Unifikacija naziva ulica u Beogradu

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 8:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 416
Pohvalio: 290

Re: Unifikacija naziva ulica u Beogradu

Postod 11030 » Pet Apr 21, 2017 6:26 pm

E Sole nisam znala da imas krug obozavalaca :kafa:

Rasipanje energije u smislu da imamo milion vecih problema od naziva...Ali ok, svako ima svoju tacku interesovanja.

Evo ja imam predlog za neki novi bulevar, neka bude Srpskih izdajnika, moze i jedan od ovih sto ce proci kroz BnV.
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 751
Pohvalio: 1045

Postod solecar » Pet Apr 21, 2017 7:12 pm

Svako ima svoju tačku interesovanja , kao što je recimo dolazak na ovaj sajt i trošenje energije na komentarisanje kako imamo milion većih problema od ovog ili onog , umesto da počne da troši energiju na rešavanje milion tih većih problema. :)
Ja recimo , konkretno imam problem upravo zbog toga što mi je ulica jedan od "duplikata" , pa mi se često dešava da kada nešto poručujem ono ode u skroz drugi deo grada , pa na kraju roba putuje dva dana , umesto jednog. Isto trako i dokumenta su na dva različita naziva ulice , zavisno od toga kako koja institucija zove čoveka po kome mi ulica nosi naziv.
A ti "obožavaoci" koje imam , bolje da ih i nemam. Ko ima "sreće" da taj tip obožavalaca "zapati" , teško da može da ih se "ratosilja".
Slika
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Pet Apr 21, 2017 11:06 pm

Kako ti znas sta ja radim i na sta moje vreme i energija odlazi? Sta te je toliko pogodio moj komentar koji cak ni tebi licno nije bio upucen, vec svima (ne sa foruma nego generalno, jer ovo citaju i ti sto odlucuju o ulicama npr.) koji prosipaju iz supljeg u prazno? Opusti se i srecno u promeni imena tvoje ulice.
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Sub Apr 22, 2017 2:14 am

Ja sam to više u šali rekao , zato sam i stavio onaj smajli. A generalno , smeta mi što se sve više , ne samo ovde , provlači komentar tipa "imamo milion vecih i bitnijih problema od ..." i to u 99% posto od strane ljudi koji ništa značajnije u životu nisu odradili od pisanja pomenutog komentara. Smatram da svako ko od nas uradi makar jednu stvar , nebitno na njenu veličinu i stepen bitnosti , kao ni način na koji je to uradio , kako bi poboljšao život u svom okruženju , da je uradio sasvim dovoljno u rešavanju tog miliona , jer koliko god se takve stvari činile malim i beznačajnim , na kraju , kad se skupe na gomilu , dobije se pristojna cifra.
Slika
Pohvale za post: 1
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5290
Pohvalio: 10318

Postod Гага » Ned Apr 23, 2017 1:49 am

solecar » 21 Апр 2017 07:12 pm napisao:Ja recimo , konkretno imam problem upravo zbog toga što mi je ulica jedan od "duplikata" , pa mi se često dešava da kada nešto poručujem ono ode u skroz drugi deo grada , pa na kraju roba putuje dva dana , umesto jednog.

@Соле, можда не би било лоше да кад нешто наручујеш или слично, да онда поред адресе ставиш и број твог ПАК-а (Поштански адресни код). Тај шестоцифрени број сигурно имаш, сви смо га добили пре пар година и он замењује поштански број.
praguc
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 3:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 55
Pohvalio: 118

Postod praguc » Ned Apr 23, 2017 6:04 am

Bumbarevo brdo » 21 Apr 2017 04:26 pm napisao:
11030 » Pet Apr 21, 2017 9:54 am napisao:Ali Endija Vorhola zaboga!?

:kk:
Davanje ulice najobicnijem perverznjaku je dno dna, i dokaz da i ovde vlada gej lobi. A ponosita srbija kleci na kolenima i ...

