Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
@STF
kako nisam spominjao bilo šta od toga što si sada naveo, ne želim da ti odgovorim, a takođe ne želim da gnjavim ostale članove i mislim da je svima sasvim jasno u čemu je problem.
 
I ja isto misliom da je odluka o premeštanju mosta na Lido već doneta.
Ono što može da ih spreči u tome je tehnička razrada tog zadatka.
Sve je moguće izvesti, naravno, samo je pitanje cene.
Malo mi je blesavo da ga rastavljaju obrnutim redom kako je montiran i posle da ga sastavljaju na Lidu. Mnogo cimanja, osim ako zaita žele gradnju na VRO.
Sa druge strane, skidanje luka mosta u jednom kompletu (bez kolovoza, samo konstrukcija) na barže i transport ispod Brankovog do Dunava pa uzvodno do Lida je prilično komplikovan i opasan posao.


A sa druge strane ima još jedno pitanje:
gde će biti formirano gradilište ovog novog mosta?
- Desna obala je gradilište Navodnog Beograda, exluzivna SavaNova i upravo iz 2/3 pokušaja završavaju obalu i stazice.
- na levoj obali je budući memorijal Sajmišta (evo, samo što nije usvojen zakon...), kao i Parking servis i privatne kuće.
Znači, odlazi Parking servis?
 
boca-ica će biti presrećan. Posle ću da mu prebacujem dok sam na forumu. Ni ne čudi me, obzirom da zadnje 2 godine baš shvatam koliko je na Lidu dobro, uništiće ga, kao gomilu stvari u ovom gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467820#p467820:1z0pwfmr je napisao(la):
Kokos » 27 Jul 2017 11:59[/url]":1z0pwfmr]..baš shvatam koliko je na Lidu dobro, uništiće ga,...

Ne brini... ako baš dodje do slučaja-slučaja teškog lopovluka nad Lidom
dovodjenje svake gradjevinske mašine morace preko tog Zaricevog PEŠAČKOG mosta
a mozemo da se i ,, sunčanmo,, na njemu po potrebi.... samo dodjem i legnem po sredini mosta... pa da vidim šta ce onda
a tada, za to ,,sunčanje,, mozes da mi se pridružiš :lol:
ima dovoljno mesta za mnogo ljudi kojima znači Lido i Bgd
samo zovnemo decoooo oooo oooo , pa ce biti bušiiii ha ha , bušiii ..... :lool: :laugh: :lool:


Sa pravne strane kako nema ometanja saobracaja ne mogu da oteraju pešake sa pešačkog mesta
osim ako se ne radi o opravci tog mesta (mosta) :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467815#p467815:2ov66xvs je napisao(la):
relja » 27 Jul 2017 01:51 pm[/url]":2ov66xvs]I ja isto mislim da je odluka o premeštanju mosta na Lido već doneta...
Možda će da bude takva odluka 'izašlih glasača', tj. neki mizeran deo procenata stanovnika Beograda.
 
Zanimljivo i zaboravljeno, jer niko neće da sprovodi ideju mašinskog tehničara za 7,5mil.€.
 
Јао мајко мила ко су новинари на РТСу, мост срушен у другом светском рату да би се спречили аустроугари да пређу у Београд :bash: :bash:
 
Pa kakav je to "reprezentativni" uzorak od 23 glasa koji će da odluči gde će most biti premešten. Pa toliko glasova nije dovoljno da se u većini zgrada odluči d ali će se menjati sijalice u hodniku. Ovde je sve potrebno ostaviti nezavisnim ali stvarno nezavisnim stručnjacima da izmere i preseku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467815#p467815:2fh9id59 je napisao(la):
relja » 27 Јул 2017 01:51 pm[/url]":2fh9id59]I ja isto misliom da je odluka o premeštanju mosta na Lido već doneta.
Ово ме је подсетило на гласање нас грађана, а које је организовао Град, када је требало да се гради "Мост преко/изнад Аде", где је било осам предлога како да изгледа мост, а изабрано садашње решење изгледа "Моста на Ади" !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467843#p467843:2vd793wn je napisao(la):
dragan » 27 Jul 2017 04:04 pm[/url]":2vd793wn]
Možda će da bude takva odluka 'izašlih glasača', tj. neki mizeran deo procenata stanovnika Beograda.
" Gde će to biti, odlučivaće građani. Ali, uprkos buri koju je podigla odluka o uklanjanju, čini se da je njihova
zainteresovanost za buduću sudbinu mosta ipak nedovoljna. Zato su rezultati ankete Sekretarijata za poslove
odbrane, vanrednih situacija, komunikacije i koordinaciju odnosa sa građanima „Beokom servis” i posle
pet dana glasanja daleko od reprezentativnih, iako možda pokazuju u kom pravcu Beograđani razmišljaju.

Nigde nije navedeno do kada će građani moći da biraju, ali presek glasova od prošle srede pokazuje da Siniša Mali
koji je predložio da most spoji Lido sa Zemunom ima razloga za zadovoljstvo jer se najviše učesnika 23, izjasnilo
da je most najkorisniji za povezivanje sa Velikim ratnim ostrvom. Sledeća koja se najbolje kotira jeste ideja da se
konstrukcija postavi između Ade i Novog Beograda, i za nju je do sada glasao 21 građanin. Da je najbolje da most
ostane gde je i sada misli šest glasača, dok je za preseljenje van Beograda njih petoro, a ostali predlozi imaju samo
po jedan ili dva glasa." http://www.politika.rs/sr/clanak/385970 ... ili-do-Ade
 
Znaci Nikolic ce novu vikendicu sad da smesti na Lido. Super. Nemojte posle da placete sto je VRO unisteno.
 
