Šta je novo?

Cinebuild

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Homer Jay

Expert
Učlanjen(a)
03.01.2007.
Poruke
8.209
Pohvaljen
9.517
Lokacija
Boleč
Evo jeden teme o filmovima... Razmenjujte misljenja, pljujte, hvalie, preporucujte, izvestavajte, linkujte, kvotujte, kritikujte, spamujte, sta vam je volja!!!

Zelim prvo sa vama da podelim utiske o novom domacem filmu "promeni me". Ukratko film je jadan sto cu obrzloziti u dole uokvirenom tekstu.

"Postedi me"

Komanija Pink se ozbiljno bacila u filmski biznis. Nakon sto je u nekoliko slucajeva bila koproducent, ovog puta je uhvatila konce u svoje ruke i izrodila jedan pravi ruzicasti produkt - film "Promeni me". Scanario potpisuje njihov miljenik Stevan Koprivica poznat po besmisleno dosadnoj seriji "Mjesoviti brak". Reziju potpisuje neki lik kome nisam upamtio ime, sto je i bolje za njega, jer moje oci nisu zadovoljne onim sto mi je pomenuti baja servirao.

Ova tzv. "melodrama" se u najkracem bavi krizom srednjih godina. Mima Karadzic i Neda Arneric su u srecnom braku. Autori nam srecu tog brka prikazuju time sto se i sa svojih pola veka pomenuti par pari k'o zecevi, sto Mima ljubi i 'vata Nedu za poprsje, i time sto je njegova uvek zadnja - "da, draga!".... E sad, Mimini svi ortaci su u fazonu da je on papucar, jerbo su se oni svi resili svojih dosadinih sredovecnih zena i upustili se u avanture sa mladjim zenkama.

I tako jednog dana u jednoj sekundi citava naklonost Mime prema svojoj zeni pukne kada ugleda na raskrsnici mladu Ivanu Popovic. Ona kasnije sticajem okolnosti zavrsi kod njega u ordinaciji da popravi zub (Mima je btw, zubar) i od tada je on spopada k'o manijak, a ona je sve vreme ultra-gotivna prema njmu, kao ne provaljuje da joj se lik nabacuje, i u fazonu je "ma, daj moze tata da mi bude"... i sve tako do jedne noci kada se oboje odvale od alkohola i on je kresne... Za to vreme Neda sumnja da se nesto desava i svoju depresiju manifestuje tako sto pusi k'o turcin i non-stop zove muza na mob.... Pri tom Mima prolazi kroz licnu transformaciju - oblaci se kao klinac, ofarba kosu, trenira i operise usi - i na kraju lici na Shreka :D Sta je bilo na kraju, tj. s kojom je ribom zavrsio necu da vam kazem :p

Pri tom, gle pinkovskog filma - svi su burzuji, voze dobra kola, imaju velike kuce i moderne stanove... Muskarci rade, a zene sede kod kuce i trose pare :) Mima je, kao sto rekoh zubar, a njegovi ortaci Gagi Nikolic i Manda su plasticni hirurg i psihijatar... No, vrhunac je mlada Ivanica, cije je zanimanje "agent za nekretnine" :rolleyes: I taman kada sam pomislio da joj je decko astronaut (jer je i to tako popularno zanimanje u Srbiji, kao i ova prethodna), zaje*******ah se... Dakle njen decko, igra ga Viktor Savic, je alfa-dziber cije je zenimanje trosenje para u kladionici...Njena najbolja ortakinja je kucepaziteljka ili tako nesto, vodi racuna o nekom dedi sa skrivenim motivom da joj matori ostavi stan u nasledstvo.. Omladina u filmu izlazi u klub Tash, tmo slusa Lunu, a idu i na splaove da slusju tamburase....

Inace film preterano pati od stereotipa, pa tako je primetno, ne vise ismevanje, vec ponizavanje starijih ljudi, njihovih fizickih slabosti, senilnosti, pa cak i nostalgije za nekadasnjim zivotom. Mladi su, razume se, lepi, ludi, brzi i plitki - pinkovski ideal. Devojke su, of kors, slatke i nevinasca, zbunjene u zivotu, a muskarci su dziberi i bezosecajni.

