Šta je novo?

Brankov most

Tada nije bilo tržnog centra i uopšte nije bilo potrebe za trenutno nedostajućim podzemnim prolazima.

Nije kasno ni da se sada to napravi.
 
Pogotovu što često primetim da pretrčavaju ulicu baš na tom delu gde nedostaje taj prolaz / pešački.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540382#p540382:1vczgpym je napisao(la):
shiljoman » Pet Maj 25, 2018 1:41 pm[/url]":1vczgpym]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540185#p540185:1vczgpym je napisao(la):
Gorstak89 » Čet Maj 24, 2018 5:30 pm[/url]":1vczgpym]... a sledeću raskrsnicu bih zamenio kružnim tokom sa podzemnim prolazima za sva 4 bloka.


Meni je oduvek bila misterija kako su tako glupo napravili podzemne prolaze da dva bloka nemaju ulaz uopste a dva bloka imaju po dva ulaza na samo par metara jedan od drugog. Dolazimo u situaciju da ako neko hoce da iz trznog centra ode na tramvaj ili neki od buseva ka centru grada mora da predje ulicu na semaforu + podzemni prolaz + jos jedan prelazak ulice na semaforu. Tu je bar bilo mesta da se ljudski sve napravi na sve 4 strane, mada moglo je i na BKA da se nesto iskombinuje, da bar jedan ulaz bude sa juzne strane dok kod fakulteta i u Vukovom parku ima po par ulaza.

to za BKA i ja kazem, kad vec postoji lepo povezan sistem prolaza s jedne strane, dal je tolko tesko da naprave jedan ulaz s druge strane, pogotovo su mi glupa ona dva semafora za redom kad ides od ustanicke ka gradu
 
Ko ce da sece vrpcu kad je postojeci gradonacelnik zapalio? Ako su u KM svecano ovarali kontejner a Leskovcu septicku jamu (srecom ni u kontejner ni u jamu nije niko od visiokih zvanicnika upao, mada se ne iskljucuje da se neko od ovdasnje gradske vlasti od srece ne strmekne sa mosta u Savu ) ovde obzirom na kolosalne radove i duzinu rekonstrukcije mora da bude neki KUD sa spletom narodnih igara i naravno vatromet za kraj...
 
Ostalo je još samo da asfaltiraju pešačku stazu na mostu. To mogu da završe sutra, ili možda noćas, pa da Vesić opet kaže kako je sve završeno pre roka. A što je taj rok pomeran niz puta, nema veze.

 
Mislim da nece ici asfalt kao zavrsni sloj nego neki moderni epoksi premaz
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541550#p541550:1pyjuxp5 je napisao(la):
Bukira » Sre Maj 30, 2018 10:56 pm[/url]":1pyjuxp5]Ostalo je još samo da asfaltiraju pešačku stazu na mostu. To mogu da završe sutra, ili možda noćas, pa da Vesić opet kaže kako je sve završeno pre roka. A što je taj rok pomeran niz puta, nema veze.

pa nema veze, ko da je bitno, ja od tebe pozajmim auto na mesec dana i posle 29 dana te samo obavestim da ce ipak biti za 2 meseca i vratim ti ga za 59 dana to je pre roka to je validno sve je ok iako si ti hteo ga pozajmis drugom ortaku nebitno je to bitno je da sam ja to lepo reko na vreme, a i da nisam na vreme nego posle 40 dana opet sam ti rekao, kako sam ja samo dobar prijatelj
 
To vec nebih znao pise da se ceka pogodna temperatuta da bi bila moguca garancija od 10 god blic novosti ili politika svi su obisli most negdje procitah to
 
"Most je potpuno bezbedan za saobraćaj i može da se koristi i od danas ga koriste pešaci i time je rekonstrukcija završena, a vrednost posla bila je 210 miliona dinara", rekao je Vesić za Prvu TV.

Upitan za lift za bicikliste na mostu koji ne radi, gradski menadžer je obećao da će biti popravljen, dodavši da lift nije bio predmet ovog tendera.

U narednom periodu biće doneta posebna odluka o održavanju infrastrukture - mostova, liftova, nadvožnjaka u Beogradu, rekao je gradski menadžer.

Ubuduće ćemo redovno održavati mostove, verujem da nećemo imati takvih problema, jer infrastruktura mora da se održava, zaključio je Vesić.

Posebna odluka o održavanju infrastrukture? Brate, je l' treba posebna odluka za sve stvari koje se podrazumevaju?
 
S obzirom da je ta pešačka staza na mostu bila zatvorena od 2013. godine, znači punih 5 godina, danas je zaista veliki dan za Beograd. :gobb:
 
Ovo je svojevrstan presedan za Beograd.

Ne zato što je jedna staza na Brankovom mostu bila zatvorena 5 godina.... :)
Ne zato što je jedna staza propravljana od avgusta 2017. do maja 2018.... :D

Presedan je zato što nije bilo svečanog otvaranja pred kamerama :laugh:
 
Prva slika
f54468d579141880070499cc4763fe07.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541771#p541771:24e5dewj je napisao(la):
astrodule » Thu May 31, 2018 5:44 pm[/url]":24e5dewj]Prva slika
f54468d579141880070499cc4763fe07.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Zašto i Brankov most ima grbinu? I Gazela takođe ima
 
Vrh