Šta je novo?

Zašto nema više žena na BB-u?

Homer Jay

Expert
Učlanjen(a)
03.01.2007.
Poruke
8.209
Pohvaljen
9.517
Lokacija
Boleč
Ok, drugari, pustite sad EU, na to pitanje cemo lako pronaci odgovor... Mene zanima jedna druga, mongo vise zabrinjavajuca stvar - Zasto osoba zenskoga roda nema na Beobuildu?

Mozgao sam dosta o tome, zaista. I salu na stranu, ali i dok smo blejali na ssc-u gotovo da nije bilo devojaka (za one koji su bile tu smo cak i sumnjli da li su prave osobe ili duplirani, odnosno lazni identiteti)....

Primetio sam da samo jelena_bg hoce da se druzi sa nam, i hvala joj za to ;)

Odmah da se ogradim od onih koji sumnjaju u motiv otvaranja ove teme... Dakle, ovo ne pitam iz razloga sto mi se "muvaju" devojke putem interneta, da me tako nesto interesuje vrlo lako bih pronasao forum na kojem bih mogao da zadovoljim takve potrebe...

Niti sam nekakav seksista ili sovinista, pa da mislim da lepsi pol nije dovoljno intelektuialan ili sl. za teme o kojima mi diskutujemo....

No, zanimljivo je da ih nema....

Eto, ovo je pocetak, naostrite mozgove momci, zagrejte prstice i kuckajte po tastaturama.....
 
Ima mnogo razloga, ja mislim da je prvo opšta tematika kojom se bavi sajt koja nažalost ne interesuje toliko lepši pol. Ja bi rado voleo da vidim više dama na forumu i pogotovu njihova mišljenja o gradskim temama, šta im smeta u GSP? Da li bi i one htele zoo na kalemegdanu? Kakva je gradska ponuda sportskih centara? Da li zaista BG ima premalo ili previše tržnih centara? Iz iskustva znam da su mišljenja dama daleko provokantnija i mogu često da poboljšaju kvalitet diskusija!

Ovaj forum nije arhitektonsko urbanistički tehnički bauk, ovime i pozivam dame da se slobodno uključe u diskusije :) Nažalost ovaj forum je vidljiv samo za registrovane korisnike :(
 
Poenk je isto dama i relativno je cesta na forumu... A to je stvarno interesantna cinjenica da se dame ovde ne pojavljuju. Mozda dame u Srbiji manje koriste internet?
Mozda su teme "muske" (mada licno tako ne mislim)?

Bilo bi interesantno da od Jelene i Poenka (mislim da je dama u pitanju) cujemo sta one o tome misle.
 
Homer Jay":1q6yclav je napisao(la):
Ok, drugari, pustite sad EU, na to pitanje cemo lako pronaci odgovor... Mene zanima jedna druga, mongo vise zabrinjavajuca stvar - Zasto osoba zenskoga roda nema na Beobuildu?
Sad ide malo deo moje profesionalne deformacije (uz moju jasnu svest da se u datom kontekstu rod pre svega shvata u smislu vrstu, a ne na način rodne uloge. Drugi način meni trenutno donosi zabavu, izvrtanjem smisla pitanja). :D
Na tvoje pitanje, koje je zapanjujuće precizno izneseno, je odgovor - da, zaista ima malo osoba ženskog roda. Međutim, ono što pretpostavljam da tebe zanima, a to je ženski pol, toga zaista ne znamo koliko ima. Moguće je da se neke polne žene, možda osećaju rodno muškarcima, pa se tako i izražavaju na ovom forumu, ili je nekim polnim ženama prosto zabavno da se izjašnjavaju u muškom rodu iz samo njima znanih razloga, te stoga možemo zaključiti da precizno ne možemo znati i biti sasvim sigurni, koliko tačno polnih žena učestvuje na ovom forumu...
Ah, ta trash kvazi post-moderna.. :cool:
 
Ženski nema ni na temi 'Pijace', pa bi trebali da otvorimo teme 'Jaslice' ili 'Recepti'.
A, tek kad bi bile 'Moda u Bgd.', 'Frizure', 'Parfemi i maskare' i ..... 'Je'si čula ..' :)

U urbanizmu i arhitekturi 'vrvi' od ženskog roda, a u građevinarstvu ih je manje, ali
one koje rade na terenu objekte su 'gore' od kolega .... znam jednu takvu, Nataša.
Svaka druga reč joj je bila psovka, a u životu nisam čuo takve 'lirske izraze'.

Ovde na forumu ih ima registrovanih, ali slabo postuju, kao i neki drugi.
Možda same one misle da im nije mesto ove u muškom društvu ... na našu zalost.
Zato ih pozivam da se više aktiviraju .... a, mi muški ćemo ih paziti i maziti .. u našim porukama. :)
 
možda jednostavno ne znaju da beouild postoji. Ako ima nekoga sa arhitekture, mogao bi da malo reklamira sajt na fakultetu, za početak :D
 
Kontam da nije u pitanju nekakav patrijarhalni trip, kao da ne osecaju potrebu da pricaju o temama koje se obradjuju na beobuildu...

