Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Što se tiče skvera Palmotićeva, kvalitet popločavanja i sam kamen, zatim ovaj dizajn (šara) i rešenja za šahte/poklopce su upravo primer kako je trebalo celu ulicu odraditi.

Sa druge strane opet se preteralo sa površinama pod kamenom, pa zar nisu mogle da se ubace neke zelene površine, baštice za cveće i žbunje, još su i ove kaskade toliki trip uživo kad se krećete iz Hilandarske ka Dž. Vašingtona jer se uopšte ne vidi taj pad (videti 2. sliku kod Igora) i lako možete da se polomite, tu osim ako ne planiraju za baštu kafića (a 100% su zato ovako uradili) je totalna glupost jer ograničava kretanje ljudi u prolazu (99% ljudi) na uzak prostor oko tih kaskada.
 
Чини ми се да су пре почетка радова негде на теми и били планови где је ваљда целу Цара Душана требало одрадити са поплочањем попут овог сквера.
 
To sa stepenicama je toliko nepotrebno i neprimetno da ce tek ljudi da se lome, a navikli su svi da je tu ravan trotoar. Sada treba to da se preskace i zaobilazi kolicima jer je neko pokusao da bude kreativan. :bash:

Jedina ok stvar je sto su skratili Dalmatinsku i povecal povrsinu za pesake, ali umesto neceg korisnog i jos zelenila dobili smo veliki poplocani stepenik.
 
U Dušanovoj ulici nisu svi šahtovi propisno zatvoreni!!! Moj brat je danas upao u jedan i ozbiljno se ugruvao! Vodite računa!!! Poklopac je bio nefiksiran - nije lepo nalegao na mesto, tako da kada ga je zgazio, onaj drugi deo se odigao i on je jednom nogom, do kuka upao. Pri tom, povredio se skroz do pazuha kako se poklopac podigao. Sav je izubijan. Zato što neka st*** nije lepo zatvorila. Užasno sam ljuta!!!
izvor: FB
 
Na samom početku ulice, u toku je popločavanje poslednjih nepopločanih površina:
20210419_082338.jpg

Džej nadgleda foto-finiš radova:
20210419_082200.jpg

Šaht ne može da dočeka odgovor na pitanje da li će biti metlofiniširan, ili gladak:
20210419_082546.jpg

Na svakih pet metara strateški je nagomilan šut:
20210419_082717.jpg

A dok DC lepo napreduje, trotoar će se načekati još par godina da bude završen, i time će rekontrukcija faktički trajati možda i svih 5 godina:
20210419_083133.jpg
 
Mene zanima od kad je postalo uobičajno da se prilikom rekonstrukcije ne zamene svi šahtovi? Ovi ladno ostavljaju stare, zbog kojih ne mogu da odrade popločavanje do samog šahta.

Jel to po projektu predviđeno da ostanu stari šahtovi po trotoarima? Ili su oni to opet na svoju ruku odlučili da ne menjaju, kako bi ubrzali radove i strpali pare namenjene za nove šahtove u svoj džep?
 
Sta je ovo? Tj. ne kapiram sta rade i sta su radili pa imamo ovu zakrpu?
 
Zašto majstori seku kamen bez vodenog mlaza i još bez ikakve maske. Da li su čuli za silikozu, bolest pluća?
 
Na stajalištima su postavljene ove nove đubrijere:
20210420_082632.jpg

Evo lokacije sa jučerašnje voždove slike:
20210420_082712.jpg

A, evo i jedne na kojoj proklete žice još odolevaju (evo već 6 meseci):
20210420_083025.jpg

Trava lepo napreduje u prvom planu, a CU37 lepo napreduje u drugom planu:
20210420_082751.jpg

