Šta je novo?

Muuusic

vrachar

Advanced
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
2.637
Pohvaljen
10
Lokacija
Interzone
Vreme je da se na relaxu pozabavimo i necim sto stvarno opusta - muzikom :D Da vidimo audio afinitete forumasa ;)

Za pocetak, malo rock klasike kojoj se klanjam :cool:

Pink Floyd - what shall we do now ?

What shall we do to fill the empty spaces?
Where waves of hunger roar
Shall we set out across the sea of faces?
In search of more and more applause
Shall we buy a new guitar?
Shall we drive a more powerful car?
Shall we work straight through the night?
Shall we get into fights?
Leave the lights on
Drop bombs
Do tours of the east
Contract diseases
Bury bones
Break up homes
Send flowers by phone
Take to drink
Go to shrinks
Give up meat
Rarely sleep
Keep people as pets
Train dogs
Race rats
Fill the attic with cash
Bury treasure
Store up leisure
But never relax at all
With our backs to the wall

Sjajan spot: http://www.youtube.com/watch?v=sboRNIcBNZM

-

Sa istog albuma:

Pink Floyd - waiting for the worms

"Eins, zwei, drei, alle!"

Ooooh, you cannot reach me now
Ooooh, no matter how you try
Goodbye, cruel world, it's over
Walk on by.

Sitting in a bunker here behind my wall
Waiting for the worms to come.
In perfect isolation here behind my wall
Waiting for the worms to come.

We're {waiting to succeed} and going to convene outside Brixton
Town Hall where we're going to be...

Waiting to cut out the deadwood.
Waiting to clean up the city.
Waiting to follow the worms.
Waiting to put on a black shirt.
Waiting to weed out the weaklings.
Waiting to smash in their windows
And kick in their doors.
Waiting for the final solution
To strengthen the strain.
Waiting to follow the worms.
Waiting to turn on the showers
And fire the ovens.
Waiting for the queens and the coons
and the reds and the jews.
Waiting to follow the worms.

Would you like to see Britannia
Rule again, my friend?
All you have to do is follow the worms.
Would you like to send our colored cousins
Home again, my friend?

All you need to do is follow the worms.

Takodje sjajan spot: http://www.youtube.com/watch?v=0bDY0DfEjmo
 
Rammstein - Engel

Wer zu lebzeit gut auf erden
Wird nach dem tod ein engel werden
Den blick gen himmel fragst du dann
Warum man sie nicht sehen kann


Erst wenn die wolken schlafen gehen
Kann man uns am himmel sehen
Wir haben angst und sind allein


Gott weiss ich will kein engel sein

Sie leben hinterm sonnenschein
Getrennt von uns unendlich weit
Sie muessen sich an sterne krallen
Damit sie nicht vom himmel fallen


Erst wenn die wolken schlafen gehen
Kann man uns am himmel sehen
Wir haben angst und sind allein


Gott weiss ich will kein engel sein

Erst wenn die wolken schlafen gehen
Kann man uns am himmel sehen
Wir haben angst und sind allein


Gott weiss ich will kein engel sein
 
Nekad smo slušali ' Muuusic', a sad samo ' Muuu ..' ...

... tj. ove recitatore sa 'zlatnim' lancima.

Ko će to 'pevati' za 20-30god.? ... niko.
 
Ne budi takav defetista Dragane. Slazem se da je muzicka scena dosta ikomercijalizovana i obesmisljena, ali zar je ranije bilo mnogo drukcije? Uvek moze da se cuje dobra muzika, pitanje je samo koliko covek to zeli ;)
 
Ej,pa to se i u Kelnu slusa rammstein !
Ja sam mislio da je to za nas ovde na severu rezervisano

und du rufst in die Welt
dass sie dir nicht mehr gefällt
du willst ne schönere erleben
doch es wird keine andere geben
 
Trenutno slusam vrlo intenzivno Novu srpsku muzicku scenu na kompilaciji "Jutro ce promeniti sve"... Uglavnom imam pop favorite - Pionir 10, Nezni dalibor, Ika....

Skinuo sam s neta demoe Autopark - filmovi, mnogo slatka pesmica, kao i Slap trap - Ja nisam lenj, neki opasno dobar funk.... Takodje eksperimentisem slusajuci bolesni istocnosrpski funk bend ortaka s faksa - kindergarten na njihovoj myspace prezentaciji :)

Od stranaca trenutno preslusavam The Smiths, i oba albuma Arctic Monkeysa (favorit je trenutno 505), Franz Ferdinanda (ipak je klasik This fire najjaci) i Kaiser Chiefsa (definitivno Angry mob)..... Skinuo sam i amy Winehouse, cura odlicnmo peva, novi Razorlight, a i novi Manu chao je vrh....

