Unifikacija naziva ulica u Beogradu

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5267
Pohvalio: 10309

Re: Unifikacija naziva ulica u Beogradu

Postod Гага » Sre Sep 16, 2015 1:14 am

solecar napisao:Šta je potrebno i gde mogu da saznam kako može da se dostavi predlog za promenu naziva ulice?

Комисији за доделу имена улица, погледај на сајту града Београда
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 749
Pohvalio: 1041

Postod solecar » Sre Sep 16, 2015 2:04 pm

Da li može neki link , jer nikako ne mogu da ih nađem.
Slika
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5267
Pohvalio: 10309

Postod Гага » Čet Sep 17, 2015 1:32 am

Та комисија је под Секретаријатом за културу:

Slika

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1996

А налазе се на Тргу Николе Пашића 6 тј. овде: https://www.google.rs/maps/@44.8123032, ... !1e1?hl=sr

Slika

За број телефона види преко 11811
Pohvale za post: 1
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 376
Pohvalio: 839

Postod Kokos » Čet Sep 17, 2015 3:20 pm

vucko napisao:8 Beogradskih ulica u Beogradu genijalno.

Ja sam nekada pročitao ta je takvih oko 15, verovatno zavisi šta se sve računa pod Beograd...
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Pet Sep 25, 2015 9:41 pm

Sve što spada u ove nove 4 zone je teritorija Beograda. Na planu plus kaže da ima 22 Beogradske.
Borča , Ovča , Dobanovci , Dražanj , Grocka , Kaluđerica (2 ulice) , Pudarci , Ritopek , Rušanj (više ulica sa delovima i prilazima) , Sremčica , Ugrinovci , Umčari , Veliko selo , Vinča , Vrčin , Vračar i Zemun.
Slika
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2133
Pohvalio: 10763

Postod Somi303 » Sub Sep 26, 2015 8:07 am

Заклопача сама има три комада..
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Uto Jul 05, 2016 9:52 pm

Slažem se sa ovim čovekom , i držim palčeve da bude nešto od ovoga , iako su šanse manje od 1‰. Pogotovu što smo već promenili ime Lazarevačkom drumu , a po zakonu gradske opštine , u šta spadaju NBG i Čukarica , ne smeju da imaju iste nazive ulica.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/beogra ... ce/tkm6j8e
Slika
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Čet Jan 05, 2017 12:15 am

Interesuje me da li postoji još nešto (neki sajt) poput infograd.rs , gde je moguće videti kućne brojeve zgrada , bez da mora da se ukucava u pretragu , kao što je slučaj sa planplus.rs? Potrebno mi je za područje Beograda. Takođe , da li neko zna da li sajt infograd.rs nije u funkciji zbog neplaćanja hostinga ili je nešto drugo u pitanju? Započeo sam rad na predlogu za promenu naziva ulica (uglavnom dupli nazivi ulica , ulice gde više fizički zasebnih ulica ima isti naziv , kao i (uglavnom delove ulica) gde su pojmovi ili ličnosti sa EX - YU prostora koji nisu toliko bitni), za početak na mojoj opštini. Iznenadio sam se kada sam video da pojedine ulice imaju nazive po selima u Makedoniji , Hrvatskoj , BIH ... ili da pojedine ličnosti iz pomenutih zemalja imaju svoju ulicu koja je fizički više zasebnih ulica ili neka dugačka ulica , a da dosta naših zaslužnih građana ili imaju neke sokake ili uopšte nemaju ulicu ... Jedino su ljudi iz moje opštine (Savski venac) odgovorili da im pošaljem elektronskim putem i dali mejl , a da će oni da proslede nadležnoj instituciji , dok su me u svim drugim opštinama gde sam se informisao , odjebali (na fin ili grub način) , iako nisam prilikom pisanja opštinama , spominjao da li sam stanovnik njihove opštine ili ne. Trenutno sam na pola posla , jer me koči nefunkcionisanje infograd.rs.
Slika
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1193
Pohvalio: 186

Postod vucko » Čet Jan 05, 2017 12:57 am

Da li znate kako su rešili svoj problem dupliranih ulica i BB adresa u Hrvatskoj? Zbog pritiska EU su napravili registar pri katastru koji se stra da nema BB brojeva niti da se ulice dupliraju. To je potrebno i nama. Samo u Beogradu ima 8 Beogradskih ulica...
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
astrodule
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1973
Pohvalio: 462

Postod astrodule » Čet Jan 05, 2017 1:01 am

Wego.here.com ti može pomoći.
Desni klik na zgradu ti govori koji je broj.
Skoro sam siguran da su u prethodnoj verziji bili vidljivi brojevi pri najvećem zumu, ali sada radi samo ova fora sa desnim klikom.

