Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Влада

Advanced
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
2.423
Pohvaljen
24
Lokacija
Дорћол
http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=595

Rekonstrukcija najopterećenijeg mosta u gradu obavljaće se u više faza
Za „Gazelu“ 32 miliona evra
Autor: S. Palić | 27.03.2007 - 12:15

Rekonstrukcija „Gazele“, najopterećenijeg mosta u Beogradu, kojim svakodnevno prođe 160.000 automobila, radiće se fazno. Radovi će koštati oko 32 miliona evra, a počeće, najverovatnije, krajem godine, rečeno je juče u Privrednoj komori Beograda.

- Radovi na „Gazeli“ odvijaće se fazno i koštaće oko 32 miliona evra. Treba očekivati ozbiljne saobraćajne probleme. Da bismo ih prevazišli i ublažili moraćemo tesno da sarađujemo sa gradskim vlastima - rekao je Branimir Ujdur, pomoćnik ministra za kapitalne investicije.

On je dodao da će u prvoj fazi, najverovatnije, tranzitni saobraćaj preko „Gazele“ morati da se izmesti.
- To nije mnogo, negde oko osam odsto ukupnog saobraćaja, ali će bitno rasteretiti „Gazelu“. Moramo da odredimo alternative puteve, ali je izvesno da će se deo odvijati preko obilaznice - rekao je Ujdur.
U Gradu smatraju da bi pre rekonstrukcije ovog mosta trebalo da se završi bar deo obilaznice oko Beograda, jer bi u suprotnom mogle da se stvore velike gužve. Gradske vlasti, takođe, najavljuju pomoć u logistici i u novcu.

Glavni gradski arhitekta Đorđe Bobić rekao je da će gradska vlast prilikom rekonstrukcije „Gazele“ pomoći Republici koliko god je u njenoj moći, a u Gradskoj direkciji za puteve kažu da će svoje projekte usklađivati sa rekonstrukcijom ovog mosta. I Gradu i Republici je bitno da se rekonstrukcija „Gazele“ završi pre početka Univerzijade 2009. godine.

Skuplje zbog izmeštanja „Karton sitija“
Rekonstrukcija „Gazele“ usko je povezana sa izmeštanjem nehigijenskog romskog naselja.
- Grad trenutno nema rešenje i lokaciju za raseljavanje tih ljudi. Radovi ne mogu da počnu dok se to naselje ne izmesti - izjavio je nedavno za „Blic“ gradski menadžer Bojan Stanojević.
S njim se slaže Branimir Ujdur, pomoćnk ministra za kapitalne investicije, i dodaje da izmeštanje ovog naselja povećava cenu rekonstrukcije „Gazele“, koja u osnovi košta 32 miliona evra.
Rešenje za ovaj problem moraće da se traži u dogovoru Republike i Grada.

gazela-velika.jpg
 
Bio bi red da se Karton city konacno srusi, a njegovi stanovnici da dobiju neki adekvatniji smestaj. Problem je u tome sto to nije samo pitanje Grada vec i Republike tj. ministarstava za gradjevinu i socijalni rad. Secam se da je postojao jedan takav pokusaj pre godinu i kusur, medjutim, gradjani NBGa ispred cijeg bloka je trebalo da se sagradi novo naselje celu stvar su stopirali. Ostalo je da se nadje nova lokacija, a znajuci kako to kod nas obicno biva, to moze da potraje...
 
Poznajem čoveka koji je radio u blizini tog "naselja" i često susretao Cigane, pričao sa njima itd.
Elem, veliki broj onih sa kojima je razgovarao ima kuće u ostalim delovima Srbije (šabački deo je najzastupljeniji), ali u Beogradu "rade" :D .
Naravno, tu ne žive samo Cigani i ima onih koji zaista imaju samo to, ali je činjenica da je nemali broj i onih koji imaju svoje kuće na drugim mestima, tj. u drugim delovima Srbije.
 
Nije samo poenta u izgledu tog naselja vec i nacin zivota tih ljudi. Neznam da li jedan Beograd moze da udje u 21 vek a da ima afriku u svom centru. Ovo drustvo i grad mora da nadje resenje za te ljude kakvo god ono bilo. To ce biti nas veliki neuspeh, cak i ako velika vecina bude zivela u izobilju, ako nase drustvo ima i takve ljude. O lokaciji njihove naseobine da ni ne govorim....
 
