Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

To debilni klinci radi. Dobro se sećam pre par godina u Šušnju pored Bara je to bio veliki problem.
Malo kamenuju vozove a malo udaraju motkama o masline pored druge jer ne znaju šta će od sebe. Svojim očima video.
 
Има доста бандоглаваца пуних снаге а са пуно слободног времена и мањком мозга. Доколица је мајка деликвенције. Проблем је прво што полиција није ангажованија на сузбијању оваквих појава, а друго што је правосуђе превише благо према оваквим случајевима које треба изједначити са тероризмом.
 
Pa biće da je majka takvog ponašanja besmilena škola i nikakva socijalna infrastruktura generalno, a ovo su posledice. Nije zadatak policije ni suda da vaspitava decu i stvara produktivno okruženje u društvu.
 
Истина, проблематичне и деструктивне лилности се развијају у детињству.
 
Mladi Mitar iz Fulama je to radio kao bogati, razmaženi klinac. Pričao je o tome za britanske medije.
 
Videh vest da je opet kamenovan voz na pruzi Pozega Cacak. Nesto mi se cini da to sve nije slucajno i da sigurno ima i masla autoprevoznika koji voze na tim relacijama. Voz se izbaci iz stroja i ako nema zamene neko vreme dok je na popravci prevoznici trljaju ruke sa povecanim obimom posla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664580#p664580:1j9jghok je napisao(la):
Гага » Sub Sep 28, 2019 2:26 am[/url]":1j9jghok]Ради се на надвожњаку изнад Тошиног бунар, пескира се конструкција надвожњака. Радник који пескира изгледа са заштитним оделом као свемирац. :D Слике у од 25.септембра 2019.
Radi se hidro izolacija.
 
Kako vidim u radnim verzijama grafikona reda vožnje planiran je i direktan voz br 5201/5200 na relaciji Zvornik - Šabac -Ruma - Bgd Centar - Zvornik.
Polazak iz Zvornika u 05:49 i dolazak u Bgd Centar u 09:30. Iz Prokopa polazak u 14:00 i dolazak u Zvornik u 17:48. To će najverovatnije
raditi dizel motorni voz sa slike, serije 711.


 
Коначно :D Где може да се изучи тај ред вожње детаљније? :)
 
u zivotu nisam video radnika kao danas na ovoj deonici...ni na jednom projektu u srbiji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665621#p665621:108yy348 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 01 Oct 2019 09:22 pm[/url]":108yy348]u zivotu nisam video radnika kao danas na ovoj deonici...ni na jednom projektu u srbiji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na kojoj deonici?
 
mvbg1":2iyhjyer je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665621#p665621 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 01 Oct 2019 09:22 pm[/url]":2iyhjyer]u zivotu nisam video radnika kao danas na ovoj deonici...ni na jednom projektu u srbiji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na kojoj deonici?


deonica izmedju dj. stanojevica i o. brigada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videh vest da je opet kamenovan voz na pruzi Pozega Cacak. Nesto mi se cini da to sve nije slucajno i da sigurno ima i masla autoprevoznika koji voze na tim relacijama. Voz se izbaci iz stroja i ako nema zamene neko vreme dok je na popravci prevoznici trljaju ruke sa povecanim obimom posla.
Јок и нема масла аутопревозника... Свуда где воз дели трасу са бусевима редуковати бусеве, наравно ако број полазака возова то дозвољава.
 
Фоторепортажа радова потходника и железничке станице "Тошин бунар" од 07. и 08.10.2019.

