Rekonstrukcija Požeške ulice

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

kiza_BB
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 4:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 33
Pohvalio: 3

Postod kiza_BB » Uto Sep 14, 2010 12:52 pm

Požeška ulica, samo 9 meseci posle kompletne "rekonstrukcije". Napominjem da još nijedna zima nije prošla (!!!), zapravo tek dolazi. Kako će ovo izgledati za nekoliko meseci, kada voda prodre u pukotine, zamrzne...[/b]

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Guma, izvučena pored šina se vuče po trotoarima:

Slika
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Uto Sep 14, 2010 12:56 pm

Već legendarni turistički putkazi, koji su postojali pre "rekonstrukcije" i pored prijava, dojava... i dalje leže razbacani u parkiću, čekajući odgovor na pitanje: "Ko je nadležan?"

Slika

Slika
dragan44
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Sep 17, 2009 2:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 0

Postod dragan44 » Uto Sep 14, 2010 12:56 pm

Zarekao sam se da više ni jedan komentar neću staviti ovde od kad sma kao ovca slao slike rts-a tj beogradskom programu, al moram.
ljudi krenimo od početka od mosta i prolaza kod šećerane, ad diližanse više škripe nego pre, kroz Požešku se vozimo kao po kockastim točkovima, na nekim mestima behaton kocke popucale a negde su već i izvađene, na njima savesne komšije i dalje parkiraju svoje ljubimce, a ljudi sa dečijim kolicima i dalje idu duž šina na nekim mestima, pored pumpe stoje kontejneri nemože da se prođe trotoarom nego po šinama, a na tom istom mestu ispala guma koja je nalivena oko šina, turistički putokazi i dalje leže u travi valjda mravima pokazuju put. Jednom rečju sr***
Hvala gradu al nemojte molim Vas više da nam radite rekonstrukcije vratite nam ono što je pre bilo, i kakva je to rekonstrukcija, nisu pipnuli struju, vodu , telefonske kablove, toplovod, ništa podzemno smao ono što se tiče šminkanja ulice. Neka hvala nemojte više da je sminkate postala je mnogo ružnija
matoro zanovetalo
dragan44
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod dragan44 » Uto Sep 14, 2010 12:59 pm

kizo brate stavi sve ove slike na sajt rts-a beogradskog programa pošalji im mejlom da vidiš dal će ih objaviti
isto kao i moje koje sam im poslao Nemaju oni yaya za to
matoro zanovetalo
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Uto Sep 14, 2010 12:59 pm

Da dodam, na okretnici tramvaja, kada je pala prošla kiša odmah se stvorilo jezero. Nažalost, ne stigoh da slikam.
Kod City Hall-a u nizu preksinoć nije radilo 5 lampi ulične rasvete, mrak...
Poslednja izmena od kiza_BB u Uto Sep 14, 2010 1:03 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Uto Sep 14, 2010 1:01 pm

dragan44 napisao:kizo brate stavi sve ove slike na sajt rts-a beogradskog programa pošalji im mejlom da vidiš dal će ih objaviti
isto kao i moje koje sam im poslao Nemaju oni yaya za to

Poslaću, mada znam...
dragan44
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod dragan44 » Uto Sep 14, 2010 1:12 pm

kizo to su samo sitnice koje život znače
na okretnici nikad nije bilo zadržavanja vode dok nisu sad odradili rekonstrukciju
jedva čekam jos koji onakav pljusak da se šine nađu na padini jer ima nekoliko mesta de je voda vić potkopala i trotoar i ulicu a došli neki sa kamiončićima i zatrpali ko mačka go....
odma po otvaranju ulice sam rekao KAD ĆETE DA RADITE PONOVO REKONSTRUKCIJU JER JE POŽEŠKA SPREMNA ZA REKONSTRUKCIJU AL DETALJNU, a ovo je sve bruka i sramota
matoro zanovetalo
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3383
Pohvalio: 597

Postod vucko » Uto Sep 14, 2010 2:33 pm

Ovo je apokalipsa.Treba grad da najurimo za ovo a oni tom izvodjacu radova da vise nikad ikad nista ne radi :bash:
c.s.i.
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 8:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 339
Pohvalio: 269

Postod c.s.i. » Sre Sep 15, 2010 12:12 pm

Uskoro će biti rešen i problem sa turističkim putokazima:

