Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.632
Pohvaljen
37.239
Na ovoj temi mozete postaviti pitanja u vezi sajta i foruma ili izneti neku primedbu i jos bolje dati neki dobar predlog za poboljsanje sajta, foruma.
 
Igor":1vmkxvb7 je napisao(la):
.. izneti neku primedbu i jos bolje dati neki dobar predlog za poboljsanje sajta, foruma.
Listu primedbi još nisam sastavio, ali radim dano-noćno na njoj. :)

Pa, da počnem sa prvim predlogom ( ima ih više) - reorganizacija 'podforuma i tema'.
Prošle 2008g. se otvorilo mnogo tema i radi preglednosti i snalaženja u 'Diskusijama'
( pogotovu za nove članove, a i neke starije), predlažem uvođenje novih Podforuma i
prebacivanje - ažuriranje tema i brisanje nakeh ( nap. Moved,Jedno off topic pitanje,Opera,..)

Sada je šema ovakva :
Discussions : Gradski život i vesti, Projekti, Infrastruktura,Discussions in english i Beobuild - radionica
Other Discussions : Regionalni razvoj i Relax

- Predlažem da "Discussions in english" i "Beobuild - radionica" idu u "Other Discussions"

- Uvođenje novog Podforuma " Transportni sistemi"u Discussions od dela " Infrastrukture" :
Teski Metro, Taxi prevoz, Železnice Srbije.., Metro na vodi, Autobusi , Trolejbusi, Beovoz, Tramvaji,
Minibus, Laki metro, Segway.,Alternativni podsistemi javnog prevoza ,Modernizacija GSB-a ,...

- Uvođenje novog Podforuma " Urbanizam" u Discussions od dela "Projekti" u koji bi ušle
sve teme koje nisu vezane za pojedine projekte-objekte, već za delove grada sa više objekata :
Косанчићев венац , Budući projekti ... , Preuređenje dunavske obale, Kapija Srbije.., Privredna zona A-A
Славија - Краља Милана - Теразије, Savski amfiteatar, Obnova starog Beograda, Trokraki most ...,
Careva cuprija .., Tašmajdan , Калемегдан , Buvljak .., Topčidersko brdo - Senjak , Treći bulevar ...
Stari Sajam i naselje Staro sajmište, Razvoj Novobeogradskih blokova, Vračar , Ada Ciganlija, ZOO Vrt,
VRO, .... itd.tj. sve teme koje se bave Urbanizmom a ne samo pojedinim objektima.

- Sa svih Podforima treba prebaciti pojedine teme u 'Relax', a koje su sada ne primetne na 2ili3 str.
- Pojedine treba i obrisati, jer ih je vreme pregazilo i postale su ne potrebne.

Toliko za sada od mene, a komentare i ostale predloge će dati ' naši forumaši' :)
 
^^Treba samo voditi racuna prilikom nekog prebacivanja tema o tome da je Relax zatvoren forum za neregistrovane korisnike koliko ja znam. Izvinjavam se moderatorima ako se mesam u njihov posao ali eto to mi je palo na pamet dok sam citao ovaj draganov predlog. ;)
 
Milance, nema potrebe da se nešto izvinjavaš, jer je tema i otvorena da se 'mešamo' .... :)

Ovaj moj predlog bi imao ovakvu organizaciju podforuma :

Discussions :

- Gradski život i vesti
- Projekti
- Infrastruktura
- Transportni sistemi
- Urbanizam

Other Discussions

- Regionalni razvoj
- Discussions in english
- Beobuild - radionica
- Relax

Ovaka organizacija bi bila mnogo preglednija i ona bi tražila
određen rad na njoj od strane Steve, ali vredi se malo pomučiti. :)
 
^^^ OK je raspored, ali imam jednu zanemarljivu primedbu. Discussions i Other Discussions su malo glupi naslovi. To bi kao kad bi na gajbicama u pijaci pisalo Paradajz i Jos neki paradajz. Samo treba smisliti malo bolje naslove. :D

Drugi predlog - bilo bi dobro da na strani svakog projekta stoji MAP sekcija gde bi stajala mapa koja oznacava pojedinacnu lokaciju doticnog. (Mislim da sam o ovome ranije i pisao)...
 
