Šta je novo?

Trotoari

CTale

Novice
Učlanjen(a)
10.01.2012.
Poruke
6
Pohvaljen
2
Da li neko zna ko je nadležan za projektovanje i postavljanje trotoara?

Kako građanin može da predloži postavljanje trotoara tamo gde ga nema ali je više nego potreban?

Ako je bitno - opština Rakovica je u pitanju, naselje Vidikovac, konkretno ugao ulica Bože Jeremića i Vidikovačkog venca, a našlo bi se još napraviti u neposrednoj okolini.
 
Pisi opstini ,pa direkcij ,pa gradu sve ih lijepo smori pred izbore napravi peticiju fino sroci pismo kako su ugrozeni djeca ,stariji sugradjani kako investicija neiziskuje velike troskove .Bilo bi fino da stavis slike .A ako su gradjani voljni mozete ga i sami uraditi ionako beograd put ima toliko rasutog materijala po beogradu pogotovo ivicnjaka
 
Unapred me boli glava od piši-ovom-piši-onom.. Pogotovo kad prepiske traju i po 60 dana samo za dobijanje odgovora :(
 
Pa uzmite i zaspite ih zahtevima, peticijama i sl. za izgradnju trotoara.
Najlakše je reći boli me glava i ne uraditi ništa.
 
Konacno je pocela izgradnja trotoara na onom delu kod Tempa na ADi :kk:
 
Kada će početi poločavanje granitom trotoara pored staroga dvora,skupštine grada? Također granitom bi trebalo popločati Terazijsku terasu,A već se vidi da je potrebno novo poločavanje ovoga puta granitom Terazija i K.Milana. :kafa:
 
Београд на срећу (или на жалост, како год) има релативно мален ужи центар тако да би се у некој преспекриви требало отворити за гранит :kafa:
 
Granit???Od kojih para.A i to je teorijski nemoguce dok postoji firma MN loznica.
 
Нису могли да поплочају трамвајске баштице у Париској/Тадеуша код самог Калемегдана...о каквом ми граниту причамо....да није било притиска јавности бехатонирали би све попречне улице око Кнеза.
 
Лепо су поплочане попречне улице које излазе на цара Душана. Неке црвене "плочице" (нзм како да се изразим :D), а где нису могли да их уклопе, стављали су по мало калдрме. Много боље од асфалта којим је окован цео Београд! Одвратно! :rant: Замислите асфалтиране тротоаре у булевару :rolleyes: па не иде :mad:
 
vucko":i5efh8lq je napisao(la):
Granit???Od kojih para.A i to je teorijski nemoguce dok postoji firma MN loznica.
Слажем се за паре, зато и додах у некој преспективи ако би се могло одвојити за луксуз ја мислим, крајње субјективно, да би гранит био најбоље решење.
 
У некој перспективи цео Горњи Дорћол треба да се поплоча калдрмом, а тротоари гранитом...
 
Targo telekom je ubacio svoj optički kabl u trotoare oko Fontane i šire. Ružno izgleda, ali očigledno ne postoji trenutno bolje rešenje (osim da se svi trotoari i ulice raskopaju i sve NBGD instalacije odrade od početka.

DSCF9328.jpg


IMG_1655.jpg


IMG_1657.jpg


IMG_1661.jpg


IMG_1726.jpg
 
ZA!Kupovinu mašine... ;) zapravo nekoliko.. :kafa:
 
да ли неко зна како то функционише? какву подлогу захтева? претпостављам да треба да стоји у неком кориту да ли је то ово што машина спутшта? да ли треба да се корито некако анкерује у земљу?
 
Ne znam sta da mislim o ovakvoj automatizaciji rada. Ova masina zamenjuje 5-6 ljudi. Ako je plan da se poplacaju svi trotoari na jednoj opstini, verovatno se isplati. Ipak treba i dovesti tu masinu na lice mesta.

Cinjenica je da se sve vise masine zamenjuju coveka, a sta da rade onda ti ljudi koji ostaju bez posla? Cini mi se da je za ovakvu Srbiju, bolje da se manemo masina za ovakve poslove i da uposlavamo "sljakere".

Vrlo su mi podeljenja misljenja o ovakvim spravama...
 
Izgleda da u Batajnici čekaju kupovinu te mašine
vec skoro dva meseca kako su duž glavnog puta razrovani trotorari i nikako da ih završe
verovatno je zapelo na carini :laugh: :lool: :laugh:
 
Ако мислиш на главну улицу - већи део је завршен. ;)
Тачно је да им баш дуго треба. Један делић су тек ових дана раскопали. Мада, кад се сетим колико је све то трајало у Земуну пре неколико година, ово ће да заврше у септембру. :D
 
Da mislim na glavnu ulicu - o g r o m a n deo nije završen

Nekih 100-200 metara od dvostranih par kilometara te ,,ulice,, je asfaltiran
veci deo je postavljena podloga od ,,gubog betona,,
manji deo ima samo nabijen šoder a na nekim mestima je izrovana zemlja

Stanje cele trase sasvim lepo ilustruje stanje raskrsnice ,,centra,, Batajnice
gde sve navedene faze mogu se se videti na različitim stranama iste
a gotovo su ZAMRZNUTI radovi

Autobusko stajalište kod novog nadvožnjaka obilaznice, nedeljama izgleda kao krater nakon eksplozije

Takodje ,,staro,, uključenje na novi NS put postoji ,
skinut je samo asfalt i saobracajnim znacima se primoravaju vozači da koriste uključenje
koje je pre bilo samo za izlaz

Takvo Zamrznuto stanje predugo stoji i pravi saobracajni haos umesto da se privremeno osposobi
kako bi što manje ometao normalni život
što po svemu sudeći nadležne boli du #&% e pod izgovorom
(ne )očekuje se jednog dana nastavak radova :rant:
 
astrodule":21gizvwp je napisao(la):
Ne znam sta da mislim o ovakvoj automatizaciji rada. Ova masina zamenjuje 5-6 ljudi. Ako je plan da se poplacaju svi trotoari na jednoj opstini, verovatno se isplati. Ipak treba i dovesti tu masinu na lice mesta.

Cinjenica je da se sve vise masine zamenjuju coveka, a sta da rade onda ti ljudi koji ostaju bez posla? Cini mi se da je za ovakvu Srbiju, bolje da se manemo masina za ovakve poslove i da uposlavamo "sljakere".

Vrlo su mi podeljenja misljenja o ovakvim spravama...
Svaki tehnicki napredak koji oslobadja ljude teskog fizickog rada je potreban i nezaustavljiv.

Jos bolje bi bilo kada bi jos vise zamenio ljudi jer bi to znacilo da se ti ljudi ne bi mucili da bi zaradili svoju koru hleba.

I onda cemo polako dodji to problema nezaposlenosti koji je neminovan u kapitalizmu usled automatiazacije,zato je i socijalizam jedino resenje za drustvo.

Izvinjavam se zbog skretanja sa teme.

da ponovim,super za masinu,da sam ja neki glavonja u nekoj gradskoj upravi kupio bih 3 komada vec nocas,ali necemo gledati taj film skoro kod nas dok se ne promene uslovi u drustvu,pogotovu politicki ;)
 
I ja sam svestan da tehnologiju ne mozes zaustaviti i da se javlja problem nezaposlenosti.

Spominjao sam i na nekim drugim temama - asfalt bih potpuno izbacio iz parkova, sa kejova i sa svih povrsina gde idu samo pesaci (trotoara takodje). U mojoj viziji moga grada, ovakve masine bi bile sjajan dodatak mehanizaciji...
 
Vrh