Stari savski most - Most Miladina Zarica

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Gde sa Starim savskim mostom?

Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama
90
34%
Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom
35
13%
Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom
96
36%
Neka druga gradska lokacija
26
10%
Most treba da ide u staro gvožđe
10
4%
Ne znam
7
3%

Ukupno glasova: 264
ГЛАС ПРИРОДЕ
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Avg 08, 2015 2:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 584
Pohvalio: 504

Re: Stari savski most - Most Miladina Zarica

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Sre Okt 16, 2019 2:26 pm

Zuma » Сре Окт 16, 2019 1:01 pm napisao:Zastarelost i dotrajalost mosta prestaje da bude validan argument kad se shvati da to važi samo za trenutni nivo opterćenja. On je takav samo za OVU sadašnju namenu. Kad se ukloni sav automobilski i tramvajski saobraćaj, pa postane samo pešački most, odjednom je ponovo sasvim dobar i primeren jednom TAKVOM, drastično manjem opterećenju. Tako da je gradnja novog mosta pored njega očigledna i najbolja opcija. Dobijamo dva mosta umesto jednog, izbegavamo troškove rušenja, premeštanja i ponovnog podizanja postojećeg, i nema prelaznog perioda haosa u gradu. Matematika dobitaka i gubitaka je sasvim jednostavna.

Али се у том случају не би видео нови мост. Нови мост за нову Савамалу. Има и још један разлог који стоји као терет из прошлости...
На који начин изглед Калемегдана, Ушћа, Аде, обала и других природних целина може да се унапреди ? Ако знате - пошаљите ми поруку !
Novice
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 5:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14
Pohvalio: 6

Postod avatar_one » Sre Okt 16, 2019 3:36 pm

avatar_one » 15 Oct 2019 09:01 pm napisao:
Lord » 13 Oct 2019 10:42 pm napisao:
dragan » 13 Oct 2019 07:00 am napisao:...
Ideja je da se ispod Savskog mosta u parku Ušće nađu galerije i ugostiteljski objekti, po uzoru na Central park u Njujorku.
...

Gde je u Central parku most ispod koga se umesto vode nalaze ugostiteljski objekti ?

To što je rekao, zapravo je mislio na njujorški High Line park, koji se nalazi na očuvanom delu stare pruge i sjajno je urađen, sa pogledom na Hudson River.

Nažalost, kod nas ne mogu ni da se izraze kako treba i provere osnovne informacije koje govore, a i zašto bi kad nije bitno.. Niti je most, niti je u Central Parku... Još da proverim koja je beše gondola u Njujorku, ja istu nisam video, bar ne bilo gde centralno :?:

Ja se izvinjavam, na njega sam i mislio, ne na tebe, sledeći put stavljam ime radi jasnoće :)
dragan
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Dec 09, 2006 8:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1381
Pohvalio: 150

Postod dragan » Sre Okt 16, 2019 3:45 pm

avatar_one » 16 Okt 2019 03:36 pm napisao: . . sledeći put stavljam ime radi jasnoće
Ime si mogao odmah da staviš. . . znači, nisam to rekao ja ,već Glavni urbanista.
Pohvale za post: 1
Marc23
Intermediate
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 12:21 am
Kontakt:
Pohvaljen: 99
Pohvalio: 533

Postod Marc23 » Sre Okt 16, 2019 8:05 pm

Moze li neko da postavi link sajta za glasanje?
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5468
Pohvalio: 8506

Postod solecar » Sre Okt 16, 2019 8:20 pm

Kad bude krenulo glasanje , biće i link. Ukoliko nas opet jednog lepog dana na TV - u ne obaveste šta smo izglasali. :)
Slika

Slika

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”