Ali sve bi to bilo lepo da je pera otisao pravo u policiju. Ali ne, ovakav "lajfstajl" se na kraju konta k'o totalno pozeljan - pod cuvenom frazom "ko radi, taj i gresi", tj. ljudi smo, zaboga, i sve je to normalno... a ima i hriscansku crtu - sve ti je oprosteno (ups, da li sam tu nagovestio kraj filma)....

Dakle, jos jedna limunada sa prejakom ideoloskom konotacijom.. Opasno kontaminiran film (ali ne toliko k'o Crni Gruja)... Ovo je nadogradjen MNA 2, tj. ako je ovaj prvi bio za klince, ovaj je za njihove tate, te Ruzicasta kompanija bi mogla da razmislja o jednom DVD boxsetu za tate i sinove....

Setio sam se naravno i americkog filma na slicnu temu "americka lepota", cisto poredjenje ova dva filma svara muku u stomaku... O filmskim kvalitetima ne vredi ni raspravljati, ali dovoljno je reci ono cega se kulturna elita u razvijenim zemljama stidi i kritikuje (procitaj temu o EU) to srpska kulturna kvazi-elita slavi i ponosi se time....
 
bwahahahah, tipično pink mix ali agent za nekretnine bwahhaha

šta bi sa onim našim tehno crtaćem? kada izlazi, zaboravih ime :(
 
^^^
"Technotize: Edit i ja"

Radi se punom parom, koliko sam cuo, ali proces pravljenja crtanog filam (narocito u nasim uslovima) je vrlo skup i komplikovan, tako da se premijera ne ocekuje bar jos godinu dana...

Ambicioznost se na kraju isplati, jer i jedan "Carlston za Ognjenku" koji se vec nasao na ostrici medija i "javnosti" zbog kasnjenja, a i drugih stvari (mnogi su rekli da je film glup, a nisu ga ni gledali), ce ipak doziveti svoju premijeru u januaru 2008. Pored toga sto je muziku radio isti lik kao za "Kucu letecih bodeza", trenutno postprodukciju radi isti kolorista koji je radio "Cudesnu sudbinu Amelije Pulen" (sorry, ali slabo baratam imenima). No, sve to pokazuje da je prica sa ovim filmom veoma ozbiljna.

Pored "Carlstona" u Srbiji cemo do kraja 2008. verovatno videti i novi srpski istorjski spektakl "Sveti Georgije ubija azdahu". Film Srdjana Dragojevica, po drami Dusana Kovacevica. Budzet navodno iznosi 4 miliona evra. Vrlo ozboljna prica, ciljaju na Kan. Mozda je neko gledao dramu, prikazivala se par puta na tvu... uglavnom radi se o invalidima iz balkanskih ratova koji su poslati u Cersku bitku...

U novembru preporucujem da overite multipleks u Delta city-ju time sto cete odgledati novi film Dejana Zecevica "Cetvrti covek" - najkrace receno srpskli "Bornov identitet"... Moze biti vrlo zanimljivo ;)
 
"Technotize: Edit i ja"

Radi se punom parom, koliko sam cuo, ali proces pravljenja crtanog filam (narocito u nasim uslovima) je vrlo skup i komplikovan, tako da se premijera ne ocekuje bar jos godinu dana...
Da li sam dobro razumeo? Strip Technotize Alekse Gajića se pretvara u crtani film? Pa to je najluđa stvar od kako je prase zavrnulo rep :D Od toga bi mogao da ispadne i prvi sjajan srpski SF film, u rangu sa Petim elementom :p
Ko nije čitao strip ne zna šta je propustio, reći ću samo da se dešava u nekom recimo 25.veku, u Beogradu, pominje se tunel koji su Austrijanci gradili od Beograda do Zemuna, blago itd....

Inače postoji još jedan sjajan domaći sf strip, o privatnom detektivu Asimu Advokatu Asinusu, zvanom Azimut, :lol:
koji živi i radi u futurističkom Novom Sadu, parodira dosta toga, malo me podseća na Alana Forda - još jedna sjajna ideja za film
 