Ok volim primedbe sa ponudjenim resenjima koje se meni cine sasvim ok. Uz malo organizacije i vremena mislim da cemo srediti to kako treba. Inace Relax je otvoren i za neregistrovane korisnike tako da to sada nije problem tacnije mogu da vide sve teme.
 
bilo bi dobro da svaka diskusija i tema ima svoj podnaslov, da ljudi znaju gde treba da postuju, kratko, do jedne rečenice.

pisao sam ranije o predlоzima za karte pa da se ne ponavljam
 
dragan":595wp130 je napisao(la):
Discussions :

- Gradski život i vesti
- Projekti
- Infrastruktura
- Transportni sistemi
- Urbanizam

Other Discussions

- Regionalni razvoj
- Discussions in english
- Beobuild - radionica
- Relax
Vidim da je nešto od ovog predloga i prihvaćeno. ... i izgleda mnogo bolje.

Uz malo nadčovečanskih napora moglo bi da se prihvati i ostalo. :)
 
^^ hehe :vops:

Razmišljamo da uvedemo sekciju rekonstrukcije.. hm, šta ostali misle?
 
Danas je o glasanju za Beograd bilo i na 'Beogradskoj hronici' RTV-1.

Trka je tek počela,nap. samo je danas popodne Istambul skočio za više mesta i
pretekao Beograd jer su napravili više od 0,5% ?! ... noćas prelaze i Rigu.
Kejp je takođe počeo da pravi mnogo glasova, pa je potrebna medijska podrška.

U tom smislu mogao bi da se uključi i BB, tako što bi na prvoj strani
davao trenutne rezultate glasanja i pozvao na što veće učešće.

Narednih dana glasanje će biti sve više u žiži interesovanja cele Srbije :

Blic ......... http://www.blic.co.yu/_komentari.php?id=30298&mode=view
Politika... http://www.politika.co.yu/index.php?lid=sr&show=rubrike&part=list_reviews&int_itemID=32640
Glas........ http://www.glas-javnosti.co.yu/clan...u-ulaska-u-monopol?t=1202901807#comment-18932
24sata.... http://www.24sata.co.yu/vesti.php?category=&id=20749
B92.......... http://www.b92.net/zivot/komentari.php?nav_id=284508
Mondo..... http://www.mtsmondo.com/entertainment/gossip/text.php?vest=86621
Beta......... http://www.beta.co.yu/default.asp?m=Zanimljivosti,zan&j=sr&h=Home,sr&prikaz=1783707
 
. klik na sliku, pa na sredini stranice BG

E, sad idem da ih pohvalim. ... juče sam ih nagrdio :) .. što se nisu priključili.

Mogao bi ovaj baner da se postavi na Prvu stranu BB !
 
Post sa 'Komentari vesti ...', a odgovara i ovoj temi :
dragan #166 ":160ztzgn je napisao(la):
Nemam koment. za vest, ali imam za Prvu stranu :

- Komentar nedelje
Ko će dati najbolji komentar na diskusijama??

Ovde nikad nije bio objavljen nijedan komentar ili ga nisam zapazio.
Pa, ovu rubliku treba ukinuti da ne zauzima mesto ili je objavljivati.

- Zanimljivosti
*U Novu godinu na klizaljkama
*Humani Deda Mrazovi na motorima
*Najlepše je kod kuće


Ove tri naslova su još iz prošle godine ?!
Ako nema mesta na Prvoj stranici (a ima više od 1/2 ispod ovog texta)
može bar u 'Zanimljivosti' da se objavi da je u toku glasanje na 'Monopoly'
za izbor Beograda - kao što su uradili svi vodeći mediji u Srbiji.
Kada će biti komentarisane naše "sugestije, primedbe, pitanja.. ' sa ove teme? ..i da li će.
 
dragan":1u548qjd je napisao(la):
Pitao sam samo zašto 'Campus41' nije u 'Projects', jer na 1.str. piše :

'krece se u realizaciju – potvrdili su u kompaniji ‘Napred’ za Beobuild'
Da ponovim i pitanje iz predhodnog posta od prošlog meseca :
"Kada će biti komentarisane naše "sugestije, primedbe, pitanja.. ' sa ove teme? ..i da li će.?"
 
Na prethodno pitanje tj sugestiju koju si postavio je reagovano promenom tih kratkih vesti sto je vise nego dovoljan potez jel je primedba bila na mestu. Te vesti ce i dalje biti periodicno menjane, vise kao zanimljivost.