Slika

Veća rezolucija: http://i52.tinypic.com/dynl0h.jpg
Poslednja izmena od c.s.i. u Sre Sep 15, 2010 12:13 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
dragan44
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod dragan44 » Sre Sep 15, 2010 12:50 pm

C S I
kod mene u selu se kaže obećanje ludom radovanje pa oni to pričaju vejoš od februara, ništa ja njima više neverujem, a ikome da se obratiš niko te ne ferma, čak su i one jajare iz beogradskog programa bez jaja. zvao sam dežurnog reportera i ispričao mu neke od stvari koje mi ovde pominjemo i naveo sam mu da nemora da izlazi na teren nek uđe na ovaj sajt i nek vidi slike sve će mu biti jasno, u fazonu kao zadužiće nekog od reportera da sve te slike pregleda i da ode u lice mesta da proveri . Lipši magarče do zelene trave nema od toga ništa. To se neko dobro ugradio da primi fušeraj i sad ta tema nesme da se pominje u javnosti.
matoro zanovetalo
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Uto Sep 28, 2010 12:40 pm

c.s.i. napisao:Uskoro će biti rešen i problem sa turističkim putokazima:

http://i56.tinypic.com/2mr89so.jpg

Veća rezolucija: http://i52.tinypic.com/dynl0h.jpg

Znači za postavljanje 2-3 turistička putokaza, koji postoje i koji dva majstora mogu da postave na mesto na kome su već i bili za 2 sata, potreban je čitav postupak. Šta li tek treba sa onim, malko komplikovanijim stvarima?
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Čet Okt 07, 2010 8:46 am

Samo da javim, da već nekoliko dana rade popločavanje trotoara u Kirovljevoj ulici. Juče je bio i prilog na Stb, gde je rečeno da Opština finansira da se i Kirovljeva malo dovede u red.
pedja76
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 12:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 19
Pohvalio: 22

Postod pedja76 » Ned Okt 10, 2010 10:31 pm

Pre par dana je ugao milosava vlajica i pozeske raskopan i radjene su neke toplovodne cevi, a pri tom su ostecene plasticne cevi kroz koje idu telefonski kablovi! Sve to u delu koji je "rekonstruisan"!
Da se kladimo da ce vec sutra po popravku toplovodnih cevi da zatrpaju rupe i asfaltiraju a da pri tom ne poprave i te plasticne cevi kroz koje idu telefonski kablovi, pa kad se pokvare telefone, opet u kopanje...
Hocete fotku?
berekin
Beginner
Pridružio se: Sre Sep 30, 2009 7:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod berekin » Pon Okt 11, 2010 8:57 am

Почели су са постављањем путоказа у Кировљевој, додуше кад сам ја био постављен је само један. Пазите да не ударите главом, чини ми се да је мало низак и да је мало укриво.
Poslednja izmena od berekin u Pon Okt 11, 2010 8:57 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Wile E. Coyote
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7

Postod Wile E. Coyote » Pon Okt 11, 2010 11:03 am

pedja76 napisao:Da se kladimo da ce vec sutra po popravku toplovodnih cevi da zatrpaju rupe i asfaltiraju a da pri tom ne poprave i te plasticne cevi kroz koje idu telefonski kablovi, pa kad se pokvare telefone, opet u kopanje...

Шта те то чуди? Идеална прилика за прање пара... :rolleyes:
Homer Jay: "Ko želi dostojanstvo, neka emigrira, ovo je zemlja za mazohiste... a ja sam jedan od njih."
Goldstein: "Što se nisi registrovao kao Њиле?"
mastercat: "93 strane o metrou bog te mazo, a od metroa ni milimetar"
GOJE: "Naši saobraćajni mozgovi najviše na svetu vole dve stvari: 1. SEMAFOR 2. 60km/h"
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15866
Pohvalio: 6713

Postod direktor » Uto Okt 12, 2010 4:30 pm

Raskopana pozeska na uglu sa zrmanjskom kako bi zgrada bila prikljucena na toplovod.Preko puta ispod sumarskog iscupan znak sa sve stubom 40knh i bacen na zelenu povrsinu :bash:
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
prostorni planer
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 11:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 608
Pohvalio: 266

Postod prostorni planer » Uto Okt 12, 2010 10:25 pm

Juce u pozeskoj na nekoliko desetina mesta zalivan beton koji je ispucao oko sina sa bitumenom, valjda da se pukotine ne sire. Blizimo se prvoj zimi, a vec ima desetak rupa i sad su i beton onako prosarali bitumenom, pa me bas interesuje kako ce Pozeska izgledati na prolece. Za mene je ovo porazavajuce i zalosno
2012
Expert
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 6:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 217
Pohvalio: 331