To je neminovno. Postavljanje ,,Zarića,, između Keja Oslobođenja i VRO, znači da će se urbanizovati. A ako se to desi, uništiće se tamošnji biljni i zivotinjski svet.

Ako ga stave na tu lokaciju, pokazace na još jednom u nizu primera koliko su sposobni za poslove koje obavljaju i koliko su odgovorni za iste. Ali za njih u tom slucaju ne postoji ni zakon, ni posledice, pa ih je baš briga.
 
Jer, sta znaju beclije koji svoj rezervat prirode cuvaju kao oci u glavi...
(Sarkazam.)
Nego, roknimo mi betona, celika i stakla sto vise, pa neku 'kulu', "to ce biti 'landmark' i novi simbol, koji ce 'privlaciti turiste', i bla bla, bla, bla...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ovi su najgori do sad. Sa ekoloske tacke gledanja. Ukinuse zonu vodoizvorista, hoce da grade luku na mestu Beljarice, sad sahranise i VRO. Dok se sve to desava, mesecima gori gradska deponija, a na mestu druge hoce da prave naselje. Ne grade interceptor, kanalizacija se izliva na sve strane. Grad nikad prljaviji. Juce se zapalila trafostanica Beograd 2 jer trava nije pokosena vec godinu dana oko nje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468992#p468992:2b8gi9zq je napisao(la):
11030 » 02 Avg 2017 10:00 pm[/url]":2b8gi9zq]Ovi su najgori do sad. Sa ekoloske tacke gledanja. ... sad sahranise i VRO...
Ma, nema ništa od plana da nakače tu gvozdenu skalameriju od mosta na VRO.

Dolazi nam novi Gradonačelnik.... koji valda neće imati takve sumanute ideje.
 
Ma, nema ništa od plana da nakače tu gvozdenu skalameriju od mosta na VRO.
Dolazi nam novi Gradonačelnik.... koji valda neće imati takve sumanute ideje.

Koja dvoličnost i licimerje.... :( :shock: :(

Zaricev pešacki most do Lida za sve gradjane u svim godišnjim dobima je
kao sumanuta ideja ..... jer kobajagi pešaci i biciklisti bi loše uticali na VRO
a malo uzvodno od Lida nova trovačka luka za koju se lobira, ona ne bi ni malo uticala štetno na VRO :mrgreen:

Kavi su to dvojaki aršini lažnih kvazi kozaštitara
i sve to
kako bi sto manje ljudi došlo na Lido i odatle jasno videli gde i šta to trovači spremaju izmedju Lida i Pupinovog mosta
a kako Dunav još uvek teče nizvodno
luka i sve uz nju za sta lobiraju , bi zagadilo Lido i celo VRO te nece biti dobro ni biljkama, ni životinjama, pa ni ljudima.... :)

U ovom slučaju Zaričev most upravo spašava Lido i VRO
jer omogucava 365 dana u godini pristup svakome, te ce moći još jasnije da sami gradjani vide,
umesto da im kojekavi ,,lažnjaci,, mažu oči sa bombastičnim izjavama ...

:sesir:
 
"Tamo dole ispod šahta plovi moja braon jahta" - B. Đorđević.

IZgleda da je Borina jahta konačno isplovila i na površinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469032#p469032:tkbnct5b je napisao(la):
boca-ica » 03 Avg 2017 07:56 am[/url]":tkbnct5b]..Zaricev pešacki most do Lida za sve gradjane u svim godišnjim dobima je kao sumanuta ideja ..
Da, to i ja kažem... a, pogotovu 'u svim godišnjim dobima' ?!

Ako se uopšte isplati premeštanje starog mosta na novu lokaciju, onda je mnogo

bolje od Ade do N.Beograda, jer bi tamo bio daleko veći promet gradjana na mostu.
 
Bolje je da bude na Adi. Spojila bi se dva dela grada pesecko-bicikl. stazom, to je razlog vise.
Lido je nesto kao polu-legalna plaza, postavljanjem mosta bi se ozvanicilo koriscenje Ratnog ostrva u komerc. svrhe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469046#p469046:19k074tt je napisao(la):
Drakche » 03 Avg 2017 09:44 am[/url]":19k074tt]Bolje je da bude na Adi. Spojila bi se dva dela grada pesecko-bicikl. stazom, to je razlog vise. ...
Ne samo biciklistička staza, već i neki javni ili privatni prevoz iz većeg dela N.Beograda.

Tako bi 'stari savski most' ostao na Savi i bar bio mnogo korisniji nago da je na Lidu.
 
@ boca-ica

Мислим да нико није против моста између ВРО и Земуна за пешаке и бициклисте, али .... Зарићев мост има профил и носивост друмског моста, што значи да би се у нашем друштвеном систему вредности и нефунксионисања система контроле колико сутра појавила господа са џиповима који би задирали све дублје у острво и на кrajу бисмо добили нови случај "Савски насип".

Мост до Лида, да, али искључиво пешачки - дакле, никако да има носивост за аутомобил, нити ширину.
 
Vrh