Prosirenje Savske ulice

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

shmeksi
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 1:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 0

Postod shmeksi » Sub Apr 25, 2009 2:41 pm

Kud svi tu i mali Mujo. Prošetah se danas Savskom da vidim na šta to liči. Na moju sreću danas su otvorili novi deo Savske dok su stari zatvorili tako da ekipi prenosim fotografske utiske novog života ove ulice.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
"Ja volim Starbucks - đaba je wc i ne moram ništa da pijem." by Ambassador
"Gde ja stadoh, ti izdaj na 99 godina i uzmi svoje deo..." by Relja
"Mislim da jedini metro koji će ova generacija da napravi jeste linija M1: Imaginationland - Land of Make Believe." by ACR
"Zaboravio si i M2: Neverland - Imaginationland" by JohnnyLee
IVANi
Novice
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 1:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod IVANi » Sub Apr 25, 2009 4:09 pm

a tramvajske bastice nista osta ruglo,dzaba se kreci :bash:
Михаило
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Apr 23, 2007 1:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 906
Pohvalio: 1383

Postod Михаило » Ned Apr 26, 2009 2:07 am

Рекао бих да радови још нису приведени крају. Треба још да се поплоча тротоар, а онда ће ваљда и баштице да буду сређене....
P.a.u.L.i.
Intermediate
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 8:02 am
Kontakt:

Postod P.a.u.L.i. » Ned Apr 26, 2009 2:08 am

Ma ta ograda je uzas jedan...bila bi ok na nekom drugom mestu a tu su trebali da 'roknu' neke ploce i jednostavno zagrade to ruglo iza...i nalepe preko reklame ili neku simbolicnu dekoraciju. Ja ne znam da li iko brine i o estetskom imidzu grada, ali makar malo...
jedino sto me je ohrabrilo je sto su taj parking sklonili i sto ce biti tu neko cvece ili zelenilo, da bar na nesto lici kad se pogleda sa gazele.
A za tramvajske bastice...no comment, suvisno je.
Poslednja izmena od P.a.u.L.i. u Ned Apr 26, 2009 2:09 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Keep Viennas city tidy, eat a pigeon :)
shmeksi
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 1:50 am
Kontakt:

Postod shmeksi » Ned Apr 26, 2009 11:54 am

Inače, kada sam prolazio na drugoj strani ulice je stajalo nekih 10 paleta crvenih behaton kockica, tako da je vrlo moguće da će biti promenjen i trotoar na starom delu Savske.

Inače kada sam došao na kraj Savske kod Gazele jedan od radnika je nosio uniformu na kojoj je pisalo "Behaton Beograd" bilo bi zanimljivo naći njihov sajt ili nešto slično.
"Ja volim Starbucks - đaba je wc i ne moram ništa da pijem." by Ambassador
"Gde ja stadoh, ti izdaj na 99 godina i uzmi svoje deo..." by Relja
"Mislim da jedini metro koji će ova generacija da napravi jeste linija M1: Imaginationland - Land of Make Believe." by ACR
"Zaboravio si i M2: Neverland - Imaginationland" by JohnnyLee
Kartograf
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 20, 2008 6:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1044
Pohvalio: 2498

Postod Kartograf » Ned Apr 26, 2009 8:44 pm

off topic: tek sad vidim na zgradi Palate pravde onoliko spoljnih jedinica klima uredjaja, kako su naruzili zgradu pa to je strasno...

pa zar takav jedan objekat ne moze da ima centralni klimatizacioni sistem... Ovako mi izgleda kao losa jelka sa jeftinim ukrasima...
boris73
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 1:24 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5