Postod 2012 » Uto Okt 12, 2010 11:10 pm

A Hoće li grad na proleće krenuti u stvarnu rekonstrukciju Požeške? :kafa:
Poslednja izmena od 2012 u Uto Okt 12, 2010 11:10 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
dragan44
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod dragan44 » Sre Okt 13, 2010 1:24 pm

Slikajte sad situaciju kakva je pa naproleće sa istog mesta slikajte pa uporedite i videćete dal ima razlike, a što se tiče rekonstrukcije ona je mogla da se uradi odmah po okončanju ove u februaru al su morali da trče u Bulevar tamo da uzmu lovu. Sve više mi se po glavi vrzmaju reči jednog mog komšije koji je letos rekao " šta se bre nerviraš oni Čukaricu i dalje smatraju radničkom opštinom pa nam zato uvaljuju fuš čisto da nam zamažu oči, da je ovo na Novom Beogradu ili u centru do sad bi izbila Revolucija, ovako šta koga briga za nas mi i Rakovica im uvek dođemo kao zamorčići, ako prođe prođe ako ne dođu zamažu i odu i tako stalno" a matori ima 75 god i pamti Požešku još kao 1+1 ulicu i okretnicu buseva 33a i mnoge druge detalje.
matoro zanovetalo
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15866
Pohvalio: 6713

Postod direktor » Čet Okt 21, 2010 9:00 am

Proradila fontana cesma ,klupe popravljene jos da ociste grafite i da sklone one kvazi tezge i super :kafa:
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Felipe
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 11:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 2

Postod Felipe » Ned Okt 24, 2010 11:49 pm

Ccc... :(

:rant:
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Ned Okt 31, 2010 1:22 pm

direktor napisao:Proradila fontana cesma ,klupe popravljene jos da ociste grafite i da sklone one kvazi tezge i super :kafa:

Ha, ha, ha proradila cesma na pocetku zime... I morali da je iskljuce.... Rekli su do pocetka leta ce biti potpuno sredjen taj trg, sa sve video nadzorom, a oni na pocektu zime pustili vodu i namestili par dasaka na klupi.

Sto se Kirovljeve tice, cini mi se da je na Stb receno da ce se staviti behaton, kao i u Pozeskoj, jer te dve ulice se nastavljaju, ali trotoari su samo asfaltirani.

Elem, danas se rade sine u Pozeskoj, OPET...
Evo i teksta:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/214452/Radovi-u-Beogradskoj-Cvijicevoj-i---Pozeskoj
Poslednja izmena od kiza_BB u Ned Okt 31, 2010 1:23 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
sizif
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1410
Pohvalio: 924

Postod sizif » Pon Nov 01, 2010 1:13 am

Ево шта кажу:

"... Radi otklanjanja primedbi u garantnom roku koje se odnose na rekonstrukciju tramvajske dvokolosečne pruge, tramvajske kontaktne mreže na potezu od Gospodarske mehane do okretnice u Požeškoj ulici i kolovoza i trotoara u Požeškoj ulici, preduzeće „Svietelski" sprovešće posebnu organizaciju saobraćaja u Požeškoj ulici..."
Сизиф не одустаје!
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Čet Nov 04, 2010 3:32 pm

Posle, pa recimo oko 11 meseci od završetka "kompletne rekonstrukcije" Požeške, žalbi građana, pokretanja čitavog postupka od strane inspekcije, KONAČNO su dva, već čuvena turistička putokaza (koja su za sve to vreme ležala bačena u parku, preko puta Pančića) postavljena na svoja mesta, na kojima su i bili pre rekonstrukcije. Time je Preduzeće „Svietelski" ispunilo svoju obavezu.

ALI KAKO? Pogledajte taj rad:

Slika

Slika

Fali 1/3 znaka, šrafovi su poispadali pa će malo jači vetar odvaliti ploče sa znaka i ne daj Bože nekoga udariti. Horor...
Poslednja izmena od kiza_BB u Čet Nov 04, 2010 3:34 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3383
Pohvalio: 597

Postod vucko » Čet Nov 04, 2010 3:35 pm

Koji uzas covece!Treba vezati odgovorne za taj stub i bicovati ih!

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”