Телевизија (DVB-T, HD и друге технологије)

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 19330
Pohvalio: 7690

Re: Телевизија (DVB-T, HD и друге технологије)

Postod astrodule » Ned Jul 19, 2020 2:35 pm

Prešao sam na SBB EON pa da kažem i ja nešto na tu temu.

Uzeo sam osnovni paket TV + Internet + Telefon (EON Light) za 3500 din, prvih 6 meseci 1 dinar. Do sada sam plaćao 2000 PTT KDS (ADSL i kablovska) i oko 800 dinara fiksni.

Plan mi je da za nekoliko meseci pređem na EON FULL DUO jer mi fiksni ne treba, skuplji je 100 dinara, ali ima više kanala i brži je internet. To bi trebalo da može da se odradi (ugovorna obaveza je 24 meseca, ali mislim da svi dozvoljavaju prelaz na skuplji paket).

U stan ulazi jedan koaksijalni kabl zatim idem spliter gde razdvajamo koaksijalne kablove ka svakom televizoru i na njihov uređaj (zvaćemo ga modem / ruter) i iz njega se račvaju 4 LAN-a, dva telefonska, wi-fi.

Kod svakog TV-imamo D3 uređaj. U okviru paketa imamo pravo na 3 uređaja, ali samo na jednom može da se gleda 7 dana unazad. U uređaj ulazi koaksijalni kabl, a uređaj se povezuje preko HDMI sa TV-om. Ja u stanu imam razvedenu instalaciju do svih soba tako da ništa nije bušeno. Samo je kabl ušao iz hodnika u stan kroz već postojeću rupicu iznad vrata.

Naravno, smara malo korišćenje dva daljinska (jedan za TV, drugi za uređaj), ali i to se može rešiti ako imate noviji TV koji ima ulaz za karticu.

Internet je vidno brži. To primećujem na upload-u. I dalje mislim da je za prosečnog korisnika to prebrzo, no takvi su trendovi.

TV - malo su drugačiji kanali nego kod PTT-a, ali ono što pravi najveću razliku je 7 dana unazad mogućnost gledanja svega što ste propustili. Za mene je to revolucija i to u pozitivnom smeru. Na sreću ne gledam previše TV, ali kada mi se nešto gleda, onda to vreme mogu najbolje da iskoristim. NAravno, kada se gleda nešto iz tih prethodnih 7 dana može da se pauzira i premotava, tako da reklame više nisu problem.

Inače, drugar mi kaže da je EON potpuno srpski proizvod. Domaća pamet, vlasnici stranci. Sve se svodi na ogromen servere gde stoji tih 7 dana programa unazad i optičkim kablovima.

Optički kablovi nisu ni blizu maksimalnog kapaciteta i bukvalno bi sve u Srbiji moglo da ide kroz jednu instalaciju, a ne da svako kopa instalaciju za sebe.

Tu sad dolazimo do logičnog pitanja - zašto Beograd nema svoju optičku instalaciju, planski građenu na koju svi mogu da se nakače (naravno i to da plaćaju), a ne da svako plaća da kopa za sebe. Odgovor znamo :(
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
chiko
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 02, 2019 12:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 361
Pohvalio: 66

Postod chiko » Ned Jul 19, 2020 2:42 pm

astrodule » Ned Jul 19, 2020 2:35 pm napisao:Naravno, smara malo korišćenje dva daljinska (jedan za TV, drugi za uređaj), ali i to se može rešiti ako imate noviji TV koji ima ulaz za karticu.

Moze na daljinskom za uredjaj da se namesti da upravlja i TV-om, pa onda imas samo jedan daljinski.

Inače, drugar mi kaže da je EON potpuno srpski proizvod. Domaća pamet, vlasnici stranci. Sve se svodi na ogromen servere gde stoji tih 7 dana programa unazad i optičkim kablovima.

https://united.cloud
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Ned Jul 19, 2020 3:06 pm

Hvala za info za daljinski. Stoji mi u glavi da sam to vec negde procitao, tako da cu da se pozabavim time.
Duletov blog
Slika
Djole Pevcanin
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 16, 2016 8:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 727
Pohvalio: 585

Postod Djole Pevcanin » Ned Jul 19, 2020 9:37 pm

И ја сам прешао, узео сам EON DUO ТВ + интернет. 6 месеци интернет је 1 дин. Интернет од 100 mbps пребрз нарочито на компу.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Забрањена је употреба мојих фотографија у било које сврхе без моје сагласности.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Avg 21, 2020 10:44 am

Iskustvo sa Supernovom koju imaju moji roditelji.

Pre par meseci na jednom televizoru nestalo signala, tj, slika bila katastrofalan, samo se zvuk čuo. Prijavio, serviser došao i rekao da je problem u TV. Meni to odmah bilo sumjnivo sa obzirom da je slika bila dobra kada uđem u opcije, no dobro, nisam stručan, ćutim.

Serviser zamenio kabl između TV i STB uređaja i slika se pojavila. TV jeste star pa smo zaista verovali da je do njega. Nestala slika posle par sati, opet ih zvali i došao drugi serviser koji je rekao da je do TV-a.
OK, kupili TV (neki najjeftiniji VOX, oko 100e), stavio TV i opet isti problem.
Opet zvali Supernovu i došao serviser koji je zamenio STB uređaj i naravno, slika se pojavila.

Ja se odmah žalio, tražio neki vid odštete i dobio smešno umanjenje računa

Poštovani,

po Vašoj prijavi broj 1388638,realizovan je popust u vidu 9 dana promocije na uslugu digtalne televizije.

Shodno tome je izvršena korekcija računa za mesec jun 2020.godine.

Na raspolaganju smo Vam ukoliko imate dodatnih pitanja.

Eto, iskreno, me mrzi da sada roditelje prebacujem na SBB (znate i sami koja je muka da objasnite roditeljima raspored kanala i slične stvari), ali u narednom periodu sigurno raskidam ugovor sa Supernovom (vodi se na mene)
Duletov blog
Slika
Vitez Koja
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Sre Feb 23, 2011 6:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 124
Pohvalio: 63

Postod Vitez Koja » Pet Avg 21, 2020 4:47 pm

chiko » 19 Jul 2020 01:42 pm napisao:
astrodule » Ned Jul 19, 2020 2:35 pm napisao:Naravno, smara malo korišćenje dva daljinska (jedan za TV, drugi za uređaj), ali i to se može rešiti ako imate noviji TV koji ima ulaz za karticu.

Moze na daljinskom za uredjaj da se namesti da upravlja i TV-om, pa onda imas samo jedan daljinski.

Da je dobar uređaj, na njemu bi radio daljinski od TVa pomoću nečega što se zove HDMI-CEC
Moje mišljenje se menja, ali ne i činjenica da sam u pravu.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Avg 21, 2020 5:16 pm

Imam D3 i D3 mini. Mini ima mogućnost da snimi frekvenciju drugog daljinskog za neki taster tako da sada imam posebno dugme za gašenje TV i posebno za gašenje STB uređaja.

Kod D3 je malo komplikovanije jer se daljinski programira tako da preuzme sve opcije od TV, a na daljinskom ima dugme TV i STB čijim pritiskanjem daljinski postaje samo za TV ili samo za STB.
Duletov blog
Slika
spatiotecte
Professional
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10164
Pohvalio: 2478

Postod spatiotecte » Pet Avg 21, 2020 8:26 pm

Ja plaćam 3099 dinara za EON Light duo, uzeo sam ga pre godinu dana.

Povratak na “Relax”