Postod boris73 » Sre Apr 29, 2009 5:34 pm

зезнута ствар са овом савском улицом тј. њеним новим делом, је то што је асфалт тааако добар за вожњу да вас просто понесе ко мене синоћ па сам мало више прилегао на гас и... нешто пре газеле се појавише униформисана лица са светлећим палицама у рукама :o
већ сам се био помирио с тим да ме овај пита "је л ти знаш колко си бре јурио кроз улицу друга слободана пенезића крцуна, сад ћеш ти нама лепо да кажеш ко те то јурио па си тако навалио ко... или ти можда неког јуриш? а? ..."
срећом, беше само алко тест на менију а исто тако срећом не попих ништа што би ме компромитовало пред органима реда. :P
тако да вам кажем другари, ако мислите да јурцате, палите у савску да оверите једину можда улицу у граду без рупа, кратера, крпљења, пукотина, шахтова који штрче...
Djordje
Intermediate
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 9:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1

Postod Djordje » Sub Maj 16, 2009 6:51 am

Ово мора да је најзанимљивији предлог до сада - хајде да ископликујемо Сарајевску, не гуши се довољно

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Sarajevska-postaje-dvosmerna.sr.html
stylenbgd
Beginner
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:27 am
Kontakt:

Postod stylenbgd » Sub Maj 16, 2009 10:47 am

Ове треба уз зид ...:lool:
Goldstein
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 31, 2008 12:01 am
Kontakt:

Postod Goldstein » Sub Maj 16, 2009 12:36 pm

Mislim da ni oni ne znaju šta bi. Vest od pre par meseci:
http://www.blic.rs/politika.php/quiz/quiz/forum/_komentari.php?id=60344&mode=view
samo što je Blic malo omašio, nije pravac već smer...
miki00
Intermediate
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 10:06 am
Kontakt:

Postod miki00 » Pon Maj 18, 2009 9:28 am

Neko je pitao gore vezano za skretanje u levo iz pravca zeleznicke stanice prema gazeli.

Da pojasnim.

Nema ni jednog skretanja preko sina. Ali je na delu gde se siri sa 2 na 5 traka napravljena traka za polukruzno okretanje. Tako da mozete da se vratite u smer prema Zeleznickoj stanici i dalje da skrenete u bilo koju ulicu prema Sarajevskoj.
Михаило
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Apr 23, 2007 1:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 906
Pohvalio: 1383

Postod Михаило » Pon Maj 18, 2009 2:30 pm

А мени се баш учинило да код Палате правде правде праве траку за скретање у лево, и то тако да ту траку деле аутомобили и трамваји :bash: Дај боже да ми се само учинило...
Poslednja izmena od Михаило u Pon Maj 18, 2009 2:30 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Lignjoslav
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 8:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3

Postod Lignjoslav » Pon Maj 18, 2009 7:24 pm

Михаило napisao:А мени се баш учинило да код Палате правде правде праве траку за скретање у лево, и то тако да ту траку деле аутомобили и трамваји :bash: Дај боже да ми се само учинило...

Mislim da si u pravu i da ti se dobro učinilo. Traku za skretanje u levo će deliti tramvaji i automobili. Pored toga ostaju dve trake za pravo ka Gazeli. I to je koliko sam ja video jedino skretanje u levo od ž. stanice ka Gazeli.
Goldstein
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Goldstein » Pon Maj 18, 2009 7:47 pm

Ako bude tako onda su stvarno moroni :bash:
miki00
Intermediate
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 10:06 am
Kontakt:

Postod miki00 » Uto Maj 19, 2009 8:31 am

Ispravljam sebe iz posta od juce.

Prosao sam Savskom oko 19h juce po ne-tako-velikoj guzvi i dobro sam zagledao.

Ima skretanje kod palate pravde i ostace semafor na istom mestu gde je bio. Traka za skretanje deli putanju sa tramvajskom basticom (uzasno resenje) i ima jos jedno skretanje kod Durmitorske.

