Alternative za Beograd (u Srbiji)

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

VasilijKrivosija
Novice
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 4:02 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 0

Re: Alternative za Beograd (u Srbiji)

Postod VasilijKrivosija » Pon Jun 29, 2020 12:10 pm

Живим у Гроцки недељама и могу рећи да је прелепо. Клима је добра и можете мирно ходати. Савршен је за породице, посебно са млађом децом.
tragac
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3214
Pohvalio: 6345

Postod tragac » Pon Jun 29, 2020 2:54 pm

Mogu da potvrdim za Grocku, ima sve sto treba jednoj porodici. Nije ni daleko od autoputa (nisam probao novi put ka Zaklopaci). Naravno, kome ne smeta da živi u useci okrenutoj ka severoistoku, dakle sa relativno malo osunčanosti, u senci.

Na Kosmaju je počela gradnja naselja na američki način, predgrađe sa tipskim kućama 100-200 kvm sa mnogo sadržaja, cenim da će biti jednako skupo kao stanovi na NBG iste strukture.

Meni na društvenim mrežama isto izlaze oglasi za stanove u Rumi,, u novogradnjama koje fino izgledaju. Ruma je isto odlična, blizu i BG i NS, autoput odmah tu, pruga, nije premalo ni preveliko.
chiko
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 02, 2019 12:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 49
Pohvalio: 7

Postod chiko » Pon Jun 29, 2020 4:33 pm

tragac » Pon Jun 29, 2020 2:54 pm napisao:Na Kosmaju je počela gradnja naselja na američki način, predgrađe sa tipskim kućama 100-200 kvm sa mnogo sadržaja, cenim da će biti jednako skupo kao stanovi na NBG iste strukture.

Jel ima neki sajt, detalji, gde se to nalazi ?
dju
Novice
Pridružio se: Sre Jan 29, 2020 2:21 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 0

Postod dju » Pon Jun 29, 2020 5:02 pm

chiko » Pon Jun 29, 2020 4:33 pm napisao:
tragac » Pon Jun 29, 2020 2:54 pm napisao:Na Kosmaju je počela gradnja naselja na američki način, predgrađe sa tipskim kućama 100-200 kvm sa mnogo sadržaja, cenim da će biti jednako skupo kao stanovi na NBG iste strukture.

Jel ima neki sajt, detalji, gde se to nalazi ?

http://kosmajskivrtovi.rs/
https://cityexpert.rs/a/novogradnja/kosmajski-vrtovi
Pohvale za post: 2
Rajan
Novice
Pridružio se: Uto Mar 31, 2020 12:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 3

Re: RE: Re: Alternative za Beograd (u Srbiji)

Postod Rajan » Pon Jun 29, 2020 10:29 pm

tragac napisao:Mogu da potvrdim za Grocku, ima sve sto treba jednoj porodici. Nije ni daleko od autoputa (nisam probao novi put ka Zaklopaci). Naravno, kome ne smeta da živi u useci okrenutoj ka severoistoku, dakle sa relativno malo osunčanosti, u senci.

Na Kosmaju je počela gradnja naselja na američki način, predgrađe sa tipskim kućama 100-200 kvm sa mnogo sadržaja, cenim da će biti jednako skupo kao stanovi na NBG iste strukture.

Meni na društvenim mrežama isto izlaze oglasi za stanove u Rumi,, u novogradnjama koje fino izgledaju. Ruma je isto odlična, blizu i BG i NS, autoput odmah tu, pruga, nije premalo ni preveliko.
Pisao sam vec moje istrazivanje o Rumi, Sr Mitrovici i Indjiji
U Mitrovici se kad sam ja zadnji put bio, zidalo bar 10 zgrada u isto vreme, a ako ne i vise. Mislim da je kvadrat oko 900 eur u novogradnji
U Rumi se dosta slabije zida, ali ima i tamo novogradnje, kao i u Indjiji
Meni se kod Rume nije svidelo sto im se srusila autobuska stanica i lokalna vlast ne cini nista povodom toga, vecinu prevoza im obavljaju privatne firme iz Ns, Bg, Mitrovice ...