To je t za pocetak :)

E da, i Sajsi, zenski hip-hop, u principu ne volim tu muziku, cak su im i pesme malo klinacke, ali su cure tako preslatke, i tako prijatne za slusanje da je to neverovatno (Wu wu tange hvatajte na B92, nema nigde download, a bend je demo pa nemaju nikakvo izdanje, 7 9 11 im je najveci hit, ali kao sto rekoh nisu pesme nista posebno, ali volim taj jak karakter kod cura i potrebu da se izraze)
 
Videosex - Tko je zgazio gospođu Mjesec!!!!!! :D
Ima jedan novi zagrebački bend/zagrepčanka - Lollobrigida, skroz neki super pop.. I Drum'n'Zez, "Palačinka", totalno opičen tekst..
Tebi bih dao i sredinu palačinke
tebe mi nije teško gledati bez šminke
od tebe ne vidim ni sisate klinke.

Tebi bi dao - cedi pastu iz sredine!
Do tvoga osmeha mi nema miline
nožni prstići k`o sedefi iz dubine.

Tebi bih dao svoje internet sate
i ovako nezgrapan trenirao karate
odreko se polovine svoje plate.

Tebi bih dao i ono što nemam
i pored pizze svašta ja znam da spremam
uz filmove bih počeo da dremam.

Tebi bi lagodno prepustio daljinac
i bio drag kao sin jedinac
a kad smo sami ponaš`o se k’o klinac.

Tebi bi poslednji gutljaj vina dao
ni voćnih jogurta mi ne bi bilo žao
kada bi tvoju ljubav ceniti ja znao.


The Smithsi... :) Čak je i Morrisseyev poslednji/predposlednji album super "You Are the Query", mislim da se zove.

Večna Josipa Lisac, za sve i svaku prilikui genijalni su joj prepevi na srpsko-htrvatskom My Funny Valentine, You'are the sunshine of my life, Yesterday, itd.

Eartha Kitt, i najbolja verzija I Will Survive, ona koja peva mrtva pijana.. :D
Edith Piaf.. :love:

A pre mesec dana sam kod ex čuo neku skroz cool devojku, glas joj je ubistveno dobar, možda ima nešto više od 20 godina, prva neke tako, štalisu ne znam, vuku na Earthu Kitt, možda 60te, 50te, ali i malo moderniji, pitao bih ko je, ali je malo ne zgodno, jer više ne pričamo.. :D

Trenutačno me to drži.. :)
 
Хехе, морам и ја да мало да подржим стари добри рок ;)
Данас је јако ретко чути песме које су музички комплетне и квалитетне. Реп тешко и да могу да сврстам у музику... Мислим, своди се на ритам и евентуално тему на две-три ноте. А певање иде на две... :rolleyes:
Техно, хм, ни ту не видим ништа инспиративно, такве ствари може да направи клинац од десет година са добрим програмом и иоле осећаја за музику. Уосталом, највећи техно хитови су обраде старих хитова! Најжешће је што маса као нешто игра уз техно, а онда кад дође онај део из неке старе песме онда се одушеве и певају. Толико о инспиративности, инвентивности итд...

А онда узмете, послушате овако нешто...

Pink Floyd - High Hopes
Beyond the horizon of the place we lived when we were young
In a world of magnets and miracles
Our thoughts strayed constantly and without boundary
The ringing of the division bell had begun
Along the long road and on down the causeway
Do they still meet there by the cut
There was a ragged band that followed in our footsteps
Running before time took our dreams away
Leaving the myriad small creatures trying to tie us to the ground
To a life consumed by slow decay

The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder

Looking beyond the embers of bridges glowing behind us
To a glimpse of how green it was on the other side
Steps taken forwards but sleepwalking back again
Dragged by the force of some inner tide
At a higher altitude with flag unfurled
We reached the dizzy heights of that dreamed of world

Encumbered forever by desire and ambition
There's a hunger still unsatisfied
Our weary eyes still stray to the horizon
go down this road we've been so many times

The grass was greener
The light was brighter
The taste was sweeter
The nights of wonder
With friends surrounded
The dawn mist glowing
The water flowing
The endless river

... и чујете шта је музика ;) Комплетна песма, мелодија, ритам, солаже, ма, све

Наша сцена... уф... Ако заобиђемо Гранд, могу се наћи ок ствари. Има доста андерграунд бендова који скроз ок звуче. Али од њих ништа неће бити, не постоји тржиште... Туга...
Од соло певач слабо... Можда се издваја Ивана Јордан, има специфичан глас, и понеку фину песму, мада ништа специјално. Ту је још стара гарда Неверне Бебе, Келтси, стари мајтори Ју Група (маторци уживо прже само тако) итд... Мада су све неактивнији... Све ће их прогутати ружичасто... :mad:
А некад се и код нас слушала добра музика... ЕКВ, Чорба, Смак, Бајага, Кербер, Азра итд...

