Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2863
Pohvalio: 4062

Re: Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Postod solecar » Sub Nov 03, 2018 5:53 pm

astrodule » Sub Nov 03, 2018 3:04 pm napisao:Pokušao bih da izboksujem nešto sa nadređenima, objasnio situaciju, ponudio neku alternativu...

Opet, svestan sam da postoje situacije kada je nemoguće se uklopiti, ali sam ubeđen da 90% zaglavljenih u gužvi nisu uložili ni promil truda da pokušaju da izbegnu gužvu.

Naravno, i naravno, ne treba zaboraviti da te stvari treba organizovati nedeljom, a ne subotom u gradu bez metroa.

Meni se "X" puta desilo da moram da izađem baš kad su tako neka dešavanja sa blokiranjem grada zbog "manifestacija" i događaja od "nacionalnog" značaja , iako se trudim da tada ne izlazim. A sve to mi nije uopšte potrebno kao dodatak na već uobičajeno (ne)funkcionisanje gradskog saobraćaja normalno. Evo , primera radi , poslednja 4 meseca , ne sećam se da sam sve ukupno 2 nedelje imao trole 40 i 41 da su funkcionisale normalno duž cele trase.
Da se hoće , sve bi moglo da se organizuje tako da ne trpe ni manifestacije ni građani neučesnici , mada imam utisak da se to upravo radi sa namerom da se baš blokiraju kolovozi , i to baš na onim deonicama u gradu , gde se to najviše ciklično odražava na što veći deo grada , jer očigledno organizatori imaju ludačku želju da se utrkuju ko će da sakupi što veći broj iznerviranih građana , jer se izgleda tako bolje kotiraju u njihovim krugovima.
Apropo zaglavljivanja zbog neorganizovanosti i ovog što sam naveo za organizaciju , jednom mi se desilo da sam se uputio na Vidikovac , i stignem tamo bez problema , ali je povratak bio problematičan , zbog blokiranja saobraćaja u centru.
Slika

Slika
Pohvale za post: 2
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1828
Pohvalio: 5631

Postod Ksenija » Sub Nov 03, 2018 7:41 pm

GOJE » Uto Okt 30, 2018 10:55 am napisao:Bravo Dule! Naravno naš predsednik ne bi smeo da trči, da bismo mi ostali učesnici imali neku šansu, i zato šalje Sinišu Malija.

PS: Ne mogu da prestanem da gledam u Borutove helanke. :oops:

SlikaSlikaSlika
Ako ništa drugo, ova trka je vredela zbog Borutovih helanki. Sada razmišljm gde mogu da ih pazarim. :lol:

Zna li neko šta je sledeće na redu da se pripremim?
Marcus Lupus
Intermediate
Pridružio se: Pon Jan 04, 2010 5:16 am
Kontakt:
Pohvaljen: 148
Pohvalio: 181

Postod Marcus Lupus » Sre Nov 07, 2018 5:15 pm

Ovde je izgleda smrtni greh oduzeti kolovoz automobilima na par sati, iz bilo kog razloga. Ne znam odakle ideja da samo oni imaju pravo da se služe ulicama.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4888
Pohvalio: 3701

Postod Bender Rodriguez » Sre Nov 07, 2018 5:38 pm

Pa prilično je samo-objašnjavajuće. Kolo-voz...
Treba vam grad za izdavanje?
Pogledajte naš bogat asortiman ulica, kolovoza, parkova, javnih prostora, stanova, fasada, haustora... za izdavanje ili prodaju!
Pozovite odmah 0800 - R E N T A G R A D ili posetite naš sajt i uverite se i sami zašto Beograd važi za top vašarište i buvljak kontinenta, a i šire!
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7382
Pohvalio: 1487

Postod astrodule » Sre Nov 07, 2018 5:49 pm

Znači može da se vozi kolo (Užičko, Erino...)

Šalu na stranu, znamo kome pripada kolovoz, šta više od registracije se i neki deo odvaja za kolovoze (puteve).

Uglavnom je samo potrebno malo organizacije i pameti, pa umesto celog mosta, ulice, zauzeti pola, a drugu polovinu (smer) podeliti, pa imamo neku propusnu moć.

To sam ovako napamet lupio iz glave, ali rešenje se može naći.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4888
Pohvalio: 3701

Postod Bender Rodriguez » Sre Nov 07, 2018 5:53 pm

:mrgreen:

Elem, da dopunim - i od registracije, i od poreza običnog, poreza na luksuz, carina, putarina, akciza na gorivo, troškova za razne birokratske gluposti...
Treba vam grad za izdavanje?
Pogledajte naš bogat asortiman ulica, kolovoza, parkova, javnih prostora, stanova, fasada, haustora... za izdavanje ili prodaju!
Pozovite odmah 0800 - R E N T A G R A D ili posetite naš sajt i uverite se i sami zašto Beograd važi za top vašarište i buvljak kontinenta, a i šire!
Pohvale za post: 1
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2863
Pohvalio: 4062

Postod solecar » Sre Nov 07, 2018 7:45 pm

Marcus Lupus » Sre Nov 07, 2018 5:15 pm napisao:Ovde je izgleda smrtni greh oduzeti kolovoz automobilima na par sati, iz bilo kog razloga. Ne znam odakle ideja da samo oni imaju pravo da se služe ulicama.

Ne , nego je smrtni greh reći da radiš i vikendom i da za dolazak na posao koristiš gradski prevoz koji koristi isti taj kolovoz koji koriste kola.
Slika

Slika
Pohvale za post: 3

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”