Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Giorano Angelo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 22, 2011 11:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2339
Pohvalio: 348

Re: Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Postod Giorano Angelo » Pon Okt 12, 2020 7:38 pm

Данас, у пролазу...
Prikačeni fajlovi
01_АГ_Пасарела_2020.jpg
01_АГ_Пасарела_2020.jpg (397.46 KiB) Pogledano 2485 puta
02_АГ_Пасарела_2020.jpg
02_АГ_Пасарела_2020.jpg (307.5 KiB) Pogledano 2485 puta
Подржите петицију против рушења Генералштаба:
http://www.peticije24.com/inicijativa_p ... neralstaba
Pohvale za post: 13
Aes
Beginner
Pridružio se: Ned Jul 14, 2019 10:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 73
Pohvalio: 176

Postod Aes » Pon Okt 12, 2020 8:15 pm

Na prostoru sajmište lepo bi legao moderni veliki luna park. Lepo bi pridoneo atraktivnosti panorami grada sa reke.
Kopenhagen ima Tivoli u centru grada, Stokholm nedaleko od centra uz obalu- Gröna Lund.

Mislim da samo jos to fali pa da glavni grad zaokruzi palancki stil u kom se uveliko davi...sajmiste da postane vasariste
Pohvale za post: 3
McMillan
Beginner
Pridružio se: Čet Jan 09, 2020 4:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 80
Pohvalio: 76

Postod McMillan » Uto Okt 13, 2020 1:32 pm

Je l´se to Monolit pojavio ispod pasarele? ;)
:blah: :grand: :vops:
Pohvale za post: 2
Marc23
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 12:21 am
Kontakt:
Pohvaljen: 762
Pohvalio: 2178

Postod Marc23 » Čet Okt 15, 2020 12:56 am

astrodule » Sub Okt 10, 2020 3:53 pm napisao:Prijavim ja dosta stvari koje vidim ovde.

Mada, malo je nebulozno da prijavljujemo stvari koje su sasvim očigledne, ali očigledno nadležne stoli bojko da sami nešto primete i poprave.

Nije nebulozno.

Stoli ih bojko kad neko prijavi jednom, pa odustane...tada se prave ludi jer ih mrzi, ali je vec druga prica kada krene da se stvara pritisak, jer se time stvara veca svest ostalih o postojanju problema, posle toga krecu novine, tv...

To se desilo sa mojom prijavom za ploce u Ruzveltovoj...Prijavio, izasao clanak u "Blicu", Vesic posle gostovao na RTS hronici gde su tekst moje prijave iskoristili i on i voditeljka kao pitanje i odgovor...na kraju su ploce popravljene.

Da nisam prijavio i slao novinama, ne bi bilo teksta, a samim tim ne bi bilo teme o tome na TV-u, a posto je samim tim pritisak javnosti o primecenom problemu bio ocigledan, ne bi verovatno do sada ni bio resen.

Zato, ne odustajte. Ja se trudim, ali nemogu sve sam :notok:
Pohvale za post: 2
solecar
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9051
Pohvalio: 16937

Postod solecar » Čet Okt 15, 2020 4:16 am

Ja tako slao pitanja kada će se okretnica trolejbusa i prilaz istoj na Zvezdari, asfaltirati, nakon radova, jer su se trole i zglobni autobbusi na 77 jedva provlačili kroz zonu radova. Kako su me konstantno ignorisali, poslao sam novinama fotografije koje sam napravio, gde se sve opisano lepo moglo videti, i to još i noćne, gde se signalizacija na kolovozu maltene nije ni primećivala. Fotografije nisu osvanule u novinama, ali zato jesu radnici sledećeg dana i odradili za jedno popodne asfaltiranje. Da li je slučajnost ili im je neko javio, ne bih znao. Ovo je samo jedan od primera koje sam imao.
Za neke stvari se mora više puta pisati , da bi se rešio neki problem. A to mi barem nije teško da odradim. Naravno, tamo gde mi to nije problem da odradim, putem mail-a ili prijava preko sajta, to odradim.Za stvari gde se mnogo brže odradi preko društvenih mreža, to ne radim, jer osim FB, nemam potrebu za drugim mrežama, a da otvaram naloge samo zbog prijava, baš mi se i neda.
Slika

Slika
Pohvale za post: 3
Саша
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 1:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12276
Pohvalio: 3030

Пешачка пасарела од Калемегдана до Савског пристаништа

Postod Саша » Pon Nov 16, 2020 8:16 pm

Данас рано поподне; пројектовано је и изведено да се осветљење на пасарели напаја струјом од 220 волти, сад је некоме пало на памет да то може да буде опасно у металној огради па се приступило првој реконструкцији пасареле - пребацивању струје на 12 волти, што укључује одшрафљивање и скидање поклопаца на огради и прилагођавање струје и жичаних контаката:

Slika20201116_131228

Slika20201116_131401

Slika20201116_131327

ЛЕД трака је континуална и савитљива, ево је управо опет прикључена - светли:

Slika20201116_131534 by Sasha, on Flickr

Измену напајања осветљења не ради предузеће које га је поставило, већ неко друго.

Иначе, пре неко вече сам приметио да нека светла не раде, да је стаза непочишћена (отпаци и суво лишће), да је жичана метална ограда на једном месту малко савијена, вероватно од удара. Лифт није још прорадио.
Ћирилица се пише срцем!
Pohvale za post: 8
Otoro-san
Novice
Pridružio se: Pon Mar 11, 2019 5:52 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 65
Pohvalio: 6

Postod Otoro-san » Ned Nov 22, 2020 8:04 pm

Ti to nazivas rekonstrukcijom pasarele???
Poslednja izmena od Igor u Ned Nov 22, 2020 8:16 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: admin edit
Pohvale za post: 1

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”