Mislim da ih teme vecinom interesuju... npr. da bi one dri dana mogle da pisu o Delta city-ju, dok smo se mi muski zaustavili na dleu o restoranima, uz malu raspravu o kosuljama u poslednja tri-cetiri posta :D Onda, ne mogu da izbacim iz glave cinjenicu da dosta devojaka studira arhitekturu i da je to vrlo popularna profesija danas... Pa, cak i mnoge studiraju ekonomiju i menadzment, a i teme ovde su nekako vezane za te struke...

Sada unosim primere iz privatnog zivota, ali zaista znam toliko devojaka koje su ekstra pametne, ali dozvoljavaju sebi da u sirem drustvu radije budu ukras i "brendirane" kao glupacice nego glasno i jasno da izkazu svoj stav... nije mi jasno kako toliko cura investira u sebe, a svoje kvalitete retko stavljaju u prvi plan... radije bi da lepo izgleda, da cuti i da se smeska, nego da pokaze da ima, sto bi se reklo "personality" :)))) Naravno to se ne odnosi na sve, zato cenim cure koje imaju herca i ponosa;)
 
Pa, znaš kako ... treba razmišljati i o udaji.
Pametna devojka teže nađe muža .... od 'plavuše' :D
..........................................
ps ... post sa jednog drugog foruma u vezi žena :

"Što se ne ugledate na Matiju Bećkovića?
(Tekst je objavljen osamdesetih godina u "Zum Reporter"-u, pod pseudonimom.
Postoji osnovana sumnja da je autor, a ko drugi - do Matija Bećković)"

“I žene su ljudi ...”
Vatreni sam borac protiv muškog šovinizma.
Zastupnik sam ženskih interesa i pristalica ravnopravnosti polova.
Odnos prema ženama pokazujem pre svega u svojoj kuci i prema svojoj ženi.
Ne bih želeo da pomislite kako se hvališem, pa ću navesti nekoliko primera iz mog braka.
Naravno, ni kod mene nije sve idealno.
Kao i u svakom braku između mene i moje žene ima sitnih nesuglasica.
Ipak, uspevamo da sve regulišemo sporazumno:
- Ako je bolesna, mogu da se okupam i sam
- Ako završi sve poslove, može da štrika do mile volje
- Ako sam novine pročitao, odmah sutradan može da ih čita i ona, pod uslovom da ne komentariše to što pročita
- Ako nisam kod kuće može da uključi radio ili TV čim počne jeftina struja
- Ako noću primetim da sam otkriven, pokrijem se sam, a sa njom o tom propustu razgovaram u pogodno vreme
- Ako na pantalonama naiđem na dupli šav, ne prelazim odmah na fizički obračun vec mirno pokušavam da
utvrdim šta je tome razlog. Da li je to znak da nije normalna, a u obzir dolaze i druge olakšavajuće okolnosti.
Silu primenjujem samo ako se iznerviram ili se uverim da to radi namerno.
- Ako se dete prehladi, sama bira koga da bijem - nju ili njega

Ako se k'o ljudi dogovorimo, kod mene sve može:
- Može da kupi sve što ja odlučim
- Može da joj slučajno pregori sijalica
- Može da pali ringlu čak i kad kuva kafu
- Može da se kupa i kad sam ja loše raspoložen
- Može da se javlja na telefon ako ja nisam kod kuće
- Može da se šminka, pod uslovom da šminku ne kupuje
- Može da pozove u goste svoje rođake, ali da pričaju tiho i da postoje ozbiljni razlozi za njihov dolazak
- Može da pegla i pere prozore kad ona hoće, pod uslovom da uvek sve bude čisto i ispeglano

Trudim se da na pažnju uzvratim pažnjom. Da je, kad zasluži, nagradim i istaknem ono što je za isticanje.
Nikad ne zaboravljam da je to moja žena i da smo u svemu ravnopravni.
- Našem petom detetu i ona je smela da predloži ime, koje zamalo nije usvojeno
- Za praznik uvek sedi sa nama za stolom
- Svaka tri meseca može da kupi novu metlu
- Ukoliko se pronađe usisivac sa prigušivacem, i to ću joj nabaviti. Ovako smo mirniji ako prašinu skuplja rukama.
- Jednom je rekla nešto što mi nije bilo sasvim glupo, što mi se skoro dopalo, čak mi je bilo i simpaticno, što
sam joj kasnije na određeni način stavio do znanja
- Da bi imala socijalno, prijavio sam je kao kućnu pomoćnicu
- Sredio sam joj da popodne može čuvati i tuđu decu
- Često se događa da potegnem do kuhinje samo zato da bih ručao; ne insistiram da mi se ručak uvek servira u postelji
- Dva puta sam joj galantno ustupio okrajak
- Od Nove godine oslobodio sam je obaveze da mi vraća žute metalne pare
- Mnoge obaveze sam preuzeo na svoja pleća: putovanja u inostranstvo, odlazak na godišnji odmor,
izlaske u kafane, bioskope i pozorišta...

