Gornji Zemun - Autoput - Bež Kosa

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6151
Pohvalio: 11415

Re: Gornji Zemun - Autoput - Bež Kosa

Postod Гага » Pet Nov 02, 2012 11:23 pm

Ма те улице и нису баш за шетњу.
Директоре, од обавеза током недеље не могу, а викендом ме жена смара :D , те уради ово по стану те оно, а опет жена и ја треба увек да скокнемо до моје мајке да јој помогнемо око стана, пеглања, прања прозора,... не питај. Ако ухватим сат слободног времена за викенд, идем да снимим.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Ned Nov 04, 2012 11:42 pm

Данас поподне било мало слободног времена и ево слика подвожњака испод аутопута код окретнице 76 и 77, па да почнем редом.

Од саме окретнице до подвожњака има неки 20-так метара, али он се практично и не види од нараслог дивљег растиња. Има земљани утабани путић до подвожњака, а гледано овако на њега, десно је правац према аеродрому "Никола Тесла", а лево је правац према граду.
Slika
Slika

На овој слици је бетонски бункер на коме су два шахта и мало је "сакривено" од нараслог дивљег растиња. Тај бункер се налази испред подвожњака, а нешто боље се види на првој слици.
Slika

Кад се сиђе тим путићем до самог подвожњака, изненађење. Не можете да прођете нормално тј. усправно испод трака аутопута, морате да се сагнете да би прошли ! Висина од земље до доње ивице подвозја аутопута је неких 1,40 метара. На неким сликама ће те видети да су подвожњак (подвозје) и земља, додирују. На жутој табли која се види у жбуну је упозорење да је ту гасна инсталација Енергогаса. Таква иста табла је и са друге стране аутопута.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Једино где можете слободно да стојите, а да нисте сагнути кад пролазите испод, је простор између две траке аутопута. Одатле извиру дивља растиња која се могу видети кад возите аутопутем.
Slika

Идемо даље.
И кад се прође и испод друге траке аутопута исто вас сачека густо дивље растиње, бункер са два шахта и гасне инсталације. Практично се аутопут од тог дивљег растиња и не види, негде се и мало види, лишће почело да опада, а неко и сече то растиње ради дрва за грејање, почиње сезона (!), и само по звуку возила која пролазе, знате да је ту одмах саобраћајница.
Slika

Слика показује правац од аеродрома
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika

Ово је правац према граду и путићћћ да "изађете" до самог аутопута !
Slika

Мој лични утисак:
Јесте да сам се провукао испод подвожњака односно обе траке, али верујте ми, делује мало (више) непријатно. Ноћу се не бих ни под разно усудио овуда да прођем, а данас по дану (у 14:18), и некако, ма за Беобилд све :) . Иначе има овде свега и свачега, поред тога што је подвожњак ишаран (небитно је сад), има разноразног ђубрета, а богами и шприцева, игли, кашика, куртона, разноразне стаклене и пластичне амбалаже, видео сам и један новчаник (женски), али се нисам усудио да погледам (џаба било),...

Да би се изградио пролаз испод аутопута, или нека мања петља, требаће ипак доста да се и копа у дубину, да би се постигла одговарајући висина, а да би се несметано пролазило. Као што сам већ рекао, нешто слично као код подвожњака (петље) код Хитне помоћи и Икарбуса. Мало "сметају" и она два бункера са шахтовима, која су са обе стране и постављена су дијагонално у односу на аутопут.

Након дискавери "Подвожњак" авантуре :P , повратак у цивилизацију !
Почетак улице Јозе Шћурле. Ту одмах иза места сликања је окретница и подвожњак, а низ улицу ЈШ право неких 500 метара је железничка пруга, а иза пруге је Херцеговачка улица. Види се колико је улица ЈШ уска, неких 6 метара и да требало велика средства за њено проширење, за рушење кућа и откуп тих кућа и земљишта, то би по мени биле бачене паре.
Slika
picture hosting

Прошао сам данас целом том улицом, али нисам имао више места на картици у апарату за сликање. Други пут, кад будем имао времена, ћу отићи и снимити све, почетак и крај улице, почетак железничког тунела, прелаз изнад тунела, па са друге стране до Херцеговачке улице, а ту је иначе обичан земљани пут, ако се то може у опште назвати неким путем !
Улица која се види на слици, да иде лево, је исто Јозе Шћурле и тај део улице води према бившем (на жалост) Змају, где су сад маркети Рода и ДИС.