Endi Vorhol je jedan od najuticajnijih svetskih umetnika iz oblasti pop arta, a ovo da li je bio gej ili nije je apsolutno nebitno i svodi se na komentar na nivou kurira i informera... Mada ako ponosna Srbija kleci na kolenima, a ti vec spomenu Vorhola... pa izvuci sam zakljucak sta sledi.

O i da, gej lobi ne postoji, to je glupost koja se plasira kako bi se opravdali sopstveni neuspesi (kao i crnogorski, bosanski, beogradski i svi drugi lobiji).
Ovo nije moj luksuz, ovo nije moj style, i kad krene down, ja osjećam se high ;)
Pohvale za post: 2
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Ned Apr 23, 2017 11:14 am

Svakako nije u rangu umetnika koji zasluzuje toliku ulicu, niti je zaduzio Srbiju ili grad, pa ni svet da bi jedna od najvecih ulica Cukarice nosila njegovo ime. Recimo Dostojevski ima isto ulicu na Cukarici, ali neki corsokak. Sama cinjenica da su pre par godina Lazarevacki drum preimenovali u Marsala Tolbuhina (koja je vec postojala u tom trenutku na drugoj lokaciji u Bg) pa je preimenovali u Endija Vorhola govori o kvalitetu ljudi koji o tome odlucuju. Sta je falilo Lazarevackom drumu?
Дошљак
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1547
Pohvalio: 3656

Postod Дошљак » Ned Apr 23, 2017 1:16 pm

Кажем ја лепо дилетанти. Озбиљни људи би прво сели, направили пресек стања, погледали како се која улица звала кроз историју, које су мењале називе после 45. а које после 90их, да се види где постоје дупликати, где постоје нелогичности попут расцепканих улица, или улица које би заједно могле да чине једну целину, као и улица новопројектованих и сл. Онда би направили ту "сечу", па би погледали какво је стање после тога, где шта још фали, да ли постоји у плану укидање неких улица, или изградња неких нових саобраћајница и улица, па онда да погледају које су нрп. знамените личности или догађаји или географски појмови остали ускраћени за улице... А не овако како им се ћефне и како се некоме "дигне" па да мењају.
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Ned Apr 23, 2017 1:58 pm

Дошљак » April 23rd, 2017, 1:16 pm napisao:или улица које би заједно могле да чине једну целину

Da li si mislio na nešto poput: Bulevar Vojvode Bojovića , Cara Dušana , Džordža Vašingtona , 27. marta , Kraljice Marije ... ili Beogradska , Starine Novaka , Zdravka Čelara , Mitropolita Petra ... Ili recimo Mije Kovačevića i Ruzveltova? Što se tiče drugog primera , tu planiraju da daju delu Beogradske ulice i delu Starine Novaka ime po nekom profesoru sa Pravnog fakulteta.
Inače , slažem se sa svime što si rekao. Kamo lepe sreće da tako rade. Pre izvesnog broja godina su spominjali da će sve duplikate da izbrišu , a od toga osta samo mrtvo slovo na papiru. Duplikati stoje , kao i neimenovave ulice i parkovi , dok ulice , parkovi i trgovi koji zaista nemaju nikakvu potrebu da menjaju svoje ime , redovno menjaju. Šta je falilo da Finansijski park ostane da se zove tako , kada nikome nije smetao taj naziv? Što mora Gavrilo Princip da ima svoju ulicu , park i bistu? Zašto pojedincima pridavati preveliki značaj , a drugima ili ne dati ništa ili im dati neko sokače , koje ili ima samo jedan kućni broj ili ni toliko (jer je praktično prolaz između dve ulice).
Slika
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Ned Apr 23, 2017 2:03 pm

Što se tiče Endija Vorhola , najveća glupost je , ne ulazim u to koliko je i da li je uopšte zadužio Beograd , Srbiju ili svet , pa da mora da ima toliku ulicu u gradu ili uopšte da ima ulicu , što su prilikom promene ulice ostavili naziv dela ulice "Lazarevački drum 2. reda". A inače planiraju i da mu dignu spomenik ili bistu.
Slika
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Ned Apr 23, 2017 2:11 pm

Гага » April 23rd, 2017, 1:49 am napisao:@Соле, можда не би било лоше да кад нешто наручујеш или слично, да онда поред адресе ставиш и број твог ПАК-а (Поштански адресни код). Тај шестоцифрени број сигурно имаш, сви смо га добили пре пар година и он замењује поштански број.

