Kamere

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 21566
Pohvalio: 8442

Re: Kamere

Postod direktor » Sub Sep 05, 2020 12:38 am

A sto su kinezi losi jer je zapad tako reko jer im se moze ili se boje ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 2
Astrotrain
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1159
Pohvalio: 1631

Re: RE: Re: Kamere

Postod Astrotrain » Sub Sep 05, 2020 9:13 am

gunbo napisao:
Nepouzdani proizvođaći su tačno Huawei i to nije otvoreno interpretaciji nigde osim nama ovde. Norveška upravo "swap-uje" opremu nepozudanog proizvođača (huawei) sa opremom pouzdanog (ericsson).

Iskreno, meni je malo muka koliko smo kineze pustili da nam ulete, pa mi i ne smeta da se to malo zaustavi. E sad što će naša kratkovidost verovatno da nas košta, to nam je tradicija već :)

Оно како је написано није отворено интерпретацији само онима којима је једино западна интерпретација свега исправна. Ми, по мени на срећу, а по многима на жалост, нисмо Норвешка. То не значи ни да сам љубитељ Кинеза. Највише бих волео да уопште нема тих свих камера, бар не на тај начин и у том броју, па ма са које стране долазиле.
Pohvale za post: 3
Ronche
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 5:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 467
Pohvalio: 153

Postod Ronche » Sub Sep 05, 2020 9:51 am

Moram da odem malo u off, izvinjavam se unapred.

Problem sa Huawei je opšta histerija SAD-a jer nemaju kompaniju koja može da im parira u oblasti 5G pre svega i bez nekog konkretnog pokrića tj. dokaza trče po svetu i laprdaju "Huawei bad, Huawei will spy you"...kao neki zakoreli sektaši koji panično trče i viču "The end is near..."

Kinez ako je rešio da te špijunira, on će naći načina. Ne treba mu Huawei.
Pohvale za post: 3
gunbo
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Jul 19, 2019 9:39 am
Kontakt:
Pohvaljen: 81
Pohvalio: 29

Re: RE: Re: Kamere

Postod gunbo » Pet Sep 11, 2020 11:24 pm

Astrotrain » Суб Сеп 05, 2020 9:13 am napisao:
Оно како је написано није отворено интерпретацији само онима којима је једино западна интерпретација свега исправна. Ми, по мени на срећу, а по многима на жалост, нисмо Норвешка. То не значи ни да сам љубитељ Кинеза. Највише бих волео да уопште нема тих свих камера, бар не на тај начин и у том броју, па ма са које стране долазиле.

Kad sam napisao "nama ovde" mislio sam nama ovde na forumu. Ja iskreno mislim da se u tom sporazumu misli na huawei, a to sam samo potkrepio pričom iz norveške koja je neko vreme uživala suverenitet i slobodu i instalirala kineski hardwer da bi se ove godine to promenilo.

Ja uopšte ne mislim da je to dobro kad smo kod toga. Huawei 5G oprema radi, u mreži se koristi mnogo toga iz 4G arhitekture, za razliku od npr Ericsson 5G opreme koja baguje, komplikovana je, zahteva promenu čitavog ekosistema i skuplja je. To važi i za operatere i za krajnje korisnike, jeftiniji telefoni i slično...
gunbo
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Jul 19, 2019 9:39 am
Kontakt:
Pohvaljen: 81
Pohvalio: 29

Postod gunbo » Pet Sep 11, 2020 11:35 pm

Inače što se mobilne telefonije tiče, proizvođač opreme ne može da špijunira. To su zatvoreni sistemi, odnosno otvoreni onoliko koliko dozvoljava operater. Bazirani su na antenama malih i još manjih dometa koje komuniciraju sa baznim stanicama koje onda komuniciraju sa drugim baznim stanicama link antenama koje su usmerene i zapravo glume kablove na mestima gde ne može da se postavi optički kabl. Prosto ne postoji opcija da kinez nekako mazne nešto iz amerike bilo putem radio talasa, ili kabla ili nekako softverski, jer skripte za svoju mrežu piše operater. Ta cela priča je potpuno šuplja, otprilike koliko i priča o povezanosti 5G mreže virusa korona.

Ali živimo u vremenu kada postoje ljudi koji veruju da je zemlja ravna ili bar ne veruju da je okrugla, jer nisu videli svojim očima, pa ne treba da se čudimo ni kada poveruju u ovako nešto. Ipak je američka propagandna mašina i dalje najbolja i najjača mašina na svetu :D

Kineza se plašim otprilike zbog milion drugih stvari ali ne i zbog ovoga.
zoran_m
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Sep 27, 2014 3:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3073
Pohvalio: 87

Postod zoran_m » Sub Sep 12, 2020 12:00 am

astrodule » Tue Sep 01, 2020 9:14 am napisao:Videh pre neki dan stub za kamere i kamere i na dunavskom keju u visini Džona Kenedija. Mislim da je to jedina koja nije na kolovozu.

Ima ih i na keju kod bloka 18 i to gusto rasporedjenih.
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3727
Pohvalio: 850

Postod boca-ica » Sub Sep 12, 2020 7:29 am

Ne mogu da verujem da su uz svu silu postavljenih visoko stubnih kamera postavili i NISKO stubne kamere :shock:
koje NE sluze za nadziranje saobracajnog prostora a usmerene na trotoare
.tako da mogu usnimiti i mreznjacu oka. prolaznika :evil:
E sad
Pod hitno treba postaviti joß i ležece kamere za prepiznavanje ulicnih pasa i macaka
da bi sve bilo kompletno
:bubanj:

Kazu da sport blagodetno deluje na gradjane te malo treninga u peint bol klubovima bitno ce pomoci u održavanju mentalnog zdravlja i ulepšavanja kamera sa raznim bojama u najlepšim nijansama
:lool:
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
Pohvale za post: 1
Daki
Novice
Pridružio se: Pon Okt 26, 2020 11:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Daki » Pon Okt 26, 2020 11:28 pm

Jel zna neko za sta su kamere u Mirjevu kod nis pumpe.

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”