Saobracajna signalizacija

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7366
Pohvalio: 1482

Re: Saobracajna signalizacija

Postod astrodule » Uto Okt 30, 2018 11:45 am

Koliko sam puta ja to prijavljivao i uglavnom ništa nije preduzeto? Šta da ja sada radim? Da lično odem i skidam?
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12224
Pohvalio: 5064

Postod direktor » Uto Okt 30, 2018 2:59 pm

Svi ti krstovi moraju imati dozvolu i projekat na osnovu koga su postavljeni rekao bi da ih dobar dio nema ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Čika Brana
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 2:05 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 565
Pohvalio: 1662

Postod Čika Brana » Uto Okt 30, 2018 3:47 pm

direktor » Уто Окт 30, 2018 2:59 pm napisao:Svi ti krstovi moraju imati dozvolu i projekat na osnovu koga su postavljeni rekao bi da ih dobar dio nema ...

Директоре стварно сте непоправљиви оптимиста. У пракси то изгледа овако: преко интернета нађете некога да вам направи и постави крст или ако сте спретни урадите сами и то је то. После неколико година од поствљања крста један од десетине инпектора који су у међувремену били у апотеци сети се да провери да ли сте платили таксу за постављање рекламе и нормално ви се изненадите да се за то уопште нешто и плаћа. Тада вас инспектор оглоби, а и ви му нешто и сами тутнете, те вам он да пријатељски савет да одете код тога и тога и пријавите рекламу и све ће бити у реду. Ви то наравно заборавите и чекате опет неколико година док се неко не сети. Нормално морате бити љубазни са инспекторима или ће се сетити тога сваких 15 дана. Ово важи за оне који имају приватну апотеку, а за Лили, Бену и сл. уопште не важи, тамо инспектори не свраћају.
Bez alata nema ni zanata,
Bez znanja džaba ti alata!
Pohvale za post: 1
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Uto Okt 30, 2018 6:05 pm

Opstinska inspekcija u subotici odvalila kaznu Vipu morali da vrate fasadu u prvobitno stanje da urade projekat i stave reklamu adekvatnih dimenzija itd ...
Znam da dm ima projekte za reklame...
Ako nisi primjetio pojedine reklame su smanjene i sklonjene
Inace firmarina se i dalje naplacuje ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2905
Pohvalio: 140

Postod Bulbulderac17 » Uto Okt 30, 2018 9:27 pm

astrodule napisao:Koliko sam puta ja to prijavljivao i uglavnom ništa nije preduzeto? Šta da ja sada radim? Da lično odem i skidam?

I ja licno onu sa bulevara i nista...

Smatram da sam skoro pa profesionalni vozac jer provodim dosta vremena u saobracaju na dnevnom nivou i mogu vam reci da i dan danas iz daleka pomislim da je to semafor koji pokazuje zeleno...

Mi cemo postati grad tek kad sredimo sve te reklame i izloge, a pogotovo kad ocistimo bandere i putokaze od raznih nakalemljenih menjacnica, apoteka, restorana itd...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Žika
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2732
Pohvalio: 850

Postod Žika » Uto Okt 30, 2018 10:31 pm

Skoro pa nikad.

Skloniće onog trenutka kad neko napravi sranje pa se posle vadi na zeleni krst. Do tada praviće konfuziju.
nekianonimnilik
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Avg 30, 2017 3:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 694
Pohvalio: 9363

Postod nekianonimnilik » Sre Okt 31, 2018 11:22 pm

ma i tad ce skloniti samo taj konkretni ako i to uopste
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7366
Pohvalio: 1482

Postod astrodule » Pet Nov 02, 2018 3:40 pm

astrodule » 23 Oct 2018, 22:23 napisao:Prvi dan su izdigli pešački i razrovali asfalt na trotoaru. Drugi dan su asfaltirali trotoar. Trećeg će valjda iscrtati zebru i žuto-belo pre i posle zebre.

Nisu trećeg dana iscrtali zebru, žuto-belo.

Žuto belo su iscrtali 27. oktobra, a zebru još nisu.

zebre jos nema.jpg
zebre jos nema.jpg (116.43 KiB) Pogledano 341 puta

Znači hronologija ide ovako. Postavili su vertikalnu signalizaciju (znak za ležećeg) početkom septembra

21, 22, 23. 10 su postavili izdignuti asfalt, uradili prilaze i asfaltirali te prilaze

27.10. su iscrtali žuto-bele linije.

2.11. zebra još nije iscrtana.

Ja zaista ne bih da hejtujem, ali ovo je nedopustivo. Potpuno je očigledno da nema dovoljno radnika.

Početkom septembra (a možda čak i krajem avgusta su postavili znakove za ležećeg i kod Robne kuće) - tamo ništa nisu uradili.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4883
Pohvalio: 12613

Postod Дошљак » Pet Nov 02, 2018 6:00 pm

Чињеница је да нема довољни теренских радника у свим комуналним предузећима. Пола градилишта по граду, што водовода што БГ пута су само паркиране машине месецима и онда дође екипа, ради ту мало па у истом дану обиђе још градилишта.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Nov 03, 2018 12:47 am

Ja bi reko da je tu losa kordinacija pirije svega taj lezeci prelaz mogao je biti uradjen za dan kompletan ...
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2844
Pohvalio: 4042

Postod solecar » Sub Nov 03, 2018 1:39 pm

Sve može rekordno i efikasno da se odradi , samo ako se hoće. U startu se otvori manje gradilišta , te se manjak radnika bolje rasporedi po tim gradilištima , brže se odradi posao , te se brže može preći na neku drugu novu lokaciju , i opet imamo priču kako se stalno nešto radi , ali bez negativne konotacije od strane građana.
Slika

Slika

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”