Ima na enekom sajtu da se skine ceo Technotize strip, ali mislim da su uradili novu pricu za film (ali isti likovi)... Inace Aleksa je kul crtac (nisam citao "Bic bozji", ali sam ga prelistao x puta u knjizrama, vrh)... Moram da istaknem da su mu devojke u stripovima toliko slatke da bih se odmah teleportovao u 25. vek :D
 
www.aleksagajic.com :)

a strip je na www.pretrazivac.com/tehnotize

Trebalo bi da napravimo peticiju da se iz NIP-a izdvoje sredstva da se napravi film (Filmski Centar Srbije koji se time bavi nema toliko para). Kada već daju pare za razne gluposti, mogli bi i za nešto što će delovati vrlo pozitivno na naš imidž. Pozovemo Luka Besona, damo mu strip i neka snima :p
 
Tesko da mozes da se uzdas u FCC (narocito sada sa Kustom na celu)... Kusta je (bio) veliki umetnik, cenim i njegovu ekscentricnost i pamet, ali nekada me iritira nekim svojim licimernim stavovima... No, kada je u pitanju film on je pripadnik stroge antikomercijalne struje...

Nazalost, nisu sve filmadzije umetnici i vecina njih ispadne smesna u pokusaju da to bude, dok neki manje pretenciozni zele samo da zabave ljude i ispadnu vrlo uspesni u toj raboti.

Kod nas nikako da se napravi balans, odnosno da neko skonta da hoce ljudi da gledaju i filmove koji ih zabavljaju...
 
Pomenuh Crnog Gruju u provm postu, te videvsi da se isti filmski izbljuvak sada emituje epizodno na televiziji FOX (dakle ne serija, vec tzv. film, odnosno niz banalnih sekvenci koji je prikazaivan u bioskopu, te time skontao da je zasluzio takvo zvanje)

Teofil Pancic je neki dan govorio o svrsi negativne kritike... I rekao da je izbegava, jer losim knjigama (buduci da je on knjizevni kriticar) ne treba posvecivati paznju, ali na lose knjige, koje su pri tom, kako je reako "zle", treba upozoriti... Pa, tako i ja sa ovim filmom (kao i sa prethodnim o kome sam ovako nasiroko pisao)....

"Kamen gluposti"

Moj savet je - preskocite ga i zaobidjite u sirokom luku. Prvo, zato sto uopste ne funkcionise kao ono sto mu je zanrovsko odredjenje - Komedija. Nije smesno uopste... Zapravo, fore se baziraju na najprimitivnijem klozetskom humoru, sa akcentom na sve vrste telesnih izlucevina, te isto tako telesnih deformacija, aroma itd. Od vulgarstine prsti sa svih strana, pa je i najAmoralnijem gledaocu prosto neprijatno da slusa...

Druga stvar je daleko opasnija - krajnje ideoloski nenaivan film. Citav "plot" oko kamena mudrosti je sledeci - udaris glavom tri puta o nekakav kamen i postanes mudar... Time se otvara prvo problematicno pitanje - zele li mozda autori da nam kazu kako je blagoslov mudrosti po prijatnosti jednak udarcu lobanjom o kamencinu? Cak i da izvedemo takav zakljucak moze se reci da je benigan u odnosu na ono sto sledi.

Jer "quid est" mudrost po tvorcima ovog nedela - Pa, sve vreme gadjaju oko mete i ostaju na "pristojnoj" udaljenosti od centra. Te je biti mudar, po ovom filmu, biti fin, uljudan, kupati se, ne tuci se, pristojno govoriti, biti tolerantan prema drugacijima od sebe, bili oni druge vere, nacije, boje koze ili sl. Biti mudar, po njima, znaci znati igrati sah, izmisliti fudbal, projektovati stadion, znati engleski itd. Biti mudar, implicitno, znaci i biti sumnjive seksualne orijentacije (nezaintesovan za suprotan pol), zdravo se hraniti itd. Bez obzira koliko neke od ovih osobina, ma koliko karikirane, i ma koliko ima autori nefilm davali pezorativno znacenje, jesu pozeljne, one ipak nisu mudrost po sebi, niti sastavni deo bilo koje definicije mudrosti.

Sta na kraju mudrost, kao takva, donosi srpskom narodu. Koliko se secam ovog nefilma - NISTA DOBRO! Srbi bivajuci mudri su dozvolili da im opet velike sile dolijaju s ledja, te su "mudrovanjem" ugrozili i sopsteveni nacionalni opstanak - te buduci da je nacija pod epidemijom mudrosti postala skup "finih, isfeminiziranih, pacifisticki nastrojenih seka persi", otvara se pitanje ko ce da prospe krv za otadzbinu... Neki od malo preostalih ne-mudrih se dosetio (paradoks) da postoji i kontrakletva, te da udarcima glavom o kamen ljudi postaju gluplji.... I tako predvodjen vozdom Karadjordjem se narod oglupi, i uz pesmu i igru krene da se mlati s Turcima.