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Orfanelin
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 19, 2015 2:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 253
Pohvalio: 41

Postod Orfanelin » Uto Jun 30, 2020 10:53 am

Lepo si opisao svoj grad :D
Iako nikad nisam bio u Užicu, moram te ispraviti. Sve srednje škole nema ni Novi Sad tako da ga ni Užice sigurno nema .. ima li u Užicu fakulteta?
Lepo za tebe ako ti je noćni život dobar ali ja sam van Bg izlazio u Ns i Zrenjaninu i to je bilo dosta slabo.. tako da ne verujem ni da je UE nešto bolje po tom pitanju a opet je svakako mnogo manji grad...
Video sam na nekim slikama da se ulica u blizini trga uveče pretvara u pešačku zonu. Jel to tako uvek, koliko je to korisno? Koliko ometa saobraćaj?
Stavi par slika svog grada, ako ti nije teško :wink:

Pa ako nemaju sve, ja stvarno ne znam koja to nedostaje?
Mozda si u pravu ali ja pricam samo onoliko koliko znam, ako gresim nije iz lose namere nego iz neznanja :)

Napisah da je nocni zivot bolji od ostalih gradova ispod 100k stanovnika. Dosta je losiji nego u Novom Sadu a miljama je daleko od Beograda. Uzice ima jako jako ziv nocni zivot i ima lokale svakog tipa. Svako moze da nadje nesto za sebe, ali naravno turbo folk dominira.
Jos je to i utanjilo zadnjih godina (ta raznolikost), ali i dalje ima dosta toga u ponudi.

Glavna ulica se zatvara u periodu kada saobracaj nije veliki, tako da se ne stvara nikakvo zagusenje u saobracaju. Imaju alternative ulice koje su apsolutno dovoljne.

Mogu da postavim slike, ali mozes ih naci i na internetu. :)
Stop republickoj diskriminaciji, slobodna teritorija Zlatibor. :D
MC_
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Nov 14, 2017 11:51 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1211
Pohvalio: 239

Postod MC_ » Uto Jun 30, 2020 1:17 pm

Da li neko nesto zna o ljudima koji zive na splavovima i sojenicama (recimo Ada Medjica, Pored Panc. mosta ili uz Savu.
Da li ima onih koji cele godine zive tamo?

Fascinantno je da su do osamdesetih sva ta mesta vec bila popunjena.
tzoran1
Advanced
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4201
Pohvalio: 676

Postod tzoran1 » Sre Jul 01, 2020 8:56 pm

evo nesto za one koji bi kucu u okolini grada- kosmajski vrtovi
cena m2/1100 eura
kuce od 127-192m2
Prikačeni fajlovi
projekat-slider-2.jpg
projekat-side-2.jpg
projekat-side-2.jpg (69.11 KiB) Pogledano 345 puta
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3242
Pohvalio: 2021

Postod Beki » Čet Jul 02, 2020 12:06 am

MC_ » Uto Jun 30, 2020 12:17 pm napisao:Da li neko nesto zna o ljudima koji zive na splavovima i sojenicama (recimo Ada Medjica, Pored Panc. mosta ili uz Savu.
Da li ima onih koji cele godine zive tamo?

Fascinantno je da su do osamdesetih sva ta mesta vec bila popunjena.

Ima ljudi koji zive cele godine tamo. I to su uglavnom visokoobrazovani ljudi, bivsi profesori itd. Upoznao sam bivseg profesora na fakultetu koji zivi u obicnoj rupi od splava, bez grejanja i tamo je cele godine. A ima stan od 100 kvadrata u centru. Pici camcem cele godine na NBGD stranu gde su neke kafane, tamo se urolja i vraca se nazad da spava :-)

Sto se tice Kosmajskih vrtova, glupost po meni. Lakse je, bolje i jeftinije je da sam kupis zemljiste i napravis montaznu kucu nego imati ovako mali plac, kucu koju nisu birao kako ce da izgleda i raspored u istoj i komsije svuda oko sebe i nedodostatak slobode i privatnosti.
1312
Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 5:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1795
Pohvalio: 1518

Postod Duleja » Čet Jul 02, 2020 3:50 am

Alternative? Evo jedne od boljih. :)

:: cogito cogito ergo cogito sum ::