu od 20-40 razlike, ali koliko znam, on i nije neki spektakularni trener.

Ekipama poput Budućnosti želim sve najgore (kao i Kataru u rukometu i sličnim projektima)
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7821
Pohvalio: 4882

Postod Пантограф » Pon Apr 15, 2019 2:14 pm

Па да, управо је Будућност део тог примитивног миљеа. Некад је био и Ловћен са Цетиња, ко се сећа (и кошарка и рукомет). То има везе са стањем свести предметне средине (да не будем погрешно схваћен, мој отац је из Црне Горе). На жалост, мислим да би проблема било и у (српским) Беранама, јер их већина навија за Партизан (гробаризам је и дошао у Београд из Црне Горе и Македоније).

У конкретном случају, да је СЦ Морача мало мање дивљина, ни оно синоћ не би онако изгледало.

Тежак је то чвор чобанизма за распетљавање. А чобанизам води у мржњу.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Pon Apr 15, 2019 4:20 pm

Ali sada kada na kosarci nema tih glavnih navijackih grupa tj. organizovanih kriminalnih organizacija, problem i dalje postoji.

Ja sam pre nekih dvadesetak dana isao u prodavnicu u selo pored mog, tj.nije moje selo nego selo gde imam vikendicu, i vidim grupu od nekih desetak debila koji zaustavljaju automobile, prolaznike...i maltretiraju sve redom. Dosli sa utakmice mrtvi pijani i prave sranja. Srecom, mene nisu dirali jer poznajem par njih. Oni su kao Grobari Baljevac, ali to je grupa seljaka, nisu oni nikakav faktor na tribini, niti su upleteni u sve te kriminalne radnje u koje je vrh tribine upleten.

Veliki problem je sto se na svakoj utakmici skupljaju sve te lokalne kabadahije, zamislite samo koliko ih ima na tom potezu izmedju Beograda i Lazarevca, tu je Baljevac, Meljak, Stepojevac, Barajevo, Sremcica...A koliko takvih dodje jos iz svih drugih delova Srbije, iz CG, iz RS... I svaki taj je glavni u svom selu, hvata konobaricu za s***, maltretira lokalno stanovnistvo...i onda dodje na utakmicu i isto misli da je on tu neki faktor i ponasa se kako se ponasa. Iz svakog mesta po jedan, dva takva lika i dobije se ono sto se dobije kada gledamo derbi ili neku takvu utakmicu. Koliko tu samo ima primitivizma i makljaze i svega i na istoku i zapadu gde nema organizovanih navijackih grupa.

Ali po meni zemlje kao Engleska nisu resile svoje probleme vec su ih samo strpale pod tepih. To da ne sme da se stoji za vreme utakmice je apsolutna budalastina i nije resenje. To me sve podseca na bivsu Jugoslaviju, gde je sve kao u savrsenom redu, a onda kada se malo sistem poljulja i narusi, svi se pobiju na najkrvavaviji nacin.

Ne verujem u ta instant resenja, zabrane itd. Nama bi trebala Vlada koja bi napravila institute u kojima bi radili nasi najbolji psiholozi, sociolozi...i koji bi se bavili time gde mi kao nacija treba da budemo za 5,10,15,50 godina i kako to da ostvarimo. E, sad, tu se opet vracam na pocetak i pitanje da li je to moguce i realno. Ako uzmemo u obzir realnost, plasim se da nam na kraju opet ostaju samo ona ista dva puta, jedan gde imamo kao srce i dusu, ali svaki odlazak na utakmicu je stavljanje glave u torbu, i drugi je to zombiranje nacije i pravljenje od utakmice selfi-hamburger-difens,difens dogadjaj. Plus je to drugo resenje uvek na ivici da se raspadne i da se sve za par dan ili meseci vrati na staro.

Znajuci da je svaka nasa Vlada kontrolisana spolja, ne znam da li me vise plasi to potencijalno jos vece zombiranje i ,,pripitomljavanje´´ nacije ili cinjenica da strancima uopste ne odgovara da se to resi, jer da im odgovara vec bi to naredili, a plasim se da ovako organizovane ,,navijacke´´grupe i gomila lokalnih kabadahija, ne sluze samo za dilovanje droge i slicne stvari, nego su vojska koja kada bude potrebno moze da odradi poslove koji su im potrebni, poput Vukovara ili Srebrenice.
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Pon Apr 15, 2019 4:24 pm

Unistih i sportsku temu politikom :mrgreen: Nema nam leka :lol:
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Uto Apr 16, 2019 7:51 pm

E da skrenemo sa politike...

Ognjen Dobrić...u utakmicama koje su za nama...

Konferencija za štampu Budućnosti...Zvezdine još nema i ne znam da li će biti...
Slika Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Uto Apr 16, 2019 9:58 pm

Znamo svi kakav je teren u Podgorici i ne bi bilo nemoguce da izgubimo obe dole, a onda ovde mozemo da podlegnemo pritisku, da padne samopouzdanje...