I ko je pobedio? Pa, jos pitate... Pa, Srbi, naravno

I sta bi npr. neko dete naucilo iz ovog nefilma - to da ne treba da "udara glavom o kamen" time sto ce da ide u neku tamo skolu, vec lepo pusku u ruke, pa idi gini za otadzbinu... i nemoj da si mi se usudio da mi budes fin - pljuj, prdi, ne kupaj se, zovi zene "p*ckama", budi homofob, ksenofob, ne citaj poeziju, a nemoj se usuditi ni da je pises, jer time ces i ti dokazati, sine, da si "jedan od njih" - pedercina,... Jer moras da shvatis da nisi ti u pitanju, vec nacija - sustina sustastvenosti - krv nase krvi - opstanak nacije iznad svega... I ko bi mogao da pomisli da iza neceg tako besmislenog (jer besmisleno je po defaultu nesto sto se zove "Crni Gruja i kamen mudrosti") moze da se krije jedna tako zla namera, i jedna tako teska mreza ideoloskih poruka.

Izgleda da je turbo-folk nakon sto je unistio srpsku muzicku scenu krenuo i da nagriza film, dok i njega ne pretvori u totalnu paradu primitivnog hedonizma, samozaljubljenosti, bahatosti i kica.....
 
^^^ Meni je strašno žao tog filma, kao i poslednje dve sezone Crnog Gruje, jer su mi prve dve bile fenomenalne. Istorijski tačne (koliko to komedija može sebi da dozvoli), pune pravog Black Adder humora, i veoma antinacionalistički obojene. Koliko je sve to postalo odvratno u druge dve sezone i tzv. filmu, već si gore sasvim fino objasnio, Homer Jay.
 
^^Tuzno je to sto poslednjih godina gledamo pokusaje stvaralaca filmova da urade neki "feedback" 90ih godina i (ne)vremena i problema u kojima smo tada ziveli pri cemu njihovi filmovi postaju mnogo gori nego to vreme koje je nama svima dobro poznato. Klasicna matrica je - komedija (totalno primitivna) koja nije uopste smesna. Pada mi na pamet "Mi nismo andjeli 3" (valjda mu je to zvanican naziv) koji je, kao sto Teofil kaze nefilm i pokusava da nasmeje ljude na jedan potpuno idiotski nacin. Konsekvenca je - nije smesno. Valjda pokusava da se vozi na talasima slave svog prvog dela...
Mozda mi samo trenutno ne pada na pamet nikakvo nase vredno ostvarenje u poslednjih par godina a mozda sam i ja malo zaboravio da gledam nase filmove. Ako je neko gledao nesto vredno pomena onda nek spomene ovde.
 
pogledaj film Šejtanov ratnik, mislim da ga je radila grupa studenata - ima i on svojih mana, ali mi se veoma svideo, možeš da ga gledaš kao sf/fsntasy film više b produkcije, u svakom slučaju osveženje

a priprema se i film Zona mrtvaca - pazite radnju - toksične materije su se valjda izlile da li na groblje ili u grad (u Pančevu :lol: ) i napravile hordu zombija protiv kojih se bori ono malo preživelih - liči na srpski resident evil, samo bez Mile Jovović :D
 
Definitivno Sejtanov ratnik - prvenstveno po svojoj hrabrosti i originalnosti (u domacem filmu, globalno gledajuci prica je krajnje neoriginalna).... Jedna stvar je kod ovog filma kljucna, a to je da su ljudi koji su ga spravili imali prvenstveno jedan cilj - da zabave publiku. I to je to... "Sejtanov ratnik" nije studija mentaliteta, nije sceitanje istorije ne bi li se nasao onaj kljucni momenat kada smo se zaj***, nije filozofski trajktat o smislu zivota, on nema ni ideolosku, ni ontolosku, ni teleolosku, ma nikavu drugu dimenziju sem onoga sto ameri zovu "Entertaiment".... A mi smo kao publika zedni bas toga :D