:(

Moglo je to i bolje.
Empe
Novice
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 12:03 am
Kontakt:

Postod Empe » Pon Jun 01, 2009 10:47 pm

mene interesuje da li ce postaviti semafor na dnu Durmitirske, za to skretanje levo, zagledao sam i nesto nisam video da su ostavili mesto za to, ako ne bude semafora to ce biti katastrofa, svake nedelje po jedan sudar, treba skrenuti levo preko 3 trake vozila, 2 reda sina i ukljuciti se u prvu od dve trake kojom ce ici vozila na granici sa dozvoljenom brzinom - nova ulica, nema pesaka, zaletanje za autoput itd...
Opet ako bude semafor, to znaci 2 stajanja u Savskoj i onda ti dzaba sto si prosirivao kad ce ici sporije
--
sta vi mislite, sta je bolje, po meni je semafor manje od 2 zla, ali jbg...
Ambassador
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 2:09 am
Kontakt:

Postod Ambassador » Sre Jun 03, 2009 4:33 am

Nothing special, ali slikano iz tramvaja juče...
Slika
Slika
Slika
Ovo poslednje je posečena bandera na sred buduće ulice.. :)
Denacionalizujte Novi Beograd, rehabilitujte mo
jelenabg
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 19, 2007 11:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 213

Postod jelenabg » Pon Jun 08, 2009 3:56 pm

Počelo asfaltiranje, prošli su Palatu pravde.
Влада
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Dec 21, 2006 10:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15

Postod Влада » Čet Jun 11, 2009 4:27 pm

10.06.2009.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
azbuki
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3

Postod azbuki » Pet Jun 12, 2009 8:27 am

Blago meni... :D
jelenabg
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 19, 2007 11:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 213

Postod jelenabg » Pet Jun 12, 2009 9:42 am

Horizontalna signalizacija je postavljena, a videla sam da je postavljen i stub koji nosi table.
GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6890
Pohvalio: 4007

Postod GOJE » Pet Jun 12, 2009 9:46 am

Mislim da je krajnje vreme da se merač napretka (da ne kažem "oko svevideće") promeni na 95%
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15973
Pohvalio: 6779

Postod direktor » Pet Jun 12, 2009 11:10 am

A zelena travica izmedju sina nadam se da to srediti kad tramvaji 20 ovog mjeseca prestanu da voze
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
442doBGD
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Mar 28, 2008 1:55 am
Kontakt:

Postod 442doBGD » Pet Jun 12, 2009 3:24 pm

Đilas: Savska ulica od sutra otvorena za saobraćaj
Autor: Tanjug | Foto:J. Vučetić | 12.06.2009. - 13:43

Savska ulica će od sutra biti otvorena za saobraćaj, jer su radovi na rekonstrukciji te saobraćajnice zavšeni pet meseci pre roka, rekao danas gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.

Đilas je prilikom obilaska završnih radova u toj ulici rekao da će proširenje Savske ulice, sa dve nove kolovozne trake, doprineti smanjenju saobraćajnih gužvi u Beogradu, a da će propusna moć na izlazu iz grada biti duplirana.
Radovi na proširenju i rekonstrukciji, za koje je iz gradskog budžeta izdvojeno 640 miliona dinara počeli su 1. jula 2008. godine.
Vozači će se u pravcu mosta "Gazela" kretati novim, a u suprotnom smeru starim trakama, koje su rekonstruisane i presvučene asfaltom, dodao je gradonačelnik napomenuvši da će dve nove raskrsnice omogućiti vozačima bolju vezu sa okolnim ulicama.

Savska ulica rangirana je kao magistarlna saobraćajnica i jedna od najopterećenijih u saobraćajnoj mreži grada, jer se kroz nju odvijaju putnički, gradski i međugradski, ali i teretni saobraćaj.
Đilas je ocenio da izgradnja novih saobraćajnih traka toj ulici samo delimično doprineti smanjenju saobraćajnih gužvi na mostu "Gazela".
"Saobraćajni problem na tom mostu neće biti rešen izgradnjom pristupnih saobraćajnica, već izgradnjom novog mosta, koji će biti završen za dve godine" istakao je gradonačelnik.
Uskoro će početi i radovi i u Požeškoj ulici, najavio je Đilas napomenuvši da će ti radovi trajati više od nekoliko meseci, jer ta saobraćajnica do sada nije obnavljana.

Izvor: http://www.blic.rs/beograd.php?id=96926
Goldstein
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Goldstein » Sub Jun 13, 2009 4:17 pm

Savska još nije otvorena.Maločas prođoh tuda.

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”