Радови на градњи потходника и будуће железничке станице „Тошин бунар“ се одвијају у задатим роковима, мање-више :D . Сам потходник је урађен, а простор између, односно изнад њега и шина и простори са страна су попуњени (затрпани) земљом. Ради сигурности и због зоне радова, возови и даље на овом делу возе успорено/миле.
Pogledajte prilog 38Pogledajte prilog 37Pogledajte prilog 36
Поред насипа и потходника и једног ауто сервиса, а са унутрашње стране блока 40 тј. гледано према Булевару Милутина Миланковића, је урађен извесни бетонски темељ. Да будем искрен не знам за чега је то, а на цртежима који су на грађевинској табли је уцртан тај део. Те цртеже сам постављао још у априлу о.г. Нажалост шефа градилишта није било да га питам за тај део радова и још неке ствари, отишао у дирекцију, тако да то остаје да сазнам за следећи пут.
Pogledajte prilog 35Pogledajte prilog 34
Са друге стране железничког насипа су обимнији радови. Урађен је потпорни зид целом дужином будуће станице, а урађен је и перон (горња плоча) за путнике гледано од правца станице „Нови Београд“ до потходника. Сада се ради наставак перона (горња плоча) од потходника гледано у правцу према Тошином бунару.
Pogledajte prilog 33Pogledajte prilog 32Pogledajte prilog 31Pogledajte prilog 30Pogledajte prilog 29Pogledajte prilog 28Pogledajte prilog 27Pogledajte prilog 26Pogledajte prilog 25
Идемо на перон, а ту су доста интересантни радови,
Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20
Значи сем перона се ради и степениште од нулте тачке (земље) до њега. На перону су радови и на окну лифта, а биће три етаже за лифт.
Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12
Лифт, приземље (потходник) и .спрат (перон) тј. прва и друга етажа
Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8
У међувремену није било тешко „уловити“ флиртићћћа и РВР при проласку :)
Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6
Да мало погледамо и радове на самој прузи у овом делу. Ту су и ознаке на бетонским праговима и гумени подметачи испод шина за смањење буке.
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Толико за сад, :sesir:
 
Наш сервер Беобилда није хтео да ми постави :rant: у фоторепортажи слике ознака на бетонским праговима и гумених подметачи испод шина за смањење буке, па их ево посебно.

Pogledajte prilog 1
 
и од мене. ау, па колики су рок овоме дали чим овако споро ово раде? ово је нешто што је до сада могло да се заврши
 
Prvi zadati rok je odavno prošao i bio je februar 2019. za deonicu Beograd Centar - Zemun. Nije urađeno ni pola do danas! Ne treba zaboraviti da je rok za završetak cele deonice Beograd Centar - Stara Pazova 36 meseci, a već je prošlo 18, dakle pola, a nisu ni počeli da se grade najozbiljniji objekti na trasi! Mislim na podvožnjak - tobogan kod Batajnice i nadvožnjaci i podvožnjaci za ukrštanje sa putevima, pošto se radi potpuna denivelacija. Ovo čak što se radi uopšte nije ni deo (kvazi)brze pruge, pošto je po projektu brzina do Batajnice 120 km/h, a tek od Batajnice ka severu 200 km/h. Ako nastave ovim tempom, biće dobro ako za 10 godina završe...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668472#p668472:3tdr56bp je napisao(la):
Гага » Čet Okt 10, 2019 4:00 am[/url]":3tdr56bp]Фоторепортажа радова потходника и железничке станице "Тошин бунар" од 07. и 08.10.2019.
Поред насипа и потходника и једног ауто сервиса, а са унутрашње стране блока 40 тј. гледано према Булевару Милутина Миланковића, је урађен извесни бетонски темељ. Да будем искрен не знам за чега је то, а на цртежима који су на грађевинској табли је уцртан тај део. Те цртеже сам постављао још у априлу о.г. Нажалост шефа градилишта није било да га питам за тај део радова и још неке ствари, отишао у дирекцију, тако да то остаје да сазнам за следећи пут.
file.php

U pitanju je objekat za smeštaj telekomunikacione opreme (GSM-R, serveri za kamere, razglas, peronske table, sat, kontrola pristupa,...) Biće po jedna ovakva i u Altini i u Kamendinu.
 
Vrh