Rekonstrukcija Požeške ulice

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

dragan44
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Sep 17, 2009 2:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 0

Postod dragan44 » Čet Nov 04, 2010 8:00 pm

Kizo brate video sam kad su majstori to postavljali, pre neki dan. Al zareko sma se da više ništa nepišem na ovu temu jer mi sama pomisao diže pritisak, a da se nerviram za bezveze nisam toliko lud. Čini mi se da fali tabla za Horel Šumadiju al to je njihov problem. Već sad kad čovek bolje pogleda može da vidi popucao beton oko šina ili oko one gume što su nalivali na svakih metar, al ok to će čika Đido sve da završi.
Požeška je spremna za detaljnu rekonstrukciju.
matoro zanovetalo
Pohvale za post: 1
pedja76
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 12:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 19
Pohvalio: 22

Postod pedja76 » Pet Nov 05, 2010 1:30 am

Kao sto rekoh 10.oktobra na ovoj temi, ugao milosava vlajica i pozeske opet su raskopavali tu istu rupu iako su je konacno asfaltirali pre recimo nedelju dana. Stvarno nisu normalni! Ali zato par metara odatle, rupetina kod sina od raspuklog behatona zvrji i ceka neku drugu intervenciju, recimo prolece?
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15973
Pohvalio: 6779

Postod direktor » Pet Nov 05, 2010 10:24 am

Strasno koji dilitanti da se ja pitam svitevski nikad vise nebi nista radio u bg sad ce komunalna policija od osmog pa ce da pljuste prijave a gdje su putokazi po bulevaru kralja aleksandra jedno 10kom nijedan nije vracen :bash:
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
kiza_BB
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 4:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 33
Pohvalio: 3

Postod kiza_BB » Pet Nov 05, 2010 10:35 am

direktor napisao:Strasno koji dilitanti da se ja pitam svitevski nikad vise nebi nista radio u bg sad ce komunalna policija od osmog pa ce da pljuste prijave a gdje su putokazi po bulevaru kralja aleksandra jedno 10kom nijedan nije vracen :bash:

Ako budu vracani kao ovi u Pozeskoj, bolje da ih ne vracaju. Osim sto fali deo, ovo samo sto se ne odvali. Pogledajte levu stranu odpozadi znaka. NEMA srafova. Pa sta sad treba, ja da uzmem srafciger i kupim srafove da zasrafim? Ili i za to treba prijava, postupak...

Naravno da su znaci samo sitnica u odnosu na pucanje asflata, izlivanje vode pri svakoj vecoj kisi, ispadanje gume oko sina i nalivanje svakih mesec dana, itd. Imate slike gore o tome... A videste li tek "sredjen" trg kod Cesme???
Wile E. Coyote
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7

Postod Wile E. Coyote » Pet Nov 05, 2010 7:03 pm

vucko napisao:Koji uzas covece!Treba vezati odgovorne za taj stub i bicovati ih!

Не. Треба их обесити за тај исти стуб (мада, како је стављен, не верујем да би издржао).
Homer Jay: "Ko želi dostojanstvo, neka emigrira, ovo je zemlja za mazohiste... a ja sam jedan od njih."
Goldstein: "Što se nisi registrovao kao Њиле?"
mastercat: "93 strane o metrou bog te mazo, a od metroa ni milimetar"
GOJE: "Naši saobraćajni mozgovi najviše na svetu vole dve stvari: 1. SEMAFOR 2. 60km/h"
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sre Apr 13, 2011 12:22 pm

U pozeskoj ispod sumarskog postavljaju se ivicnjaci pored postojeceg u dva reda veliki bjeli masivni uz trotoar prema zelenoj padin ispod sumarskog u duzini od 50m nije mi poznata svrha istih :kafa:
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
442doBGD
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Mar 28, 2008 1:55 am
Kontakt:

Postod 442doBGD » Pon Maj 09, 2011 2:52 pm

Prošao sam pre neki dan Požeškom ulicom, i jedino što mogu reći je da je kriminal na šta ta ulica liči (imajući u vidu da je nedavno rekonstruisana)... od raspadnutog asfalta, do skroz uleglih šahtova (ponegde i desetak santimetara)... Bravo Đilase!

Samo jedna slika jer sam vozio, a ovo je bilo na semaforu i ne pokazuje na najbolji način stanje ove ulice.

Još jednom... Bravo Đilase!