Ето, то би било то.
Pohvale za post: 6
mekbejn
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Jul 13, 2010 9:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1322
Pohvalio: 4751

Postod mekbejn » Ned Nov 04, 2012 11:50 pm

plusićććć!
Relja: Srbin je u 19. veku pronašao obrtno magnetno polje, a u 21. je izumeo parkiranje u kružnom toku.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1299
Pohvalio: 196

Postod vucko » Pon Nov 05, 2012 12:51 am

Bravo za reportazu!
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8402
Pohvalio: 3122

Postod direktor » Pon Nov 05, 2012 2:30 pm

GAGA +++ valjda ce igor skoro da vrati pluseve.Super fotke ja sam se nado da je ispust porhodniji ispod autoputa,Inace sta se desilo na kraju sa pogonima zmaja oni imaju i industrijski kolosejke ako se nevaram
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Uto Nov 06, 2012 1:09 am

Хвала свима за плусићћће.
Не знам целу ситуацију са Змајем, али сад сам у недељу видео да нема индустријског колосека. Шине исечене, бар оно што сам видео, остале су само на једном делу где иду преко пута који иде поред пруге Београд-Нови Сад. Као што сам рекао у фоторепортажи, следећи пут кад будем имао времена снимићу цео тај крај, који је многима непознат.
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 4:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 856
Pohvalio: 364

Postod Galeks » Uto Maj 17, 2016 5:04 pm

Гага » 04 Nov 2012 10:42 pm napisao:Почетак улице Јозе Шћурле. Ту одмах иза места сликања је окретница и подвожњак, а низ улицу ЈШ право неких 500 метара је железничка пруга, а иза пруге је Херцеговачка улица. Види се колико је улица ЈШ уска, неких 6 метара и да требало велика средства за њено проширење, за рушење кућа и откуп тих кућа и земљишта, то би по мени биле бачене паре.

Ljudi da malo aktiviram temu.
Prema planovima iz GUP-a vidimo da je i dalje ostalo da se uradi ova ulica.

Pomenuo si da bi trebalo da se radi otkup kuca i zemljista a upravo se u katastru navodi da je vlasnik zemljista nad parcelama 14486/1 i 14486/2 upravo grad Beograd.

Postoji nekoliko parcela koje su u privatnom vlasnistu, ali ne verujem da bi to bila velika suma za grad.

Ortofoto.jpg

Parcele.PNG

Da li postoji neki plan ili skica za buduci izgled ove saobracajnice, pominje li se nesto negde.
Prelistao sam temu i Belka je svojevremeno pominjao vaznost saobracajnice zbog Ikea radnje. Medjutim svesvni smo da se lokacija za Ikeu vremenom promenila.

Drugar jedan gleda kuce koje se javljaju u ponudi u poslednje vreme upravo iz te ulice, pa me zanima da nisu mozda oni dobili dojavu pa jure da pokupe lovu i da beze odatle.

Sta vi mislite?
Ћирилица :dil:
bnemanja
Novice
Pridružio se: Uto Mar 21, 2017 1:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod bnemanja » Uto Mar 21, 2017 3:49 pm

Postovani svi,

Molim Vas za pomoc.

Vidim da je Grad Beograd doneo regulacioni plan da se ulica Joze Scurle proglasi ulicom od prvog znacaja i da se prosiri na 4 trake. To znaci da se prvi red objekata sa jedne i druge strane rusi. Zivim tamo od rodjena, kuca je ucrtana u katastar, zemlja na zalost nije moja. Svaka legalizacija je ispostovana i dokumenta su predata u zadnjih 20 godina. Verujem da do promene projekta nece doci gde Vas sve molim za savet ili generalno sta se radi u praksi vezano za odredjene nadoknade ili bilo sta slicno. Ako znate nesto vezano na tu temu i kakva su mi prava i da li ih opste imam.

Ogromno hvala unapred.
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Galeks » Uto Mar 21, 2017 5:19 pm

Pozdrav i dobrodosao na forum,

Dosta zavisi na koji nacin se izgradila kuca i kako se zavrsio proces legalizacije.
Nemam puno informacija, ali drugar je hteo da kupi kucu u toj ulici, nijedan notar nije hteo da mu da potpis i da garantuje transakciju.