Sta svi spominju taj 21 vek kao da je nesto glamurozno, 21 vek je meni kao i 20ti samo malo gore :)
 
Bice bolje. Istina je da maltene mi smo jos u 80'tim i trebace dosta rada i zrtvovanja ne bili napredovali. Postojanje ovakvog web site-a je veliki korak napred, sad ne znam da li neko od gradskih celnika je upoznat sa postojanjem istog.
Sto se tice mosta, to je pravi primer problema napredovanja. Da bi se renovirao, narod odatle mora da se iseli. Neka krenu sa renoviranjem, neka donesu tesku mehanizacju, odnesu svo djubrivo, nek imaju strazare danonocno i ljudi ce poceti da se sele. Cim prvi krenu da se sele, i ostali ce pratiti trend. A ako to ne radi, nek se nadje drugo resenje.
Takodje imam pitanje u vezi samog renoviranja. Da li postoje neke slike kako ce Gazela izgledati i da li moguce da neko napravi par slika Gazele sada i update na discussion?
Hvala
 
Gazela ce izgledati isto kao i sada samo obnovljeno.

Ovo drustvo i grad mora da nadje resenje za te ljude kakvo god ono bilo.
Resenje u ovom slucaju nije problem, pitanje je samo odluke i istrajnosti. Meni licno karton siti strasno smeta, i uopste se ne slazem sa tugaljivim pricama kako su "jadni ljudi bez krova nad glavom" i slicnim glupostima. Pa po kom osnovu sada recimo oni imaju pravo da dobiju socijalni stan, a neko drugi ko nije dovoljno drzak i bezobrazan da sastavi supu od 5 kvadrata i kartona nema pravo? Nista ja njima ne bih dao, rasterao bih to za 24 sata, a kome se ne zvidja mesec dana zatvora zbog ometanja sluzbenih lica na duznosti i kraj price. Naravno, svestan sam da je to tehnicki i prakticno nemoguce, ali kazem, cela prica je naduvana - niti su oni posebno ugrozeni niti su posebno jadni.

I jos nesto: koliko vas bi pristalo da mu u susednoj zgradi zivi 100 romskih porodica iz karton sitija?
Ja ne bih.
 
Javni poziv za pretkvalifikaciju: Projekat rehabilitacije mosta Gazela

Јавно Предузеће “Путеви Србије” (Наручилац) намерава да искористи зајам Европске Инвестиционе Банке – ЕИБ (Банка) за трошкове реализације Пројекта рехабилитације моста Газела.
Наручилац намерава да установи квалификацију фирми и група понуђача ради учешћа у јавном надметању за следећи уговор који ће се финансирати из средстава зајма:

Рехабилитација моста “Газела”, главног градског моста у Београду на аутопуту E75, која
обухвата рехабилитацију
конструкција на левој обали реке Саве (укупне дужине 1 384 м и површине 17 712 м2),
конструкције преко реке Саве (укупне дужине 468 м и површине 12 884 м2),
конструкција на десној обали реке Саве (укупне дужине 2 145 м и површине 23 400 м2), и
конструкција на петљи “Мостар” (укупне дужине 463 м и површине 5 561 м2)
Izvor : JP Putevi Srbije
http://www.dzp.co.yu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=89&Itemid=92
 
andrejp":1ek2wmdo je napisao(la):
Gazela ce izgledati isto kao i sada samo obnovljeno.

Ovo drustvo i grad mora da nadje resenje za te ljude kakvo god ono bilo.
Resenje u ovom slucaju nije problem, pitanje je samo odluke i istrajnosti. Meni licno karton siti strasno smeta, i uopste se ne slazem sa tugaljivim pricama kako su "jadni ljudi bez krova nad glavom" i slicnim glupostima. Pa po kom osnovu sada recimo oni imaju pravo da dobiju socijalni stan, a neko drugi ko nije dovoljno drzak i bezobrazan da sastavi supu od 5 kvadrata i kartona nema pravo? Nista ja njima ne bih dao, rasterao bih to za 24 sata, a kome se ne zvidja mesec dana zatvora zbog ometanja sluzbenih lica na duznosti i kraj price. Naravno, svestan sam da je to tehnicki i prakticno nemoguce, ali kazem, cela prica je naduvana - niti su oni posebno ugrozeni niti su posebno jadni.

I jos nesto: koliko vas bi pristalo da mu u susednoj zgradi zivi 100 romskih porodica iz karton sitija?
Ja ne bih.
Slazem se. Trebaju da se vrate odakle su dosli...
 
Mogli su mozda da ubace neku novinu NA GAZELU, ako ostane isti kao sto je sad... ne znam MALO MI JE SUMORNO, mozda bi neki detalj popravio situaciju, aaaa? Ili bi mozda bilo kic?
 