Slika
johnny_s
Intermediate
Pridružio se: Sub Apr 09, 2011 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 295
Pohvalio: 327

Postod johnny_s » Pon Maj 09, 2011 8:48 pm

442doBGD napisao:Prošao sam pre neki dan Požeškom ulicom, i jedino što mogu reći je da je kriminal na šta ta ulica liči (imajući u vidu da je nedavno rekonstruisana)... od raspadnutog asfalta, do skroz uleglih šahtova (ponegde i desetak santimetara)... Bravo Đilase!

Samo jedna slika jer sam vozio, a ovo je bilo na semaforu i ne pokazuje na najbolji način stanje ove ulice.

Još jednom... Bravo Đilase!

Daj, ne preteruj, ko da Đilas lično nadgleda svaku rekonstrukciju ulica u Beogradu. Ovo jeste loše urađeno, ali je bolje od onoga kako je bilo.
cosmic
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 1:40 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 52

Postod cosmic » Uto Maj 10, 2011 1:04 am

Za oko 900 miliona dinara, koliko je uloženo u Požešku, ona bi trebalo da izgleda odlično, a ne "bolje od onoga kako je bilo".
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3420
Pohvalio: 817

Postod boca-ica » Uto Maj 10, 2011 8:22 am

Pravo pitanje je da li je još uvek u ,,garanciji,, da se nastali nedostaci i oštećenja saniraju, po ugovoru, o kvalitetu izvedenih radova.
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Uto Maj 10, 2011 10:54 am

Garancija je 3 godine ako se nevaram prijavite :kafa:
pedja76
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 12:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 19
Pohvalio: 22

Postod pedja76 » Sub Jul 09, 2011 5:21 pm

U toku je još jedna rekonstrukcija požeške u delu sa raskrsnicom sa petra mećave (kod doma zdravlja) :notok:
Radili su pod okriljem noći od sramote da ne vide gradjani :D
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3501
Pohvalio: 657

Postod vucko » Sub Jul 09, 2011 5:59 pm

A ja se cudih sto se hvali sapic pre neki dan rekonstrukcijom pozeske kad Djile nije smeo ni da je pomene od sramote :D
2012
Expert
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 6:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 217
Pohvalio: 331

Postod 2012 » Sub Jul 09, 2011 7:28 pm

I dalje stoji neasfaltiran plato ispred garaza na uglu Pozeske i Trebevicke kada krenu pluskovi pesak i blato se slivaju na sine..
Bobb
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Dec 17, 2010 12:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 1

Postod Bobb » Sub Jul 09, 2011 8:34 pm

pedja76 napisao:U toku je još jedna rekonstrukcija požeške u delu sa raskrsnicom sa petra mećave (kod doma zdravlja) :notok:
Radili su pod okriljem noći od sramote da ne vide gradjani :D

Baš njih briga za i za građane i za saobraćaj, nego noću je sad hladovinka ;)
Poslednja izmena od Bobb u Sub Jul 09, 2011 8:35 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Jul 10, 2011 12:36 am

A bas sam se pitao kad ce rekonstrukcija i sto je tema zamrla :laugh:
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Pon Nov 07, 2011 12:43 pm

Na uglu Beogradskog bataljona i Pozeske ogromne rupe uz tramvajske sine...
:kafa:
operic
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Jun 15, 2011 8:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 91
Pohvalio: 64

Postod operic » Uto Nov 08, 2011 9:35 am

prijavi beograd putu :kafa:
kiza_BB
Intermediate
Kontakt:

Postod kiza_BB » Uto Nov 08, 2011 3:59 pm

Prijavljeno.... pa da vidimo kada ce, po ko zna koji put, zatvoriti ovu raskrsnicu zbog popunjavanja rupa.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3501
Pohvalio: 657

Postod vucko » Ned Mar 11, 2012 9:18 pm

Dve godine od kako je rekonstruisana Požeška ulica »

11. Mart. 2012 | (16:57 -> 18:13), Izvor : Studio B, Komentari: 0

Prošle su dve godine od kako je otvorena rekonstruisana Požeška ulica na Banovom brdu.