Mozda glavna mana domace produkcije jeste upravo taj trip vecine onih sa papirom na kome pise "Diploma FDU" da su dobijanjem istog postali sertifikovani umetnici... Te, razume se, da su time stekli ne samo pravo, vec i obavezu da kazu STA MISLE.... Ta pretencioznost obicno pretvori njihove filmove u sprdnju, pa su "artisticki" koliko i betonski lavovi na kapijama srpskih gastosa...... Npr. meni se "Klopka" svidela, ali nije nista vise od prosecne drame sa primesama trilera. Da su hteli i tako da se predstave, mozda bi i stekli izuzetnu naklonost sa moje strane, ali citav taj PR koji uzdize taj film u nebesa - te najbolji srpski film, te medju 10 u evropi, te gde ga vide tu ga vole itd. A najgadnija mi je citava ova prica oko Oskra - tipa "necemo dobiti Oskara jer se on ne daje za kvalitet, vec iz nekih drustveno-politickih razloga"... Ok, ima toga (najbolji primer da je "Nicija zemlja" sje*******ala "Ameliju Pulen"), ali "Klopka" je toliko slaba u odnosu na gotovo sve filmove koji su se ikada okitili zlatnim coveculjkom da je to pucanje u prazno u najmanju ruku jadno.
 
Sto se spominjanja "vrednih" tice, ima ih par::
Optimisti, Profesionalac, Karaula, Sutra ujutru, Jagoda u supermarketu, Mrtav 'ladan, itd... dodacu jos kad se budem setio...

A cekamo Carlston za Ognjenku i Hadersfild. :D

Ali ne mogu da shvatim da vam se ne svidja Crni Gruja kad ga je igrao Sergej... covece, pa kako je to super...
E, da, Sejtanov Ratnik je ocajan film. Mozda gresim? Ima u tom filmu nesto fenomenalno sto sam propustio?
 
Sejtanov Ratnik - ocajno kvaziumetnicko proseravanje - nista vise sto se mene tice :|
 
ja i rekoh da ga svrstavam u višu b produkciju trash horora, slično kao npr evil dead :) E sad, nekome se to možda sviđa, nekome ne ali je u svakom slučaju osveženje u odnosu na to što se do sada radilo. Lično, meni su se u zadnjih petnaest godina svidela samo dva domaća filma: Tоčkovi (ja nisam ubica :lol: ) i Undergorund. Želim da se u Srbiji broj žanrova poveća sa dva (drama i loša komedija) na bar deset.
 
HenkMan":2j73b41r je napisao(la):
Sejtanov Ratnik - ocajno kvaziumetnicko proseravanje - nista vise sto se mene tice :|
Na koju foru, brate?

Sejtanov ratnik je cist pop-corn film... Obiccna bioskopska zabava, bez ikakavih pretenzija da bude premudar, preintelektualan... on za cilj nema da menja svet, da siri nekakvu ideologiju, da otvara oci zaslepljenim masama.... Stvar je u tome da "Sejtanov ratnik" jedino zeli da bude zabavan - i on to za mene jeste.....

U krajnjem i tako benigan "entartaiment" film je dao bolju scoiolosku analizu srpskog drustva od vecine precenjenih mudrosera i nihovih festivalskih filmova koji se prave za razne zirije, a ne za publiku (sem onog dela publike koji misli da ce gledanjem takvog filma dobiti oreol intelektualca, slicno kao sto svi svrsavaju na Pavica, kao da je bog zna kakav pisac... a obicni mudroser koji klepa neke polurazumljive stvari, a ljudi se loze jer misle da kapirati ga je nnesto super-intelektualno)

Tako da, moze se reci dosta toga za "Sejtana". ... Da je na momente plitak, da je radnja konfuzna,d a je gluma cesto isuvise losa, da je prica prepuna stereotipa i klisea, ali nikako mu se ne moze nadenuti etiketa "kvazi-umetnicki"....


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Da cisto odvojim ove ostale....

Crni Gruja sa Sergejom je bio vrlo obecavajuc serijal koji se vec u drugoj sezoni (s Jezdicem) sapleo i postao nevidjena glupost... film je vrhunac te gluposti....

Ipak, ne mogu da razumem zbog cega su Karaula, Tockovi, a narocito Jagoda u supermarketu super filmovi....