O tome sam već pisao. Problem je što nam nisu sve pošte modernizovane , te nemaju mogućnost korišćenja PAK - a. Zato sam počeo da kada se dogovaram o slanju nekog paketa , da napominjem ljudima da stave i naziv opštine , te tako imam manje problema. Nažalost , kod nas još uvek postoje ljudi koji ne razumeju šta im pričam , te mi pošalju onako kako su navikli , što bi rekli , po starinski.
Slika
Дошљак
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Дошљак » Ned Apr 23, 2017 2:25 pm

solecar » Нед Апр 23, 2017 12:58 pm napisao:
Дошљак » April 23rd, 2017, 1:16 pm napisao:или улица које би заједно могле да чине једну целину

Da li si mislio na nešto poput: Bulevar Vojvode Bojovića , Cara Dušana , Džordža Vašingtona , 27. marta , Kraljice Marije ... ili Beogradska , Starine Novaka , Zdravka Čelara , Mitropolita Petra ... Ili recimo Mije Kovačevića i Ruzveltova? Što se tiče drugog primera , tu planiraju da daju delu Beogradske ulice i delu Starine Novaka ime po nekom profesoru sa Pravnog fakulteta.
Inače , slažem se sa svime što si rekao. Kamo lepe sreće da tako rade. Pre izvesnog broja godina su spominjali da će sve duplikate da izbrišu , a od toga osta samo mrtvo slovo na papiru. Duplikati stoje , kao i neimenovave ulice i parkovi , dok ulice , parkovi i trgovi koji zaista nemaju nikakvu potrebu da menjaju svoje ime , redovno menjaju. Šta je falilo da Finansijski park ostane da se zove tako , kada nikome nije smetao taj naziv? Što mora Gavrilo Princip da ima svoju ulicu , park i bistu? Zašto pojedincima pridavati preveliki značaj , a drugima ili ne dati ništa ili im dati neko sokače , koje ili ima samo jedan kućni broj ili ni toliko (jer je praktično prolaz između dve ulice).

Баш на те примере сам и мислио (исто и Toшин бунар-Земунска-Војвођанска може да буде један велики булевар). Мени исто смета фаворизовање одређених особа и потреба да се нпр. нека улица назове по некој особи зато што је ту радила/живела и сл. Овом проблематиком се нико није бавио темељно, а ту има велики број ствари које треба изанализирати пошто је Београд јако специфичан град са бурном историјом, те се не могу исто посматрати нпр. Земун и Гроцка који су се самостално развијали у односу на остатак града.
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 380
Pohvalio: 847

Postod Kokos » Ned Apr 23, 2017 6:46 pm

Pitam bez trolovanja. Da li lakše nalazite adresu u recimo Džordža Vašingtona 23 ili Bulevar kralja Aleksandra 95?
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
Дошљак
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Дошљак » Ned Apr 23, 2017 7:33 pm

Mени је лакше кад знам да је у једној линији једна улица, а искрено нисам сигуран где нпр. почиње Џорџа Вашингтона.
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Pon Apr 24, 2017 2:24 am

Kokos » April 23rd, 2017, 6:46 pm napisao:Pitam bez trolovanja. Da li lakše nalazite adresu u recimo Džordža Vašingtona 23 ili Bulevar kralja Aleksandra 95?

