Tunel Kamenička - Bulevar despota Stefana

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Savamala
Beginner
Pridružio se: Sub Dec 08, 2018 12:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 103
Pohvalio: 14

Re: Tunel Kamenička - Bulevar despota Stefana

Postod Savamala » Sub Jan 23, 2021 12:24 am

Bender Rodriguez » Pet Jan 22, 2021 10:50 pm napisao:Dobro, možda ne pita zbog eksproprijacije nego da zna da li da planira iseljenje ili ne.

Ja sam baš par puta razmišljao šta bi bilo i kako bih se osećao da se nađem tako u situaciji da moj dom mora da se seli i ruši zbog neke izgradnje. I bogme ne bi mi bilo lako, pa sve i da pređem u novi i bolji dom (a što je kod eksproprijacija retko slučaj, pogotovu u gradu). I svakako nije prijatan osećaj. Ono, zamisli da saznaš da za godinu dana neće više biti tvog stana i svega u njemu... Ne da se seliš, pa predaješ to nekom drugom, nego da baš nestaje.

E neka se neko setio.Ne zivim u tom delu gde se rusi ali naravno ljudi su ocajni koji su na tom potezu pri tome Bg ne dobija nista a oni mnogo gube tj gube sve ...
Pohvale za post: 1
wexy
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 7:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1111
Pohvalio: 3553

Postod wexy » Sub Jan 23, 2021 12:43 am

Ova dramaturgija mi je malo degutantna.. ne tako davno dosta ljude sa kojima danas zivite je iz kuca i stanova bez ikakve naknade isterivao rat, bombe i ljudi s oruzjem, i bili su srecni ako im se samo to desilo.
Pohvale za post: 2
Savamala
Beginner
Pridružio se: Sub Dec 08, 2018 12:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 103
Pohvalio: 14

Postod Savamala » Sub Jan 23, 2021 1:19 am

Dobro poredis sa ratom i bili su srecni ako im se samo to desilo.Dijalog ubijen,tunel ga zatrpao. Taj buduci tunel ce proci kao onaj 200 m dalje samo sto je Tito ukapirao na vreme i znao ponekad da prizna gresku
Гага
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12429
Pohvalio: 19603

Postod Гага » Sub Jan 23, 2021 6:55 am

jelena_95 » 21 Јан 2021 10:50 pm napisao:da li mozda neko zna sta ce se desiti sa citavim blokom zgrada na potezu ulica kraljice Natalije-Lomina-Gavrila Principa koje su obuhvacene granicama detaljnog regulacionog plana? da li ce ih rusiti? i sta mislite, kada ce otpoceti radovi ako se taj DRP usvoji? pisem u ime ljudi koji zive u tim objektima, nije nam svejedno sta ce se dalje desavati.

@Јелена_95, још 11.јануара је објављен рани јавни увид поводом израде плана детаљне регулације дела за улице Краљице Наталије-Балканска-Гаврила Принципа, баш за тај део који те интересује. Све предлоге и примедбе можеш још до понедељка - 25.јануара да предаш у згради где се одржава рани јавни увид. Ево овде имаш све до детаља, па погледај и претражи: https://www.beograd.rs/cir/gradski-ogla ... ski-venac/

Рани јавни увид
рани јавни увид.JPG
рани јавни увид.JPG (164.2 KiB) Pogledano 2047 puta

Планирана намена
планирана намена.JPG
планирана намена.JPG (227.49 KiB) Pogledano 2047 puta
Pohvale za post: 3
Stefan BB
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jun 20, 2018 12:02 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1340
Pohvalio: 275

Postod Stefan BB » Sub Jan 23, 2021 1:49 pm

Bender Rodriguez » Pet Jan 22, 2021 11:50 pm napisao:Dobro, možda ne pita zbog eksproprijacije nego da zna da li da planira iseljenje ili ne.

Ja sam baš par puta razmišljao šta bi bilo i kako bih se osećao da se nađem tako u situaciji da moj dom mora da se seli i ruši zbog neke izgradnje. I bogme ne bi mi bilo lako, pa sve i da pređem u novi i bolji dom (a što je kod eksproprijacija retko slučaj, pogotovu u gradu). I svakako nije prijatan osećaj. Ono, zamisli da saznaš da za godinu dana neće više biti tvog stana i svega u njemu... Ne da se seliš, pa predaješ to nekom drugom, nego da baš nestaje.

