Bazne stanice mobilne telefonije

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

nekianonimnilik
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 30, 2017 3:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1054
Pohvalio: 13875

Re: Bazne stanice mobilne telefonije

Postod nekianonimnilik » Pon Jun 03, 2019 2:05 pm

znam sta je jonizator vazduha, varnica, koja ti daje osecaj svezine tako sto pravi ozon, a svako ko se iole razume u hemiju i biologiju ce ti reci da je ozon ekstremno toksican u preteranim kolicinama, ne treba se igrati sa stvarima kao sto su joni u vazduhu

ajde mi objasni kako to telefon/bilo koji mikrotalasni primopredajnik proizvodi pozitivne jone kada mikrotalasi nisu jonizujuce zracenje? ako mi to objasnis tvoja prica ce imati nacrt smisla
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10415
Pohvalio: 2609

Re: Bazne stanice mobilne telefonije

Postod astrodule » Ned Jun 23, 2019 2:21 pm

Drugar radi u Telenoru, pa ga pecnuo da napiše nešto o 5G (imali neku promociju), pa sledi njegov odgovor

Reći ću da je u pitanju hajp, nešto poput onog sa HAARPom, koji nema veze sa činjenicama.
Ne postoje naime naznake (niti utvrđeni dokazi) da će radio-signali mobilnih mreža nove 5G generacije imati štetni uticaj na životnu sredinu ili zdravlje. Naprotiv, trenutni zaključci govore da će emisija signala nove opreme biti manja od emisija npr. GSM opreme. Ipak, mi smo kao kompanija posvećeni što transparentnijoj javnoj raspravi kako bi se bilo koje eventualne dileme otklonile.
Radimo i opsežne studije na temu procene uticaja baznih stanica na životnu sredinu. Rezultati pokazuju da su vrednosti nivoa elektromagnetnog polja baznih stanica značajno niži od propisanih referentnih graničnih vrednosti. Treba imati u vidu i da su referentne vrednosti koje propisuje zakon u Srbiji jako stroge i da su do 2,5 puta ispod referentnih vrednosti koje važe u EU.
Tehnička rešenja Telenora su takva da ne dozvoljavaju direktno izlaganje stanovništva antenama (neposredno uz antenu, na istoj visini i u pravcu u kojem je ona usmerena). S druge strane, bazne stanice emituju radio signal (isti koje emituju TV i radio stanice itd), a ne radioaktivne zrake.
Preporučujem inače da se malo pogleda i ovaj prilog:
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 2

Povratak na “Relax”