Poslato sa telefona
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
loyola
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 777
Pohvalio: 764

Postod loyola » Čet Jan 05, 2017 1:13 am

Sto se tice brojeva, plan plua i google maps su katastrofa. Milion puta sam se napesacio verujuci mapi. Infograd je super ali na mobilnom je katastrofa jer nije optimizovan sajt i nema aplikaciju (bar za iOS)
#samojako da pobedimo #napreDNO
astrodule
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod astrodule » Čet Jan 05, 2017 1:36 am

here wego je odlična (besplatna) platforma (web, andorid, ios) i radi offline na mobilnom.
Duletov blog
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Čet Jan 05, 2017 2:13 am

vucko » January 5th, 2017, 12:57 am napisao:Da li znate kako su rešili svoj problem dupliranih ulica i BB adresa u Hrvatskoj? Zbog pritiska EU su napravili registar pri katastru koji se stra da nema BB brojeva niti da se ulice dupliraju. To je potrebno i nama. Samo u Beogradu ima 8 Beogradskih ulica...

Na ovaj potez sam se odlučio upravo iz razloga što živim u ulici sa duplim nazivom , pa mi se vrlo često dešava da ako nešto poručujem , da ode na drugu opštinu koja ima istu tu ulicu. Zbog toga sam morao da naglašavam ljudima da mi prilikom slanja , na paketu naglase i opštinu. Čak sam imao i problema prilikom dopremanja tehničke robe iz radnji , jer se dešavalo da me vozači napušavaju zato što neko njihov nije odradio posao (ovo pričam za slučajeve kada sam napomenuo da napišu i koja je opština). Nažalost , moju ulicu neću predložiti , zato što čekam da isteknu tri godine od smrti... Možda grešim , ali jedino za Beograd znam da važi pravilo da moraju da prođu tri godine od smrti nekoga da bi mogao da predložiš da ulica po njemu dobije ime , jer kako kažu "glavonje" , mora da prođe određena istorijska distanca , a čini mi se da sam pročitao da u pojedinim drugim gradovima mora da se čeka samo godinu dana.

P.S.
Zaboravih da dodam i neimenovane ulice , ulice Nova XX (Pinosava i Zuce kompletno odrađeni tako) i ulice koje imaju po "milion delova" u nazivu (poput Ugrinovačkog puta i Batajničkog druma), kojima takođe predlažem promenu (imenovanje).
Slika
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Čet Jan 05, 2017 2:40 am

astrodule » January 5th, 2017, 1:01 am napisao:Wego.here.com ti može pomoći.
Desni klik na zgradu ti govori koji je broj.
Skoro sam siguran da su u prethodnoj verziji bili vidljivi brojevi pri najvećem zumu, ali sada radi samo ova fora sa desnim klikom.

loyola » January 5th, 2017, 1:13 am napisao:Sto se tice brojeva, plan plua i google maps su katastrofa. Milion puta sam se napesacio verujuci mapi. Infograd je super ali na mobilnom je katastrofa jer nije optimizovan sajt i nema aplikaciju (bar za iOS)

Hvala za info astrodule. Najmanji mi je problem da kliknem na zgradu , nego da po sto puta kucam brojeve ulica na planu plus , dok ne dobijem prvi registrovan broj ulice. A prosto je za ne poverovati koliko imamo ulica gde brojevi ne kreću od 1 i 2. A zanimljivo je da se u pretrazi uopšte ne pojavljuje sajt koji si pomenuo.
Plan plus i google maps su odlični da mi okvirno pomognu gde se nalazi određeni broj ulice koja mi je potrebna , jer nikad mi se nije desilo da se napešačim zbog toga , ali kao što rekoh , za ovo moje baš i nisu najbolji.
Bitno mi je da što preciznije dam smernice ljudima koji odlučuju , sa sve mapom i brojevima ulice (tamo gde je potrebno) , kako ne bi mogli da me odjebu zbog navodno neprecizno datih odrednica. A pretpostavljam da će se zabezeknuti koliko je profesionalno urađeno , kao što su se ovi iz DJP na dostavljene predloge. :)
Ako makar nešto prihvate , biću zadovoljan.
Slika
Bukira
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 03, 2015 9:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2721
Pohvalio: 1072

Postod Bukira » Čet Jan 05, 2017 12:01 pm

solecar » Sre Jan 04, 2017 11:15 pm napisao:Takođe, da li neko zna da li sajt infograd.rs nije u funkciji zbog neplaćanja hostinga ili je nešto drugo u pitanju?
....
Trenutno sam na pola posla, jer me koči nefunkcionisanje infograd.rs.