OK, prvenstveno je stvar ukusa, ali ae kada smo vec zapoceli raspravu da malo baratamo i analizom onoga sto nam se svidja/ne svidja, a ne samo lepljenjem etiketa "super" i "sranje"

Ukratko

KARAULA - pretenciozan preskup film, nastao na talasu trazenja odgovora na pitanje "sta nam se to dogodilo?"... zanrovski totalno neorijentisan... pada na ispitu i kao komedija, i kao tragedija, i kao ljubavna prica... Jer kao komedija nije smesan, i malo je vise mucno da se humor u ex-yu filmu bazira na ismevanju nacionalnih stereotipa, tte ja sad treba da se kidam od smeha to sto bosanski zastavnik socno psuje na karakteristicnom mu dijalektu... kao ljubavna prica je takodje neuverljiv, jer sta mladi par radi sem sto se pari k'o zecevi ceo film.... Nijedno od dvoje me nije uverilo da u njihovoj ljubavi postoji ista viise od ubijanja dosade u malom makedonskom gradu, mada videti onako lepu glumicu nagu jeste jedan od "hajlajta filma"... kao tragedija se opet okliznuo jer motivi Ljube Paunovica da napravi zakuva onakvo sranje su u najmanju ruku magloviti - jer on jeste neodgovorni magarac, ali nije jasno zasto ga je reziser u tri minuta filma pretvorio u paranoicno-psihoticnog monstruma....

TOCKOVI - Lik dosao u kafanu, svi misle da je ubica,, on pokusava da ih ubedi da nije i pri tom ih sve ubije - znaci jeste ubica... OK, ima tu neke filozofije, ali sustinski nista posebno, a da Nikola Kojo ne zna da kaze R, pa je to sve bog zna kako smesno....

JAGODA U SUPERMARKETU - e ovo je stvarno dno... Pod Kustinim patronatom je snimljen ovaj klasicni film o Stokholmskom sindromu (ili bese Helsinskom), kada se talac veze za svog otmicara... Situacija koja je vise puta obradjivana u raznim filmovima, ali ovoga puta postavljena u srpski milje sa evidentom ostricom na vratu tranzicije kao zla globbalizacije koji nagriza iskonske vrednosti (tipicno Kustino, zato ga je i podrzao)... a u sustini sasvim prosecno, sa mozda dve "ha, ha" fore, i jos ponekom "mrdne mi se brk" forom....
 
ja sam na točkove gledao kao na entertainment film i u tome je uspeo, zabavio me. Nisam se udubljivao u njega, jednostavno su mi svi likovi i situacija bili apsurdno smešni :)
 
Ljudi, jel gleda neko prison break? Odgledao prvu sezonu, sada krećem sa drugom, odlepio skroz na seriju :p :/ :D
 
RTS neki, mislim da je dvojka, svi su odlepili na seriju, a ja nikako da je uhvatim.. :( Moraću da se bavim piraterijom.. :)
 
Mogu kod pirata da se nabave sve sezone, moji ortaci svi gleadju na DivX-u, ali mene nesto smara da gledam serije tako, a i nemam bas vremena... doduse tek nemam vremna da ih gledam na RTS-u......

Cuo da je serija keva, a cuo sam dosta dobrog i o seriji "Rome"...
 
Homer Jay":3p5wu43x je napisao(la):
Mogu kod pirata da se nabave sve sezone, moji ortaci svi gleadju na DivX-u, ali mene nesto smara da gledam serije tako, a i nemam bas vremena... doduse tek nemam vremna da ih gledam na RTS-u......

Cuo da je serija keva, a cuo sam dosta dobrog i o seriji "Rome"...
Pa verovatno je dobra. Vidim da ima 9.2 na imdb-u. Moracu da zabodem DVD. Rome se vrteo ovde na TV-u a mislim da se jos uvek vrti na nekom kanalu ali na zalost nisam uspeo da stignem da je pogledam. I za tu sam seriju cuo da je dosta dobra. Doduse ona ima samo 3-4 nastavka koliko ja znam.

P.S. Hvala Stevo na informaciji :)
 
Rome isto ima dve sezone, i serija je fenomenalna. A Prison Break vec smara u drugoj sezoni, tad sam prestao da gledam, poceli su da odugovlace kao i Lost.
Od dobrih americkih serija, preporucujem The Office, Arrested Development, Weeds i Dr. House :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh