Šta je novo?

Južni bulevar - rekonstrukcija i proširenje

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
Počinje rekonstrukcija bulevara od Autokomande do Maksima Gorkog
Južni bulevar sa četiri trake

Deo Južnog bulevara, od Autokomande do Ulice Maksima Gorkog, posle Nove godine
imaće četiri saobraćajne trake. Radovi koji počinju sutra trajaće puna tri meseca, svakodnevno i
od šest do 22 sata, osim kada to vreme ne bude dozvoljavalo.
Ulica će biti sve vreme zatvorena za saobraćaj.

Direkcija za građevinsko zemljište odlučila je da rekonstruiše i uredi ovaj bulevar jer je on veza Autokomande i Zvezdare. Cilj je da se olakša saobraćaj na obodu centra grada, koji je zagušen.
Kada Južni bulevar bude proširen saobraćaj od Autokomande, prema ulicama Gospodara Vučića, Čingrijinoj do Dimitrija Tucovića lakše će se odvijati.
- Već planiramo nastavak rekonstrukcije Bulevara, od Maksima Gorkog do Gospodara Vučića, a
odmah nakon toga radićemo i nastavak - kaže Nenad Bajić, šef Odeljenja za odnose sa javnošću
u Direkciji za građevinsko zemljište.

bulevar_1.jpg


Kada u nedelju zatvore ulicu, na delu od Autokomande do Maksima Gorkog, prvo će početi
radove na izgradnji novog kišnog kolektora, postavljanju novih kanalizacionih i vodovodnih cevi.
Time će rešiti problem otpadnih voda sa Neimarske padine i Lekinog brda.
- Radićemo tako da u svakom trenutku, ukoliko dođe do nevremena, možemo da konzerviramo
radove i pustimo saobraćaj kroz Južni bulevar - kaže Bajić.
Nakon rekonstrukcije saobraćaj na tom delu Južnog bulevara biće znatno olakšan, a sa desne
strane bulevara će biti izgrađena nova parking mesta. Sa obe strane biće zasađeni drvoredi.

Kompletan projekat vredan je 550 miliona dinara. Polovinu sredstava finansiraće Evropska
investiciona banka, a ostatak Direkcija za gradsko građevinsko zemljište.
Blic : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=14596
 
Najzad. Bravo. Sa reci na dela.... Hocemo to da vidjamo cesce. Jako bitan projekat za saobracaj u gradu.
 
Super, samo dok ne zavrse rekonstrukciju Juznog Bulevara imacemo totalni saobracani haos. Alternativni pravci su Maksima Gorkog, Krunska i Knj. Zorke :rolleyes: Nadam se da nece predugo trajati...
 
Super vest. Juznom Bulevaru je obnova i vise nego potrebna. PItam se samo sta u ovoj vesti znaci "već planiramo nastavak rekonstrukcije Bulevara, od Maksima Gorkog do Gospodara Vučića, a
odmah nakon toga radićemo i nastavak - kaže Nenad Bajić, šef Odeljenja za odnose sa javnošću
u Direkciji za građevinsko zemljište."

Kako planiraju da nastave bulevar kada se on zavrsava kod G. Milenka? Jedino resenje je podzemno..
 
To sa prosirejnem G. Vucica ce biti ogroman projekat. Tamo ce biti dosta da se rusi, ali je to ulici vrlo potrebno jer je konstantno zagusena saobracajem.
 
I jos dva resenja koja mi upadaju , a koja ce sigurno biti veci projekti jesu onaj deo 14 decembra od pejtona do GSP skole, koji bi isto mogao da se prosiri, i naravno Zicka ulica.. Pa da trole konacno krenu malo komotnije da idu, mada bih ja tuda sproveo neki laki metro koji bi isao od Slavije i izasao u Vojislava Ilica kod Arhitektonske po sredini ulice sve do Medaka kuda ide 29. Al to je vec bogat plan :)

Stalno prolazim trolom tuda i neopisivo je dosadno i iznervira kada se ide tuda, jer se gotovo svakodnevno desi zastoj, zakrcenje, crkne neka trola i sve se prekine...


No da se vratim na Juzni Bulevar, kada se konacno bude zavrsio bice to jedna sjajna ulica, jer se i trenutno grade citavi blokovi zgrada duz desne strane ulice, a i leve, kada se ide od komande ka obilicevom stadionu.