Lakše mi je da nađem u Bulevaru , zato što on ima maltene sve brojeve u glavnoj ulici , za razliku od recimo Ustaničke gde postoje i paralelne ulice sa glavnom. Što se tiče Džordža Vašingtona , to nikad misam znao odakle tačno počinje. Eto recimo , tek od nedavno sam "provalio" da Cara Dušana počinje od Tadeuša Košćuškog ...
Naprimer , nije mi problem da se snalazim po Novobeogradskim blokovima , ali da me pitaš gde se nalazi određeni broj određene ulice , ne bih znao da ti kažem , niti da te uputim , jer recimo zgrada do zgrade , jedna se vodi na jednu ulicu , a druga na drugu.
Slika
Drakche
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 502
Pohvalio: 753

Postod Drakche » Pon Apr 24, 2017 6:51 am

11030 » 23 Apr 2017 10:14 am napisao:Svakako nije u rangu umetnika koji zasluzuje toliku ulicu, niti je zaduzio Srbiju ili grad, pa ni svet da bi jedna od najvecih ulica Cukarice nosila njegovo ime. Recimo Dostojevski ima isto ulicu na Cukarici, ali neki corsokak. Sama cinjenica da su pre par godina Lazarevacki drum preimenovali u Marsala Tolbuhina (koja je vec postojala u tom trenutku na drugoj lokaciji u Bg) pa je preimenovali u Endija Vorhola govori o kvalitetu ljudi koji o tome odlucuju. Sta je falilo Lazarevackom drumu?

Ne fali nista, najdrazi nazivi ulica su mi oni koji u sebi imaju geografske i prirodne pojmove, tipa gradovi, planine, biljke.
Ulice sa imenima istorijskih licnosti su uvek pod nekim znakom pitanja, pogotovu ako imaju veze sa politikom. Cak i pisci i umetnici. Siguran sam da je Momo Kapor zasluzio svoj kutak u gradu, ali mi se tip ideoloski totalno gadio.

Sto se Varhola tice, takodje nije stvar u tome da li je zasluzio, malo mi je paradoksalno da dobije svoju ulici u gradu gde su narodni muzej i muzej savremene umetnosti jos uvek zatvoreni.
Ne znam sto su tako zapeli sa tim Varholom.
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2025
Pohvalio: 3285

Postod JohnnyLee » Pon Apr 24, 2017 7:08 am

solecar » 24 Апр 2017, 02:24 napisao:ali da me pitaš gde se nalazi određeni broj određene ulice , ne bih znao da ti kažem , niti da te uputim , jer recimo zgrada do zgrade , jedna se vodi na jednu ulicu , a druga na drugu.

зато је супер ово што су урадили у Блоку 21
20160831_115028_1600x900.jpg
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
Pohvale za post: 3
stf
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5390
Pohvalio: 1257

Postod stf » Pon Apr 24, 2017 7:50 am

Дошљак » 23 Апр 2017 06:33 pm napisao:Mени је лакше кад знам да је у једној линији једна улица, а искрено нисам сигуран где нпр. почиње Џорџа Вашингтона.

Мене је једном на углу Таковске и Џорџа Вашингтона/27 марта саватала нека туристкиња да ме пита за Цара Душана ... након објашњења имала је фацу "кога ти овде зајебаваш" ...

...
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Bumbarevo brdo
Intermediate
Pridružio se: Sre Jun 01, 2016 2:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 237
Pohvalio: 138

Postod Bumbarevo brdo » Pon Apr 24, 2017 9:32 am

praguc » Ned Apr 23, 2017 5:04 am napisao:
Bumbarevo brdo » 21 Apr 2017 04:26 pm napisao:
11030 » Pet Apr 21, 2017 9:54 am napisao:Ali Endija Vorhola zaboga!?

:kk:
Davanje ulice najobicnijem perverznjaku je dno dna, i dokaz da i ovde vlada gej lobi. A ponosita srbija kleci na kolenima i ...

Endi Vorhol je jedan od najuticajnijih svetskih umetnika iz oblasti pop arta, a ovo da li je bio gej ili nije je apsolutno nebitno i svodi se na komentar na nivou kurira i informera... Mada ako ponosna Srbija kleci na kolenima, a ti vec spomenu Vorhola... pa izvuci sam zakljucak sta sledi.