Trotoar kod KNJLJ konačno odrađen:
20210420_083115.jpg

Uz pomalo fušeraja:
20210420_083528.jpg

Kod Dobračine još nije:
20210420_083209.jpg

Ni kod Dositejeve:
20210420_083305.jpg

A ovo krpljenje oko onog čuvenog klizajućeg šaht-plafona je pobednik dana:
20210420_083329.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843393#p843393:2h52jera je napisao(la):
GOJE » 20 Apr 2021 10:02[/url]":2h52jera]Na stajalištima su postavljene ove nove đubrijere:
file.php
Džaba što su postavljene te reciklažne đubrijere, kada narod ne menja navike. Pre neki dan sam prolazio tuda i video nekoga mladića da izvlači ogromnu kesu u kojoj je bilo brdo konzervi, otpadaka od pica i sl, te kartonskih kutija i postolja, sa sve hranom, i odvaja konzerve i šta može od kartona i ubacuje gde treba. Prethodno je ubacio ono što je on doneo.
 
Prolazio sam ovih dana i izgleda mi kao da je rekonstruisano pre 5 godina, a ne pre par meseci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843393#p843393:17ezj156 je napisao(la):
GOJE » 20 Apr 2021 09:02 am[/url]":17ezj156]
file.php

Je l ovo gole zice za senzore idu preko plocnika pa ulaze u asfalt? :shock:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843458#p843458:2w0928sx je napisao(la):
astrodule » 20 Apr 2021 13:12[/url]":2w0928sx]Nema potrebe da se odvaja jer se sve to ionako odvaja u pogonu Gradske čistoće. Ali bolje da to što manje ljudi zna :)
Dobro, a koja je onda svrha postavljanja reciklažnih kontejnera i đubrijera?
 
Podizanje svesti naroda valjda.

Ne mogu sad da nađem tu izjavu, ali ako se nešto nije promenilo u poslednjih godinu dana, sve iz ovih kanti ide zajedno u poseban kamion i onda se vozi na ručno odvajanje u neki pogon.
 
jeste, i ja sam negde naleteo na info da je ovo trening za razvrstavanje u buducnosti
 
Šaht ne može da dočeka odgovor na pitanje da li će biti metlofiniširan, ili gladak:
Pogledajte prilog 2

Ne, taj saht se ne zavrsava jer treba da se menja cev iz zgrade koja je pukla.
Cev je pukla jos pre par meseci, dok se sve radilo u ulici.

Podrumi te i dvorisne zgrade su potopljeni kanalizacijom.
Toliko o sistematskom sredjivanju ulice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843103#p843103:19fu43mo je napisao(la):
GOJE » Pon Apr 19, 2021 11:07 am[/url]":19fu43mo]Na samom početku ulice, u toku je popločavanje poslednjih nepopločanih površina:
Pogledajte prilog 4
Džej nadgleda foto-finiš radova:
Pogledajte prilog 3
Šaht ne može da dočeka odgovor na pitanje da li će biti metlofiniširan, ili gladak:
Pogledajte prilog 2
Na svakih pet metara strateški je nagomilan šut:
Pogledajte prilog 1
A dok DC lepo napreduje, trotoar će se načekati još par godina da bude završen, i time će rekontrukcija faktički trajati možda i svih 5 godina:

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php



Ne, taj saht ispred Ribarnice se ne zavrsava, jer treba da se menja kanalizaciona cev iz zgrade.
Cev je pukla jos pre par meseci, dok se sve radilo u ulici.

Podrumi te i dvorisne zgrade su potopljeni kanalizacijom.
Toliko o sistematskom sredjivanju ulice.
 
Pa da je omiljeni kradonačelnik to zamenio na vreme, danas vne bi smo imali problem sa puknutim cevima i potopljenim podrumima i dvorištima. :)
 
Zbog trotoara sigurno ulazimo 06.06. u trecu godinu rekonstrukcije od koje nemamo nista.
To je dobro jer smo tako zasluzili.
 
Ni na jednoj od ovih silnih fotografija nisam video tri kvadratna metra u kojih je rekonstrukcija besprekorno uradjena ili zavrsena.
 
Bravo za skver u Palmotićevoj ali ova denivelacija je nedopustiva, vidite koliko je malo ostalo prostora. Siguruno ide neka bašta ovde.

EzrALMxXMAA9Y3q
 
Vrh