Srbija - zlatna strana medalje

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11352
Pohvalio: 9098

Re: Srbija - zlatna strana medalje

Postod Bender Rodriguez » Sub Mar 28, 2020 1:12 am

Osuđenici se odriču jednog obroka u korist najsiromašnijih

U više kazneno-popravnih zavoda u Srbiji 4.280 osuđenika odlučilo je da se odrekne jednog obroka u korist najsiromašnijih penzionera i drugog socijalno najugroženijeg dela stanovništva kako bi pružili podršku društvu u vanrednim okolnostima nastalim usled opasnosti od širenja novog korona virusa.

Ideja da se odreknu takozvanog suvog obroka koji dobijaju nedeljom umesto večere, potekla je od samih osuđenika jer na ovaj način žele da pomognu najsiromašnijim građanima.

Reč je o osuđenicima koji se nalaze na izdržavanju kazne u najvećim kazneno-popravnim zavodima u zemlji - Sremskoj Mitrovici, Nišu, Požarevcu (Zabeli), kao i u Okružnom zatvoru u Novom Sadu, koja je druga po veličini pritvorska jedinica u Srbiji.

Ovi zavodi će u dogovoru sa gradskim kriznim štabovima učestvovati u formiranju paketa koji će se dalje distribuirati onima kojima je u ovom trenutku pomoć i najpotrebnija.

Podsećamo i da su u cilju preventivnih mera na sprečavanju širenja korona virusa, KPZ za žene u Požarevcu, kao i KPZ u Sremskoj Mitrovici i Nišu, počeli 12. marta u svojim krojačkim pogonima da šiju zaštitne maske za lice za sopstvene potrebe u celom sistemu izvršenja krivičnih sankcija.

Posete se u svim zavodima realizuju u skladu sa merama prevencije i zaštite.

Osim drugih mera zaštite, Uprava je i na ovaj način preduzela preventivne mere na sprečavanju širenja korona virusa, a sistem izvršenja nije dodatno opteretio budžetska sredstva u ovoj situaciji.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/pomoc ... st/1qkx5xk
Koliko incidenata godišnje treba da se desi u ovom gradu, koliko ljudi da bude povređeno, i kolika šteta da bude nanesena, da bi ovaj forum i pojedini članovi-drukare na njemu prihvatili da imamo problem sa ilegalnim imigrantima? Kad Savamala postane kao neka predgrađa Pariza? Kad bude izbodeno još 10 ljudi ovde? Kad šteta od krađa i vandalizma pređe milion evra? Ili nešto četvrto?
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2653
Pohvalio: 1845

Postod Beki » Pet Maj 01, 2020 4:51 pm

Gospodjica Nađa je održala čas glume u svojoj verziji Turskog marša svim novokomponovanim mladim isprdcima iz FDU sto glume u Grehu juznog vetra ranjenog orla majke Zone Zamfirove Sinđelić kadetkinje Vojne akademije.

A uz to, gluma joj je sporedna stvar pored pevanja, sviranja, komponovanja, poezije... Pitaj Boga koliko li ovakvih ljudi ima u Srbiji.

https://youtu.be/Is75h_uNcso
And it really doesn't matter if I'm wrong, I'm right
Where I belong, I'm right
Pohvale za post: 4
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15914
Pohvalio: 5457

Postod astrodule » Čet Maj 07, 2020 4:11 pm

Ovako ja zamišljam aktivizam mladih i NVO.

https://nova.rs/drustvo/prokuplje-infor ... rna-pomoc/

Diplomac Vazduhoplovne akademije u Beogradu se po završetku školovanja vratio u svoj rodni grad i po proglašenju pandemije koronavirusa je sa grupom vršnjaka pokrenuo akciju pružanja pomoći sugrađanima.
...
“Mi smo se najpre organizovali kako bismo pružili pomoć komšijama, ljudima koji očekuju pomoć od sistema, a ne dobijaju je. Bili smo zaprepašćeni i potreseni. Vi pomislite, neko ima više od 65 godina, ne može da izađe napolje, to je za njegovo dobro, ali onda izađete na teren i vidite da je taj neko gladan, da dva dana nije jeo, da ga niko nije obišao iz tih institucija, kriznih štabova, kako god se oni zvali. Ljudi su nas dočekivali kao spasioce. Ja ne mogu da prenesem osećaj tuge, meni neprijatan, i to kako su ljudi gledali u nas klince iz kraja sa divljenjem, nisu očekivali da ćemo doći da im kupimo hleb, lekove… Koje im niko nije dostavio! Neki od njih nisu imali ni sredstva da to kupe”, naveo je Ilija.

Kako ističe, neformalna grupa volontera čiji je deo, kontaktirala je nadležne organe, od MUP, preko Crvenog krsta, do Kriznog štaba Grada Prokuplja.
...
Edukaciono-humanitarna organizacija nam se obratila, videli su šta radimo i odlučili su da stanu iza nas kao pravno lice, kao organizacija koja ima sedište, žiro-račun, Upravni odbor, sve te sitnice za koje bi se nadležni možda uhvatili. Mi smo stavili akcenat na transparentnost, svi volonteri su dobili legitimacije, izrađeni su formulari sa pečatom koje smo izdavali kao potvrde da uzeti novac od građanja za kupovinu namernica i vraćeni kusur, sa fiskalnim računima. Srećom to sve imamo inače bi i to bio problem”, istakao je Ilija.
...
Sa lokalnim lancem trgovina smo pokrenuli humanitarnu akciju, nažalost jednokratnu jer je trebalo pomoći što većem broju ljudi u kratkom vremenu.

Na žalost, ovde imamo i materijal za crnu strane medalje, a to su delovi koje sam namerno izostavio jer im ovde nije mesto :(
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1

Povratak na “Relax”