Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9862
Pohvalio: 2418

Re: Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Postod astrodule » Ned Maj 05, 2019 4:09 pm

Jooooj, stalno neka pomeranja. Doduše, ovo je prihvatljivo jer već imamo raskopanu Karađorđevu i blokiran Trg (koji naravno neće postati prohodni još ko zna koliko).

Mada realno, koliku gužvu prave klinci? Nikakvu vidljivu u saobraćaju jer se voze autobusima.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Nepopravljivi optimista
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Dec 19, 2011 10:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1696
Pohvalio: 2215

Re: Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Postod Nepopravljivi optimista » Ned Maj 05, 2019 6:02 pm

Dobra ime je fora i sa 20. decembra... koje godine.
Piccolo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 9:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 596
Pohvalio: 1381

Postod Piccolo » Ned Maj 05, 2019 7:26 pm

Nema šanse to da se odradi do kraja godine i da krenu danas, a kamoli polovinom juna.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14288
Pohvalio: 5972

Postod direktor » Ned Maj 05, 2019 10:02 pm

Ma radice 200 dana kazu u roku bolje da nerade ovako kako su planirali ....
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Doctor Who
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Uto Nov 20, 2018 12:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 110
Pohvalio: 92

Postod Doctor Who » Pon Maj 06, 2019 4:34 pm

Moša! Ništa od početka rekonstrukcije danas.

Rekonstrukcija nekoliko važnih saobraćajnica kako na Dorćolu, tako i za ceo Beograd neće početi danas, već od sredine juna. Tako su odlučili gradski čelnici, ocenjujući da je bolje da rekonstrukcija ovih, inače zapuštenih ulica, počne kada se završi školska godina. Rekonstrukcije ulica Džordža Vašingtona, 27. marta, kraljice Marije i cara Dušana, trebalo je da počne danas i da ide u fazama. Najavljeno je da će radovi trajati oko 220 dana. Obnova ovih ulica, odnosno potez dug oko tri kilometra, trebalo bi da započne na delu od Takovske do Bulevara despota Stefana i od Bulevara despota Stefana do Francuske. I Džordža Vašingtona i cara Dušana biće kompletno rekonstruisane. Najveće promene biće, naravno, u saobraćaju. Pogotovo što se tiče obustave tramvajskog prevoza, jer je planirana i rekonstrukcija šina. Prema najavama nadležnih, tri najveće i najprometnije raskrsnice na ovoj trasi biće zatvarane na sedam dana, kako bi saobraćaj mogao da funkcioniše. U svakom slučaju, radovi će trajati tokom celog leta.

http://mondo.rs/a1184348/Info/Beograd/R ... rcolu.html
”People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff.” Doctor Who
Pohvale za post: 1
milanobelgrade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Feb 24, 2010 3:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 733
Pohvalio: 1333

Postod milanobelgrade » Pon Maj 06, 2019 9:47 pm

Ако будемо имали среће по овом плану реконструкција никада неће ни почети...
#сви ми који не желимо да се од наших пара прави линија метроа Макиш-Миријево
Pohvale za post: 1
jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 3:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 274
Pohvalio: 50

Postod jlaki » Uto Maj 07, 2019 1:04 pm

Ja sam se tako slomio na šinama s bajsa pre nekoliko nedelja, nisam mogao da radim nedelju dana. Od tad izbegavam 27. marta. Zlo od ulice, sve je ozelenelo u gradu jedino ona izgleda sablasno još uvek... Kako god da je rekonstruišu, nadam se da će malo biti bolje od Ruzveltove jer ono je jednako nebezbedno kao što je bilo ranije.
Stop automobilizaciji Beograda!
Pohvale za post: 3
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4231
Pohvalio: 6542

Postod solecar » Ned Maj 19, 2019 12:01 am

Pre neki dan sam prolazio pomenutom trasom , i imam jedno pitanje. Da li zna neko zašto nisu sva stabla orezana? Pri tom ne mislim na ona mlađa i manjeg gabarita. Video sam nekoliko koji su gotovo tik uz kontaktnu mrežu. Jeste da je mali broj u pitanju , ali opet , ako su rekli da će sve da orežu...
Slika

Slika

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”