Rekonstrukcija ulice Kneza Miloša

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 22502
Pohvalio: 8684

Re: Rekonstrukcija ulice Kneza Miloša

Postod direktor » Ned Jan 03, 2021 11:41 pm

Neka ceka da ne pokvare nesto
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 19247
Pohvalio: 7661

Postod astrodule » Sre Jan 13, 2021 11:08 am

Znam da ne može da se poredi, ali izgleda da će Šanzelize da se rekonstruiše.

sanzelize.jpg
sanzelize.jpg (142.43 KiB) Pogledano 1112 puta

Prelepe slike na https://www.designboom.com/architecture ... 1-11-2021/
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 4
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15643
Pohvalio: 12344

Postod Bender Rodriguez » Sre Jan 13, 2021 1:51 pm

Jedno glupo pitanje: kako ce da odrzavaju parade sa ovakvom konfiguracijom avenije? :?
"TV pretplata, kao što sam i obećao građanima Srbije, biće ukinuta, jer ja ne pripadam onom tipu ljudi koji je 12 godina obmanjivao građane Srbije i bavio se marketinškim trikovima. To je naša obaveza od koje nećemo odustati. Samo preko mene mrtvog će na taj način uzimati pare od građana" - Aleksandar Vučić, 2013.
h2o
Beginner
Pridružio se: Pon Sep 04, 2017 1:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 188
Pohvalio: 2648

Postod h2o » Sre Jan 13, 2021 7:04 pm

takodje, ne vidim dovoljno antiteroristicke zastite (upad s kolovoza u pesacki deo), nazalost danasnja arhitektura i o tome mora da razmislja
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 19247
Pohvalio: 7661

Postod astrodule » Sre Jan 13, 2021 7:22 pm

Naravno, sve su to legitimna pitanja, ali za neki parisbuild.fr

Ovo sam okačio da bi videli neka rešenja koja nisu samo zamena asfalta i popločvanje trotoara, a i da vidimo razliku u kvalitetu renderu.

Evo ga jedan zvanični render za Kneza Miloša

kneza milosa.jpg
kneza milosa.jpg (56.27 KiB) Pogledano 871 puta

Doduše, čini mi se da je kvalitet rendera i animacija se poboljšao sa Linijskim parkom. Uđite na link koji sam okačio da vidite glavnu animaciju za Pariz, kao i ostale rendere.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 2
ValterUdarnik
Intermediate
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 323
Pohvalio: 188

Postod ValterUdarnik » Sre Jan 13, 2021 8:17 pm

Sandelize u gradu od 12 miliona ljudi ce imati samo po dvije trake za automobile a Kneza Milosa i ubuduce ima po 3
"Mene više od tih para koje nemamo brine to što ćemo da ih potrošimo na loše trasirane linije." - Igor 27.07.2020
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 15451
Pohvalio: 36323

Postod Дошљак » Sre Jan 13, 2021 8:42 pm

Кад је Кнеза Милоша једина саобраћајница на том правцу југозапад-североисток. И ипак ће бити уска на делу од Краља Милана до Булевара Краља Александра. Тако да и те три траке у смеру ка Лондону и немају смисла.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Sre Jan 13, 2021 10:35 pm

Imaju smisla i te kako.

Po dve trake u oba smera + po jedna žuta traka (isto u oba smera). Kako bi se situacija odvijala od Nemanjine ka Londonu? Lepo, isto kao i sad: vozila u trakama za automobile stoje. Na raskrsnici sa Nemanjinom, semafor daje prvenstvo JGP i autobusi/trolejbusi kreću sa zaustavne trake pre drugih, kako bi se prestrojili u drugu traku. Kao što je i sad situacija. (btw ne mogu da verujem da Street view nema bolji snimak u ovom delu ulice) Na taj način se uspešno ulica sa 3+3 sužava na 2+3, ili kako god već klasifikovali onaj cik-cak cirkus na gore.

U suprotnom smeru, situacija je prosta: prilikom spusta i prolaska kroz Nemanjinu, JGP bi se samo pomerio, ''izdvojio'' u svoju žutu traku a ostali saobraćaj bi nastavio svojim trakama.

Šta bi se time dobilo? 1) Lepši izgled ulice 2) rekonstrukcija i bolja regulacija (nema više potrebe za horizontalnim semaforima) 3) žute trake u oba smera od Mostara do Nemanjine 4) veća prihvatna površina celokupne ulice na tom potezu.