Sajt infograd.rs radi, proveri još jednom.
infograd.jpg
infograd.jpg (94.96 KiB) Pogledano 1028 puta
Bukira
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 03, 2015 9:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2721
Pohvalio: 1072

Postod Bukira » Čet Jan 05, 2017 12:24 pm

astrodule » Čet Jan 05, 2017 12:01 am napisao:Wego.here.com ti može pomoći. Desni klik na zgradu ti govori koji je broj.

here wego je odlična (besplatna) platforma (web, andorid, ios) i radi offline na mobilnom.

Mobilna aplikacija za iOS nažalost ne prikazuje kućne brojeve, kao ni linije javnog prevoza za Beograd. Da li se to vidi na Androidu?
astrodule
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod astrodule » Čet Jan 05, 2017 12:57 pm

Ne prikazuje ni na Androidu.

Siguran sam da sam pre viđao brojeve, e sad da li samo na web verziji ili i na mobilnom - ne mogu sa sigurnošću da tvrdim.
Duletov blog
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Čet Jan 05, 2017 5:07 pm

Sajt infograd.rs radi, proveri još jednom.
infograd.jpg

Slika
[/quote]
Proverio sam ponovo i sad mi radi preko Internet explorera ali i dalje imam beli ekran kada pokušam da pristupim preko mozille. Koristim windows 7.
Slika
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Čet Jan 05, 2017 5:09 pm

Bukira » January 5th, 2017, 12:01 pm napisao:Sajt infograd.rs radi, proveri još jednom.
Slika

Proverio sam ponovo i sad mi radi preko Internet explorera ali i dalje imam beli ekran kada pokušam da pristupim preko mozille. Koristim windows 7.
Slika
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 376
Pohvalio: 839

Postod Kokos » Čet Jan 05, 2017 5:19 pm

Jesi probao da obrišeš cookies-e?
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
Михаило
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Apr 23, 2007 1:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 622
Pohvalio: 649

Postod Михаило » Čet Jan 05, 2017 6:03 pm

solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Čet Jan 05, 2017 6:09 pm

Kokos » January 5th, 2017, 5:19 pm napisao:Jesi probao da obrišeš cookies-e?

I cookies - e sam obrisao , i resetovao firefox , i firewall podesio da mi ne blokira stranicu , čak i windows restartovao , ali ništa.
Slika
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 192
Pohvalio: 16

Postod SRBO » Pet Jan 06, 2017 5:20 pm

Сајтови од било каквих наших институција су споро ђубре, и потпуно бескорисни и не може се снаћи на њима

Поготово Геосрбија
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2133
Pohvalio: 10763

Postod Somi303 » Pet Jan 06, 2017 7:01 pm

solecar » 05 Јан 2017 01:13 am napisao:Na ovaj potez sam se odlučio upravo iz razloga što živim u ulici sa duplim nazivom , pa mi se vrlo često dešava da ako nešto poručujem , da ode na drugu opštinu koja ima istu tu ulicu. Zbog toga sam morao da naglašavam ljudima da mi prilikom slanja , na paketu naglase i opštinu. Čak sam imao i problema prilikom dopremanja tehničke robe iz radnji , jer se dešavalo da me vozači napušavaju zato što neko njihov nije odradio posao (ovo pričam za slučajeve kada sam napomenuo da napišu i koja je opština)

Као шлаг на торту долази чињеница да 90% нације не уме да адресује пошиљку како треба. Ако желиш да избегнеш ове непријатности од података мораш да наведеш: име, презиме, улицу, број, поштански број и пак.
Како да правилно адресујеш пошиљку можеш да видиш овде.
Шта је пак можеш да сазнаш овде, а свој пак можеш да нађеш овде.
А ако спадаш у велику групу људи која не зна ни свој поштански број онда ти преостаје једино да се убијеш :sesir:
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
loyola
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 777
Pohvalio: 764

Postod loyola » Pet Jan 06, 2017 10:56 pm

Pak na sajtu moras da si velike srece pa da ubodes da ti izbaci. U dosta slucajeva nece da skonta ulicu, probao i sa cirilicom i latinicom i sa kukicama i bez i jok.
#samojako da pobedimo #napreDNO

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”