Brinem o njenom dostojanstvu. Trudim se da nikad ne povredim njenu ličnost.
- Samo kad sedim ona stoji; čim legnem, ona može sesti i nastaviti sa radom
- Nikad je ne isterujem na ulicu. Samo na terasu
- Kad je gađam tanjirom i u najvećem besu, vodim računa da ne okrnjim nov servis; za njeno dobro uveo sam plehane tanjire.
- Da bih sačuvao njen ugled, nikad je ne bijem pred decom i gostima
- Pošto zbilja nema potrebe da noge perem svaki dan, i njene obaveze su smanjene na dva puta nedeljno
Naravno, ovo nije sve. Nikada nisam zadovoljan postignutim........ Nikada neće biti dovoljno ravnopravnosti!
 
Kada vec postojece clanice Beobuild foruma procitaju ovu temu, verovatno ni one vise nece dolaziti
 
@Nenad

Zasto? Mislim tema nije uvredljiva, samo mi nije jasno da pola devojaka sa silnih fakulteta bleji po forumima gde se raspravlja "Kako se poklapaju aspekti vodolije i strelca pri punom mesecu u cetvrtom zvezdanom kvartalu?", a nema ih na beobuildu, a pri tom svaka misli da zivi u balkanskom Njujorku, te da je beogradska Keri Bredso... a ja sam Keri bas gotivo (iako je ona na kraju furnula sa ljigom kao sto je Mr. Big, ali o tome drugom prilikom)

Eto, nesto me zasvrbelo da znam... pa, pre nego sto pobegnu, voleo bih da cujem misljenje sa Venere :)
 
Homer Jay":e36thaxg je napisao(la):
... pa, pre nego sto pobegnu, voleo bih da cujem misljenje sa Venere :)
Nisu One pobegla, već ih možda ne interesuje ZEN.

Naslov je : "Zasto nema zen-a na BB-u?" .... žena nema nigde.

Pa, da pređemo na temu ... ZEN

top-001.jpg
 
^^^
:lol: :lol: :lol:

Da nisi neki otomak Delfskih prorocica, one bi dale slicno tumacenje...
 
Onda moramo da pustimo neku reklamu tipa "ako zelis i dalje da budes Carrie, poseti nas na Beobuildu!" Ceka te tvoj Mister Big! :D
 
Nego da se Mi malo uozbiljimo, jer danas nam je bila u poseti
Jelena, a nije svratila i na ovu temu .. ili je nije videla.

Sad svi na kupanje, pedikir-manikir, šišanje-brijanje ... i depilacija!
Da se lepo uredimo i da ne ličimo na ono sto jesmo .. muuž ( mužjak) sa Balkana.

Jer možda opet neko od suprotnog pola navrati, pa da nas ne zatekne u originalu. :)
 
Joj, majko mila, a ja na avataru "drndam" kontejner.... Sta ce, bre, dame da pomisle :D

Ako se ovako nastavi himna foruma ce postati "It's raining man", a svi cemo poceti da nosimo uske kozne pantalone i nauciti napamet koreografiju za YMCA :lol:
 
Za taj 'drndavi' kontejner sam odavno hteo da te pitam .... šta radiš sa njim.

A, vidiš koliku samo pravi buku ..... da smo još budni u 2h noćom. :)
 
@dragan

Ma samo sam ga otvorio i zatvorio da Steva slika kao demonstraciju kako funkcionise "novi beogradski kontejner", a onda covek napravio ovu ludu gif animaciju i predlozio mi je kao avatar.... u pitanju je kontejner ispred Greeneta, moj avatar moze da sluzi i kao anti-reklama - "Sta biva kada preterate sa kofeinom? Greenet" :D
 
evo jedna osoba zeMskog pola da vam se "prijavi".... :D
i da, ovo jeste moj prvi post na forumu, sad odoh da razgledam i da ponegde neshto i pametno kazem :):):)

(ah, da, o radnjama u DC, frizeraju i horoskopu :rolleyes: )
 
Dobro dosla na forum i obavezno da dovedes drugarice! :) Beobuildu je potrebno i zensko misljenje :)
 
Dobra nam dosla...

Najzad ce obracanje forumaskom svetu sa Drugarice & Drugovi dobiti smisao :D

Nego, kad smo vec kod toga mushke/zenske teme, kako to da nismo jos otvorili teme o fudbalu, pivu i kafanama!!!!???
 
Vrh