Šta je novo?

Praznična rasveta i novogodišnje manifestacije

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.753
Pohvaljen
30.606
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
Kako vam se čini ukrasna rasveta u Beogradu?

Ove godine su, čini mi se, ukrasili i neke ulice koje nisu prethodnih godina. Evo, npr. Omladinskih brigada od Opštine do Bulevara Zorana Đinđića je dobio zvezde padalice (doduše pogrešno orijentisane).

6501ef8d3e85b197e9be6b426c17f46d.jpg


Evo kako sličan motiv izgleda u Gracu.

IMG_1596.jpg


A evo i kako izgleda glavna ulica u Gracu.

12369187_10153724441467954_4883645844540878888_n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Prema svecu i tropar. Trebalo bi porediti Beograd sa gradovima i zemljama slične ekonomske snage.
 
Meni se prosto gadi cela novogodišnja rasveta u Beogradu jer je grad štrokav, prljav i raspada se na svim mestima, svuda se štedi i fušeri i onda se nakinđuri novogodišnjom rasvetom kao da liči na nešto.
 
Biciklistkinja":24cemyq3 je napisao(la):
Meni se prosto gadi cela novogodišnja rasveta u Beogradu jer je grad štrokav, prljav i raspada se na svim mestima, svuda se štedi i fušeri i onda se nakinđuri novogodišnjom rasvetom kao da liči na nešto.

Mislim da si malo preterala ?? Šta je konkretno toliko prljavo i raspadnuto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mени је проблем са празничном расветом исти као и са расветом у Београду (и на многим другим местима/земљама) генерално.

Не видим сврху у мешању сребрне и златне боје без икаквог реда, поготово када се томе дода опште шизофренично шаренило расвете испадне баш баш кичасто. Довољно је лоше што нама Двор има 3 различите и насумично постављене нијансе ноћног светла и што то важи за већину зграда, када се још упари са жутим, златним, сребрним и плавичастим светлима добије се класичан карневал. Постоје много елегантнији начини да се украси град (Будимпешта горе је пример, ако ничег другог бар прилично усклађених боја расвете), поготово ако се то уради достојанствено и без мелодраме каква постоји на самом почетку Кнеза.
 
Imam pitanje vezano za uličnu rasvetu (ali ne prazničnu) koje nisam znao gde da smestim pa eto rekoh ovde da probam pa nek moderatori pomere post ako nisam dobro izabrao temu.

Pitanje glasi: šta je sa uličnom rasvetom ovih dana??? U zadnje vreme (nekoliko nedelja ili meseci unazad) primećujem da se u raznim krajevima grada pojavljuju 'crne tačke', u smislu da je neki deo (nekad i cela ulica) ulične rasvete isključen. Ponekad to dovodi do ozbiljnog ugrožavanja bezbednosti u saobraćaju.

Da li neko zna zašto se to dešava? (moj mozak je naravno već stvorio nekoliko teorija zavere u koje odbijam da verujem dok se ne ispostavi da nema boljeg objašnjenja).
 
Синоћ шетам око Аде, прича ми кум да је једно време било искључено светло на половини тог круга, па је закључио да тако штеде струју, због новогодишњег осветљења. Ето ти одговор. :) Шалили смо се, наравно.
 
Na Adi onih dana kada je bila magla (pre NG) nije bilo svetla od skijanja na vodi, pa do malo posle Na kraj sveta (Na kraj sveta je imao struju).
Kod mene (Narodnih heroja) bilo je par crnih tačaka ovih dana i pešaci bi tada morali da paze.
Ja imam teoriju da je to zbog vode, tj. vlage.
Ne znam zašto, ali meni nestane pola kanala na kablovskoj kada jače pada kiša (ušla voda u kabl, što bi rekli 90-ih)

Poslato sa telefona
 
I u bka neradi dosta javne rasvjete kao i na taskrpetlji hipodrom i kod mosta na adi
 
Znači jasno je da se crne rupe pojavljuju. E sad, kad bi neko znao da nam kaže zašto.

Moja teorija je da se to planski radi jer se više zarađuje od prodaje struje Rumunima, a ovako računaju da niko neće primetiti ili se neće žaliti (što se ispostavilo kao tačno).
 
20160116_162510.jpg


potrudili se stanari ne znam da li mjenja boje nocu disko stajl
 
Па је ли вођа рекао да док год подижу расположење народу да сија. Ово је рекорд до сада.
По Кнеза Милоша полако отказују низови.
 
Juce u BG hronici, neko izjavi da ovih dana skidaju...
Setili se, prosla i kineska ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
20160610_142317.jpg


ako ste se pitali gdje stoji ulica vitezova karadjordjeve zvijezde
 
U Kneza Miloša već postavljena rasveta na delu od Mostara do Nemanjine, koliko sam video,
 
Koji smo mi carevi je*******o te.
 
I u Jurija Gagarina takođe.

Ne prestaju da me iznenađuju kako pronalaze nove i originalne načine da prazne budžet.
 
E, sad, ne znam da li je uključuju, ili samo poatavljaju pre vremena da ih ne bi NG iznenadila kao putare sneg...
 
Sa sajta JKP Javno osveljenje
http://www.bg-osvetljenje.rs/

По налогу Градске управе, ЈКП „Јавно осветљење“ ће почети извођење монтажних радова на свечаном осветљењу града поводом Нове 2017. године и Божића, 03.10.2016. године на следећим локацијама:

Кнез Михаилова са бочним улицама,Трг Републике, Коларчева, Теразије, Улица краља Милана, Трг Николе Пашића, Стари двор, Зграде и платои Градске управе, Трг Славија, Булевар краља Александра, Улица кнеза Милоша, Таковска, Дечанска, Булевар ослобођења, Немањина, Макензијева, Београдска, Скадарска, Светогорска, Македонска, Призренска, Зелени венац, Бранкова, Бранков мост, Булевар Михајла Пупина, Булевар Др Зорана Ђинђића, Господска, Аутокоманда, Булевар Михајла Пупина СИВ, Булевар Војводе Мишића Сајам, Омладинских бригада, Топчидерска звезда, Главна улица , Цветни Трг, Теразије, Обилићев венац, Плато испред Народне скупштине.
 
Vrh