Nazalost to je sve sto znam, mozda neki pravnik ima vise informacija.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8402
Pohvalio: 3122

Postod direktor » Sre Mar 22, 2017 3:29 am

A cija je zemlja na kojoj si gradio ako nije tvoja da li je po zakonu o zakonjenju izvseno pravo koriscenja zemljista u pravo svojine .
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
bnemanja
Novice
Kontakt:

Postod bnemanja » Sre Mar 22, 2017 11:34 am

Hvala Vam puno na brzim odgovorima. Zemlja je drzavna. Imam kupoprodajni ugovor izmedju korisnika zemlje upisanog u katastar i mog dede iz 1960. Na zalost konverzija nije izvrsena iz razloga sto mi je deka preminuo u trenutku kad je zakon donesen, mislim kraj 2015. U sustini danas cu da pokusam da vidim da predam zahtev na konverziju u pravo svojine nek onda ide ostavinska ili kako god ... provericu sa pravnikom a iskreno i pitanje je da li cu sad uspeti nesto da uradim ...

Sto se tice legalizacije sve je predato na vreme i sve sto je trazeno. Mislim da smo u zadnjih 20-30 godine sigurno 5-6 puta predavali.

Iskreno ne verujem da ce oni menjati projekat gde meni nije jasno iz kog razloga tu moraju da budu 4 trake ali nije moja struka i mozda i ima logike za 20 godina.

Jos jednom Vam hvala puno jer sam ocajan zbog cele situacije i uopste nemam predstavu koja su nasa prava ukoliko dodje do ruse i da li mozemo da ocekujemo nadonadu i koju ... veliko hvala.
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Galeks » Sre Mar 22, 2017 11:42 am

Sto se projekta tice, da racunas na neke izmene sada, to zaboravi. Borbu usmeri ka tome da dobijes neku naknadu i obavezno se konsultuj sa pravnicima sa iskustvom u ovoj oblasti a ne bilo kojim.
bnemanja
Novice
Kontakt:

Postod bnemanja » Sre Mar 22, 2017 12:00 pm

Druze hvala puno!
sizif
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 949
Pohvalio: 553

Postod sizif » Pet Mar 24, 2017 6:32 am

Пробај да пошаљеш приватну поруку нашем члану Белки (додуше, одавно се не оглашава). Он је адвокат баш за овакве ствари.
Сизиф не одустаје!
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sub Mar 25, 2017 2:58 am

Скоро је Белка био на форуму или тачније 14. марта о.г. на теми "Градња у Блоку 63".

@БНемања, што каже Сизиф, пошаљи Белки једну ПП, сигурно ће ти одговорити. Његов мобилни ипак не могу да ти пошаљем.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sub Mar 25, 2017 5:02 am

Неколико слика дела улице Јоже Шћурле која би требало да се прошири а о којој прича @БНемања, а слике су из октобра 2016.године. Тада смо причали о продужењу линија 76 и 77 које би ишле око насеља Колонија Б Змај.

А ова улица иначе иде око целог насеља, а почиње од окретнице ове две градске линија, један крак иде право и тај крак би требало да се проширује скроз до пруге, а други крак ове улице одмах од окретнице скреће лево и иде према тц Рода и тц Дис.

Окретница и сам почетак улице Јоже Шћурле
DSCF3098.JPG
DSCF3099.JPG

После неких двадесетак метара је лево скретање те улице које је паралелно са аутопутем, и иде до тц Рода и тц Дис. Право се иде низ ту улицу према железничкој пруги.
DSCF3100.JPG
DSCF3101.JPG
DSCF3102.JPG

Овде би био крај проширења ове улице, а ту одмах је и железничка пруга. Лево на слици је исто улица Јоже Шћурла и иде паралелно са пругом до тц Техноманија и тц Змај, а ту је и окретница линије 709. Десно скретање на слици је земљани пут према железничком тунелу "Бежанијска коса".
DSCF3103.JPG

:sesir:
Pohvale za post: 1
Mirjana1975
Novice
Pridružio se: Pon Jun 19, 2017 3:44 pm
Kontakt:

Postod Mirjana1975 » Pon Jun 19, 2017 3:57 pm

Pozdrav :-),da li neko zna sta ce biti sa placevima sa druge strane bolnice,izmedju nje I ulice Marije Bursac?Po urb.planu ispada da CE to drzava da gradi nesto samo be znam kad ni sta.Ako neko ima neku informaciju bila bih zahvalna.
dragan
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sub Dec 09, 2006 8:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 137
Pohvalio: 12

Postod dragan » Pon Jun 19, 2017 4:12 pm

bnemanja » 22 Mar 2017 11:34 am napisao:... da li mozemo da ocekujemo nadonadu i koju ...

Najbolje da o tome pitaš Direkciju, pa kako ti oni kažu - tako će i biti.
Mirjana1975
Novice
Pridružio se: Pon Jun 19, 2017 3:44 pm
Kontakt:

Postod Mirjana1975 » Uto Jun 20, 2017 12:57 pm

Hvala na odgovoru :-)

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”