Ipak, ovoga puta sam ubedjen da ce vec sutra sve biti gotovo.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Uto Apr 16, 2019 10:19 pm

Samo da ozbiljno pristupe sutrašnjoj utakmici i završiće se serija. Po trenutnim informacijama, Regnald se nije oporavio, a Perperoglu, sveže povređen, takođe neće igrati. A da li će opremu obući Ristić, Kešelj ili Radanov...Ostaje da vidimo.

Dušan Ivković je u ovoj emisiji rekao dosta realnih stvari...
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Apr 17, 2019 10:44 pm

Nažalost, Zvezda je poklekla u ,,Morači". Dobro, šta sada, nije bio dan. U Petak je nova utakmica, imaju dva dana da se priberu. Podlegli su pritisku, igra se raspala u drugom poluvremenu. Prvo je bilo solidno. I nije veliki poraz, koliko je u drugom delu bila loša igra. Ali mora jače, mora bolje, bitka nije gotova dok se ne završi. Još dve ,,meč lopte" ima Zvezda.

Odbrana u drugom poluvremenu nije bila toliko loša, koliko je bio napad i baš to je uzrok poraza. U napadu bez ideje, totalno. Trofej, koji je večeras stajao u dvorani, ipak nije osvojen. Zvezda i dalje ima prednost, a igrači moraju umno i fizički da se presaberu i pokazu svoju pravu igru.
Slika Slika
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1991
Pohvalio: 6292

Postod Ksenija » Čet Apr 18, 2019 1:05 am

Мени стално на мобилном искачу најаве за Звездине утакмице, затим резултати и коментари а да не знам због чега, и видим да Звезда упорно побеђује. Додуше, за неке противнике први пута чујем па ме успеси и не радују као када би победила нпр. Реал Мадрид или Ливерпул. Онда читам ко је дао гол и ни једно име српско. Тек ту будем поражена. :д
Idealna lepota za žabca je žaba. /Volter
Veče glomazne poezije
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Čet Apr 18, 2019 5:56 pm

Evo još malo onoga što se dešavalo juče...
https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3 ... _content=3

Obratite pažnju pa policiju i obezbeđenje koji su u fazonu: ,,Huliganu hoće da biju igrače Zvezde, a mi im kao nedamo, a oficijalni spiker ih kao smiruje".

Pogledajte detalj kada se jedan ,,navijač" Budućnosti uneo u facu Milenku Topiću.

Ali sabraće se Zvezda, igraće sutra protiv svih njih i pobediti. Veliki su Dobrić, Čović, Lazić, Davidovac, Odžo, Faje, Rivers, Simanić i svi ostali koje nisam pomenuo. Mora da se ume da se igra i u ovakvoj atmosferi i osvoji trofej pred njihovom publikom. Ovi igrači Crvene Zvezde koji su manje plaćeni od igrača Budućnosti, a verujem i Cedevite, za koje znam da će sutra ,,ostaviti srce na parketu", a možda i doneti trofej Aba lige na Mali Kalemegdan. I sinoc je malo falilo, 3-4 realizovana napada, a promasili su ih bar 5 puta toliko u drugom poluvremenu.

Podlegli su pritisku sinoc, koji nije bio mali, ali sada znaju šta ih čeka, pa će se spremiti i pobediti.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Čet Apr 18, 2019 11:21 pm

I još po nešto...
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pet Apr 19, 2019 9:16 pm

Kako mi je krivo ja izgubljenu drugu utakmicu u Podgorici, za prvu nije, to razumem.

Što bi naš narod rekao, od gotovog je napravljena veresija. većina nas je potajno i očekivala da Zvezda izgubi prvu utakmicu. Ali drugu...I sada se vraćaju u Beograd sa psihološkim minusom, velikim pritiskom,...Svim minusima, osim navijača. Sada mnogo više na psihološkom, nego fizičkom planu, mora da se odigra to da se igrači maksimalno rasterete pritiska i zaigraju kako valja. A to će biti mnogo teško.

Loša Zvezda, ni 50% svoje realne igre, Budućnost je imala sreće u šutu, posebno u zadnjem delu, pogađali su sve.

Ali hajde da se okrenemo Ponedeljku i petoj utakmici i da verujemo da će košarkaši da smognu snage i pokazu svoje prave sposobnosti. Dve utakmice je stajao trofej, čekao da ode u Beograd, ali ništa od toga. Odnosno otićiće, ali da li će tamo i ostati?

Budućnost ima psihološku prednost i to će maksimalno da iskoristi, sigurno je.
Slika Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Pet Apr 19, 2019 9:27 pm

Ocekujem laganu pobedu Zvezdu.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Apr 19, 2019 9:29 pm

Pa dobro, lepše je osvojiti titulu pred svojim navijačima. Duže će im ostati u sećanju.
U CG bi ih verovatno gadjali i psovali da smo dobili.
Duletov blog
Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Pet Apr 19, 2019 10:02 pm

Lepse je, ali sto kaze stara poslovica: ,,Bolje pobediti odmah, uzeti titulu i igrati Evroligu sledece sezone nego izgubiti i strahovati da ces ostati bez trofeja i EL” .

Povratak na “Relax”