Ozivece ovaj kraj i zablistati,i bas me zanima kakav ce biti osecaj, jer mi citava ta neugledna ulica ima neki nevidljivi smek koji ce verovatno buknuti kada se sredi i fasada...
 
Odavno su najavljivali prosirenje Zicke , ali jos uvek nista od toga, ima li nekih vesti?? Zna li neko sta ce biti sa Partizanskim Putem, dugacka ulica koja je trabala da ima po 2 trake u oba smera. Inace spaja Bogosloviju sa Mirijevom , to je bilo cak i na sajtu direkcije kao planirano za 2007 god. Ali nista od toga , ima li neko info??
 
Tacno. Napokon ce skloniti one grozne autoservise i stracare iz Juznog. Valjda ce sa ostatkom ulice krenuti ubrzo po zavrsetku deonice do M. Gorkog.
 
Ispravite me ako gresim, ali mislim da se sve ovo finansira u okviru istog programa kao i rekonstrukcija tramvajske mreze (Nemanjina, Savska, Autokomanda...)... Bas je taj "mega-projekat" uzeo maha... Mislim da se u okviru njega nalaze i gore pomenuto prosirenje Zicke ulice i Partizanskog puta...
 
Prema planu od Autokomande, raskrsnica kod UMP-a do bul.K.Alexandra
treba da se izgradi ulica 'Prvog reda' ( 2 x 2 trake), vrlo značajna veza.

jubulplansh9.jpg


.. raskrsnica UMP-a

Biće rušenja kad srede imov.-pravne odnose.
 
ne vidi se tacno da li se ump ukrsta samo sa gospodara vucica ili ce se i juzni bulevar ukljucivati u petlju?
 
Ovo je raskrsnica Grčića Milenka sa sajta Direkcije :

gmilenka.jpg


Prema karti iz gornjeg posta i ovoj karti, Juž.bul. isto ulazi na UMP.

umpgmilenkaoa7.jpg
 
Da li neko zna jesu li mozda planirane biciklisticke staze? Bilo bi steta da se one ne uplaniraju ako se vec ulica sredjuje.
 
Južni bulevar na tri meseca zatvoren zbog rekonstrukcije

Rekonstrukcija Južnog bulevara počeće danas odmah posle jutarnjeg „špica".
Trajaće tri meseca, a kada radovi budu završeni, deo bulevara, od Autokomande
do ulice Maksima Gorkog, imaće četiri saobraćajne trake.
Radovi će se obavljati svakodnevno, od šest do 22 sata, osim kada to
vremenski uslovi ne budu dozvoljavali.

Bulevar će za pešake biti prohodan, ali će za vozila biti zatvoren.
Zbog radova ulica Đorđa Vajferta, od Braničevske do Majora Gavrilovića, postaće
jednosmerna ka ulici Maksima Gorkog.

Ulica Gospodara Vučića spojiće se sa Ustaničkom i biće jednosmerna ka Ustaničkoj.
Ulica Save Igumanova, od Majora Gavrilovića do Maksima Gorkog,
menja smer ka Maksima Gorkog.
24sata ceo text : http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=14307
 
Milance":1ss0it1o je napisao(la):
Da li neko zna jesu li mozda planirane biciklisticke staze? Bilo bi steta da se one ne uplaniraju ako se vec ulica sredjuje.
Pa s' obzirom da do sada nisu pominjane, onda verovatno ne..
 
elliot":3qcskdg6 je napisao(la):
ne vidi se tacno da li se ump ukrsta samo sa gospodara vucica ili ce se i juzni bulevar ukljucivati u petlju?
UMP bi trebalo da presece (preleti?) Juzni bul. kod sadasnje pumpe na kraju Juznog. Koliko ja razumem, za sada je planirana raskrsnica samo sa G. Vucica.
Kod raskrsnice sa Ulicom Gospodara Vučića UMP je ponovo na površini gde njegova trasa prelazi preko Južnog bulevara.
Izvor: Beoland

Da bi se u dom kraju napravila postena raskrsnica, treba ceo kraj rekonstruisati jer se to ukrstanje nalazi u vrlo uskoj "kotlini". A kuca za rusenje ce biti na pretek..
 