Naravno! I kada se na to na primer dodam ja ovako radikalan kakav jesam, bio bi haos.. Ne treba se igrati sa tim.. Ja bih iskreno voleo da se na Novom Beogradu izgradi moderna naselja sa kula po 300+ m, ali samo zamišljam kako bi me 100 000 ljudi jurilo po ulici... A i ja bih jurio samog sebe da tamo živim verovatno... Mada s obzirom da je ovo Srbija, možda se ne bi ni pobunili da se to realizuje.. Tako da teško je to..

Ukoliko se bude rušilo, ne računajte da će se čuvati kuće od istorijskog značaja... Zamislite na šta bi to ličilo da 5 zgrada ostane po sred trase parka odsečene po 100 metara od drugih..
Kuća pa ruoa 50 m, pa kuća, pa rupa..

Jedino da zovu Kineze sa onom mašinom za pomeranje zgrada :D
jelena_95
Novice
Pridružio se: Čet Jan 21, 2021 11:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 10

Postod jelena_95 » Ned Jan 24, 2021 3:11 pm

Hvala svima na odgovorima, zaista mi eksproprijacija nije važna već činjenica da živiš tu, ulazes, posvetis vreme i život a na kraju sve to ode kao da nikad nije postojalo, zaista ljudima koji tu žive nije lako. Ako zaista radovi ne počnu odmah, već za par godina, snacicemo se nekako. Samo nam je važno da za recimo mesec dana neko ne pokuca na vrata i odjednom kaže "morate da se selite"..
Pendolino
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 15, 2012 11:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1039
Pohvalio: 579

Postod Pendolino » Ned Jan 24, 2021 3:31 pm

Neće sigurno ove i sledeće godine, za dalje se ne zna...
NoLimit
Intermediate
Pridružio se: Pet Mar 20, 2015 2:34 am
Kontakt:
Pohvaljen: 708
Pohvalio: 2233

Postod NoLimit » Ned Jan 24, 2021 4:11 pm

Po meni je u toj situaciji najgora neizvesnost. Ne znaš kada ćeš napustiti taj prostor i šta u međuvremenu da radiš sa njim. Da li ti se isplati uopšte da npr. krečiš sobu, menjaš roletnu, kupuješ tepih, menjaš kadu ili bilo šta drugo. A nešto od toga ti treba hitnije od drugog i uvek si u igri procene. Ako se seliš za 6 meseci nećeš nešto investirati, ako se seliš za 3 godine hoćeš. Ali, ne znaš kad se seliš. Možda se odseliš tek za 5 godina a u međuvremenu ih provedeš u poluraspadnutom i skrpljenom stanu jer si loše procenio.
Kada nemaš sigurnost da će taj prostor biti tvoj i za 10 godina, totalno drugačije se pristupa svemu. I u redu je provesti u tom stanju neizvesnosti godinu ili dve, problem je kad se to razvuče na duži period što se dešavalo kod nas mnogo puta. Nit si isplaćen, pa da možeš da odeš i kupiš sebi drugi stan, nit možeš da se opustiš u starom stanu.

Imao sam i imam još uvek neko slično stanje neizvesnosti i mogu reći da nije uopšte prijatan osećaj. Tek nakon toga sam shvatio koliko je osećaj sigurnosti bitan, da znaš da će to nešto biti tvoje i sutra, i da možeš da planiraš.
Javni prevoz treba da se planira prema potrebama putnika a ne prema interesima investitora.
Saobraćajna struka treba da služi građanima i ekonomiji a ne da robuje politici.
vradovic
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 3:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1785
Pohvalio: 354

Postod vradovic » Pon Jan 25, 2021 7:30 pm

po ovim planovima skrenuse malo ka Balkanskoj a izgleda da ruse i TC ZV.
Pohvale za post: 2
SRBO
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2796
Pohvalio: 143

Postod SRBO » Pon Jan 25, 2021 8:13 pm

Видело се још од раније да га желе порушити. Утолико боље. Тај део ко да је четврт црвених фењера
Једино решење за лоше и насилне људе су добри људи који су вештији у насиљу.
https://twitter.com/antisoyadeen
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3911
Pohvalio: 874

Postod boca-ica » Pon Jan 25, 2021 11:00 pm

... tај део ко да је четврт црвених фењера....

Lomina besse :D
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
Babyaardvark
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 19, 2013 1:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 729
Pohvalio: 648

Postod Babyaardvark » Sre Feb 03, 2021 12:17 am

Ako ce da ruše i iznad Lomine, šta će onda biti sa senjačkim vilama ispod kojih treba da "Topciderski tunel"?
SRBO
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2796
Pohvalio: 143

Postod SRBO » Sre Feb 03, 2021 12:01 pm

То је већ доста виша брдина, вероватно само око улаза
Једино решење за лоше и насилне људе су добри људи који су вештији у насиљу.
https://twitter.com/antisoyadeen

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”