Preko petlje Radnička i petlje Hipodrom sa novog mosta direktno će se moći na Banovo brdo, tačnije u Požešku ulicu, koja je pripremajući se za taj trenutak kompletno rekonstruisana pre tačno dve godine.

http://studiob.rs/info/vest.php?id=74303

A covek bi pomislio da je rekonstrukcija pozeske radjena zbog tramvajske infrastrukture :rolleyes:
Karlo del Ponte
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3223
Pohvalio: 4128

Postod Karlo del Ponte » Pon Mar 12, 2012 9:00 pm

Ако буду жуте трака бар до Раскрпетље, све им је опроштено.
Како препознати шинофобију? "Воз до Београда неће доћи", "Возови навлаче наркомане, змије, пацове", "Може само у четири стране неке забачене рупе без целовитог плана повезивања", "Шине у блендере-топионице", "Пруга је оков и зид"...
Moravac
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jun 21, 2011 12:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 574
Pohvalio: 315

Postod Moravac » Čet Mar 15, 2012 11:02 am

Po ko zna koji put se uz tramvajske šine pojavljaju kanjoni pukotine i rupčage. Ne može da se sastavi 6 meseci da se neko ne zatvori raskrsnice i "opravlja" asfalt. Pohvalno je što se neko setio da izravna onaj jedan šaht kod City hola.
Belo lice Beograda !!!
dragan44
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Sep 17, 2009 2:32 pm
Kontakt:

Postod dragan44 » Pon Jul 16, 2012 1:13 pm

2012 napisao:I dalje stoji neasfaltiran plato ispred garaza na uglu Pozeske i Trebevicke kada krenu pluskovi pesak i blato se slivaju na sine..

Brate te garaže su ispod moje zgrade, kad padne veća kiša pored moje zgrade kroz onaj parkić iznat tih istih garaža teče reka, jer je tu takav nagib da sva kiša koja padne or Kraljice Katarine i od Bazena sva voda se sliva tuda pored mojih prozora i izlazi pored istih garaža na požešku. Kad je bila REKONSTRUKCIJA Požeške ja pitao onog nadzornog organa što tu nestave rešetke, a ispod trotoara veće cevi za odvod kišnice, znaš šta mi je odbovorio, po starom srpskom ,, JEST I TO ME ZEBOLE, TO NEMA U PLANOVIMA.
Ne može da radi rekonstrukciju neko ko se nije upoznao sa stvarnim stvarima na terenu, boli radnike uvo dal će se tu slivnici zapušavati i dal će se praviti jezero na šinama na raskrsnici Požeške i Valjevske.
Smešno imamo jezera na brdu posle kiše.
Postojao je predlog pošto sma ja stari brdjanin još pre 90tih da se od raskrcice Mire Popare i Petra Lekovića napravi tunel sve do Lazarevačkog druma, čija bi osnovna funkcija bila da prihvata svu kišnicu i da je sprovodi u kanale u Makiš. Al se odustalo jer je SKUPA INVESTICIJA (nisu mogli da se dogovore koliki je čiji deo)
matoro zanovetalo
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8742
Pohvalio: 7668

Re: Rekonstrukcija Požeške ulice

Postod Вожд » Sub Avg 01, 2015 8:15 pm

Sređivali Požešku, a ona opet u - rupama
I. P. | 31. jul 2015. 22:26 | Komentara: 13

Prometna ulica pred rekonstrukcijom. Pre pet godina uloženo 800 miliona dinara

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... u---rupama
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2388
Pohvalio: 7536

Re: Rekonstrukcija Požeške ulice

Postod Ksenija » Sub Jun 10, 2017 3:02 am

Požešku su malo upristojili. Evo par snimaka iz 2015. Istina, gledala sam da izbegnem ružne prizore pa da vidimo na šta to liči.
4hb6fk.jpg
Lep tramvaj, bez šara

14lsv4o.jpg
Liči na silos ili limenku

530ho2.jpg
Trotoar opravljen :)

hvqlur.jpg
Levo soliter iz doba KAPEJOTA

Fotografija1741.jpg
Bilbord je oplemenio ambijentalnu celinu :)

Fotografija1739.jpg
Ulaz u gradski park sa kosim prilazom za dečija i invalidska kolica, pohvalno

Nije mi jasno, ko je odlučio da se umesto asfalta na trotoar zalepe i to bez imalo smisla pločice koje su vrlo brzo postale flekave pa se stiče utisak da ih je pregazio ceo vek. To su te o kojima je pisao kizaBB, odronile se na hiljadu mesta, ja prijavile one kod Doma zdravlja i brzo su ih popravili.

Mislim da je obavezno trotoare presvući dobrom podlogom, a o održavanju ispred zgrada kako (pametni) zakon nalaže da se staraju stanari. Jedno znam, šaht sigurno neću popravljati kao ni oborene stubove, zavarivati raspale kontejnere, kopati utabanu zemlju koja je zvanično zelena površina i sl.
Ко пише - о себи пише. /Волтер
Veče glomazne poezije

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”