Kad se sve oboji, ofarba i sredi bice to ok. Gazela je u toliko losem stanju sada da je tesko zamisliti da ona moze zapravo da dobro izgleda :)
 
dusan":37avt7o2 je napisao(la):
Mogli su mozda da ubace neku novinu NA GAZELU, ako ostane isti kao sto je sad... ne znam MALO MI JE SUMORNO, mozda bi neki detalj popravio situaciju, aaaa? Ili bi mozda bilo kic?
MIslis na neke skulpture i ornamente :lol: ? Zamisli... kupidoni na banderama...
 
Da li je planirano i da se radi osvetjenje mosta? Nesto kao Brankov most i sl.
 
POČETAK OBNOVE PANČEVAČKOG MOSTA

„Datum početka obnove Pančevačkog mosta još uvek nije određen, ali to sigurno neće biti sledeća nedelja“, rekao je u emisiji "Iz grada" na televiziji Studio B gradski arhitekta Đorđe Bobić.
...
Gradski arhitekta je rekao da obnova mosta Gazela neće početi ove godine, kako Beograd ne bi imao u isto vreme radove na dve važne saobraćajnice preko reka.
Извор Студио Б
линк http://www.studio-b.co.yu/vest.php?Id=2879
 
Влада":kh5qm7h9 je napisao(la):
POČETAK OBNOVE PANČEVAČKOG MOSTA

Gradski arhitekta je rekao da obnova mosta Gazela neće početi ove godine, kako Beograd ne bi imao u isto vreme radove na dve važne saobraćajnice preko reka.
Извор Студио Б
линк http://www.studio-b.co.yu/vest.php?Id=2879
Влада":kh5qm7h9 je napisao(la):
Rekonstrukcija Pančevačkog mosta počinje 1. maja i trajaće godinu dana
Gužve neće biti samo u početku
Autor: Dražen Ostojić | 18.04.2007 - 12:28

Kompletna rekonstrukcija mosta, ali i sređivanje „Gazele“ koje počinje 15. juna, stvoriće velike gužve u gradu, ali za sada niko od nadležnih nema konačno rešenje za njih.
- Sigurno je samo da će mediji, kao i vozači, pravovremeno dobiti informaciju o alternativnim pravcima. Stručnjaci su već angažovani i sigurno će pronaći pravo rešenje - kaže za „Blic“ Bojan Stanojević, gradski menadžer.

извор Блиц
линк http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=1868
Ало бре!!! Па хоће ли бити рађена Газела или неће, између ове две изјаве није прошло ни две недеље!
Ко је овде необавештен?
 
Danas sam u pauzi tokom vožnje biciklom fotografisao Gazelu. Ukratko, most je u OČAJNOM stanju :mad:
gazela1nr2.jpg

gazela2en7.jpg

gazela3rg1.jpg

U stvarnosti most izgleda gore nego na fotografijama.
 
Neki postovi o "karton" naselju mirišu na rasizam. Meni komšija rom (ciganin) ne bi uopšte smetao. Ne bi mi smetalo čak i da ih je više. Ne bi se sa njima intenzivno druzio jer ne verujem da bi imali mnogo tema za razgovor ali bi rado tu i tamo popričao. Pazite, ovo nije tema za šalu jer SKORO je bilo i BLIZU je bilo kada su u Bosni Srbi i Muslimani jedni drugima spaljivali kuće i ubijali se. A da ne govorim o nečemu što 100% NIJE tema za ovaj forum a to je Kosmet.
 
mani se tih gluposti ko je ko, kratak zivot za to ko je koje nacije, ko je peder ko nije, budi ono sto zelis, heftaj se s onim s kojim zelis ... jedino sto je bitno je zdravlje i pare :)
 
dedinje":n2dd5uog je napisao(la):
Neki postovi o "karton" naselju mirišu na rasizam.
Da li i sprovođenje zakona miriši na rasizam, ako se napiše da to 'karton' naselje
treba raseliti juče sa policijom ili vojskom....ako je potrebno.
Koje su nacionalnosti 'sugrađani' iz tog naselja, uopšte nije bitno.....mogu da budu i englezi.

Meni je prijatelj Rom još iz prvog raz.OS sa kojim se i danas družim, koji doduše
nikad nije živeo u takvom naselju, već u normalnom stanu.

Ovde se politizuje nacionalnost i poteže socijalno pitanje, umesto da se primenjuje zakon.
Njihov status u gradu treba da rešavaju nadležni organi, prema mogućnostima, ali to
ne opravdava odlaganje primene zakona, koji važi za sve nacionalnosti pa i za njih.
 
Vrh