Ја сам из генерације која је одрастала уз Лепу Брену :/ и почетак овох хаоса... Хоћу да кажем да сам одрастао уз пинк и мтв мејнстрим, али сам ипак слушао и друге ствари, старије ствари, од рока, џеза, блуза, класике, метала итд. тако да слободно могу да кажем да данас музичка сцена и код нас и у свету иде низбрдо...
Срећа па данас није проблем набавити праву музику и уживати код куће ;)
 
moja dva favorita za ovaj vikend, jedan domaći i jedan strani :D
ranije mi se dešavalo da komšije odvrnu narodnjake, ali ih sa ovim uvek smirim :lol:

I Love Rock N' Roll
Joan Jett

I saw him dancin' there by the record machine
I knew he must a been about seventeen
The beat was goin' strong
Playin' my favorite song
An' I could tell it wouldn't be long
Till he was with me, yeah me, singin'

I love rock n' roll
So put another dime in the jukebox, baby
I love rock n' roll
So come an' take your time an' dance with me

He smiled so I got up and' asked for his name
That don't matter, he said,
'Cause it's all the same

Said can I take you home where we can be alone

An' next we were movin' on
He was with me, yeah me

Next we were movin' on
He was with me, yeah me, singin'

I love rock n' roll
So put another dime in the jukebox, baby
I love rock n' roll
So come an' take your time an' dance with me

Said can I take you home where we can be alone

An we'll be movin' on
An' singin' that same old song
Yeah with me, singin'

I love rock n' roll
So put another dime in the jukebox, baby
I love rock n' roll
So come an' take your time an' dance with me

ova druga me uvek opusti, posle mi u duši vlada mir :)

Braca left - Aikido

Naucicu da cutim kad nemam sta da kazem,
to ce biti jedna vrhunska vestina,
Naucicu da cutim kad nemam sta da kazem,
kad muzike nema neka bude tisina ....

Kao aikido.... Kao aikido .....

Naucicu da cutim kad nemam sta da kazem,
to ce biti jedna vrhunska vestina,
Naucicu da cutim kad nemam sta da kazem,
kad muzike nema nek svira tisina ....

Kao aikido.... Kao aikido .....

Ja volim rec
jer samo recju mogu da pevam
ovde tisini ....
Volim rec jer samo recju....
MOGU DA PEVAM !!!

Kao aikido.... Kao aikido .....
 
Glasajte za najbolje pesme 80tih na B92, ima precise ljige, ima i dobrih pesmica-klasika za zurke, ali i mnogo dobrih pesma... vrlo lako cete izabrati pet. Dakle najbolje od 80-tih!

Nije da zelim da uticem na druge forumse, ali mojih pet po neodredjenom redosledu

1. Clash - Should I stay or should I go - obozavam ovu pesm, jednostavno nesto uz sta ne mozes da sedis, iako mi je licni favorit ove grupe "london Callling", ali nema ga na listi

2. Guns N' Roses - Sweet child of mine - pocetni rif, solo - sve je tako zarazno, tako jednostavno, a tako energicno, omiljena pesma iz srednjoskolskih dana, budi neku cudnu nostalgiju... sjajno... hocemo da cujemo i okrnjene Gunse u Areni!!!!

3. Queen & David Bowie - Under preassure - dva fantasticna vokala, u odlicnoj pesmi - ciste 80-te, narocito kada pogledas spot, moze se pesma slobodno navati himnom dekade

4. The Smiths - How soon is now - Ok, obrada u spici za klinacku seriju car malo kvari utisak, ali pesm aje zaista divna.. Mozda je "There's the light..." bolja, ali ova me trenutno vise "radi", narocito sth "I'm a humen and I neeed to be loved just like everybody else does"

5. U2 - Sunday bloody sunday - znaci ovaj bend nikada vise nece napisati tako dobru pesmi, prokletstvo je za njih sto ta pesma uopste postoji jer se iz nje vidi kakav su bend mogli da budu, a kakav su postali u medjuvremenu...


e da, ako neko zna foru kako nabaviti karte za dz za koncert Led Zeppelina u Londonu, a pri tom nemati kinte, ni vizu, ni smestaj, neka mi javi.... Znate li njihovu pesmu "The Rover", pocinje "I've been to London, seen seven wonders..." :cool:
 
Kad navodite Pink Floyd onda moze slobodno da se doda ceo Pulse koji je jedan od najbolje odradjenih koncerata ikad...
 
