Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

JunkieBanjica

Intermediate
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
413
Pohvaljen
159
Primetio sam da nemamo temu o saobracajnoj signalizaciji a mislim da je svi imamo mnoge primedbe na nju. Evo ja da krenem sa idiotski postavljenim semaforom na Kalenicu:

imag1524.jpg


imag1525.jpg


Na zalost postoji mnogo ovakvih slucajeva po gradu koji bi se jeftino resili uklanjanjem duplih bandera.

Jos jedna stvar koju treba zakonom zabraniti su svetleci krstovi na apotekama u blizini semafora! Ako nista makar zabraniti da trepcu nego da sijaju konstantno ali nikako zeleno ili crveno kao sto je to sada slucaj!
 
Ko je faca, neka nađe ovaj saobraćajni znak u Beogradu.


a8.jpg
 
У чему је фора са овим саобраћајним знаком који означава "пут са првенством пролаза" ?
 
Fora je u tome što te u Beogradu uče da ti moraš da gledaš na raskrsnici da li u ulicama sa kojima se sečeš ima STOP ili obrnuti trougao, pa da znaš da imaš prednost. Dok u drugim gradovima, pogotovo u Vojvodini svaka ulica koja ima prvenstvo prolaza i ima taj znak tako da ne morate da gledate kako su označene poprečne ulice.
 
Ma vidis da Beograd nema para za jos te znakove... Beograd radi a Vojvodina ima znakove prvenstva prolaza... :p
 
@Kokos: Moje iskustvo sa putevima po Vojvođanskim selima je da znakova uopšte nema! Ljudi po selima znaju koji je put "glavni", koji je "jači" i prema tome se ravnjaju - svi ostali treba da voze veoooma pažljivo!
 
Imam podeljenja mišljenja što se tiče raskrsnica gde jedan pravac ima prvenstvo prolaza, a drugi obrnuti trougao.

Na prvi pogled, logično bi bilo da stoji ovaj žuti iskošeni kvadrat sa belim okvirom i čim vidiš taj znak da prođeš pravo ne razmišljajući. Međutim, možda je bolje da znaka nema, pa zato automatski usporiš i osmotriš bočnu ulicu da li ima obrnuti trougao (ili stop).

Da nam je saobraćajna kultura na normalnom nivou, 100% bih bio za to da "iskošeni kvadrat" stoji uvek u paru sa "bočnim" obrnutim trouglovima (stopovima).
 
Znak kao da je iskocio iz 1941 samo toliko zato mi je bio simpatican
 
Obišao sam celu Srbiju i svaki grad osim Beograda ima znakove za prvenstvo prolaza, samo ih Beograd nema. Imaju ih čak i sve prigradske opštine, Obrenovac, Lazarevac, Mladenovac i Surčin.
 
direktor":2y1ywmgh je napisao(la):

Dobro ga nisu prikovali za drvo ?!
Pa ljudi moji, niti je estetski, niti valja za koren drveta, a mislim i da nije po propisima...
 
Koj su to d e b i l i
30-50 cm pomeren ispred drveta i sve bi bilo uredu
Ovako svaki stranac -gost Beograda koj bude došao na Slaviju
imace potvrdu i ko zna koj dokaz po redu kakvi smo :bash: :rant: :notok:

Za ovo, kompletnu hirarhisku liniju nj. uprave bih rebno po plati ,
tako da im nikada vise ne padne napamet
takva traljavost i javašluk koj su napravili od svog posla
za koj naplacuju od grada ne male nase pare

Naravno u odnosu na nacin na koj se zaposljavaju i (ne)rade
nece nikome faliti ni 5 para
te ce i dalje nastaviti mužu gradskog budjeta
 
Ja sam gospodi rekao uzivo sto vio ovdje sad pistie godpodji iz bg puta ja nisma u bg ,glave im sluze samo za sisanje
 
16. септембар 2013.: Знак првенства пролаза, али на улазу у Руму из правца Врдника.

Овај знак Румљани иначе не поштују баш нешто нарочито, излећу ко камиказе из попречних улица !
 
Гага":nfgile2q je napisao(la):
16. септембар 2013.: Знак првенства пролаза, али на улазу у Руму из правца Врдника.
[/url]
Овај знак Румљани иначе не поштују баш нешто нарочито, излећу ко камиказе из попречних улица !

Upravo zato ja mislim da je to dobro što se taj znak ne postavlja svuda. Da smo normalno zemlja sa normalnom saobraćajnom kulturom, ti bi značilo da nećemo da obraćamo previše pažnje na poprečne ulice jer mi imamo prednost, a oni imaju znak da moraju da pripaze.

Pošto kod nas ljudi ne poštuju previše pravila saobraćaja, bolje da se uspori i vizuelno proveri da neki mamlaz ne dolazi iz poprečne ulice (bez prava prvenstva prolaza).
 
EUKALIPTUS":trtucga9 je napisao(la):
Ko je faca, neka nađe ovaj saobraćajni znak u Beogradu.


a8.jpg

Ha, faca sam. :D

Nađoh ga na pančevačkom putu, pretposlednji semafor pred Pančevačkim mostom.



Verovatno je postavljen jer je ovaj semafor sa fotke, u protekle 3-4 godine minimum 10-ak puta bio van funkcije. I to po par dana.
 
EUKALIPTUS":ijx83uhy je napisao(la):
Ko je faca, neka nađe ovaj saobraćajni znak u Beogradu.
a8.jpg

Ima jedan u garaži Delta Sitija, na uljučenju sa prvog nivoa u prizemlje :)
 
Vrh