Nenad":1hqbs6pq je napisao(la):
UMP bi trebalo da presece (preleti?) Juzni bul. kod sadasnje pumpe na kraju Juznog.
Koliko ja razumem, za sada je planirana raskrsnica samo sa G. Vucica.
Kod raskrsnice sa Ulicom Gospodara Vučića UMP je ponovo na površini
gde njegova trasa prelazi preko Južnog bulevara.
Da bi se u dom kraju napravila postena raskrsnica, treba ceo kraj rekonstruisati jer
se to ukrstanje nalazi u vrlo uskoj "kotlini". A kuca za rusenje ce biti na pretek..
UMP ima raskrsnicu sa G.Vučića na onom planu koji sam dao.
Posle oko 100met. prelazi Južni bul. koji se posle tog nadvožnjaka
spaja sa G.Vučića koja ide do bul.K.Alexandra, kod Cvetkove pijace.

Nadam se da te kuće koje treba srušiti nisu neki 'kapitalni objekti'. :)
 
Mada, realno gledano, meni uopste nije jasno gde UMP treba da izadje iz tunela i gde da udje u sledeci. Tamo ima bukvalno 100 metara prostora gde bi UMP eventualno izasao na povrsinu. G. Milenka je sa obe strane Juznog prilicno strma.

A sto se tice kapitalnih objekata - hm.. pa i nema ih! Tu su isto favele, tipa Marinkova bara, tako da prosirenje Juznog i UMP totalno promeniti koncepciju celog kraja!
 
Kako mogu da saznam koji objekti ce se rusiti na
desnoj strani J.Bulevara od raskrsnice Dr. M.Zecevica
do sadasnje raskrsnice sa G.Milenka?
 
Почели радови у Јужном булевару
Булевар ће добити четири коловозне траке. – Аутобуси 46 и 55 возе измењеном трасом
N_ijoQsWFTZvmxf9qEMLXYl7saZxVzxpMNSyX.jpg

Обимно преуређење улице
(Фото Д. Јевремовић)

Обимно преуређење Јужног булевара, на делу од Устаничке до Максима Горког, почело је и по плану би требало да траје око три месеца. После реновирања, Булевар ће добити четири коловозне траке, са разделним острвом између оба смера. Пре тога биће постављен и нови канализациони колектор који ће служити за прикупљање отпадних вода са Неимарске падине и Лекиног брда.

У току извођења ових радова Јужни булевар је затворен за саобраћај. Улица Ђорђа Вајферта променила је смер на делу од Браничевске до Улице Михајла Гавриловића и постала је једносмерна ка Улици Максима Горког, а Улица господара Вучића спојена је са Устаничком улицом и једносмерна је у том правцу. Саобраћајница у Улици Симе Игуманова променила је смер на делу од Улице Михајла Гавриловића до Максима Горког, док је Улица Михајла Гавриловића проходна до места где се обављају радови.

Аутобуси 46 и 55 возе измењеном трасом. Ка периферији саобраћају Бокељском, Устаничком, Крушевачком, Улицом Тодора Дукина, Максима Горког, Јужним булеваром и даље редовним путем. У смеру ка Железничкој станици аутобуси иду Јужним булеваром, Максима Горког, Струмичком, Крушевачком, затим улицама Јована Суботића и Стефана Првовенчаног и даље редовном трасом.

По завршетку радова Јужни булевар ће добити и нова паркинг-места и дрвореде са обе стране улице. Возачима се препоручује да за излазак на аутопут користе изласке из Булевара ослобођења, Крушевачке улице, Улице Војислава Илића и са потеса Славија – Немањина – Савска.

Вредност радова је 550 милиона динара. Половину је издвојила Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу, а пола новца обезбеђено је из кредита Европске инвестиционе банке.
С. Б. С.
[објављено: 04.10.2007.]
Izvor: Politika Online
Link: http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=42994
 
Evo i par renderinga kako Juzni treba da izgleda:
POGLED NA JUŽNI BULEVAR IZ PRAVCA RASKRSNICE SA ULICOM USTANIČKOM
putevi4.jpg


POGLED NA RASKRSNICU JUŽNOG BULEVARA SA ULICOM MIHAILA GAVRILOVICA
putevi5.jpg

putevi6.jpg
 
Konacno ce Juzni BUlevar da postane Bulevar :D svidja mi se...bice svetlija i skroz drugacija, mislim da ce ova rekontrukcija doprineti skroz novom ugodjaju u ovom kraju.
 
@Nenad
jeli, jel' ovo na zadnjoj slici nisa za autobus? zanima me da li ce koristiti isti sistem kao ovde u madjarskoj, gde imas male senzore ispod kaldrme koji sluze za skupljanje statistickih podataka (igrom slucaja rade ulicu u kojoj zivim, pa mogu iz prve ruke da vidim kako to funkcionise)
 
Vrh