Ae kad se vec razvila prica o Pink Floydu da kazem da kada kod cujem "Wish you were here" osetim izvesnu omamljenost, kao da mi je neko ubrizgao hormonski koktel pravo u venu :)
 
I jedan tribute najboljem rock sastavu sa ovih prostora :cool:

360px-EKV.LIVE86.JPG


Anestezija 1993. Pesma koja najbolje olsikava stanje u kome smo preziveli 90ih, mada nije i jedina.
http://www.youtube.com/watch?v=XeS5Qp7-xhk

Zajedno ;) Samo za Homer Jay.
http://www.youtube.com/watch?v=zkGiM2Ztf68

Dum Dum 1991. Na vreme su videli sta nas ceka...
http://www.youtube.com/watch?v=kTxWcz8i7zI
 
Hvala, matori ;)

EKV, bez sumnje "najlepsi" bend sa ovih prostora... Ne znam, necu da kazem najbolji, nekako mi najlepsi najvise opisuje njihovu muziku, tekstove, nastupe (koje nazalost nikada uzivo nisam gledao), spotove, albume, omote albuma, pa i same ljude u bendu.... Ima na youtube-u negde simak rts-ovog priloga sa milanove sahrane, jbt kad sam gledao poceo sam da cvilim k'o stene.... A kad je jadna Margita, princeza Beograda, umrla, bio sam sje*******an k'o da mi je rod rodjeni...

Kao srednjoskolac sam isao na EKV zurke u KST-u, jednom bila predivna zurka u basti... Kasnije je krenula buva po skoli da je to vece bila i Magi tamo, da je samo stajala u cosku sa pljugom i gledala sve te ljude.../ Ne znam , ja je nisam video, ali bih bas voleo da je to istina, ima neceg tako lepog, a istovremeno tuznog u toj prici:)
 
Ambassador":bzo22mjf je napisao(la):
A pre mesec dana sam kod ex čuo neku skroz cool devojku, glas joj je ubistveno dobar, možda ima nešto više od 20 godina, prva neke tako, štalisu ne znam, vuku na Earthu Kitt, možda 60te, 50te, ali i malo moderniji, pitao bih ko je, ali je malo ne zgodno, jer više ne pričamo.. :D
Amy Winehouse, jes da je maksimalno komercijalizovana, ali stvarno ima dobar glas...
 
^^^^
He, he... Bas htedoh da te pitam da li je Amy Winehouse, ali rekoh da se ne izletim.... Jes' da odlicno peva. Favoriti sa albuma su mi "tears dry on their own" i naravno naslovna "Back to black" :)
 
^^ Ja sam slušao u malo drugačijoj atmosferi, u kojoj, erh, nisam obraćao pažnju na pojedinačne pesme, niti na naslove.. :) Tako da mi je ceo album ostao u savršenom sećanju... :)
 
Amy ima dobar glas, ali su joj muzika, spotovi i pojava uposte krajnje komercijalni. A ja se komercijale grozim.
 
Rijana otkazala Istanbul zbog Beograda
V. Latas |||| - 02.11.2007. - 21:52
Pretpostavlja se da će karta za koncert R&B zvezde koštati oko 40 €...
Rijana, svetska R&B zvezda, otkazala je koncert u Istanbulu pa se tako Beograd našao na listi preko 40 gradova koje će obići u sklopu turneje na kojoj promoviše album „Good Girl Gone Bad“.
rijana.jpg


KONCERT - Iako na zvaničnom sajtu pevačice sa Barbadosa i dalje stoji da 24. novembra nastupa u Istanbulu, njen nastup u našem gradu je u potpunosti izvestan.
- Rijanin koncert u Instanbulu je otkazan, umesto u Turskoj ona će nastupiti u našoj prestonici u Areni - kaže Jasmina Krstić, portparol Beogradske arene.
Organizatori koncerta iz firme „Sky music" još ne žele da otkriju kolika će biti cena karte za koncert. Ipak, poznato je da je na istoj turneji ulaznica za nastup Rijane u Frankfurtu, koji se održava 23. novembra, preko interneta košta 40 evra....
Izvor: 24sata
Link: http://www.24sata.co.yu/vodic.php?id=15613
 
Srecno im bilo sa kartama od 40+ E. Pa kod nas Arenu ne moze da napuni i duplo niza cena. Pritom, koji je tacno opus ove pevacice? Koliko ima albuma? Ja samo znam za onu pesmu o kisobranu :rolleyes:
 
Voleli je mi ili ne, dobro je videti da u Beograd dolazi neko ko je u zizi interesovanja, a ne samo da nam dovode neke fosile, grupe ciji su pevaci odavno pokojni i gde pevaju neke kvazi-zamene i sl...
 
Ima ona o kisobranu, pa ona o neveri i tako... :) Ma nemoguce da ce kod nas biti isto €40
 
Vrh