Štaviše mišljenja sam da bi to bilo moguće uraditi sve do samog Londona, i ovih dana ću uživo proveriti na licu mesta.
"TV pretplata, kao što sam i obećao građanima Srbije, biće ukinuta, jer ja ne pripadam onom tipu ljudi koji je 12 godina obmanjivao građane Srbije i bavio se marketinškim trikovima. To je naša obaveza od koje nećemo odustati. Samo preko mene mrtvog će na taj način uzimati pare od građana" - Aleksandar Vučić, 2013.
Pohvale za post: 3
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Sre Jan 13, 2021 10:57 pm

Тај потез није споран, већ што од Лондона ка Скупштини имамо 2+2. Ту ће увек бити чеп а простора за ширење нема.
Pohvale za post: 1
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Sre Jan 13, 2021 11:02 pm

Pa jasno, ali hoću da kažem da i pored toga rekonstrukcija i širenje (u donjem delu) imaju smisla, jer će dozvoliti više vozila i time imati manje gužvi. Dakle, i saobraćajnice koje od tačke A do tačke B imaju suženja i proširenja, mogu lepo i dobro da funkcionišu. Ako se valjano izregulišu.
solecar
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9687
Pohvalio: 18113

Postod solecar » Čet Jan 14, 2021 3:01 am

Mnogo manje zastoja sam primetio na potezu Kralja Milana - Bulevar, nego li na delu od Mostarske petlje do Nemanjine. Nekad zna i po 35 - 40 minuta da se putuje od Rudog do Nemanjine, a da se od Nemanjine do Bulevara pređe za 5 - 7 minuta. Isto kao što nekad zna i po 40 miuta da se ide od Jaše Prodanovića do Glavne pošte, a potez od okretnice na Zvezdari pa do Jaše Prodanovića za 7 - 10 mminuta.
Slika

Slika
SRBO
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2717
Pohvalio: 124

Postod SRBO » Pet Jan 15, 2021 4:19 pm

Питање је само утврдити тачке дистрибуције. Тако се одреди где да се сужава а где да се шири
Једино решење за лоше и насилне људе су добри људи који су вештији у насиљу.
https://twitter.com/antisoyadeen
lukarts
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 7:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 768
Pohvalio: 2879

Postod lukarts » Pet Jan 15, 2021 5:07 pm

Дошљак » Čet Jan 14, 2021 12:57 am napisao:Тај потез није споран, већ што од Лондона ка Скупштини имамо 2+2. Ту ће увек бити чеп а простора за ширење нема.

Tu bi mozda tunel resio stvar.....
solecar
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9687
Pohvalio: 18113

Postod solecar » Pet Jan 15, 2021 5:09 pm

SRBO napisao:Питање је само утврдити тачке дистрибуције. Тако се одреди где да се сужава а где да се шири
Ovde ne treba ništa utvrđivati. Vidi se jasno.
Slika

Slika
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Pet Jan 15, 2021 5:19 pm

lukarts » Pet Jan 15, 2021 4:07 pm napisao:
Дошљак » Čet Jan 14, 2021 12:57 am napisao:Тај потез није споран, већ што од Лондона ка Скупштини имамо 2+2. Ту ће увек бити чеп а простора за ширење нема.

Tu bi mozda tunel resio stvar.....

Drago mi je da nisam jedini koji je razmišljao o tome. :wink:
Ali posle gledanja malo po 3D i Street view prikazu, shvatio sam da bi to bilo jako teško izdodljivo. Jer treba naći prostore za ulazne rampe/ulaze u Kneza Miloša, pa zatim prokopati to pod takvim uglom da bi na nekim mestima bio svega pokoji metar ispod starih zgrada (a to sve jelte treba osigurati i očuvati od oštećenja tokom bušenja) a zatim bi trebalo naći i prostor u Takovskoj gde bi bio drugi par ulaza/izlaza. Istina, postoji prostor ispred Pošte i pored Skupštine za po jednu rampu sa jednom trakom, ali mislim da bi to bilo baš rogobatno. A dalje niz Takovsku, ako ne grešim, više ni nema gde drugde da se ubaci tako nešto.

Onda mi je palo na pamet da se možda taj tunel (hipotetički govoreći, kad bismo imali brdo para i vrhunske tehnologije, dakle ŠBB KBB) možda negde oko ugla Takovske i Cvijićeve spoji sa planiranim tunelom između EKOFa i Despota Stefana. Da se ubiju dve muve jednim udarcem. Ali to bi zahtevalo podzemnu raksrsnicu ili bar neku podzemnu petlju (jer npr kako neko iz pravca DS da skrena ka Takovskoj a da ne prepreči put ovima što idu niz DS). A tek to bi bilo kompleksno, skupo i pipavo.

Tako da šta ga znam, za sada ne vidim mogućnosti za tunel duž Kneza Miloša i Takovske. No dobro, nije na odmet razmišljati.
Mooožda ova varijanta sa ulazom i izlazom ispred Pošte i pored Skupštine. Ali to je baš veliko možda, skoro na nivou ŠBB KBB.
SRBO
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2717
Pohvalio: 124

Postod SRBO » Pet Jan 15, 2021 7:07 pm

solecar » 15 Jan 2021 16:09 napisao:
SRBO napisao:Питање је само утврдити тачке дистрибуције. Тако се одреди где да се сужава а где да се шири
Ovde ne treba ništa utvrđivati. Vidi se jasno.

Кажем више за генералне ситуације
Једино решење за лоше и насилне људе су добри људи који су вештији у насиљу.
https://twitter.com/antisoyadeen
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Pet Jan 15, 2021 7:52 pm

И мени је падао на памет тунел као решење, и то да портал буде код Масарикове а други у Таковској негде код Ботаничке баште, после Јаше Продановића. Тунел би имао две траке, али би сигурно одвукао већину транзитног саобраћаја. Наравно, Кнеза Милоша и Таковска би постојале и даље с тим што би биле мање оптерећене.

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”