O i da, gej lobi ne postoji, to je glupost koja se plasira kako bi se opravdali sopstveni neuspesi (kao i crnogorski, bosanski, beogradski i svi drugi lobiji).

Ooo pa sad imamo i gej botove.
Endi vorhol je uticajan 'umetnik' samo i iskljucivo unutar gej krugova i NIGDE VISE.
Citav svet funkcionise po principu lobiranja, pa je izjava da gej lobi ne postoji upravo krunski dokaz da je u pitanju botovski komentar.
A ponosita srbija kleci na kolenima, i radi to sto ti zamisljas, bas zbog politickog silovanja cime je pod pritiskom sve jaceg gej lobija dodeljena ulica najobicnijem PERVERZNJAKU. Dva najveca 'ostvarenja' ovog 'umetnika' su 'filmovi', prvi punih 6 SATI snima coveka kako spava i to je citava radnja filma, dok u drugom filmu se pola sata snima faca coveka koji prima oralni seks, od drugog muskarca naravno, i to je takođe citava radnja 'filma'. DNO DNA.
Citav njegov 'umetnicki' opus se svodi iskljucivo na cinjenicu da je covek bio peder.
PS
Peder inace NIJE uvredljiv izraz, (isto kao sto nije ni siptar), postoji u svim starijim recnicima, a i sama psihicka devijacija se naziva pederastija.
A da ne bih dobio neku od poznatih etiketa, moram da kazem da me apsolutno ne interesuje sta ljudi rade unutar svoja cetiri zida, ali FORSIRANO javno promovisanje i NAMETANJE ovakvih pojava, se kosi sa tradicijom i vrednostima vecinskog naroda ovde.
Trolebus ili troleJbus, druže kolektore?
Prazna limenka najviše zveči, druže kolektore!
Trolofobija je bolest - zahteva lečenje!
Beo-Zoo-Konc-Logor - Vrt tuge i beznađa!
Bumbarevo brdo
Intermediate
Kontakt:

Postod Bumbarevo brdo » Pon Apr 24, 2017 10:25 am

solecar » Ned Apr 23, 2017 12:58 pm napisao:Što mora Gavrilo Princip da ima svoju ulicu , park i bistu?

Mlada usijana glava, ali veliki borac za oslobođenje svog naroda od OKUPATORA.
Sarajevski atentat svakako nije povod za veliki rat (koji se među velikim silama davno pre toga spremao), vec samo dobar izgovor.
Pre ulaska na forum valja malo i procesljati istoriju, pa se ne bi ostavljali infantilni komentari.
Bumbarevo brdo
Intermediate
Kontakt:

Postod Bumbarevo brdo » Pon Apr 24, 2017 10:44 am

Kokos » Ned Apr 23, 2017 5:46 pm napisao:Pitam bez trolovanja. Da li lakše nalazite adresu u recimo Džordža Vašingtona 23 ili Bulevar kralja Aleksandra 95?

Sa ovakvom logikom i ako smo bas toliko nesposobni, naziv ulice bi trebao da bude od prvog do sledeceg coska. I na svakom cosku novi naziv.
Svako ko malo ukljuci mozak zna da npr BKA 420 nije kod pravnog, brojevi najcesce rastu od centra ka periferiji, desno par, levo nepar.
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Pon Apr 24, 2017 2:03 pm

JohnnyLee » April 24th, 2017, 7:08 am napisao:
solecar » 24 Апр 2017, 02:24 napisao:ali da me pitaš gde se nalazi određeni broj određene ulice , ne bih znao da ti kažem , niti da te uputim , jer recimo zgrada do zgrade , jedna se vodi na jednu ulicu , a druga na drugu.

зато је супер ово што су урадили у Блоку 21
20160831_115028_1600x900.jpg

Slika

:kk: E kad bi tako bilo svuda po NBG , bilo bi mnogo lakše. Jedina zemerka je što nisu stavili gde se trenutno nalaziš , na kojoj tački u bloku.
Slika

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”