Relax diskusije

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

ink
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 5:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 378
Pohvalio: 383

Re: Relax diskusije

Postod ink » Uto Dec 04, 2018 5:56 pm

Fenomenalne noćne slike Londona (iz helikoptera):

https://www.theguardian.com/uk-news/gal ... ndon-night
Pridružio se: Pon Okt 27, 2014 10:33 am
Kontakt:
Pohvaljen: 62
Pohvalio: 233

Postod N_L » Ned Dec 09, 2018 11:23 pm

Ne znam da li je tema adekvatna da pitam ili da otvorim novu eventualno, mozda neka druga ali ajde da probam: da li ima neko da mi preporuci tesara u Beogradu? Treba par kvadrata krova da se prepravi, a uradio bih to sto prije neki dan kad nema kise, eventualno postavljanje lima kasnije pa mozda neki 2 in 1 majstor da ne nalazim dva ali svejedno.
Kontaktirao sam razne ali uglavnom se zavrsi sa nejavljanjem na telefon ili laganjem u nedogled. Meni ni iz dzepa ni u dzep al trebao bih to da odradim jer mi vlazi krov iznad balkona, kad padne snijeg bice problema. Ne znam da li da gradskom stambenom prijavim ako je to u njihovom reaonu, placamo odrzavanje preko infostana ali plasim se da bih se nacekao da dodju.
tzoran1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2091
Pohvalio: 191

Postod tzoran1 » Pon Dec 10, 2018 12:39 am

Ja ga trazim vec godinu dana :). Sve koje sam nasao na netu su ili preduzimaci (njegovo angazovanje plus majstor plus pomcnik i plus prica da tu ima nedelju dana posla kao da restauriraju umetnicku sliku a ne da menjaju podletve) ili majstori koji nisu majstori tj nivo znanja im je da promene polomljen crep.
U stvari najbolji su kad krenu sa pricom da bi radili samo ako dizu ceo krov jer im se ne ispati da dolaze za posao od dva tri dana.
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Jedan deo Save uliva se u Dunav tek kod Vinče. To je ponornica, koja se u gornjem delu zove Vodovod, a u donjem Kanalizacija.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
N_L
Intermediate
Kontakt:

Postod N_L » Pon Dec 10, 2018 2:50 am

Meni je posao od par sati ako uopste jer balkon ima 5 6 kvadrata, daske se promijene, stavi lim i pozdrav, no vjerovatno im se ne isplati da rade na malo tako a meni kad krene pljusak kao iz slavine voda se provuce. Desilo se to par puta, uglavnom kad je kisa samo vlazi pa pokusavam rijesit to sto prije uh
tzoran1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2091
Pohvalio: 191

Postod tzoran1 » Pon Dec 10, 2018 7:42 pm

Mozda zahtev infostanu ako nije mimo projekta zgrade ta natsresnica?
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Jedan deo Save uliva se u Dunav tek kod Vinče. To je ponornica, koja se u gornjem delu zove Vodovod, a u donjem Kanalizacija.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
Žika
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3044
Pohvalio: 886

Postod Žika » Uto Dec 11, 2018 9:12 pm

Jedna od nagrađenih forografija na Drone Awards. Slikano je u blizini Rumunskog grada Derna.
Predstavlja lokalni put kroz šumu slikano tokom zime i tokom leta.

Slika
Pohvale za post: 2
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 777
Pohvalio: 904

Postod Beki » Čet Dec 13, 2018 12:50 pm

Odličan kraj, odlične serije sa odličnim mladim glumcima i odličnom muzikom, drago mi je da je bila trn u oku mnogima i što su mnogi voleli da je mrze. Uz sve to, serija je na neki način i ljubavno pismo Beogradu :pob:

Od 23. minuta

https://rtsplaneta.rs/video/show/626437/
Pohvale za post: 1
N_L
Intermediate
Kontakt:

Re: RE: Re: Relax diskusije

Postod N_L » Čet Dec 13, 2018 2:41 pm

tzoran1 napisao:Mozda zahtev infostanu ako nije mimo projekta zgrade ta natsresnica?
Bio, kazu vise ne rade krov parcijalno samo u cjelini i trebaju potpisi svih stanara i neka čuda i da mogu noc tek otprilike u april...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 815
Pohvalio: 1830

Postod Kokos » Pet Dec 14, 2018 11:27 am

Beki » 13 Dec 2018, 11:50 napisao:Odličan kraj, odlične serije sa odličnim mladim glumcima i odličnom muzikom, drago mi je da je bila trn u oku mnogima i što su mnogi voleli da je mrze. Uz sve to, serija je na neki način i ljubavno pismo Beogradu :pob:

Od 23. minuta

https://rtsplaneta.rs/video/show/626437/

Meni kraj nije baš odličan, ali serija u celini jeste...
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/

Povratak na “Relax”