Sto se tice projekta Campus 41 u pitanju je tehnicka stvar koja ceka da se izvede (milsim na objavu projekta u sekciji projects). Neophodno je samo strpljenje i open mind i sve ce biti kako treba i to sa jos kvalitetnijim i vecim renderima. Ah da smajli :)
 
Igor":3r0akofp je napisao(la):
Te vesti ce i dalje biti periodicno menjane, vise kao zanimljivost.

Sto se tice projekta Campus 41 u pitanju je tehnicka stvar koja ceka da se izvede ...
Video sam da su one vesti od prošle god. zamenjene, ali i ove dve :
'Poskupeo taksi' i 'Sve je spremno za najveću trku u gradu' su od februara.

'Komentar nedelje' nisam video nikad - da nisam nešto propustio?

Za 'Campus 41' sam pitao, jer bi bila 'lepa' vest za 1.str. - pogotovu ako
su počeli sa nekim pripremnim radovima, kao što neko reče da nešto ruše.
Onda bi moglo to i da se slika, pa je to bio razlog mog pitanja.
 
Kao sto rekoh te vesti ce biti periodicno menjane, dok komentar nedelje nije od pocetka zaziveo u nekoj buducoj verziji sajta bice zamenjen novim sadrzajem.
 
Povodom ovog 'neophodno je samo strpljenje i open mind ', treba biti i malo više
ažuran I odabrati prave članke za 'Zanimljivosti' pošto se menjaju dosta retko.
'Poskupeo taksi' je obična komunalna vest, pa ne može da bude 'Zanimljivost'.

'Komentar nedelje' bi trebalo skloniti sa 1.str. dok ne bude 'zamenjen novim sadrzajem'.

'Campus 41' nije preneo ni jedan drugi mediji ( jeste?) što je malo čudno, jer obično
prenose i manje važne vesti sa BB, a polako će otići sa 1.str., pa bi ga zato trebalo
evidentirati u 'Projects' - u bl.41a će se sigurno nešto graditi na toj parceli.

Ovi predlozi su isključivo dati radi boljeg izgleda i rada sajta, a ne kao kritika.
 
Meni jos stoji predlog za Digg-like glasanje vesti koje bi korisnici sami postavljali - sa dugmicima kojim bi vesti prosledjivali na popularne social-news sajtove (reddit, digg, boingboing, sta vec...). Takodje bih enablovao sekciju sajta sa komentarima na vesti (s tim sto se za komentare isto moze glasati)...
Mislim da je to veoma koristan nacin organizovanja informacija... ali Steva mi ne odgovori na feature request.. jbg :(
 
jovanovm":4nwqlyfx je napisao(la):
Meni jos stoji predlog za Digg-like glasanje vesti koje bi korisnici sami postavljali - sa dugmicima kojim bi vesti prosledjivali na popularne social-news sajtove (reddit, digg, boingboing, sta vec...). Takodje bih enablovao sekciju sajta sa komentarima na vesti (s tim sto se za komentare isto moze glasati)...
Mislim da je to veoma koristan nacin organizovanja informacija... ali Steva mi ne odgovori na feature request.. jbg :(
Uh, evo kako stoji, uskoro (za jedno mesec dana) treba da bude završen generalni remont sajta, tja sekcija sa projektima će biti nešto drugačije rešena, pa mogu da ubacim i te digg i slične buttone. Što se komentara tiče, mislim da je bolje da ljudi diskutuju ovde nego na sajtu kod vesti.
 
Steva":248ahobi je napisao(la):
Što se komentara tiče, mislim da je bolje da ljudi diskutuju ovde nego na sajtu kod vesti.
Postoji tema "Komentari vesti-news sa prve str.sajta" na kojoj se ionako slabo postuje.
 
dragan":1y8qj4zg je napisao(la):
Steva":1y8qj4zg je napisao(la):
Što se komentara tiče, mislim da je bolje da ljudi diskutuju ovde nego na sajtu kod vesti.
Postoji tema "Komentari vesti-news sa prve str.sajta" na kojoj se ionako slabo postuje.
Zato što i ne ispunjava svoju svrhu pošto manje više svaka vest ima temu na forumu gde može da se diskutuje o tome.
 
Pa, trebalo bi da se daju 'Komentari vesti..', tj. kakav je članak o pojedinoj vesti.

Uglavnom sam ja davao neku kritiku u vezi nedostataka, ali evo ima dva članka

o 'Belville' i niko nije dao pohvalu, pa ću izgleda opet morati ja da pišem o tome. :)
 
Vrh